• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2024. gada 3. maija lēmums Nr. 7 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.05.2024., Nr. 93 https://www.vestnesis.lv/op/2024/93.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta vispārīgais administratīvais akts Nr. DA-24-12028-nd

Vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa "Savrupmāja" (valsts aizsardzības Nr. 6067) izmantošanas un saglabāšanas norādījumi

Vēl šajā numurā

15.05.2024., Nr. 93

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 7

Pieņemts: 03.05.2024.

OP numurs: 2024/93.6

2024/93.6
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 7

Rīgā 2024. gada 3. maijā (prot. Nr. 25, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\24\6
Par Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Stiga RM" un SIA "Rīgas meži" aktīvu "Norupe" apvienošanos

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 09.04.2024. saņemts ziņojums par tirgus dalībnieku apvienošanos, kurā Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Stiga RM" (reģistrācijas numurs 40003194846) iegūst SIA "Rīgas meži" (reģistrācijas numurs 40003982628) aktīvu – kokzāģētavu "Norupe". Ziņojums atbilda Ministru Kabineta 29.09.2008. noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 09.04.2024.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Stiga RM" iegādājās SIA "Rīgas meži" aktīvu kokzāģētavu "Norupe". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto un papildus iegūto informāciju Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Stiga RM" darbojas koksnes resursu iepirkumu tirgū un finiera lokšņu ražošanas un izplatīšanas tirgū.

Kokzāģētavas "Norupe" darbība saistīta ar zāģmateriālu ražošanu, tādejādi tā darbojas zāģmateriālu ražošanas un izplatīšanas tirgū.

Apvienošanās dalībnieki un ar tiem saistītie uzņēmumi nedarbojas vienā konkrētajā tirgū, savukārt vertikāli saistītajā tirgū tiem nepiemīt spēja norobežot konkurentus un klientus no precēm vai pakalpojumiem.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma

atļaut apvienošanos, Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Stiga RM" iegūstot SIA "Rīgas meži" aktīvu – kokzāģētavu "Norupe".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!