Ādažu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi
Ādažu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 49/2024
Ādažos 2024. gada 26. septembrī
Lokālplānojuma, ar kuru groza teritorijas plānojumu nekustamā īpašuma "Avenes" (kadastra Nr. 8044 010 0070) zemes vienības Veckūlu ielā 1, Ādažos, Ādažu novadā (kadastra apzīmējums 80440100070) teritorijā, grafiskā daļa un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi
APSTIPRINĀTI
ar Ādažu novada pašvaldības domes
2024. gada 26. septembra sēdes lēmumu (prot. Nr. 23 § 25)
Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma 4. panta pirmās daļas 15.
punktu
un 10. panta pirmās daļas 1. punktu, Teritorijas attīstības plānošanas
likuma 25. panta pirmo un otro daļu, Ministru kabineta 2014. gada
14. oktobra noteikumu Nr. 628 "Noteikumi par pašvaldību teritorijas
attīstības plānošanas dokumentiem" 91. punktu
1. Ar šiem saistošiem noteikumiem tiek apstiprinātas lokālplānojuma, ar kuru groza teritorijas plānojumu nekustamā īpašuma "Avenes" (kadastra Nr. 8044 010 0070) zemes vienības Veckūlu ielā 1, Ādažos, Ādažu novadā (kadastra apzīmējums 80440100070) teritorijā, saistošās daļas:
1.1. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi (1. pielikums);
1.2. Grafiskā daļa – funkcionālais zonējums un aizsargjoslas, kas noteiktas pašvaldības kompetencē esošajām apgrūtinātajām teritorijām un objektiem. Grafiskā daļa pieejama Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā (TAPIS): https://geolatvija.lv/geo/tapis?documents=open#document_28161 (2. pielikums).
2. Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā (TAPIS) pieejamā lokālplānojuma interaktīvā grafiskā daļa ir šo saistošo noteikumu neatņemama sastāvdaļa.
Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja K. Miķelsone
Apstiprināti ar Ādažu novada pašvaldības domes
26.09.2024. sēdes lēmumu Nr. 372,
izdoti 26.09.2024. Saistošie noteikumi Nr. 49/2024.
ĀDAŽU NOVADA PAŠVALDĪBAS DOME
Reģistrācijas Nr. 90000048472
Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164
dome@adazunovads.lv, https://www.adazunovads.lv
Ādažu novada pašvaldība
Reģistrācijas Nr. 90000048472
Gaujas iela 33a, Ādaži, Ādažu nov., LV-2164
dome@adazi.lv http://www.adazi.lv
Lokālplānojums nekustamajam īpašumam "Avenes" Ādažos
Redakcija 1.1.
Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi
Saturs
1. Prasības lokālplānojuma teritorijas izmantošanai, kas ir atšķirīgas no teritorijas plānojumā noteiktā
1.1. Noteikumu lietošana
1.2. Inženiertehniskā sagatavošana
1.3. Prasības transporta infrastruktūrai
1.4. Prasības inženiertehniskajai infrastruktūrai
1.5. Prasības apbūvei un labiekārtojumam
1.6. Prasības vides risku samazināšanai
1.7. Prasības atmežošanai
2. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
2.1. Savrupmāju apbūves teritorija
2.2. Transporta infrastruktūras teritorija
3. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
3.1. Nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorija
4. Citi nosacījumi
4.1. Aizsargjoslas un citu apgrūtinājumi
4.2. Lokālplānojuma īstenošana
Pielikumi
1. pielikums. Briežu ielas šķērsprofils
1. Prasības lokālplānojuma teritorijas izmantošanai, kas ir atšķirīgas no teritorijas plānojumā noteiktā
1.1. Noteikumu lietošana
1. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi (turpmāk – Apbūves noteikumi) nosaka teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus Grafiskās daļas kartē "Lokālplānojuma teritorijas funkcionālais zonējums" norādītajā lokālplānojuma teritorijā – Ādažu novada Ādažu pilsētas nekustamā īpašuma "Avenes" (kadastra Nr. 80440100070) zemes vienībā ar kadastra apzīmējumu 80440100070 (turpmāk – Lokālplānojuma teritorija).
2. Funkcionālās zonas un teritorija ar īpašiem noteikumiem Lokālplānojuma teritorijā noteiktas saskaņā ar saistošo noteikumu grafiskās daļas karti "Lokālplānojuma teritorijas funkcionālais zonējums".
3. Lokālplānojuma teritorijas izmantošanā un apbūvē piemēro pašvaldības 2018. gada 27. marta saistošo noteikumu Nr. 7 "Ādažu novada teritorijas plānojuma grafiskā daļa un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi"" prasības tiktāl, ciktāl šie saistošie noteikumi nenosaka citādi.
1.2. Inženiertehniskā sagatavošana
4. Lokālplānojuma teritorijā veic projektēšanas un inženiertehniskās sagatavošanas darbus, izstrādājot un saskaņojot būvprojektu saskaņā ar Lokālplānojuma risinājumiem.
5. Teritorijas inženiertehnisko sagatavošanu atļauts īstenot kārtās un tādā apjomā, kas nodrošina konkrētas apbūves kārtas vai objekta būvniecības procesa realizācijas iespējas, un tā var ietvert:
5.1. reljefa virsmas paaugstināšanu (uzbēršanu) vai virsmas pārprofilēšanu, izstrādājot vertikālo plānojumu;
5.2. transporta infrastruktūras un inženiertīklu izbūvi;
5.3. citus inženiertehniskās sagatavošanas pasākumus pēc nepieciešamības.
1.3. Prasības transporta infrastruktūrai
6. Piekļuvi Lokālplānojuma teritorijā plānotajai apbūvei organizē no vietējas nozīmes Briežu ielas.
7. Lokālplānojuma teritorijas iekšējo satiksmes organizāciju risina būvprojekta izstrādes ietvaros.
8. Ēkām un citām būvēm, atbilstoši būvnormatīviem, paredz piebrauktuves ugunsdzēsības un glābšanas tehnikai.
9. Nepieciešamās autostāvvietas paredz vismaz 25 m attālumā no autoceļa V30 ass.
10. Briežu ielas brauktuvi paredzēt atbilstoši spēkā esošā detālplānojuma ielas profilam. (Skatīt 1. pielikumu)
11. Briežu ielas šķērsprofilu precizē būvprojektā, paredzot iespēju nodrošināt transporta un gājēju satiksmi, kā arī inženiertehniskās apgādes tīklu un objektu izvietojumu saskaņā ar Ādažu novada pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" un inženiertīklu turētāju tehniskajiem noteikumiem un ievērojot transporta būvju un inženiertīklu un objektu projektēšanas normatīvu prasības.
1.4. Prasības inženiertehniskajai infrastruktūrai
12. Inženiertehniskajai apgādei nepieciešamo inženiertīklu – ūdensapgādes, sadzīves notekūdeņu kanalizācijas, lietus ūdens kanalizācijas, elektroapgādes, apgaismojuma, elektronisko sakaru u.c. nepieciešamo inženiertīklu izbūvi paredz būvprojektā saskaņā ar attiecīgā inženiertīkla turētāja tehniskajiem noteikumiem.
13. Ēkas nodrošina ar centralizētu ūdensapgādi un sadzīves notekūdeņu kanalizāciju un lokālo siltumapgādi, nodrošinot normatīvajos aktos noteikto vides kvalitātes normatīvu ievērošanu.
14. Ārējo ugunsdzēsības ūdensapgādi nodrošina saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, atbilstoši plānotā objekta ugunsdrošības prasībām.
15. Virszemes lietus ūdeņu savākšanu Lokālplānojuma teritorijā no ielu klātnes nodrošina slēgtā vai infiltrējošā lietus ūdens savākšanas sistēmā, nepieciešamības gadījumā iekļaujot lietus ūdeņu uzkrājošo risinājumu piemērošanu. Pirms lietus ūdens izvades vidē tos attīra no naftas produktiem un cita piesārņojuma Lokālplānojuma teritorijā. Konkrētus risinājumus un lietus ūdeņu izvades vietas nosaka būvprojekta izstrādes ietvaros.
16. Lietus notekūdeņus no ēku jumtiem atļauts novadīt vidē neattīrot, pirms paredzot nostādināšanu.
17. Elektroapgādi nodrošina, pieslēdzoties pie esošajiem elektroapgādes tīkliem, saņemot tehniskos noteikumus no elektroapgādes inženiertīklu turētāja un izstrādājot būvprojektu.
18. Augtspējīgu saglabājamo koku sakņu kritiskajā zonā (koka stumbra diametrs x 5) un minimālajā sakņu aizsardzības zonā (koka stumbra diametrs x 10) inženiertīklus izbūvē izmantojot caurdures metodi, ievietojot inženiertīklus aizsargcaurulēs. Veicot rakšanas darbus, nodrošina atsegto sakņu aizsardzību.
1.5. Prasības apbūvei un labiekārtojumam
19. Ēkas izvieto ārpus valsts galvenā autoceļa AI Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) attīstībai rezervētās teritorijas (TIN7) robežas.
20. Ievēro minimālo būvlaidi:
20.1. galvenajām ēkām 50 m, palīgēkām 30 m no valsts vietējā autoceļa V30 Baltezers – Ādaži (Rīgas gatve) brauktuves ass līnijas;
20.2. 10 m no Briežu ielas un Veckūlu ielas sarkanajā līnijām.
21. Nevienā mājas punktā ēkas maksimālais augstums nedrīkst pārsniegt pusi (0,5) no attāluma starp šī punkta projekciju uz zemes un ielas ass līniju un pusotra (1,5) attāluma starp šī punkta projekciju uz zemes un robežu ar kaimiņu zemes vienību.
22. Zemes vienības drīkst iežogot ar žogu vai dzīvžogu:
22.1. gar valsts vietējā autoceļa V30 Baltezers–Ādaži zemes nodalījuma joslas robežu;
22.2. pa Briežu ielas un Veckūlu ielas sarkano līniju;
22.3. pa redzamības trīsstūriem;
22.4. funkcionālai zemes vienības sadalīšanai tās iekšpusē – pēc nepieciešamības;
22.5. pārējos gadījumos – pa zemes vienības robežu.
23. Žogu augstums un caurredzamība – ne augstāk par 1,8 m, ar caurredzamību vismaz 30 %. Žoga vārti nedrīkst vērties uz ielas pusi.
24. Teritorijā ierīko labiekārtojumu, tai skaitā apgaismojumu ar LED tipa gaismekļiem, un apstādījumus, atbilstoši būvprojektam un Ādažu novada pašvaldības aģentūra "Carnikavas komunālserviss" prasībām (tehniskajiem noteikumiem).
1.6. Prasības vides risku samazināšanai
25. Nodrošina trokšņa robežlielumu nepārsniegšanu, atbilstoši Lokālplānojuma teritorijā atļautajām izmantošanām un normatīvo aktu prasībām.
26. Būvprojekta ietvaros projektē nepieciešamos būvakustiskos pasākumus – prettrokšņa un apbūves akustiskās kvalitātes paaugstināšanas pasākumus vides trokšņa mazināšanai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā un apjomā, izmantojot arhitektoniskas un būvniecības metodes, kas ietver:
26.1. gar valsts autoceļu V30 (Rīgas ielu) ierīko līdz 8 m augstu grunts valni, Lokālplānojuma teritorijā vietās kur relatīvā reljefa augstuma starpība starp esošo autoceļa klātni un Lokālplānojuma teritorijas zemes virsmas atzīmi ir mazāka par 3 m;
26.2. uz/aiz grunts valņa ierīko vismaz 4 m platu divpakāpju, blīvu un aizsedzošu Norvēģijas egļu, tūju vai citu mūžzaļo koku un krūmu stādījumu joslu;
26.3. ēkas aprīko ar īpašu skaņas izolāciju pret viena veida vai vairāku veidu vides trokšņiem un tādām ventilācijas vai gaisa kondicionēšanas iekārtām, kas dod iespēju pastāvīgi saglabāt izolētību no vides trokšņa.
1.7. Prasības atmežošanai
27. Veicot īpašuma sadalīšanu, katrai jaunizveidotajai zemes vienībai, kurā atrodas mežs, uz aktuālā robežplāna veic atkārtotu meža inventarizāciju, atbilstoši meža jomas normatīvo aktu prasībām.
28. Meža zemes atmežošana atļauta Briežu ielas sarkanajās līnijās (TR teritorijā), zem ēkām un būvēm, iekšpagalmiem un piebraucamajiem ceļiem (DzS4 teritorijā). Konkrētās atmežojamās platības nosaka būvprojektā.
2. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
2.1. Savrupmāju apbūves teritorija
2.1.1. Savrupmāju apbūves teritorija (DzS4)
2.1.1.1. Pamatinformācija
29. Savrupmāju apbūves teritorija (DzS4) ir funkcionālā zona, ko nosaka, lai nodrošinātu mājokļa funkciju savrupam dzīvesveidam, paredzot atbilstošu infrastruktūru, un kuras galvenais izmantošanas veids ir savrupmāju, tai skaitā dvīņu māju apbūve.
2.1.1.2. Teritorijas galvenie izmantošanas veidi
30. Savrupmāju apbūve (11001).
2.1.1.3. Teritorijas papildizmantošanas veidi
31. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve (12002).
32. Tūrisma un atpūtas iestāžu apbūve (12003).
33. Izglītības un zinātnes iestāžu apbūve (12007).
34. Veselības aizsardzības iestāžu apbūve (12008).
35. Sociālās aprūpes iestāžu apbūve (12009): izņemot patversmes.
36. Labiekārtota ārtelpa (24001).
37. Ārtelpa bez labiekārtojuma (24002).
2.1.1.4. Apbūves parametri
Nr. | Teritorijas izmantošanas veids | Minimālā jaunizv. zemes gabala platība | Maksimālais apbūves blīvums (%) | Apbūves intensitāte (%) | Apbūves augstums (m) | Apbūves augstums (stāvu skaits) | Minimālais brīvās zaļās teritorijas rādītājs (%) |
38. | Savrupmāju apbūve | 3500 m2 1 | 2 | līdz 10 | līdz 12 3 | līdz 2 | 800 |
39. | Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve | 3500 m2 | 2 | līdz 10 | līdz 12 | līdz 2 | 800 |
40. | Tūrisma un atpūtas iestāžu apbūve | 3500 m2 | 2 | līdz 10 | līdz 12 | līdz 2 | 800 |
41. | Izglītības un zinātnes iestāžu apbūve | 3500 m2 | 2 | līdz 10 | līdz 12 | līdz 2 | 800 |
42. | Veselības aizsardzības iestāžu apbūve | 3500 m2 | 2 | līdz 10 | līdz 12 | līdz 2 | 800 |
43. | Sociālās aprūpes iestāžu apbūve | 3500 m2 | 2 | līdz 10 | līdz 12 | līdz 2 | 800 |
44. | Labiekārtota ārtelpa | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
45. | Ārtelpa bez labiekārtojuma | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
1 dvīņu mājas daļai 1750 m2 2 Nenosaka 3 Palīgēkām 6 m |
2.1.1.5. Citi noteikumi
46. Nav atļauta publiskā apbūve un teritorijas izmantošana, kas var pasliktināt apkārtējo iedzīvotāju dzīves apstākļus ar trokšņa, smaku, vai cita veida piesārņojumu.
47. Minimālā jaunveidojamās zemes vienības fronte 35 m.
48. Apbūvētās zemes vienības iežogo.
49. Uz jaunveidojamās zemes vienības drīkst izvietot vienu savrupmāju vai vienu dvīņu māju, vai vienu dvīņu mājas daļu. Zemes vienības sadalīšana, kas paredzēta katrai dvīņu mājas daļai, atļauta tikai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā, ja tiek nodrošināti šajos Apbūves noteikumos noteiktie apbūves parametri.
50. Meža zemes atmežošana atļauta tikai zem ēkām un būvēm, iekšpagalmiem un piebraucamajiem ceļiem. Pārējā zemes vienības daļa saglabājama kā meža zeme.
51. Priekšpagalma minimālais dziļums (būvlaide) nedrīkst būt mazāks par 10 m.
52. Sānpagalma minimālais platums un attālums līdz zemes vienības aizmugures robežai nedrīkst būt mazāks par 10 m.
53. Aizmugures pagalma minimālais dziļums nedrīkst būt mazāks par 10 m.
54. Visas autostāvvietas jāizvieto zemes vienībā uz piebraucamā ceļa (priekšpagalmā), kā arī sānu vai aizmugures pagalmā ar noteikumu, ka autostāvvietu platība priekšpagalmā (uz piebraucamā ceļa) nepārsniedz 25 % no priekšpagalma platības un piebraucamā ceļa platums nepārsniedz 5 m.
55. Atļautas telpas saimnieciskās darbības veikšanai, ja tā atbilst mājražošanas statusam un netiek pasliktināti kaimiņu dzīves apstākļi ar trokšņa, smaku vai cita veida piesārņojumu. Pašvaldība katrā atsevišķā gadījumā izvērtē potenciālo saimniecisko darbības ietekmi un izvirza nosacījumus tās atļaušanai vai aizliegšanai.
56. Komposta vietu aizliegts ierīkot priekšpagalmā, ārējā sānpagalma un ārējā aizmugures pagalmā, kā arī bez kaimiņa rakstiskas piekrišanas tuvāk kā 1,5 m no kaimiņa zemes vienības robežas.
2.2. Transporta infrastruktūras teritorija
2.2.1. Transporta infrastruktūras teritorija (TR)
2.2.1.1. Pamatinformācija
57. Transporta infrastruktūras teritorija (TR) ir funkcionālā zona, ko nosaka, lai nodrošinātu visu veidu transportlīdzekļu un gājēju satiksmei nepieciešamo infrastruktūru, kā arī lai nodrošinātu lidostu un ostu uzņēmumu darbību un attīstībai nepieciešamo teritorijas organizāciju un inženiertehnisko apgādi.
2.2.1.2. Teritorijas galvenie izmantošanas veidi
58. Inženiertehniskā infrastruktūra (14001).
59. Transporta lineārā infrastruktūra (14002).
60. Transporta apkalpojošā infrastruktūra (14003).
2.2.1.3. Teritorijas papildizmantošanas veidi
61. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve (12002).
2.2.1.4. Apbūves parametri
Nr. | Minimālā jaunizv. zemes gabala platība | Maksimālais apbūves blīvums (%) | Apbūves intensitāte (%) | Apbūves augstums (m) | Apbūves augstums (stāvu skaits) | Minimālais brīvās zaļās teritorijas rādītājs (%) |
62. | 4 | |||||
63. | 4 | |||||
4 pēc funkcionālās nepieciešamības |
2.2.1.5. Citi noteikumi
64. Apbūves rādītāji nosakāmi lokālplānojumā, detālplānojumā vai būvatļaujā.
65. Atļauta tirdzniecības un pakalpojumu objektu apbūve, kas saistītas ar transporta pakalpojumiem.
66. Ielu tirdzniecība atļauta tikai attiecīgi šim nolūkam paredzētās vietās pēc tirdzniecības atļaujas saņemšanas Pašvaldībā.
67. Tirdzniecības kiosku izvietošanai ielu sarkanajās līnijās jāveic publiskās apspriešanas procedūra.
68. Jānodrošina zemes vienību ārpus "Transporta infrastruktūras teritorijām (TR)" aizsardzība pret transporta infrastruktūras radītajiem trokšņiem un citu veidu piesārņojumiem.
69. Izstrādājot detālplānojumus un zemes ierīcības projektus ciemos ielas un ceļi jāizdala kā atsevišķas zemes vienības. Atļauta servitūta izveidošana, neizdalot kā atsevišķu zemes vienību, izvērtējot katru atsevišķu gadījumu un izvirzot nosacījumus darba uzdevumā vai būvatļaujā.
70. Izstrādājot detālplānojumus un tehniskos projektus, ielu un ceļu šķērsprofilos jāuzrāda esošās un jāparedz vieta perspektīvajiem inženiertīkliem un objektiem (ūdensapgādei, kanalizācijai, lietus ūdeņu kanalizācijai, elektroapgādei, gāzes apgādei, telekomunikācijām, centralizētas siltumapgādes gadījumā – siltumapgādei u.c. pēc nepieciešamības) tā, lai nodrošinātu visu nekustamo īpašumu pieslēgšanas iespējas.
71. Laukumu teritorijās ir atļauts izvietot atpūtas objektus un ar tiem saistīto labiekārtojumu (apstādījumus, soliņus u.c.) un citus objektus pamatojot ar būvprojektu.
72. Atklātu un slēgtu autostāvvietu un autostāvlaukumu, sabiedriskā transporta pieturvietu, ceļu apkalpes objektu un degvielas un gāzes uzpildes staciju (DUS, GUS) izbūvi pie valsts autoceļiem jāsaskaņo ar VAS "Latvijas Valsts ceļi".
73. Papildus prasības transporta infrastruktūras ierīkošanai un uzturēšanai, ielu projektēšanai saskaņā ar Apbūves noteikumu 3.1. apakšnodaļā "Prasības transporta infrastruktūrai".
3. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
3.1. Nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorija
3.1.1. Baltezera rietumu apvedceļa būvniecībai un valsts galvenā autoceļa A1 Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži) attīstībai rezervētā teritorija (TIN7)
3.1.1.1. Pamatinformācija
74. Kā nacionālas nozīmes infrastruktūras attīstības teritorija (TIN7) noteikta perspektīvā Baltezera rietumu apvedceļa būvniecībai un valsts galvenā autoceļa A1 Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) posma Ādaži–Lilaste attīstībai nepieciešamā teritorija.
3.1.1.2. Apbūves parametri
Nenosaka
3.1.1.3. Citi noteikumi
75. Galvenā izmantošana: inženiertehniskā infrastruktūra, transporta lineārā infrastruktūra un transporta apkalpojošā infrastruktūra.
76. Papildizmantošana: tirdzniecības un pakalpojumu objektu apbūve, biroju ēku apbūve, noliktavu apbūve.
77. Lai mazinātu teritorijas izmantošanas aprobežojumu ietekmi uz teritorijas attīstību, līdz objekta būvprojekta izstrādei, apstiprināšanai un būvniecības uzsākšanai teritorijā ir atļauta izmantošana atbilstoši funkcionālajā zonā noteiktajiem atļautās izmantošanas veidiem. Jebkura jauna būvniecības iecere jāsaskaņo ar VAS "Latvijas Valsts ceļi", kas izvērtē tās ietekmi uz plānoto transporta infrastruktūras objektu attīstību un Pašvaldības būvvaldi. Pašvaldība informē būvniecības pieteicēju par atļauto īstermiņa izmantošanu, nosakot būvētāja riskus un atbildību par būves nojaukšanu pēc šā termiņa beigām.
78. Papildus 965., 966. un 967. punktā minētajiem nosacījumiem, teritorijā atļauts turpināt uzsākto izmantošanu, kā arī Vispārīgajos Apbūves noteikumos atļauto nacionālas un vietējas nozīmes infrastruktūras attīstības teritoriju izmantošanu un apbūvi.
79. Transporta infrastruktūras attīstībai nepieciešamās teritorijas robežas precizē atbilstoši tehniskajiem projektiem vai transporta infrastruktūras būvprojektam, kas nav uzskatāmi par Teritorijas plānojuma grozījumiem.
80. Pēc transporta infrastruktūras būvprojekta apstiprināšanas, teritorijas izmantošanas un apbūves ierobežojumi attiecas tikai uz teritoriju, kas atrodas projektā paredzēto risinājumu ietekmes zonā.
81. Pēc transporta infrastruktūras teritorijas izbūves šajā teritorijā ievērojami "Transporta infrastruktūras apbūves teritorijas" noteikumi (skatīt 4.7. nodaļā).
4. Citi nosacījumi
4.1. Aizsargjoslas un citu apgrūtinājumi
82. Lokālplānojuma teritoriju skarošas pašvaldības kompetencē esošās apgrūtinātās teritorijas un aizsargjoslas, kuru platums ir 10 m vai vairāk attēlotas Grafiskās daļas kartē "Lokālplānojuma teritorijas funkcionālais zonējums".
83. Lokālplānojuma teritorijā plānoto inženiertīklu ekspluatācijas aizsargjoslas nosaka turpmākās projektēšanas gaitā atbilstoši inženiertīklu faktiskajam izvietojumam saskaņā ar būvniecības dokumentāciju un izpildmērījumiem, saskaņojot ar inženiertīklu turētāju.
84. Plānojot un veicot apbūvi, kā arī vēlāk apdzīvojot apbūvētās zemes vienības, nav atļauts veikt tādas darbības, kas traucētu meža atjaunošanos, tai skaitā, nav atļauts transformēt meža pamatni par kultivētu zālāju, augsni.
4.2. Lokālplānojuma īstenošana
85. Lokālplānojuma īstenošanu veic nekustamā īpašuma īpašnieks vai tā saistību pārņēmējs saskaņā ar Lokālplānojuma risinājumiem, izstrādājot būvprojektu, veicot meža zemes atmežošanu, zemes ierīcību, būvniecību un teritorijas labiekārtošanu, saskaņā ar lokālplānojuma un būvprojekta risinājumiem.
86. Lokālplānojuma īstenošanu veic divās galvenajās kārtās:
86.1. I kārta – Briežu ielas (TR teritorijas) atdalīšana atseviškā zemes vienībā, vienojoties ar zemes vienību ar kadastra apzīmējumiem 80440100058 un 80440100066 īpašniekiem, kuru teritorijā ir Briežu ielas sarkanās līnijas, izstrādājot vienotu risinājumu, atbilstoši detālplānojuma ""Brieži", "Lielpriedes", "Pauguriņi", "Ilgdimanti", "Kalmes"" šķērsprofila risinājumam, paredzot ielas un inženiertīklu projektēšanu un būvniecību, ielas cietā seguma ierīkošanu. (Ielas šķērprofilu skatīt 1. pielikumā) Prettrokšnu vaļņa ierīkošana gar autoceļu V30, atbilstoši Lokālplānojuma un būvprojekta risinājumiem;
86.2. II kārta – DzS4 teritorijas zemes ierīcība, ēku būvniecība un pieslēgumu veidošana pie Briežu ielā ierīkotajiem inženiertīkliem (centralizētās ūdensapgādes un sadzīves notekūdeņu kanalizācijas, elektroapgādes u.c. pēc nepieciešamības).
87. II kārtas īstenošana var tikt veikta atsevišķās apakškārtās, nodrošinot teritorijas pakāpenisku apbūvi un atbilstoši nepieciešamās infrastruktūras un labiekārtojuma izveidi. Konkrētās apbūves apakškārtas robežas nosaka būvprojektā.
88. Inženiertīklu izbūves secību precizē būvprojektā, saskaņā ar katra konkrētā inženiertīkla turētāja tehniskajiem noteikumiem.
89. Lokālplānojuma realizācijas rezultātā nav pieļaujama melioratīvā stāvokļa pasliktināšanās objektam piegulošajās platībās.
Pielikumi
1. pielikums. Briežu ielas šķērsprofils