• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2024. gada 25. jūnija noteikumi Nr. 394 "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 6. augusta noteikumos Nr. 468 "Noteikumi par aktīvā dienesta karavīru, valsts aizsardzības dienesta karavīru un zemessargu veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas nosacījumiem, apmaksājamo pakalpojumu veidiem un izdevumu apmaksas kārtību"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2024., Nr. 124 https://www.vestnesis.lv/op/2024/124.22

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 408

Tehniskā vienošanās par pagaidu regulējumu attiecībā uz uzņemošās valsts atbalsta sniegšanu sabiedroto reaģēšanas spēkiem

Vēl šajā numurā

28.06.2024., Nr. 124

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 394

Pieņemts: 25.06.2024.

OP numurs: 2024/124.22

2024/124.22
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 37 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 394

Rīgā 2024. gada 25. jūnijā (prot. Nr. 26 1. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 6. augusta noteikumos Nr. 468 "Noteikumi par aktīvā dienesta karavīru, valsts aizsardzības dienesta karavīru un zemessargu veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas nosacījumiem, apmaksājamo pakalpojumu veidiem un izdevumu apmaksas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju
amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 
39. panta pirmo daļu, Latvijas Republikas
Zemessardzes likuma 34. panta trešo daļu, 45. panta septīto daļu un 
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
8. panta piekto daļu un 15.1 panta 1.1 daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 6. augusta noteikumos Nr. 468 "Noteikumi par aktīvā dienesta karavīru, valsts aizsardzības dienesta karavīru un zemessargu veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas nosacījumiem, apmaksājamo pakalpojumu veidiem un izdevumu apmaksas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 153. nr.; 2015, 193. nr.; 2018, 93. nr.; 2022, 136. nr.; 2023, 126. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Noteikumi par aktīvā dienesta karavīru, valsts aizsardzības dienesta karavīru, zemessargu un Zemessardzes veterānu veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas nosacījumiem, apmaksājamo pakalpojumu veidiem un izdevumu apmaksas kārtību".

2. Izteikt tiesību akta izdošanas pamatojuma norādi šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 39. panta pirmo daļu, Latvijas Republikas Zemessardzes likuma 34. panta trešo daļu, 45. panta septīto daļu un Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 8. panta piekto daļu un 15.1 panta 1.1 daļu".

3. Izteikt 1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.1. apmaksātās veselības aprūpes saņemšanas nosacījumus, apmaksājamo pakalpojumu veidus un apmaksas kārtību, kā arī veselības aprūpes pakalpojumus un neapmaksājamos izdevumus karavīriem, valsts aizsardzības dienesta karavīriem, zemessargiem un Zemessardzes veterāniem;".

4. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Izdevumus par šajos noteikumos minētajiem veselības aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem sedz Nacionālie bruņotie spēki no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem."

5. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Izdevumus par šajos noteikumos minētajiem veselības aprūpes pakalpojumiem sedz, ja tos ir saskaņojusi un apstiprinājusi Nacionālo bruņoto spēku vienības vai Zemessardzes vienības ārstniecības persona. Izdevumu pamatotību ārstniecības persona izvērtē, ņemot vērā medicīniskajā dokumentācijā norādītās medicīniskās informācijas atbilstību maksājuma dokumentā norādītajam ārstniecības vai farmaceitiskajam pakalpojumam."

6. Izteikt 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Karavīram un zemessargam izdevumus par veselības aprūpes pakalpojumiem un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, bet valsts aizsardzības dienesta karavīram un Zemessardzes veterānam – izdevumus par veselības aprūpes pakalpojumiem sedz, ja tie saņemti:
4.11. saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības iestādes ārstniecības personas nosūtījumu;
4.12. saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku līgumiestādes ārsta nosūtījumu, ja nav iespējams saņemt šo noteikumu 4.11. apakšpunktā minēto nosūtījumu;
4.13. saskaņā ar citas ārstniecības iestādes ārsta nosūtījumu, ja nav iespējams saņemt šo noteikumu 4.11. un 4.12. apakšpunktā minēto nosūtījumu."

7. Papildināt ar 7.2 punktu šādā redakcijā:

"7.2 Zemessardzes veterānam šo noteikumu 5. un 6. punktā (izņemot 5.9. apakšpunktu) minētos nosacījumus piemēro, ja veselības bojājumi gūti, pildot Zemessardzes veterānu uzdevumus."

8. Izteikt 8.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.1. veselības aprūpes iestādei samaksu par karavīram, valsts aizsardzības dienesta karavīram, zemessargam vai Zemessardzes veterānam sniegto veselības aprūpes pakalpojumu saskaņā ar veselības aprūpes iestādes izsniegto rēķinu, kurš sagatavots, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar veselības aprūpes iestādi, vai samaksas garantijas vēstuli, vai apmaksā karavīra, valsts aizsardzības dienesta karavīra, zemessarga vai Zemessardzes veterāna iesniegtajos maksājumus apliecinošajos dokumentos norādīto summu;".

9. Izteikt 9.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.1. rēķinu par veselības aprūpes pakalpojumiem, kuri karavīram, valsts aizsardzības dienesta karavīram, zemessargam vai Zemessardzes veterānam sniegti saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar veselības aprūpes iestādi, vai veselības aprūpes pakalpojumu samaksas garantijas vēstuli;".

10. Izteikt 10.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.1. karavīram, valsts aizsardzības dienesta karavīram, zemessargam vai Zemessardzes veterānam sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem;".

11. Izteikt 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Nacionālie bruņotie spēki pārbauda rēķinā iekļauto pakalpojumu atbilstību karavīra, valsts aizsardzības dienesta karavīra, zemessarga vai Zemessardzes veterāna faktiski saņemtajiem pakalpojumiem (ja saņemti veselības aprūpes pakalpojumi, – arī atbilstību noteiktajai diagnozei) un sedz šos izdevumus. Nacionālie bruņotie spēki ir tiesīgi pieprasīt no veselības aprūpes vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēja pārbaudei nepieciešamo papildu informāciju."

12. Izteikt 12. punktu šādā redakcijā:

"12. Ja karavīrs vai valsts aizsardzības dienesta karavīrs veselības aprūpes iestādei par viņam sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem ir samaksājis no personiskajiem līdzekļiem saskaņā ar šo noteikumu 4.1 punktu, Nacionālie bruņotie spēki viņam kompensē šos izdevumus. Lai saņemtu kompensāciju par samaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, karavīrs vai valsts aizsardzības dienesta karavīrs iesniedz Nacionālo bruņoto spēku komandierim iesniegumu par izdevumu atlīdzināšanu, ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumus pakalpojumu saņemšanai, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu un to samaksu apliecinošus veselības aprūpes iestādes (ārsta) izsniegtus dokumentus (piemēram, rēķinus, kvītis, kases čekus), kuros norādīts pakalpojumu saņēmēja vārds, uzvārds, personas kods, datums, iestādes nosaukums un sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi, vai to atvasinājumus."

13. Izteikt 13.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.1. ja ir iegādāti medikamenti, iesniegumam pievieno ārsta izrakstītās receptes kopiju vai elektroniskās receptes izdruku un aptiekas izsniegtu čeku par medikamentu iegādi. Kases čekā jānorāda tās personas vārds, uzvārds un personas kods, kas iegādājās medikamentus, kā arī medikamentu nosaukums, cena un samaksātā summa. Izdevumus par medikamentiem, kurus nav izrakstījis ārsts, neatlīdzina;".

14. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Zemessargs vai Zemessardzes veterāns šo noteikumu 12. un 13. punktā minētajā kārtībā iesniedz iesniegumu Nacionālo bruņoto spēku komandierim. Ja zemessargam vai Zemessardzes veterānam norīkojumu pie ārsta izsniedzis Zemessardzes vienības ārsts, zemessargs vai Zemessardzes veterāns pirms iesnieguma iesniegšanas Nacionālo bruņoto spēku komandierim to saskaņo ar Zemessardzes komandieri."

15. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Šo noteikumu 12. un 13. punktā minētajos gadījumos karavīrs, valsts aizsardzības dienesta karavīrs, zemessargs vai Zemessardzes veterāns iesniedz iesniegumu triju mēnešu laikā pēc izdevumus apliecinošu dokumentu izsniegšanas. Veselības aprūpes pakalpojumu izdevumu kompensāciju ieskaita karavīra, valsts aizsardzības dienesta karavīra, zemessarga vai Zemessardzes veterāna atlīdzības saņemšanai norādītajā kredītiestādes kontā 30 dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas. Ja karavīrs, valsts aizsardzības dienesta karavīrs, zemessargs vai Zemessardzes veterāns lūdz kompensēt izdevumus par tādiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas saskaņā ar šiem noteikumiem netiek apmaksāti, viņu par to informē rakstiski un atgriež iesniegtos dokumentus."

Ministru prezidente E. Siliņa

Aizsardzības ministrs A. Sprūds

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!