• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2024. gada 24. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 15 "Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.05.2024., Nr. 91 https://www.vestnesis.lv/op/2024/91.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 17

Par veselību veicinošiem pakalpojumiem Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā

Vēl šajā numurā

13.05.2024., Nr. 91

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 15

Pieņemts: 24.04.2024.

OP numurs: 2024/91.11

2024/91.11
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jūrmalas domes saistošie noteikumi Nr. 15

Jūrmalā 2024. gada 24. aprīlī (prot. Nr. 6, 58. p.)

Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
44. panta otro daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka pabalsta bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam (turpmāk – pabalsts) apmēru, tā piešķiršanas un izmaksas kārtību.

2. Tiesības saņemt pabalstu ir bērnam vai izglītojamajam, kura pamata dzīvesvieta vismaz 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas nepārtraukti ir deklarēta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, ja:

2.1. bērns ir vecumā no pusotra līdz pieciem gadiem (turpmāk – bērns);

2.2. izglītojamais ir vecumā no pieciem līdz 25 gadu vecuma sasniegšanai, un ja tas iesnieguma iesniegšanas brīdī apgūst obligāto izglītību pirmsskolas vai pamatizglītības programmā, vidējo izglītību, profesionālo vai augstāko izglītību pilna laika studijās pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā (koledža), akadēmiskā bakalaura studiju programmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā, kuru īsteno pēc vidējās izglītības apguves, Izglītības iestāžu reģistrā Valsts izglītības informācijas sistēmā reģistrētajā izglītības iestādē (turpmāk – apgūst izglītību).

3. Pabalsta apmērs ir 100 euro katram bērnam par katru kalendāra gadu un izglītojamajam par katru kalendāra gadu, kad izglītojamais apgūst izglītību.

4. Lai saņemtu pabalstu, bērna vai izglītojamā likumiskais pārstāvis vai izglītojamais, kurš sasniedzis pilngadību (turpmāk – pabalsta pieprasītājs), iesniedz kādā no Jūrmalas valstspilsētas administrācijas apkalpošanas centriem pašrocīgi parakstītu iesniegumu pabalsta saņemšanai, nosūta uz Jūrmalas valstspilsētas administrācijas (turpmāk – Centrālā administrācija) oficiālo e-pasta adresi: pasts@jurmala.lv, vai Centrālās administrācijas oficiālo elektronisko adresi ar drošu elektronisku parakstu parakstītu iesniegumu.

5. Pabalstu ir tiesības pieprasīt vienu reizi kalendārajā gadā no 1. janvāra līdz 31. decembrim.

6. Lai nodrošinātu pabalsta pieprasītāja sniegtās informācijas pārbaudi, Jūrmalas Izglītības pārvalde (turpmāk – Izglītības pārvalde), izmantojot valsts datu reģistros pieejamās ziņas, kā arī iegūstot nepieciešamo informāciju no pabalsta pieprasītāja, valsts un pašvaldību institūcijām, apstrādā datus par izglītojamā izglītības pakāpi, periodu un izglītības iestādi, Jūrmalas Labklājības pārvalde (turpmāk – Labklājības pārvalde) apstrādā datus par izglītojamā deklarēto dzīvesvietu un periodu.

7. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu un izmaksu pieņem Labklājības pārvalde viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas un pēc Izglītības pārvaldes saņemtā apstiprinājuma par izglītojamā atbilstību 2.2. apakšpunktā noteiktai mērķa grupai.

8. Labklājības pārvalde pabalstu izmaksā viena mēneša laikā no lēmuma pieņemšanas vienam no bērna vai izglītojamā likumiskajiem pārstāvjiem vai izglītojamajam, kurš sasniedzis pilngadību, pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes norēķinu kontā.

9. Pabalsta piešķiršanu atsaka, ja:

9.1. Bērna vai izglītojamā pamata dzīvesvieta nav deklarēta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā nepārtraukti vismaz 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas;

9.2. izglītojamais iesnieguma pabalsta saņemšanai iesniegšanas brīdī neiegūst vai ir pārtraucis apgūt izglītību Valsts izglītības informācijas sistēmā reģistrētajā izglītības iestādē;

9.3. pabalsts tiek pieprasīts vairāk kā vienu reizi kalendārajā gadā;

9.4. zudis tiesisks pamats pabalsta izmaksai.

10. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Jūrmalas domes 2022. gada 27. janvāra saistošie noteikumi Nr. 3 "Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam".

Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieks J. Lediņš

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas domes 2024. gada 24. aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr. 15 "Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam"

Paskaidrojumu raksta sadaļas Informācija
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums Saistošo noteikumu "Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam" (turpmāk – saistošie noteikumi) izstrādes mērķis ir sniegt atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni un izglītojamie, kuri apgūst obligāto izglītību pirmsskolas vai pamatizglītības programmā, vidējo izglītību, profesionālo vai augstāko izglītību un kuriem vismaz 12 mēnešus pamata dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā. Jūrmalas dome, īstenojot brīvprātīgo iniciatīvu izpildi pieņem saistošos noteikumus, nosakot pabalstu bērniem un izglītojamajiem mācību procesa nodrošināšanai 100 euro kalendārajā gadā.

2023. gada 1. janvārī stājies spēkā Pašvaldību likums. Atbilstoši Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktam, dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši Pašvaldību likumā ietvertajam pilnvarojumam. Pašvaldību likuma 4. panta pirmā daļa nosaka pašvaldības autonomās funkcijas, tai skaitā 4. apakšpunktā nosakot, ka pašvaldības pienākums ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp nodrošināt iespēju iegūt obligāto izglītību un gādāt par pirmsskolas izglītības, vidējās izglītības, profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un pieaugušo izglītības pieejamību. Pašvaldību likuma 44. panta otrā daļa dod tiesības pašvaldībai izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot likumos vai Ministru kabineta noteikumos paredzēto funkciju izpildes kārtību. Saistošo noteikumu izdošanas tiesiskais pamats ietver atsauci uz spēku zaudējušā likuma "Par pašvaldībām" normām, tāpēc ir nepieciešams izdot jaunus saistošos noteikumus. Ņemot vērā iepriekšminēto normatīvo aktu regulējumu, citu iespējamo alternatīvu nav, lai noteiktu tiesisko regulējumu minētajā jautājumā.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu 2.1. saistošo noteikumu īstenošanas fiskālā ietekme uz budžetu – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības pabalsts bērniem un izglītojamajiem mācību procesa atbalstam tiek piešķirts no Jūrmalas Labklājības pārvaldes budžeta paredzētiem līdzekļiem kārtējā pašvaldības budžeta gadā;

2.2. saistošo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot jaunas pašvaldības institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci 3.1. sociālā ietekme – pozitīva, tiks nodrošināts finansiāls atbalsts Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības bērniem un izglītojamajiem mācību procesam;

3.2. ietekme uz vidi – nav attiecināms;

3.3. ietekme uz iedzīvotāju veselību – nav attiecināms;

3.4. ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā – nav attiecināms;

3.5. ietekme uz konkurenci – nav attiecināms.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām 4.1. Saistošo noteikumu piemērošanā privātpersona vēršas Jūrmalas valstspilsētas administrācijā;

4.2. Saistoši noteikumi neietekmēs līdzšinējo kārtību, kā arī nav paredzētas papildu administratīvo procedūru izmaksas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Pašvaldību funkcijas, kuru izpildei tiek izstrādāti šie saistošie noteikumi:

– gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp nodrošināt iespēju iegūt obligāto izglītību;

– īstenot bērnu un aizgādnībā esošo personu tiesību un interešu aizsardzību;

– nodrošināt iedzīvotājiem atbalstu sociālo problēmu risināšanā.

5.2. Paredzams, ka šo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot pašvaldības jaunas institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanu Saistošo noteikumu izpildē iesaistītās ir iesaistītas Jūrmalas valstspilsētas administrācija, Jūrmalas Izglītības pārvalde, Jūrmalas Labklājības pārvalde. Nav paredzēta jaunu institūciju izveide, esošo likvidācija vai reorganizācija.
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Saistošie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Sabiedrības viedokļa noskaidrošana tika veikta atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta trešajā daļā noteiktajam – saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts no 2024. gada 9. februāra līdz 25. februārim tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.jurmala.lv sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Minētajā periodā netika saņemti iedzīvotāju viedokļi.

Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieks J. Lediņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!