• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Dobeles novada domes 2023. gada 30. novembra saistošie noteikumi Nr. 31 "Administratīvās atbildības noteikumi par Dobeles novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecībā, reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2024., Nr. 95 https://www.vestnesis.lv/op/2024/95.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes novada domes saistošie noteikumi Nr. 28

Par sociālajām garantijām pedagogiem Rēzeknes novadā

Vēl šajā numurā

17.05.2024., Nr. 95

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Dobeles novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 31

Pieņemts: 30.11.2023.

OP numurs: 2024/95.13

2024/95.13
RĪKI

Dobeles novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Dobeles novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 31

2023. gada 30. novembrī

Administratīvās atbildības noteikumi par Dobeles novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecībā, reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanā

APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada domes
2023. gada 30. novembra lēmumu Nr. 515/15

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
45. panta otrās daļas otro, trešo un ceturto punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka administratīvo atbildību par Dobeles novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) saistošo noteikumu par ielu tirdzniecību un tirdzniecību tirgū, par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem, par reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu pārkāpumiem.

2. Administratīvā pārkāpuma procesu līdz administratīvās pārkāpuma lietas izskatīšanai par pārkāpumiem tirdzniecībā un pašvaldības noteikto alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumu pārkāpšanu veic Dobeles novada pašvaldības policija.

3. Administratīvā pārkāpuma procesu līdz administratīvās pārkāpuma lietas izskatīšanai par pārkāpumiem reklāmu, reklāmas objektu, izkārtņu, afišu, sludinājumu, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu un citu informatīvo materiālu (turpmāk – Reklāma) izvietošanā veic Būvvaldes vadītājs un Būvvaldes speciālisti.

4. Administratīvā pārkāpuma lietas izskata Dobeles novada domes Administratīvā komisija.

5. Administratīvais sods neatbrīvo noteikumu pārkāpēju no pārkāpuma novēršanas kā arī nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

II. Administratīvā atbildība par Pašvaldības saistošo noteikumu par ielu tirdzniecību un tirdzniecību tirgū, par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem, par reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu pārkāpumiem

6. Par patvaļīgu tirdzniecību publiskā vietā fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai piemēro naudas sodu no sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.

7. Par pašvaldības noteiktā regulējuma tirdzniecībai publiskā vietā pārkāpšanu fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai piemēro naudas sodu no sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.

8. Par pašvaldības noteikto alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumu pārkāpšanu fiziskajai personai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai piemēro naudas sodu no sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.

9. Par patvaļīgu Reklāmas izvietošanu fiziskajai personai izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai piemēro naudas sodu no sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.

10. Reklāmas uzstādīšanas un lietošanas noteikumu pārkāpumi:

10.1. par Reklāmas uzstādīšanu neatbilstoši saskaņotajam uzstādīšanas projektam fiziskajai un juridiskajai personai piemēro naudas sodu no septiņām līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām;

10.2. par Reklāmas neuzturēšanu pienācīgā vizuālā un tehniskā kārtībā fiziskajai un juridiskajai personai piemēro naudas sodu līdz septiņām naudas soda vienībām;

10.3. par Reklāmas tādu izvietojumu, kas apdraud cilvēku dzīvību un veselību, fiziskajai personai piemēro naudas sodu no septiņām līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai piemēro naudas sodu no divdesmit astoņām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām;

10.4. par īslaicīgas Reklāmas nenovākšanu trīs dienu laikā pēc reklamējamā pasākuma beigām fiziskajai un juridiskajai personai piemēro naudas sodu līdz trīs naudas soda vienībām;

10.5. par Reklāmas nenovākšanu pēc Reklāmas izvietošanas termiņa beigām noteikumos noteiktajā termiņā fiziskajai un juridiskajai personai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām;

10.6. par Reklāmas nenovākšanu trīsdesmit dienu laikā pēc reklamējamā uzņēmuma reorganizācijas, likvidācijas, nosaukuma maiņas u.tml. fiziskajai un juridiskajai personai piemēro naudas sodu no trīs līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.

III. Noslēguma jautājums

11. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

 

Dobeles novada domes saistošo noteikumu Nr. 31 "Administratīvās atbildības noteikumi par Dobeles novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecībā, reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanā"
paskaidrojuma raksts

Sadaļas nosaukums

Sadaļas paskaidrojums

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums 1.1. Ar Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 28 "Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 38 "Par reklāmas, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Dobeles novadā" ir svītroti 56., 57. un 58. punkti, kas noteica administratīvos sodus par noteikumu pārkāpumiem. Noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

Ar Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 27 "Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā" tika noteikts, ka administratīvā atbildība par ielu tirdzniecību, kompetence veikt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī par administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu ir noteikta nozares speciālajos normatīvajos aktos un pašvaldības saistošajos noteikumos. Noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

Saistošo noteikumu "Administratīvās atbildības noteikumi par Dobeles novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecībā, reklāmas un informatīvo materiālu izvietošanā" (turpmāk – Noteikumi) mērķis atbilstoši Pašvaldību likuma 45. panta otrās daļas 2., 3., un 4. punktā noteiktajam pilnvarojumam ir noteikt administratīvos sodus par saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecības un reklāmas izvietošanas regulējumā. Paredzēts, ka noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

1.2. Grozījumu saistošajos noteikumos var izdarīt tikai ar citiem saistošajiem noteikumiem.

2. Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā" 2.1. Noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu – noteikumu izpilde notiks pašvaldības kārtējā gada budžeta ietvaros:

2.1.1. nav attiecināms uz ieņēmumu daļu;

2.1.2. nav attiecināms uz izdevumu daļu;

2.1.3. nav paredzēta ietekme uz citām pozīcijām budžeta ieņēmumu vai izdevumu daļā.

2.2. Nav nepieciešami papildu resursi sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekmi uz konkurenci Nav attiecināms.
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām gan attiecībā uz saimnieciskās darbības veicējiem, gan fiziskajām personām un nevalstiskā sektora organizācijām, gan budžeta finansētām institūcijām 4.1. Administratīvās procedūras neietekmē.

4.2. Izsludinātie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Noteikumi tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā un oficiālajā pašvaldības tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai, norādot atsauci uz oficiālo publikāciju atbilstoši Pašvaldību likuma 47. panta astotajai daļai.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Noteikumi ir izstrādāti pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai.

5.2. Saistošo noteikumu izpilde notiks, iesaistot esošos cilvēkresursus. Pašvaldībā papildu institūcijas un štata vietas netiks radītas.

6. Izpildes nodrošināšana Noteikumu projekts neietekmē izpildes nodrošināšanu.
7. Prasību un izmaksu samērīgumu pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. Pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīmā mērķa sasniegšanai, un tās rīcība ir atbilstoša.

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām

8.1. Sabiedrības līdzdalības veids – informācijas publicēšana pašvaldības tīmekļvietnē un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

8.2. Noteikumu projekts publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.dobele.lv no 2023. gada 9. novembra līdz 2023. gada 23. novembrim.

8.3. Publicēšanas laikā par noteikumu projektu netika saņemts sabiedrības viedoklis.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!