Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 8. marta noteikumi Nr. 174 "Valsts metroloģiskās inspekcijas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.03.2005., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/103601

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.2

Vienreizēja pabalsta dzīvojamās telpas remontam saistošie noteikumi

Vēl šajā numurā

15.03.2005., Nr. 43

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 174

Pieņemts: 08.03.2005.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.174

Rīgā 2005.gada 8.martā (prot. Nr.13 3.§)

Valsts metroloģiskās inspekcijas nolikums

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 16.panta pirmo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Valsts metroloģiskā inspekcija (turpmāk – inspekcija) ir ekonomikas ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

2. Inspekcijas darbības mērķis ir īstenot valsts pārvaldes funkcijas regla­mentētās metroloģijas jomā, lai nodrošinātu reglamentēto metroloģiju regulējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu un izpildi.

II. Inspekcijas funkcijas un uzdevumi

3. Inspekcija veic likumā “Par mērījumu vienotību” un citos reglamentēto metroloģiju regulējošajos normatīvajos aktos noteiktās funkcijas.

4. Lai nodrošinātu funkciju izpildi, inspekcija veic šādus uzdevumus:

4.1. kontrolē un uzrauga tirgū reglamentētajā sfērā piedāvāto mērīšanas līdzekļu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;

4.2. veic lietošanā nodoto mērīšanas līdzekļu valsts metroloģisko uzrau­dzību;

4.3. veic fasēto preču metroloģisko kontroli;

4.4. atbilstoši kompetencei sagatavo priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos, kas saistīti ar valsts metroloģisko kontroli un uzraudzību;

4.5. atbilstoši kompetencei sadarbojas ar ārvalstu publiskās pārvaldes institūcijām, starptautiskajām un nevalstiskajām organizācijām, to pārstāvjiem un ekspertiem;

4.6. sniedz fiziskajām un juridiskajām personām informāciju par likumu un citu normatīvo aktu piemērošanu reglamentētās metroloģijas jomā;

4.7. veic citus uzdevumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

III. Inspekcijas tiesības un atbildība

5. Inspekcijas amatpersonām atbilstoši kompetencei, uzrādot dienesta apliecību, ir tiesības:

5.1. bez ierobežojumiem netraucēti apmeklēt ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas komercsabiedrības, kā arī valsts un pašvaldību institūcijas, lai veiktu pārbaudes vietās, kurās lieto, izgatavo, labo vai realizē mērīšanas līdzekļus;

5.2. pieprasīt un bez maksas saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā no fiziskajām un privāto tiesību juridiskajām personām inspekcijas uzdevumu veikšanai nepieciešamo informāciju;

5.3. sastādīt administratīvos aktus, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu izteikt brīdinājumus un pieņemt lēmumus par normatīvo aktu prasību pārkāpumiem reglamentētās metroloģijas jomā, saukt vainīgās personas pie administratīvās atbildības un uzlikt administratīvos sodus;

5.4. pamatojoties uz fasēto preču kontroles rezultātiem, aizliegt realizēt fasēto preču partijas, ja to faktiskā satura daudzums neatbilst normatīvajām prasībām;

5.5. ja nepieciešams, inspekcijas uzdevumu veikšanai pieaicināt tiesīb­aizsardzības institūciju (piemēram, policijas) darbiniekus.

6. Inspekcijas amatpersonām aizliegts izpaust juridisko un fizisko personu komercnoslēpumus, kas tām kļuvuši zināmi, pildot dienesta pienākumus.

IV. Inspekcijas struktūra

7. Inspekcijas darbu organizē un vada inspekcijas priekšnieks.

8. Inspekcijas priekšnieku pēc attiecīgās kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā un atbrīvo no amata ekonomikas ministrs.

9. Inspekcijas priekšnieks veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas.

10. Inspekcijas priekšnieks veido inspekcijas iekšējo organizatorisko struktūru. Inspekcijas priekšnieks ir tiesīgs slēgt darba līgumus ar ekspertiem, konsultantiem un speciālistiem par atsevišķu uzdevumu veikšanu.

V. Inspekcijas darbības tiesiskuma nodrošināšana un pārskatu sniegšana

11. Inspekcijas darbības tiesiskumu nodrošina inspekcijas priekšnieks. Inspekcijas priekšnieks ir atbildīgs par inspekcijas iekšējās kontroles un lēmumu pārbaudes sistēmas izveidošanu un darbību.

12. Inspekcijas priekšniekam ir tiesības atcelt vai grozīt inspekcijas amat­personu pieņemtos lēmumus un izdotos iekšējos normatīvos aktus.

13. Inspekcijas priekšnieks pieņem lēmumu par apstrīdēto inspekcijas amatpersonas izdoto administratīvo aktu vai inspekcijas amatpersonas vai darbi­nieka faktisko rīcību. Inspekcijas priekšnieka lēmumu par apstrīdēto inspekcijas amatpersonas izdoto administratīvo aktu vai inspekcijas amatpersonas vai darbinieka faktisko rīcību var pārsūdzēt tiesā.

14. Inspekcija reizi gadā sniedz Ekonomikas ministrijai pārskatu par inspekcijas darbību un funkciju izpildi, kā arī pārskatu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

VI. Noslēguma jautājums

15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1998.gada 31.augusta noteikumus Nr.331 “Valsts metroloģiskās inspekcijas nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 1998, 19.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Ekonomikas ministra vietā – īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās A.Latkovskis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 16.martu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!