Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 8. februāra noteikumi Nr. 45 "Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 8.septembra noteikumos Nr.339 "Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra - tranzīts"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.02.2000., Nr. 44/46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1028

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.45

Par darba grupu normatīvā akta projekta izstrādei par vienotas kvalitātes vadības sistēmas ieviešanu valsts pārvaldes iestādēs

Vēl šajā numurā

11.02.2000., Nr. 44/46

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 45

Pieņemts: 08.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 45

Rīgā 2000.gada 8.februārī (prot. Nr.7, 6.§)

Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 8.septembra noteikumos Nr.339 "Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra – tranzīts"

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 24.panta otro daļu

 

Izdarīt Ministru kabineta 1998.gada 8.septembra noteikumos Nr.339 "Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra — tranzīts" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 265./266., 289./290.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 9.punkta pēdējo teikumu šādā redakcijā:

"Preču autopārvadājumos nosūtītāja muitas iestāde termiņu preču nogādāšanai saņēmējā muitas iestādē nosaka pēc pārvadātāja ierosinājuma, taču ņemot vērā muitas iestāžu darba laiku un to, ka minētais termiņš nedrīkst pārsniegt 48 stundas."

2. Svītrot 17.3.apakšpunktu.

3. Svītrot 20.2.apakšpunktu.

4. Svītrot 22.punkta ievaddaļā vārdus "saņemta attiecīga muitas iestāžu atļauja un".

5. Papildināt noteikumus ar 22.1, 22.2, 22.3, 22.4, 22.5, 22.6 un 22.7 punktu šādā redakcijā:

"22.1 Dzelzceļa darbinieki palīdz muitas iestādei veikt muitas kontroli — pēc muitas iestādes pieprasījuma uzrāda kravas un to pavaddokumentus, norīko speciālistus pārbaudes darbiem. Pēc muitas amatpersonas pamatota (norādot iemeslu) rakstiska lēmuma preču nodošanas stacijā ar aizturēto kravu tiek veiktas visas kravas operācijas (pārkraušana, izkraušana, iekraušana). Preču valdītājs sedz ar muitas kontroli (ar pārkraušanu, pārvietošanu u.c.) saistītās izmaksas.

22.2 Dzelzceļa darbinieki saskaņā ar Muitas likumu un citiem normatīvajiem aktiem bez maksas sniedz muitas iestādei nepieciešamo dzelzceļa elektroniskajā datu bāzē iekļauto informāciju par muitas kravām.

22.3 Preču pārvadājumos pa dzelzceļu pārvadātājs ir tranzīta procedūras principāls, izņemot gadījumu, ja principāla atbildību uzņemas cita persona. Principāls sniedz galvojumu iespējamā muitas parāda segšanai. Ja pārvadātājs ir valsts dzelzceļa sabiedrība, galvojums par tranzīta procedūru nav jāsniedz.

22.4 Pēc vilciena sastāva noformēšanas, bet ne vēlāk par vilciena atiešanas laiku, principāls nodrošina Valsts ieņēmumu dienestu ar elektronisku informāciju par natūrlapām.

22.5 Pārvadātājs ir atbildīgs par transportlīdzeklim uzlikto muitas nodrošinājumu saglabāšanu. Ja muitas nodrošinājums ir bojāts, pārvadātājs ir atbildīgs par preces iztrūkumu un radušos muitas parādu, ja viņš nevar pierādīt, ka nav vainīgs. Izvedot preces, par preces nosaukuma vai šķiras neatbilstību kravas pārvadājuma dokumentos norādītajām ziņām un faktiskajai precei ir atbildīgs kravas nosūtītājs.

22.6 Transportējot pa dzelzceļu muitas kontrolei pakļautās preces no Latvijas Republikas brīvās zonas muitas iestādes uz dzelzceļa stacijas muitas iestādi, tām piemēro tranzīta procedūru un noformē tranzīta deklarāciju.

22.7 Piesakot tranzīta procedūru precēm, kas tiek pārvadātas pasažieru vilcienu bagāžas vagonos, pārvadātāja pilnvarotais pārstāvis preču nodošanas- pieņemšanas stacijas muitas iestādē iesniedz tranzīta deklarāciju."  

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs E.Krastiņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!