• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 8. februāra noteikumi Nr. 53 "Noteikumi par naftas ieguves valsts nodevu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.02.2000., Nr. 44/46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1036-noteikumi-par-naftas-ieguves-valsts-nodevu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.54

Grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 8.jūlija noteikumos Nr.238 "Valsts nozīmes derīgo izrakteņu un atradņu, kā arī valsts nozīmes zemes dzīļu nogabalu izmantošanas kārtība"

Vēl šajā numurā

11.02.2000., Nr. 44/46

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 53

Pieņemts: 08.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

2000.gada 8.februārī Noteikumi Nr. 53

Rīgā (prot. Nr.7, 13.§)

Noteikumi par naftas ieguves valsts nodevu

Izdoti saskaņā ar likuma

"Par nodokļiem un nodevām" 10.pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek aprēķināta un maksāta naftas ieguves valsts nodeva (turpmāk - naftas nodeva).

2. Naftas nodeva ir maksa par Latvijas teritorijā vai ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā iegūto naftu.

3. Naftas nodevu maksā uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas saņēmuši atļauju (licenci) ogļūdeņražu izpētei un ieguvei (turpmāk - atļauja (licence)) un iegūst naftu Latvijas teritorijā vai ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā (turpmāk - licenciāts).

4. Uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības) naftas nodevu aprēķina un maksā latos atsevišķi par katrā atradnē iegūto naftas daudzumu.

5. Iegūtās naftas daudzumu kontrolē Ekonomikas ministrija.

II. Naftas nodevas aprēķināšanas kārtība

6. Naftas nodevas likmi nosaka procentos no Latvijas teritorijā vai ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā iegūtās naftas daudzuma.

7. Naftas nodevas likmi nosaka atkarībā no diennaktī iegūtās naftas daudzuma katrā naftas atradnē atsevišķi atbilstoši šādai tabulai:

Naftas ieguves apjoms barelos diennaktī Naftas nodevas likme
Līdz 10000 2 %
10001-20000 4 %
20001-30000 6 %
30001-40000 8 %
40001-50000 9 %
50001-80000 10 %
Vairāk par 80001 12 %

8. Iegūto naftas daudzumu nosaka atļaujā (licencē) noteiktajā mērījuma vietā un laikā.

9. Diennaktī iegūtās naftas daudzumu, kas aprēķināts ar precizitāti līdz vienam ciparam aiz komata, nosaka, dalot pārskata nedēļā iegūto kopējo naftas daudzumu barelos ar ieguves dienu skaitu nedēļā.

10. Iegūtās naftas kvalitātes noteikšanas kārtību nosaka atļaujā (licencē).

11. Konkrēto naftas nodevas lielumu aprēķina, reizinot šo noteikumu 7.punktā noteikto attiecīgo naftas nodevas likmi ar diennaktī iegūtās naftas tirgus vērtību, kas noteikta saskaņā ar šo noteikumu 12.punktu.

12. Latvijas teritorijā vai ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā iegūtās naftas tirgus vērtību nosaka katru kalendāra nedēļu (no pirmdienas plkst. 00.00 līdz svētdienai plkst. 24.00), ņemot par pamatu žurnāla "Argus Petroleum" izdotajā cenrādī "Argus Crude Report" norādīto Ziemeļjūrā iegūtās naftas etalonšķirnes "Dated Brent" cenu (to publicē nākamajā pirmdienā pēc pārskata nedēļas, slēdzot Londonas starptautisko naftas biržu). Naftas tirgus vērtību aprēķina, ņemot vērā iegūtās naftas kvalitāti:

W = V x (P + Delta), kur:

W - naftas tirgus vērtība,

V - iegūtās naftas daudzums (barelos),

P - naftas etalonšķirnes "Dated Brent" cena ASV dolāros par bbl,

Delta - korekcijas koeficients, kas atkarīgs no iegūtās naftas kvalitātes API grādos, sēra satura un tirgus pieprasījuma pēc šādas kvalitātes naftas.

III. Naftas nodevas maksāšanas kārtība

13. Licenciāts iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā un Ekonomikas ministrijā pārskatu par naftas ieguvi katrā atsevišķā atradnē un maksājamo naftas nodevu (pielikums) par katru kalendāra gada mēnesi līdz pārskata mēnesim sekojošā mēneša desmitajam datumam.

14. Naftas ieguves nodevas maksājumus pārrēķina Latvijas valsts naudas vienībās - latos. Pārrēķiniem piemēro Latvijas Bankas noteikto kursu konkrētajā datumā.

15. Naftas nodevu sāk maksāt par ceturksni, kurā iegūts pirmais naftas barels, un turpmāk maksā reizi ceturksnī līdz nākamā ceturkšņa pirmā mēneša divdesmitajam datumam.

16. Ja Ekonomikas ministrija un licenciāts ir noslēguši vienošanos par naftas ieguves pārtraukšanu vai izbeigšanu, naftas nodevu nemaksā par ceturksni, kurā nafta nav iegūta.

17. Ieņēmumus no naftas nodevas maksājumiem ieskaita valsts pamatbudžetā.

IV. Noslēguma jautājums

18. Līdz 2000.gada 1.aprīlim Ekonomikas ministrija pēc saskaņošanas ar Finansu ministriju izstrādā un ekonomikas ministrs apstiprina kārtību, kādā tiek koriģēta iegūtās naftas cena.

 

Ministru prezidents A.Šķēle

Ekonomikas ministra vietā -

finansu ministrs E.Krastiņš

153.GIF (93951 BYTES)

253.GIF (48962 BYTES)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!