• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2024. gada 16. janvāra noteikumi Nr. 46 "Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumos Nr. 557 "Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.01.2024., Nr. 13 https://www.vestnesis.lv/op/2024/13.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 47

Grozījumi Ministru kabineta 2007. gada 19. jūnija noteikumos Nr. 404 "Kārtība, kādā aprēķina un maksā dabas resursu nodokli, izsniedz dabas resursu lietošanas atļauju un auditē apsaimniekošanas sistēmas"

Vēl šajā numurā

18.01.2024., Nr. 13

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 46

Pieņemts: 16.01.2024.

OP numurs: 2024/13.13

2024/13.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 20 Pēdējās nedēļas laikā 19 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 46

Rīgā 2024. gada 16. janvārī (prot. Nr. 2 32. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumos Nr. 557 "Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā"

Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma
9. panta trešo un 3.1 daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumos Nr. 557 "Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 136. nr.; 2016, 21. nr.; 2021, 185. nr.; 2023, 112. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt tiesību akta izdošanas pamatojuma norādi šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 9. panta trešo un 3.1 daļu".

2. Papildināt ar 1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.4. pirmās palīdzības sniegšanas apmācību pārvaldības informācijas sistēmas (turpmāk – informācijas sistēma) pārzini, šajā sistēmā iekļaujamās informācijas apjomu un apstrādes kārtību, kā arī nosacījumus piekļuves nodrošināšanai valsts informācijas sistēmā iekļautajai informācijai."

3. Papildināt ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Informācijas sistēma ir vienotās pirmās palīdzības sniegšanas apmācības sistēmas daļa, kas nodrošina vienotu elektronisku informācijas apriti par pirmās palīdzības sniegšanas apmācību elektronisko pakalpojumu pieejamību fiziskām personām un par pirmās palīdzības sniegšanas apmācību kursu (turpmāk – apmācību kurss) beigušajām personām, tostarp ar institūcijām, kurām normatīvajos aktos noteikto funkciju pildīšanai nepieciešama informācija par apmācību kursu beigušajām personām."

4. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (turpmāk – dienests) metodiski vada, koordinē, organizē un kontrolē apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, kā arī ir informācijas sistēmas pārzinis."

5. Izteikt 5.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.2. šo noteikumu 13., 14. un 15. punktā minētā persona veic samaksu par atkārtotu tiesību piešķiršanu nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā (turpmāk – atkārtota tiesību piešķiršana), ko nodrošina dienests;".

6. Izteikt 5.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.3. apmācītājorganizācija veic samaksu par atbilstības novērtēšanu, ko īsteno dienests, lai noteiktu apmācītājorganizāciju atbilstību prasībām, kas tām noteiktas, lai nodarbotos ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā (turpmāk – atbilstības novērtēšana), kā arī par atkārtotu atbilstības novērtēšanu."

7. Papildināt ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Šo noteikumu 11.2., 11.3.,11.4. un 11.5. apakšpunktā minētie pirmās palīdzības sniegšanas apmācību veicēji apmācības kursu beigšanas datumā nodrošina, ka informācijas sistēmā tiek ievadīta informācija par fiziskām personām, kuras beigušas apmācības kursu kādā no šo noteikumu 4.1., 4.2., 4.3., 4.4., 4.5., 4.6. un 4.9. apakšpunktā minētajām apmācības programmām. "

8. Papildināt ar 5.2 punktu šādā redakcijā:

"5.2 Informācijas sistēmā izdara atzīmi, ja fiziskā persona ir beigusi apmācības kursu kādā no šo noteikumu 4.1., 4.2. un 4.4. apakšpunktā minētajām apmācību programmām. Tas apliecina apmācību kursa pabeigšanu, un šī apliecinājuma derīguma termiņš ir pieci gadi."

9. Papildināt ar 5.3 punktu šādā redakcijā:

"5.3 Pirmās palīdzības sniegšanā neapmāca ārstniecības personas."

10. Izteikt 6.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.3. uz pieciem gadiem izsniedz sertifikātu par tiesībām nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā (turpmāk – sertifikāts) (4. pielikums) fiziskajām personām, kuras apguvušas šo noteikumu 4.9. apakšpunktā minēto pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības programmu un nokārtojušas eksāmenu;".

11. Izteikt 6.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.5. uz pieciem gadiem izsniedz apliecību par tiesībām nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā (5. pielikums) (turpmāk – apliecība) apmācītājorganizācijām, kuras atbilst šo noteikumu 17. punktā minētajām prasībām un kvalitātes prasībām apmācībai pirmās palīdzības sniegšanā (6. pielikums);".

12. Izteikt 6.11. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.11. organizē sertifikātu un apliecību izgatavošanu un uzskaiti, to izsniegšanu fiziskajām personām un apmācītājorganizācijām, kuras nodarbojas ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, kā arī šajos noteikumos noteiktajā kārtībā ievada, labo un dzēš datus informācijas sistēmā;".

13. Svītrot 6.12. apakšpunktu.

14. Izteikt 6.13. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.13. nodrošina informācijas sistēmas lietotāju identifikācijas procesu, īsteno informācijas sistēmas drošības pārvaldību, apstrādā un uztur informācijas sistēmā ievadītos datus un nodrošina informācijas sistēmā glabāto datu apmaiņu ar institūcijām, kurām funkciju pildīšanai nepieciešama informācija par pirmās palīdzības pamatzināšanu apmācības kursu beigušajām personām."

15. Svītrot 6.14. apakšpunktu.

16. Izteikt 12. punktu šādā redakcijā:

"12. Pasniedzējs stažieris ir beidzis šo noteikumu 4.9. apakšpunktā minēto pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības kursu. Pasniedzējs stažieris ir tiesīgs veikt pirmās palīdzības sniegšanas apmācību instruktora palīga vai instruktora uzraudzībā."

17. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Pasniedzējs ir beidzis šo noteikumu 4.9. apakšpunktā minēto pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības kursu un nokārtojis šo noteikumu 28. punktā minēto eksāmenu. Pasniedzējs ir tiesīgs patstāvīgi veikt pirmās palīdzības sniegšanas apmācību pirmās palīdzības pamatzināšanu apmācības kursā."

18. Izteikt 16. punktu šādā redakcijā:

"16. Apmācītājorganizācijas organizē pirmās palīdzības sniegšanas apmācību un veic pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursu apguvušo dalībnieku zināšanu un prasmju pārbaudi."

19. Papildināt ar 16.1 punktu šādā redakcijā:

"16.1 Jaunsardzes centrs ir tiesīgs organizēt šo noteikumu 4.2. apakšpunktā minētās pirmās palīdzības sniegšanas apmācību un veikt pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursu apguvušo dalībnieku zināšanu un prasmju pārbaudi."

20. Papildināt ar 16.2 punktu šādā redakcijā:

"16.2 Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža, Valsts policijas koledža, Valsts robežsardzes koledža un Nacionālo bruņoto spēku vienības ir tiesīgas organizēt šo noteikumu 4.2. un 4.4. apakšpunktā minētās pirmās palīdzības sniegšanas apmācību un veikt pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursu apguvušo dalībnieku zināšanu un prasmju pārbaudi."

21. Papildināt ar 16.3 punktu šādā redakcijā:

"16.3 Pirmās palīdzības pasniedzēji un apmācītājorganizācijas, kas veikušas attiecīgā pirmās palīdzības kursa apmācību, pēc fiziskas personas pieprasījuma izsniedz elektroniski parakstītu izziņu par apmācību kursa pabeigšanu. Ja pirmās palīdzības pasniedzējs vai apmācītājorganizācija ir pārtraukusi saimniecisko darbību, elektroniski parakstītu izziņu par apmācību kursa pabeigšanu izsniedz dienests."

22. Izteikt 22. punktu šādā redakcijā:

"22. Prasībām atbilstošajām apmācītājorganizācijām dienests izsniedz apliecības par tiesībām veikt apmācību pirmās palīdzības sniegšanā un nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par apliecības izsniegšanu vai anulēšanu ievada informācijas sistēmā šo noteikumu 54.51. apakšpunktā minēto informāciju."

23. Izteikt 32. punktu šādā redakcijā:

"32. Personai, kura sekmīgi nokārtojusi eksāmenu, dienests, pamatojoties uz eksāmena rezultātiem, izsniedz sertifikātu un nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par sertifikāta izsniegšanu vai anulēšanu ievada informācijas sistēmā šo noteikumu 54.52. apakšpunktā minēto informāciju un piešķir tiesības lietot informācijas sistēmu."

24. Izteikt 3. nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3. Zināšanu pārbaude pēc pirmās palīdzības pamatzināšanu kursa apguves".

25. Svītrot 44. punktu.

26. Izteikt 45. punktu šādā redakcijā:

"45. Pēc šo noteikumu 4.1. apakšpunktā minētās pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursa apguves persona piecu gadu laikā ir tiesīga kārtot šo noteikumu 46. punktā minēto zināšanu pārbaudi apmācītājorganizācijā. Apmācītājorganizācija informācijas sistēmā ievada informāciju par fiziskās personas šo noteikumu 4.2. apakšpunktā minētās pirmās palīdzības sniegšanas apmācību kursa pabeigšanu."

27. Svītrot 51. punktu.

28. Svītrot 52. punktu.

29. Svītrot 53. punktu.

30. Svītrot 54. punktu.

31. Papildināt ar 3.1 nodaļu šādā redakcijā:

"3.1 Informācijas sistēma

3.11. Informācijas sistēmas vispārīgie noteikumi

54.1 Informācijas sistēmas lietotāji ir dienests, pirmās palīdzības pasniedzēji un apmācītājorganizācijas.

54.2 Fiziskās personas ir pirmās palīdzības sniegšanas apmācību elektronisko pakalpojumu saņēmēji.

54.3 Datu saņēmēji ir institūcijas, kurām normatīvajos aktos noteikto funkciju pildīšanai nepieciešama informācija par apmācību kursu pabeigušajām personām.

3.12. Informācijas sistēmā iekļaujamo datu apjoms (saturs)

54.4 Informācijas sistēmā iekļauj un aktualizē šādus datus:

54.41. informāciju par apmācību kursu:

54.41.1. pirmās palīdzības sniegšanas apmācības programmas nosaukums (kursa tips);

54.41.2. kursa identifikators (ģenerē sistēma);

54.41.3. kursa norises vietas adrese;

54.41.4. kursa norises laiks;

54.41.5. kursa pasniedzējs;

54.41.6. kursa pasniedzēja stažieris (ja tāds plānots);

54.41.7. kursa apraksts;

54.41.8. grupas reģistrācija un atsaukšana;

54.42. informāciju par apmācītājorganizāciju:

54.42.1. nosaukums;

54.42.2. reģistrācijas numurs;

54.42.3. tālrunis;

54.42.4. e-pasts;

54.42.5. apliecība par tiesībām nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā – statuss (aktīva vai anulēta), numurs un derīguma termiņš;

54.42.6. apmācītājorganizācijas administrators;

54.42.7. aktuālā informācija par pirmās palīdzības pasniedzējiem;

54.43. informāciju par pirmās palīdzības pasniedzēju:

54.43.1. vārds, uzvārds;

54.43.2. personas kods;

54.43.3. tālrunis;

54.43.4. e-pasts;

54.43.5. sertifikāts, kas apliecina tiesības nodarboties ar apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, – statuss (aktīvs vai anulēts), numurs un derīguma termiņš;

54.43.6. pasniedzēja statuss (pirmās palīdzības pasniedzējs stažieris, pirmās palīdzības pasniedzējs, pirmās palīdzības instruktora palīgs, pirmās palīdzības instruktors);

54.44. informāciju par fizisku personu, kura pabeigusi apmācību kursu:

54.44.1. pirmās palīdzības sniegšanas apmācības programmas nosaukums (kursa tips);

54.44.2. unikāls identifikators atbilstoši šo noteikumu 54.41.2. apakšpunktam;

54.44.3. vārds, uzvārds;

54.44.4. personas kods;

54.44.5. tālrunis;

54.44.6. e-pasts;

54.44.7. atzīme par apmācību kursa apmaksu;

54.44.8. atzīme par apmācību kursa beigšanu;

54.45. informāciju par dienesta organizētajiem kvalifikācijas celšanas semināriem pirmās palīdzības pasniedzējiem un apmācītājorganizāciju pārstāvjiem un kursiem pirmās palīdzības pasniedzēju stažieru tiesību iegūšanai:

54.45.1. norises laiks;

54.45.2. tēma;

54.45.3. pasniedzēja vārds, uzvārds;

54.45.4. ja iegūta apmācību apliecība, – apliecības numurs un datums.

3.13. Informācijas sistēmā iekļauto datu apstrādes kārtība

54.5 Dienests informācijas sistēmā ievada, labo un dzēš:

54.51. šo noteikumu 54.42.1., 54.42.2., 54.42.6. un 54.42.7. apakšpunktā minēto informāciju par apmācītājorganizācijām;

54.52. šo noteikumu 54.43. apakšpunktā minēto informāciju par pirmās palīdzības pasniedzējiem;

54.53. šo noteikumu 54.45.1., 54.45.2., 54.45.3 un 54.45.4. apakšpunktā minēto informāciju par dienesta organizētajiem kvalifikācijas celšanas semināriem un kursiem pirmās palīdzības pasniedzēju stažieru tiesību iegūšanai.

54.6 Pirmās palīdzības pasniedzēji un apmācītājorganizācijas informācijas sistēmā ievada un pārzina šo noteikumu 54.4 punktā minēto informāciju, izņemot  54.42.1., 54.42.2., 54.42.5., 54.42.6., 54.42.7., 54.43.1., 54.43.2., 54.43.5., 54.43.6, 54.45.1., 54.45.2., 54.45.3 un 54.45.4. apakšpunktā minēto informāciju.

54.7 Šo noteikumu 54.45. apakšpunktā minēto informāciju dienests ievada un aktualizē nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā.

54.8 Apmācītājorganizācijai ir tiesības informācijas sistēmā ievadīt, labot vai dzēst ar apmācību kursu organizēšanu saistīto informāciju, tai skaitā par apmācītājorganizācijas pasniedzējiem un pakalpojuma saņēmēju reģistrēšanos apmācību kursiem.

54.9 Pirmās palīdzības pasniedzējam informācijas sistēmā ir tiesības savā profilā papildus ievadīt savu tālruņa numuru un e-pasta adresi.

54.10 Informācijas sistēmas lietotāju ievadītā informācija tiek attēlota informācijas sistēmā uzreiz pēc tās ievades.

54.11 Informāciju (atzīmi) par apmācību kursa beigšanu informācijas sistēmā ievada pirmās palīdzības pasniedzējs, kurš vadījis apmācību kursu, vai apmācītājorganizācijas pilnvarota persona.

54.12 Dienests labo informācijas sistēmā uzkrāto informāciju vai sazinās ar attiecīgo informācijas sistēmas lietotāju un norāda uz nepieciešamību labot informācijas sistēmā uzkrāto informāciju, ja tā ir kļūdaina vai par to ir saņemta rakstveida informācija no cita informācijas sistēmas lietotāja, fiziskas personas vai datu saņēmēja.

54.13 Datus par apmācītājorganizāciju un pirmās palīdzības pasniedzēju izdotajām apliecībām glabā 10 gadus, savukārt informāciju par notikušajiem apmācību kursiem – piecus gadus. Personas datu glabāšanas ilgums ir 10 gadi.  

3.14. Piekļuves nodrošināšanas kārtība

54.14 Fiziska persona informācijas sistēmā esošajai informācijai par pirmās palīdzības sniegšanas apmācību piekļūst un izvēlētajam apmācību kursam reģistrējas, izmantojot elektronisko pakalpojumu.

54.15 Dienests slēdz vienošanos ar citu valsts informācijas sistēmu turētājiem vai pārziņiem par to datu automātisku apmaiņu tiešsaistē starp informācijas sistēmu un citām valsts informācijas sistēmām atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma nosacījumiem, kas satur informāciju par apmācību kursa pabeigšanu.

54.16 Piekļuvi informācijas sistēmai apmācītājorganizācijai vai pirmās palīdzības pasniedzējam piešķir ar dienu, kad noslēgta vienošanās starp apmācītājorganizāciju vai pirmās palīdzības pasniedzēju un dienestu par informācijas sistēmas lietošanu.

54.17 Dienests nodrošina piekļuvi informācijas sistēmai, izmantojot šādus piekļuves veidus:

54.171. vienotā pieteikšanās moduļa lietotāja identifikācija ar kvalificētu elektroniskās identifikācijas līdzekli (latvija.gov.lv);

54.172. automātiska apmaiņa tiešsaistē, kas balstīta uz vienošanos ar citu valsts informācijas sistēmu uzturētājiem atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma nosacījumiem.

54.18 Piekļuve informācijas sistēmā notiek ar brīdi, kad no autentifikācijas pakalpojumu sniedzēja ir saņemts personas identitātes apstiprinājums. Autorizācija notiek atbilstoši piešķirtajām informācijas sistēmas lietotāju lomām.

54.19 Piekļuve informācijas sistēmai tiek nodrošināta pirmās palīdzības pasniedzējiem un apmācītājorganizāciju administratoriem.

54.20 Piekļuvi šo noteikumu 54.172. apakšpunktā un  54.18 punktā minētajai datu apritei dienests piešķir divu nedēļu laikā pēc tam, kad pieņemts lēmums par piekļuvi informācijas sistēmai.

54.21 Informācijas sistēmas pārzinis var atteikt sistēmas integrāciju, ja integrējamā sistēma neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām drošības prasībām.

3.15. Informācijas sistēmas darbības uzturēšana

54.22 Informācijas sistēma reģistrē visu informācijas sistēmas lietotāju veiktās darbības informācijas sistēmā (informācija par pieslēgšanos vai atslēgšanos no informācijas sistēmas, datu atlase, kā arī konta izveide, grozīšana vai dzēšana, fiksējot notikuma laiku, kas sakrīt ar faktiskā notikuma koordinēto pasaules laiku (UTC), interneta protokola adrese, no kuras veikta darbība, apraksts, kā arī informācija par darbības iniciatoru – identifikators, pieslēguma metadati), lai:

54.22 1. identificētu personu, kura ir atbildīga par konkrētu informācijas sistēmas datu apstrādi konkrētā laikposmā vai par konkrētu darbību veikšanu;

54.22 2. nodrošinātu sistēmas pārziņa tiesisko interešu aizsardzību, kā arī nodrošinātu iespēju veikt izmeklēšanu un vērsties pret personu, kuras darbības vai bezdarbības dēļ informācijas sistēmā ievadīta nepatiesa vai kļūdaina informācija vai traucēta informācijas sistēmas darbspēja.

54.23 Informācijas sistēmas pierakstus (ietverot sistēmas auditācijas datus – autentifikācijas datus un tīkla plūsmas auditācijas datus, domēna vārdu sistēmas (DNS) servera pierakstus, ielaušanās atklāšanas sistēmu (IDS) pierakstus, operētājsistēmas autentifikācijas pierakstus) glabā piecus gadus.

54.24 Dienests veic visus nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu informācijas sistēmu pret nesankcionētu piekļuvi, un uztur tādus tehnoloģiskos risinājumus, kas aizsargā informāciju datu pārraides laikā sakaru tīklos, tai skaitā nodrošina:

54.241. sistēmas lietotāju autentiskumu;

54.242. ierakstā iekļautās informācijas integritāti;

54.243. lietotāju kontroli, kuri aplūko, ievada un rediģē informāciju;

54.244. sasaisti starp lietotāju un aplūkoto, ievadīto un rediģēto informāciju;

54.245. informāciju par visiem mēģinājumiem neatļauti aplūkot, ievadīt un rediģēt informāciju."

32. Svītrot 56. punktu.

33. Svītrot 58. punktu.

34. Papildināt ar 59. punktu šādā redakcijā:

"59. Līdz 2023. gada 31. decembrim izdoto apliecību par apmācību kursa noklausīšanos numurus pirmās palīdzības pasniedzējs vai apmācītājorganizācijas pilnvarotā persona informācijas sistēmā ievada manuāli, bet ne vēlāk kā līdz 2024. gada 1. jūnijam."

35. Papildināt ar 60. punktu šādā redakcijā:

"60. Ar 2024. gada 1. jūliju šo noteikumu 11.2., 11.3., 11.4. un 11.5. apakšpunktā minētajiem pirmās palīdzības sniegšanas apmācību veicējiem ir obligāta informācijas sistēmas lietošana šajos noteikumos noteiktajā kārtībā."

36. Papildināt ar 61. punktu šādā redakcijā:

"61. Šo noteikumu 6. pielikuma 9. punktā minētā prasība par ikmēneša pārskatu iesniegšanu dienestam neattiecas uz pirmās palīdzības apmācību veicējiem, kuri uzsākuši lietot informācijas sistēmu šajos noteikumos noteiktajā kārtībā un informācijas sistēmā ievadījuši visu šo noteikumu 6. pielikuma 9. punktā minēto informāciju."

37. Izteikt 6. pielikumu jaunā redakcijā (pielikums).

38. Svītrot 7. pielikumu.

39. Svītrot 8. pielikumu.

40. Svītrot 9. pielikumu.

41. Svītrot 10. pielikumu.

Ministru prezidente E. Siliņa

Veselības ministrs H. Abu Meri

 

Pielikums
Ministru kabineta
2024. gada 16. janvāra
noteikumiem Nr. 46

"6. pielikums
Ministru kabineta
2012. gada 14. augusta
noteikumiem Nr. 557

Kvalitātes prasības apmācībai pirmās palīdzības sniegšanā

1. Nodarbību saturs un ilgums atbilst šo noteikumu 1. vai 2. pielikumā minēto pirmās palīdzības sniegšanas apmācības programmu saturam un ilgumam.

2. Vienai apmācības grupai nepieciešamais medicīnisko materiālu un aprīkojuma minimums pirmās palīdzības sniegšanas apmācības nodrošināšanai ir šāds:

2.1. manekens atdzīvināšanai;

2.2. elpināšanas aizsargmaskas manekeniem;

2.3. paklājs treniņiem;

2.4. folijas sega;

2.5. motociklista aizsargķivere;

2.6. trīsstūrveida lakatiņi;

2.7. marles saites;

2.8. pārsienamās paketes;

2.9. elastīgās saites;

2.10. vienreizējās lietošanas cimdi;

2.11. ātras iedarbības virsmas dezinfekcijas līdzeklis;

2.12. marles salvetes;

2.13. medicīnisko materiālu minimums pirmās palīdzības sniegšanai (pirmās palīdzības aptieciņa);

2.14. šķēres;

2.15. ekrāns (vai tā aizvietotājs);

2.16. tāfele (vai tās aizvietotājs);

2.17. dators ar multimediju projektoru vai kodoskops;

2.18. mācību un uzskates materiāli.

3. Medicīniskie materiāli un aprīkojums pirmās palīdzības sniegšanas apmācības nodrošināšanai atbilst apmācības programmas mērķim.

4. Pasniedzējs reģistrē apmācāmās personas nodarbību apmeklējuma un ieskaites žurnālā, norādot viņu vārdu un uzvārdu, nodarbību apmeklējumu un zināšanu pārbaudes (ja apmācības kursā tā ir paredzēta) rezultātu. Izsniegtās apliecības reģistrē apliecību par pirmās palīdzības kursa beigšanu uzskaites žurnālā. Informāciju par apmācītajām personām glabā piecus gadus pēc apmācības beigām.

5. Ir aprakstītas apmācības kvalitātes kontroles procedūras, kas nodrošina programmas mērķa sasniegšanu.

6. Ir aprakstītas pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursu dalībnieku zināšanu un prasmju pārbaudes procedūras.

7. Apmācāmo personu skaits apmācības grupā nepārsniedz 15.

8. Ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms apmācības uzsākšanas fiziskā persona vai apmācītājorganizācija elektroniski sniedz dienestam informāciju par plānoto apmācības grupu (nodarbību vieta, laiks, apmācības programma un informācija par pasniedzēju). Ja tiek mainīts nodarbību grafiks vai pasniedzēji, fiziskā persona vai apmācītājorganizācija par to iepriekš informē dienestu.

9. Fiziskā persona vai apmācītājorganizācija katru mēnesi elektroniski vai rakstiski nosūta dienestam pārskatu par veikto apmācību, norādot apmācības grupu skaitu, apmācāmo skaitu, izsniegto apliecību par pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursa noklausīšanos vai beigšanu numurus. Pārskatam pievieno apmācīto personu sarakstus."

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!