• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2024. gada 7. maija noteikumi Nr. 277 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 16. oktobra noteikumos Nr. 632 "Kārtība, kādā Jaunsardzes centra darbiniekam un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram kompensē mācību izdevumus, un šo izdevumu kompensēšanas un atmaksāšanas nosacījumi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.05.2024., Nr. 89 https://www.vestnesis.lv/op/2024/89.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 279

Grozījums Ministru kabineta 2022. gada 20. septembra noteikumos Nr. 582 "Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virzienu "Reģionālā politika" 3.1.2.1.i. investīcijas "Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

09.05.2024., Nr. 89

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 277

Pieņemts: 07.05.2024.

OP numurs: 2024/89.10

2024/89.10
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 7 Pēdējās nedēļas laikā 34 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 277

Rīgā 2024. gada 7. maijā (prot. Nr. 19 2. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 16. oktobra noteikumos Nr. 632 "Kārtība, kādā Jaunsardzes centra darbiniekam un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram kompensē mācību izdevumus, un šo izdevumu kompensēšanas un atmaksāšanas nosacījumi"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu
un darbinieku atlīdzības likuma 26. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2018. gada 16. oktobra noteikumos Nr. 632 "Kārtība, kādā Jaunsardzes centra darbiniekam un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram kompensē mācību izdevumus, un šo izdevumu kompensēšanas un atmaksāšanas nosacījumi" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 206. nr.; 2019, 124. nr.; 2021, 47. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā Jaunsardzes centra darbiniekam (turpmāk – darbinieks) un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram (turpmāk – karavīrs) kompensē mācību izdevumus, ja darbinieks vai karavīrs pēc iestādes iniciatīvas, nepārtraucot vai daļēji pārtraucot amata pienākumu izpildi, sekmīgi mācās valsts akreditētā augstākās izglītības iestādē, lai iegūtu jaunsargu interešu izglītības programmas vai valsts aizsardzības mācības priekšmeta īstenošanai, plānošanai, metodikas izstrādāšanai vai kontrolei nepieciešamo augstāko izglītību;

1.2. mācību izdevumu kompensēšanas un atmaksāšanas nosacījumus;

1.3. gadījumus, kad darbinieks vai karavīrs neatmaksā ar mācību maksas kompensēšanu saistītos izdevumus."

2. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Šo noteikumu izpildi nodrošina no Jaunsardzes centram piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Kompensācijas apmēru, kas darbiniekam vai karavīram izmaksājama šo noteikumu 2.1 punktā minēto mācību izdevumu segšanai, nosaka Jaunsardzes centra direktora noteiktajā kārtībā."

3. Papildināt ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Par mācību izdevumiem uzskatāmi izdevumi, kas izriet no šo noteikumu 4. un 8. punktā ​​​​​​​minētā Jaunsardzes centra un  izglītības iestādes noslēgtā  līguma par mācību izdevumu kompensāciju, un visas ar mācību komandējumu saistītās izmaksas (dienas nauda, izdevumi par naktsmītni, ceļu un apdrošināšanu, kā arī citi izdevumi, kas radušies mācību komandējuma laikā), kas segtas no Jaunsardzes centram piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, izņemot maksu par mācību vai citu parādu kārtošanu, kā arī jebkāda veida soda nauda un līgumsods."

4. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Ja iesniegumu par mācību izdevumu kompensēšanu iesniedz darbinieks, Jaunsardzes centra direktors divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 3. punktā minēto dokumentu saņemšanas pieņem lēmumu par mācību izdevumu kompensēšanu, kā arī slēdz ar darbinieku līgumu par mācību izdevumu kompensēšanu, un tas ir darba līguma neatņemama sastāvdaļa. Jaunsardzes centrs divu nedēļu laikā pēc Jaunsardzes centra direktora lēmuma pieņemšanas noslēdz ar izglītības iestādi līgumu par mācību izdevumu kompensāciju un pārskaita attiecīgo summu uz izglītības iestādes kontu. Ja darbinieks reģistrācijas maksu samaksājis no saviem līdzekļiem, Jaunsardzes centrs kompensējamo summu pārskaita uz darbinieka norādīto kontu kredītiestādē."

5. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Ja iesniegumu par mācību izdevumu kompensēšanu iesniedz karavīrs, kas pārvietots uz Jaunsardzes centru, Jaunsardzes centra direktors divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 3. punktā minēto dokumentu saņemšanas pieņem lēmumu par mācību izdevumu kompensēšanu."

6. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Jaunsardzes centra direktors atbilstoši šo noteikumu 5. punktā minētajam lēmumam slēdz ar karavīru līgumu par mācību izdevumu kompensēšanu, un tas ir karavīra līguma par profesionālo dienestu neatņemama sastāvdaļa."

7. Papildināt ar 7.4.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.4.1 ar mācību komandējumu saistītās izmaksas;".

8. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Karavīrs pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas nodien Nacionālajos bruņotajos spēkos ne mazāk par pieciem gadiem."

9. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Darbinieks, ar kuru izbeidz darba tiesiskās attiecības un kurš pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas ir pildījis darba pienākumus Jaunsardzes centrā mazāk par pieciem gadiem, atmaksā Jaunsardzes centram tā segtos mācību izdevumus (izņemot šo noteikumu 13. punktā minētos gadījumus) piecu gadu laikā pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas. Mācību izdevumus vienā vai vairākos maksājumos atmaksā šādā apmērā:

10.1. 100 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas Jaunsardzes centrā ir nostrādāts mazāk par diviem gadiem;

10.2. 50 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas Jaunsardzes centrā ir nostrādāts no diviem līdz četriem gadiem;

10.3. 20 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas Jaunsardzes centrā ir nostrādāts no četriem līdz pieciem gadiem."

10. Izteikt 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Karavīrs, kuru atvaļina no aktīvā dienesta sakarā ar profesionālā dienesta līguma izbeigšanu pirms termiņa (izņemot šo noteikumu 14.2. vai 14.3. apakšpunktā ​​​​​​​minēto gadījumu), atmaksā Jaunsardzes centram tā segtos mācību izdevumus piecu gadu laikā pēc atvaļināšanas no profesionālā dienesta. Mācību izdevumus vienā vai vairākos maksājumos atmaksā šādā apmērā:

11.1. 100 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas karavīrs ir nodienējis mazāk par diviem gadiem;

11.2. 50 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas karavīrs ir nodienējis no diviem līdz četriem gadiem;

11.3. 20 % apmērā, ja pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas karavīrs ir nodienējis no četriem līdz pieciem gadiem."

11. Izteikt 13.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.3. darbinieks pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas ir pildījis darba pienākumus Jaunsardzes centrā ne mazāk par pieciem gadiem;".

12. Papildināt ar 13.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.4. darbinieks ir pārtraucis studiju programmas apguvi pēc Jaunsardzes centra iniciatīvas."

13. Izteikt 14.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.3. karavīrs pēc izglītības iestādes studiju programmas apgūšanas ir nodienējis ne mazāk par pieciem gadiem;".

14. Papildināt ar 14.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.4. karavīrs ir pārtraucis studiju programmas apguvi pēc Jaunsardzes centra iniciatīvas."

15. Papildināt ar 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Līgumiem par mācību izdevumu kompensēšanu piemēro regulējumu, kāds bija spēkā attiecīgā līguma noslēgšanas brīdī."

Ministru prezidente E. Siliņa

Aizsardzības ministrs A. Sprūds

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!