Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 8. marta noteikumi Nr. 170 "Noteikumi par ārstniecības iestāžu reģistru". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.03.2005., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/103605-noteikumi-par-arstniecibas-iestazu-registru

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.171

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 20.aprīļa noteikumos Nr.361 "Labības tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzīšanas kārtība"

Vēl šajā numurā

15.03.2005., Nr. 43

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 170

Pieņemts: 08.03.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.170

Rīgā 2005.gada 8.martā (prot. Nr.13 34.§)
Noteikumi par ārstniecības iestāžu reģistru
Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 9.pantu
1. Noteikumi nosaka ārstniecības iestāžu reģistra (turpmāk – reģistrs) izveidošanas, uzturēšanas un papildināšanas kārtību.
2. Reģistrs ir valsts informācijas sistēmas daļa, kurā ir ziņas par visām ārstniecības iestādēm valstī neatkarīgi no to īpašuma formas un piederības.
3. Reģistra pārzinis un turētājs ir Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra (turpmāk – aģentūra). Aģentūra nodrošina reģistra informācijas un tehnisko resursu funkcionalitāti un informācijas apriti.
4. Reģistra mērķi ir šādi:

4.1. nodrošināt Valsts statistikas likumā noteikto prasību izpildi veselības aprūpes jomā, izveidojot, uzturot un aktualizējot ārstniecības iestāžu vienotu informācijas datu bāzi;

4.2. nodrošināt iespēju izmantot informāciju par reģistrētajām ārstniecības iestādēm.
5. Reģistrā norāda šādu informāciju:

5.1. ārstniecības iestādes nosaukums;

5.2. reģistrācijas numurs komercreģistrā, reģistrācijas apliecības izdošanas datums un derīguma termiņš – komercsabiedrībai;

5.3. ārstniecības personas vārds un uzvārds, pašnodarbinātas personas vai individuālā darba veicēja Valsts ieņēmumu dienesta reģistrācijas apliecības numurs, tās izdošanas datums un derīguma termiņš vai sertifikāta derīguma termiņš – pašnodarbinātai personai vai individuālā darba veicējam (arī ārsta praksei);

5.4. ziņas par ārstniecības iestādes pakļautību (valsts vai pašvaldības iestāde, kas ir kapitāla daļu turētāja attiecīgajā ārstniecības iestādē) – valsts un pašvaldību komercsabiedrībām;

5.5. ziņas par ārstniecības iestādes darbības formu (piemēram, akciju sabiedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību, pašnodarbinātais, individuālā darba veicējs);

5.6. ārstniecības iestādes juridiskā adrese, tālruņa un faksa numurs, elektroniskā pasta adrese;

5.7. ārstniecības iestādes patstāvīgo struktūrvienību skaits, juridiskā adrese un faktiskā adrese (ja tā atšķiras no juridiskās adreses), tālruņa un faksa numurs, elektroniskā pasta adrese;

5.8. ārstniecības iestādes un tās patstāvīgās struktūrvienības vadītāja vārds un uzvārds;

5.9. ziņas par ārstniecības iestādes un tās patstāvīgo struktūrvienību darbības profilu;

5.10. ziņas par ārstniecības iestādes atbilstību normatīvajos aktos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām noteiktajām prasībām, arī izsniegtā atbilstības novērtēšanas sertifikāta sērija (numurs), izsniegšanas datums, derīguma termiņš, novērtēto kabinetu vai nodaļu skaits.
6. Iestādi reģistrē, pamatojoties uz noteikta parauga iesniegumu (1.pielikums). Iesniegumu aizpilda ārstniecības iestādes vadītājs vai viņa pilnvarota persona.
7. Ārstniecības iestādes reģistrācijas iesniegumam pievieno šo noteikumu 1.pielikumā minētos dokumentus (kopijas).
8. Ja nav iesniegti visi šo noteikumu 1.pielikumā minētie dokumenti (kopijas), aģentūra par to informē ārstniecības iestādi un iesnieguma izskatīšanu aptur līdz nepieciešamo dokumentu saņemšanai.
9. Ārstniecības iestādes vadītājs ir atbildīgs par sniegto ziņu pareizību.
10. Aģentūra piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas to izskata un pieņem lēmumu par ārstniecības iestādes reģistrāciju vai atteikumu reģistrēt ārstniecības iestādi. Ja pieņemts lēmums par atteikumu reģistrēt ārstniecības iestādi, aģentūra triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas to nosūta attiecīgajai ārstniecības iestādei, pamatojot pieņemto lēmumu.
11. Lēmumu par atteikumu reģistrēt ārstniecības iestādi aģentūra pieņem šādos gadījumos:

11.1. par ārstniecības iestādi sniegtas nepatiesas ziņas vai dokumenti;

11.2. nav iesniegti visi šo noteikumu 1.pielikumā minētie dokumenti (kopijas) vai tie nav pilnīgi un 30 dienu laikā pēc papildinformācijas pieprasīšanas tā nav iesniegta;

11.3. iesniegtie dokumenti neatbilst normatīvajos aktos par datu aizsardzību vai dokumentu noformēšanu noteiktajām prasībām.
12. Aģentūras pieņemto lēmumu var apstrīdēt Veselības ministrijā un pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
13. Pēc ārstniecības iestādes iekļaušanas reģistrā aģentūra vienas darbdienas laikā ārstniecības iestādes vadītājam vai viņa pilnvarotai personai izsniedz izziņu (2.pielikums), kurā norāda piešķirto ārstniecības iestādes reģistra kodu.
14. Ārstniecības iestādes reģistra kodu veido deviņas zīmes:

14.1. ārstniecības iestādes reģistra koda pirmās četras zīmes norāda ārstniecības iestādes piederību attiecīgajai teritoriālajai vienībai atbilstoši Latvijas Republikas Administratīvo teritoriju un teritoriālo vienību klasifikatoram;

14.2. ārstniecības iestādes reģistra koda piektā, sestā, septītā, astotā, devītā zīme norāda ārstniecības iestādes piederību attiecīgajai teritoriālajai vienībai konkrētā rajona vai pilsētas ietvaros.
15. Ja ir notikušas izmaiņas šo noteikumu 5.punktā minētajā informācijā, ārstniecības iestāde 10 darbdienu laikā pēc izmaiņu rašanās par to informē aģentūru, iesniedzot paziņojumu atbilstoši šo noteikumu 3.pielikumam.
16. Paziņojumam pievieno izmaiņas apliecinošus dokumentus (kopijas), kas minēti šo noteikumu 1.pielikumā.
17. Ārstniecības iestādi svītro no reģistra, ja:

17.1. tā nepilda Valsts statistikas likumā noteiktās prasības un līdz kārtējā gada 1.martam neiesniedz aģentūrā statistikas pārskatu par ārstniecības iestādes darbību iepriekšējā gadā;

17.2. ārstniecības iestādes reģistrācijai sniegtas nepatiesas ziņas vai dokumenti;

17.3. ārstniecības iestāde gada laikā pēc reģistrācijas neuzsāk darbību norādītajā adresē.
18. Reģistrā esošo informāciju aģentūra ne retāk kā divas reizes gadā salīdzina ar komercreģistra, Latvijas Ārstu biedrības ārstu prakses reģistra datiem, kā arī ar Valsts obligātās apdrošināšanas aģentūras rīcībā esošo informāciju.
19. Aģentūra nodrošina reģistrā iekļautās informācijas publisku pieejamību.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Veselības ministrs G.Bērziņš
1.pielikums
Ministru kabineta
2005.gada 8.marta noteikumiem Nr.170

Veselības ministrs G.Bērziņš
2.pielikums
Ministru kabineta
2005.gada 8.marta noteikumiem Nr.170

Veselības ministrs G.Bērziņš
3.pielikums
Ministru kabineta
2005.gada 8.marta noteikumiem Nr.170

Veselības ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!