Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Divvaldība "Latvijas kuģniecībā" turpinās. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.03.2005., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/102611

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Katrs desmitais dzīvokļa īrnieks ir parādnieks

Vēl šajā numurā

01.03.2005., Nr. 35

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Divvaldība “Latvijas kuģniecībā” turpinās

Plašsaziņas līdzekļi jau pāris nedēļu pastiprinātu uzmanību pievērš notikumiem akciju sabiedrībā “Latvijas kuģniecība” (LK). Situācija vēl gaida savu juridisko izvērtējumu un loģisko atrisinājumu, bet tikmēr uz varu Latvijas ekonomikai būtiskajā uzņēmumā pretendē divas valdes.

KUTERIS.PNG (85416 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Vakar preses konferencē, ko rīkoja “Latvijas kuģniecības” ēkā, savu nostāju pauda LK valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma prezidents Imants Vikmanis. Viņš uzsvēra, ka šajā ēkā šobrīd darbojas likumīgā LK valde. Uzņēmuma lielākā akcionāra – AS “Ventspils nafta” (VN) – pārstāvis, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs paskaidroja: šā gada 11.februārī atbilstoši likuma normām sasauk- ta LK akcionāru pilnsapulce, kurā bijis nodrošināts lēmumu pieņemšanai nepieciešamais kvorums. Sapulcē pieņemts lēmums ievēlēt jaunu uzņēmuma padomi, bet 14.februārī notikušajā padomes sēdē tās locekļi nolēmuši mainīt LK valdes sastāvu. I.Vikmanis sacīja, ka trīs valdes locekļi – Alvis Akmens, Aivars Enkuzens un Valērijs Godunovs – atstādināti no amatiem uz pārbaudes laiku. Tajā tiks izvērtēta viņu darbības atbilstība uzņēmuma interesēm, un pēc tam tikšot lemts par šo amatpersonu tālākās darbības iespēju LK. Pārbaudi veiks LK padome. I.Vikmanis norādīja, ka, pretēji televīzijā dzirdētajai informācijai, 25.februārī LK ēkas ieņemšana ar spēka metodēm neesot notikusi. LK valdes priekšsēdētājs arī noliedza, ka būtu izdarīts spiediens uz LK darbiniekiem, liekot tiem parakstīt “lojalitātes apliecinājumu” jaunajai valdei. Neesot arī pamata runām par iespējamo kompānijas darbinieku streiku. Uzņēmuma vadītājs kategoriski apstrīdēja 27.februārī notikušās darbinieku sapulces nozīmi un sapulces rīkotāju – atstādināto valdes locekļu – lēmumu atcelt viņu, I.Vikmani, no LK valdes priekšsēdētāja amata. I.Vikmanis uzsvēra – viņa pilnvaras nosaka tikai uzņēmuma valdes reglaments, nevis dažu atstādinātu valdes locekļu lēmums. “Tikai 1917. vai 1918.gadā bija iespējams, ka karavīru grupa lemj par sev netīkama komandiera atcelšanu,” sacīja I.Vikmanis. Viņš norādīja – padomes un valdes darbības likumībai nav nepieciešama šo institūciju reģistrācija Komercreģistrā, un akcionāru pilnsapulces lēmumi stājas spēkā no to pieņemšanas brīža, tāpēc nav nekāda juridiska pamata apšaubīt uzņēmuma jaunās vadības likumību.
LK vadītājs arī pastāstīja, ka LK turpmākā darbība noritēs atbilstoši jau agrāk pieņemtajiem plāniem un tas attiecas gan uz Horvātijas un Dienvidkorejas kuģu būvētājiem pasūtīto kuģu būvi, gan uz šo kuģu iegādei nepieciešamo kredītu saņemšanu. Protams, kā jau allaž pēc pārmaiņām uzņēmuma vadībā, būšot nepieciešamas LK vadības tikšanās ar uzņēmumu kreditējošo banku pārstāvjiem.
Krietni atšķirīgu situācijas redzējumu piedāvāja jau minētie trīs LK valdes pārstāvji preses konferencē, kas pusotru stundu vēlāk tika rīkota viesnīcā “Rīdzene”. Valērijs Godunovs uzsvēra, ka pauž likumīgi reģistrētās valdes viedokli. Viņš norādīja – valde, pat ja to vēlētos, nevar nolikt savas pilnvaras bez akcionāru pilnsapulces lēmuma. Taču 11.februārī akcionāru sapulce gan bijusi plānota, taču nav notikusi. Par akcionāru sapulci tiekot dēvēta dažu personu grupas rīkota sanāksme, kuras lēmuma nelikumību jau apliecinājusi tiesa. LK juriskonsulte Inese Minajeva paskaidroja: saskaņā ar Komerc-likuma prasībām vietu uzņēmuma padomē drīkst ieņemt tikai persona, kuras pārstāvētajiem akcionāriem pieder vismaz 8 procenti akciju, bet katra 11.februāra sapulces ievēlētā padomes locekļa “svars” bijis tikai 5 procenti akciju. Tādējādi šo padomi nevar uzskatīt par likumīgu, rezumēja I.Minajeva.
V.Godunovs arī pastāstīja, ka 25.februārī dažu personu grupa tiešām organizējusi LK ēkas ieņemšanu, izmantojot spēka struktūru, konkrēti – kādas apsardzes firmas un, iespējams, VN drošības struktūras atbalstu. Savukārt A.Akmens norādīja, ka viņam piedāvāts parakstīt jau minēto lojalitātes apliecinājumu, par to solot pārbaudes gaitā apzināti “neatrast” pārkāpumus viņa darbībā. Viņš pauda neizpratni par I.Vikmaņa nostāju, atgādinot, ka vēl pagājušoceturtdien LK valdes priekšsēdētājs un prezidents uzsvēris – viņš atzīstot tikai vienīgo, likumīgi reģistrēto valdi. Kā zināms, jaunās valdes sastāva reģistrācija vismaz pagaidām atteikta. LK valdes locekļi norādīja, ka viņi I.Vikmani atcēluši tikai no valdes priekšsēdētāja amata, taču tādējādi viņš automātiski zaudē arī uzņēmuma prezidenta amatu. Tomēr iecelt jaunu prezidentu šādā situācijā nav iespējams, tāpēc Aivars Enkuzens pauda nepieciešamību sasaukt liku

Juris Bārtulis, “LV”

juris.bartulis@vestnesis.lv

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!