• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2023. gada 27. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 6 "Par bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.2023., Nr. 99 https://www.vestnesis.lv/op/2023/99.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Siguldas novada domes saistošie noteikumi Nr. 8

Siguldas novada pašvaldības nolikums

Vēl šajā numurā

24.05.2023., Nr. 99

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 6

Pieņemts: 27.04.2023.

OP numurs: 2023/99.11

2023/99.11
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jūrmalas domes saistošie noteikumi Nr. 6

Jūrmalā 2023. gada 27. aprīlī (prot. Nr. 4, 10. p.)

Par bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas

Izdoti saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma
26. panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pirmsskolas vecuma bērnu (turpmāk – bērni) reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas (turpmāk – izglītības iestāde).

2. Pašvaldības finansētu pirmsskolas izglītības pakalpojumu bērniem reģistrācijas secībā nodrošina tikai vienā pašvaldības izglītības iestādē.

3. Pašvaldības finansētu pirmsskolas izglītības pakalpojumu bērnam nodrošina ne ātrāk kā no pusotra gada vecuma.

4. Vecumu, no kura bērns tiek uzņemts izglītības iestādē pirmsskolas izglītības programmas apguvei, nosaka izglītības iestādes nolikumā.

II. Pieteikumu reģistrācijas kārtība

5. Lai pieteiktu bērnu pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai, vienam no bērna likumiskajiem pārstāvjiem – vecākiem vai personām, kuras īsteno bērna aizgādību (turpmāk visi kopā saukti "vecāki") jāiesniedz pieteikums (1. pielikums) Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Izglītības pārvaldē (turpmāk – Izglītības pārvalde) klātienē vai nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi infoizglitiba@jurmala.lv (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu), vai izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv tālākai bērna reģistrēšanai Valsts izglītības informācijas sistēmas (turpmāk – VIIS) datu bāzē, norādot izglītības iestādi, kurā vēlams nodrošināt bērnam pirmsskolas izglītības ieguvi.

6. Pieteikumu reģistrācija notiek visu kalendāro gadu Izglītības pārvaldē no brīža, kad bērnam aprit viens gads, līdz četru gadu vecumam.

7. Iesniedzot pieteikumu reģistrācijai, vecāks apliecina pievienotos dokumentus uzrādot personu apliecinošu dokumentu un aizpilda pieteikuma veidlapu (1. pielikums). Pieteikumā drīkst norādīt ne vairāk kā divas izglītības iestādes.

8. Reģistrācijas pieteikumā norādītais laiks bērna izglītības iestādes apmeklējuma uzsākšanai var būt ne ātrāk, kā trīs mēnešus no pieteikuma reģistrācijas brīža. Ja pašvaldības izglītības iestādē ir brīva vieta, izglītības iestādei ir tiesības bērnu uzņemt ātrāk.

9. Saņemot reģistrācijas pieteikumu, Izglītības pārvalde pārbauda pieteikumā norādīto personas datu atbilstību VIIS datu bāzē esošajiem datiem. Reģistrācijas pieteikumi tiek sistematizēti VIIS datu bāzē šādos reģistros:

9.1. pirmās pakāpes reģistrā, ja bērna dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā un bērns neapmeklē nevienu pašvaldības finansētu izglītības iestādi;

9.2. otrās pakāpes reģistrā, ja bērna dzīvesvieta nav deklarēta Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā. Bērnam piešķir vietu izglītības iestādē, ja ir brīvas vietas pēc pirmās pakāpes reģistrā iekļauto bērnu nodrošināšanas ar vietu pirmsskolas grupās.

10. Pirmās pakāpes reģistrā pieteikums tiek saglabāts gadījumā, kad bērns apmeklē izglītības iestādi, kas uzņem bērnus no pusotra gada vecuma, bet kā otra vecāku izvēlētā izglītības iestāde pieteikumā ir norādīta izglītības iestāde, kas bērnu iestādē uzņem no trīs gadu vecuma.

11. Reģistrācijas pieteikumu vecāks var atsaukt rakstiski, nosūtot elektroniski e-pastu Izglītības pārvaldei uz e-pasta adresi infoizglitiba@jurmala.lv vai ierodoties Izglītības pārvaldē. Izglītības pārvaldes atbildīgais darbinieks trīs darba dienu laikā anulē reģistrācijas pieteikumu VIIS datubāzē.

12. Ja pirmsskolas izglītības iestādē atbrīvojas vieta, iestādes vadītājs iesniedz Izglītības pārvaldei informāciju par bērnu skaitu, vecumu un izglītības programmu, kurā var uzņemt bērnus. Izglītības pārvalde publicē aktuālo informāciju par brīvajām vietām pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv sadaļā "Izglītība".

13. Izglītības pārvalde nodrošina bērnu reģistrētās rindas publisko pieejamību pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv sadaļā "Izglītība".

14. Izglītības iestādes vadītājs, atbilstoši VIIS datu bāzē reģistrēto brīvo vietu skaitam, katru gadu no 1. jūnija līdz 15. jūnijam rakstiski (pa pastu vai uz reģistrācijas pieteikumā norādīto elektroniskā pasta adresi elektroniska dokumenta veidā) informē pretendējošā bērna vecākus par iespēju no 1. septembra uzņemt bērnu izglītības iestādē. Izglītības iestādes vadītājs ir atbildīgs par grupu komplektēšanu līdz 31. augustam, izdodot rīkojumu par uzņemšanu, veicot attiecīgās izmaiņas VIIS datu bāzē un rakstiski informējot bērna vecākus par atteikumu uzņemt bērnu izglītības iestādē.

III. Bērnu uzņemšanas kārtība

15. Lai bērnu uzņemtu izglītības iestādē, vecāki 15 (piecpadsmit) dienu laikā no šo noteikumu 14. punktā minētās informācijas saņemšanas brīža iesniedz izglītības iestādē šādus dokumentus:

15.1. iesniegums par bērna uzņemšanu izglītības iestādē (2. pielikums);

15.2. bērna medicīnisko karti (veidlapa 026/u).

16. Ja vecāki 15 (piecpadsmit) dienu laikā no rakstveida informācijas saņemšanas brīža neiesniedz izglītības iestādē šo noteikumu 15. punktā minētos dokumentus, VIIS datu bāzē reģistrācijas pieteikums uz konkrēto izglītības iestādi tiek anulēts.

17. Pēc reģistrācijas pieteikuma anulēšanas izglītības iestādes vadītājs rīkojas saskaņā ar noteikumu 14. punktu, ievērojot pieteikumu reģistrācijas secību.

18. Ja izglītības iestādē atbrīvojas vieta, iestādes vadītājs ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā informē nākamā pretendējošā bērna vecākus par iespēju uzņemt bērnu izglītības iestādē un, piecu dienu laikā pēc šo noteikumu 15. punktā minēto dokumentu saņemšanas, iestādes vadītājs izdod rīkojumu par bērna uzņemšanu un vienas darba dienas laikā veic attiecīgas izmaiņas VIIS datu bāzē.

19. Ievērojot pieteikumu reģistrāciju secību un brīvo vietu skaitu izglītības iestādē, izņemot šo noteikumu 9.2. apakšpunktā reģistrētās personas, tiek izveidots pretendējošo bērnu saraksts, kas prioritāri tiek uzņemti šādā secībā:

19.1. bērns, kura vismaz viena vecāka Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktas sociālās garantijas vai tiesības bērnu iekārtot pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē ārpus kārtas, ja ir izziņa no darba vietas;

19.2. bērni no daudzbērnu ģimenēm, kas deklarēti Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā;

19.3. bērni, kura brālis(-ļi) vai māsa(-as) apmeklē konkrēto pašvaldības izglītības iestādi, ja bērna un vismaz viena vecāka deklarētā dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā;

19.4. bērni, kuriem ar pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu speciālās izglītības programmas apguves nepieciešamība mainīta uz vispārējās izglītības programmas apguvi;

19.5. bērni, kuriem vismaz viens no vecākiem ir konkrētās izglītības iestādes pedagogs vai darbinieks;

19.6. bērni, kuri palikuši bez vecāku gādības;

19.7. bērni, kuru vismaz viens vecāks ir Jūrmalas pašvaldības dibinātās izglītības iestādes pedagogs.

20. Pamatojoties uz vecāka iesniegumu, bērnam ir tiesības neapmeklēt izglītības iestādi laika posmā, kas nav īsāks par vienu kalendāro gadu, saglabājot vietu. Šajā gadījumā izglītības iestādes vadītājs rīkojas saskaņā ar šo noteikumu 18. punktu.

IV. Kārtība, kādā izglītojamo atskaita no izglītības iestādes

21. Izglītojamos no izglītības iestādes atskaita, pamatojoties uz vecāka iesniegumu, izņemot obligātajā izglītības ieguves vecumā, kas adresēts izglītības iestādes vadītājam, vai kādā no šo noteikumu 22. punktā minētajiem gadījumiem.

22. Izglītojamo no izglītības iestādes atskaita, ja:

22.1. izglītojamais apgūst pirmsskolas izglītības programmu citā pašvaldības izglītības iestādē;

22.2. izglītojamais ir uzsācis vispārējās pamatizglītības apguvi;

22.3. ja izglītojamais, izņemot obligātajā izglītības vecumā esošu izglītojamo, bez attaisnojoša iemesla nav apmeklējis izglītības iestādi 60 (sešdesmit) dienas kalendāra gada laikā. Par attaisnojošu iemeslu uzskatāma izglītojamā prombūtne veselības stāvokļa dēļ, ko apliecina ārsta izsniegta izziņa, izglītojamā pirmsskolas izglītības programmas apguves pārtraukums jūnijā, jūlijā, augustā vai citi gadījumi, par kuriem vecāki rakstveidā informē izglītības iestādi pirms plānotās prombūtnes;

22.4. ja izglītojamais mācību gada laikā izbrauc no valsts un turpina izglītības ieguvi citā valstī:

22.4.1. vecāks iesniedz izglītības iestādē iesniegumu, kurā apliecina, ka izglītojamais izbrauc no valsts;

22.4.2. izglītības iestāde vecākam, kura bērns ir obligātajā izglītības vecumā, izsniedz izziņu par izglītības programmas daļēju apguvi;

22.4.3. vadītājs izdod rīkojumu par izglītojamā atskaitīšanu no izglītības iestādes un rakstiski informē pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā ir deklarēta izglītojamā dzīvesvieta, par izglītojamā izglītības ieguves turpināšanu ārvalstīs, kā arī informāciju par izglītojamā statusu aktualizē informācijas sistēmā.

22.5. Ja izglītojamais devies līdzi vecākam, kas nosūtīts pildīt diplomātisko un konsulāro dienestu ārvalstīs, iestādes vadītājs izdod rīkojumu par izglītojamā neatskaitīšanu no izglītības iestādes uz laiku līdz četriem gadiem, pamatojoties uz vecāka iesniegumu, kā arī informāciju par izglītojamā statusu aktualizē informācijas sistēmā.

23. Pirms iestādes vadītājs izdod rīkojumu par bērna atskaitīšanu 22.3. apakšpunktā norādītajā gadījumā, izglītības iestādes vadītājam ir pienākums sazināties ar sociālo dienestu un/vai bāriņtiesu, un bērna vecākiem, nosūtot tiem brīdinājumu par 22.3. apakšpunktā pārkāpumu un aicinājumu sniegt informāciju vai paskaidrojumu noteiktā termiņā, lai atbildīgās institūcijas noskaidrotu bērna prombūtnes iemeslus. Rīkojuma izdošanas gadījumā tas nosūtāms pa pastu ierakstītā vēstulē vai izsniedzams personīgi pret parakstu.

24. Par bērna atskaitīšanu izglītības iestādes vadītājs izdod rīkojumu un vienas darba dienas laikā veic attiecīgas izmaiņas VIIS datu bāzē.

V. Noslēguma jautājums

25. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2022. gada 26. maija saistošie noteikumi Nr. 29 "Par bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas".

Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks J. Lediņš

 

1. pielikums
Jūrmalas domes
2023. gada 27. aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr. 6
(prot. Nr. 4, 10. p.)

PIETEIKUMA VEIDLAPA
bērna reģistrēšanai pirmsskolas izglītības programmas apguvei

1. BĒRNS:

Vārds  

uzvārds

 
                           
personas kods:             -            
   
2. Bērna dzimšanas datums:  

3. VECĀKS (vai persona, kas realizē aizgādību):

Vārds   uzvārds  
       
Tālrunis   e-pasts  

4. Vēlamā pirmsskolas izglītības iestāde:

1) PII "   ", /20____. ____. _____________./
    (vēlamais laiks (gads) bērna
uzņemšanai izglītības iestādē)
2) PII "   ", /20____. ____. _____________./
    (vēlamais laiks (gads) bērna
uzņemšanai izglītības iestādē)

5. Priekšrocības (lūdzu atzīmēt):

Vecāks, kuram normatīvajos aktos ir noteiktas sociālās garantijas vai tiesības bērnu iekārtot pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ārpus kārtas (uzrādīta izziņa no darba vietas);
Daudzbērnu ģimene, kas deklarēti Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā;
Brālis vai māsa apmeklē konkrēto pašvaldības izglītības iestādi, ja bērna un vismaz viena likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā;
Pedagoģiskās vai medicīniskās komisijas atzinums ar ieteikumu apgūt vispārējo izglītības programmu (uzrādīta pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinuma kopija);
Vecāks ir konkrētās izglītības iestādes pedagogs vai darbinieks;
Bez vecāku aizgādības palicis bērns;
Vecāks ir Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādes pedagogs.

Ar šo pieteikumu esmu informēts/ta, ka:

1) Personas datu apstrādes mērķis ir pirmsskolas vecuma bērnu likumisko pārstāvju pieteikumu reģistrēšana Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai.

2) Pieteikumā norādītais iesniedzēja e-pasts un tālrunis tiks izmantots saziņai un informācijas nosūtīšanai.

3) Personas datu apstrādes pārzinis ir Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Jomas iela 1/5, Jūrmala, kontaktinformācija: pasts@jurmala.lv, 67093816. Personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: personasdati@jurmala.lv, 67093849. Papildus informācija par personas datu apstrādi un savu tiesību realizāciju ir atrodama tīmekļa vietnē www.jurmala.lv, sadaļā "Personas datu aizsardzība".

 

Pieteikuma iesniedzējs/a:    
  (paraksts)  

20___. gada "_______" _____________________.

 

2. pielikums
Jūrmalas domes
2023. gada 27. aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr. 6
(prot. Nr. 4, 10. p.)

iesniedzēja vārds uzvārds
deklarētā dzīvesvieta
tālrunis, e-pasta adrese
izglītības iestāde
vadītājai

IESNIEGUMS

Lūdzu uzņemt manu meitu/dēlu   ,
  vārds, uzvārds  
     
personas kods   ,
   
deklarētā dzīvesvieta  
     
Izglītības iestādē "   "
         
Pirmsskolas izglītības programmā   ar   .
  kods   datums  
 
Papildinformācija

Esmu informēts, ka personas dati tiks apstrādāti Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības noteiktā mērķa īstenošanai: nodrošināt iedzīvotājiem izglītības pieejamību t.sk. administrēt mācību un audzināšanas procesu Jūrmalas izglītības iestādēs.

Personas datu apstrādes pārzinis ir Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, reģ. nr. 409000036698, adrese: Jomas iela 1/5, Jūrmala, LV-2015, tālrunis: 67093816, elektroniskā pasta adrese: pasts@jurmala.lv.

Personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: personasdati@jurmala.lv, 67093849. Papildus informācija par personas datu apstrādi un savu tiesību realizāciju ir atrodama tīmekļa vietnē www.jurmala.lv, sadaļā "Personas datu aizsardzība".

Dati tiks reģistrēti apstrādei Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), lai nodrošinātu valsts, pašvaldību un izglītības iestāžu funkciju īstenošanu izglītības jomā (saskaņā ar 25.06.2019. MK noteikumiem Nr. 276).

 

Datums   Iesniedzēja paraksts

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas domes 2023. gada 27. aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr. 6 "Par bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas"

Paskaidrojuma raksta sadaļa Norādāmā informācija 
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums  1.1. saistošo noteikumu izdošanas mērķis – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā (turpmāk – pašvaldība) noteikt vienotu bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību uzņemšanai pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas;

1.2. problēmas raksturojums, kuras risināšanai nepieciešami saistošie noteikumi – pašvaldības dibinātajās pirmsskolas izglītības iestādēs piedāvāto vietu skaits pirmsskolas vecuma bērniem vecumā no 1,6-4 gadiem ir mazāks nekā ir pieprasījums pēc šī pakalpojuma. 2023. gada rindā pirmsskolas izglītības ieguvei pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs ir reģistrēts 321 bērns vecumā no 1,6–4 gadiem;

1.3. pastāvošais tiesiskais regulējums, tā būtības skaidrojums un pastāvošā tiesiskā regulējuma nepilnību raksturojums – Izglītības likuma 17. panta pirmā daļa noteic, ka katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē. Vispārējās izglītības likuma 26. panta pirmā daļa noteic, ka pašvaldību vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs izglītojamos uzņem izglītības iestādes dibinātāja noteiktajā kārtībā, ievērojot Izglītības likuma un citu likumu noteikumus. Pašvaldība izdod jaunus saistošos noteikumus, kuri regulēs bērnu reģistrāciju, uzņemšanu un atskaitīšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, kur būtiskākās izmaiņas tiks skartas minimālais laiks, kas jānorāda pirms uzsākt iestādes apmeklējumu, kārtība, kādā rīkojas izglītības iestādes vadītājs, ja izglītības iestādē atbrīvojas brīvas vietas, ir pievienots iesniegums par bērna uzņemšanu izglītības iestādē, un papildināta kārtība, kādā bērnu atskaita no izglītības iestādes.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu  2.1. saistošo noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu, iekļaujot attiecīgus aprēķinus:

2.1.1. samazina vai palielina ieņēmumu daļu – nav attiecināms;

2.1.2. samazina vai palielina izdevumu daļu – nav attiecināms;

2.1.3. noteikumiem nebūs ietekme uz citām pozīcijām budžeta ieņēmumu vai izdevumu daļā;

2.2. informācija par nepieciešamajiem resursiem sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, esošo institūciju kompetences paplašināšanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi – šo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot pašvaldības jaunas institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci  3.1. sociālā ietekme – plānots, ka noteikumi pozitīvi ietekmēs cilvēku dzīvesveidu, labsajūtu, sabiedrību kopumā, jo nodrošinās vienotu un pārskatāmu kārtību bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī nodrošinās uzņemšanu prioritārā secībā, vispirms uzņemot pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētos bērnus tiem tuvākajā izglītības iestādē;

3.2. ietekme uz vidi – nav attiecināms;

3.3. ietekme uz iedzīvotāju veselību – nav attiecināms; 

3.4. ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā – nav attiecināms; 

3.5. ietekme uz konkurenci – nav attiecināms.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām  4.1. institūcija, kurā privātpersona var vērsties saistošo noteikumu piemērošanā ir Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Izglītības pārvalde; 

4.2. galvenie procedūras posmi un privātpersonām veicamās darbības, ko paredz saistošo noteikumu projekts – ir papildināta kārtība kādā izglītojamo atskaita no izglītības iestādes, minimālais laiks, kas jānorāda pirms uzsākt iestādes apmeklējumu ir trīs mēneši, izveidota vienota veidlapa – iesniegums par bērna uzņemšanu izglītības iestādē; 

4.3. paredzētās administratīvo procedūru izmaksas – nav paredzētas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem  5.1. pašvaldību funkcijas, kuru izpildei tiek izstrādāti šie saistošie noteikumi ir Pašvaldību likums 4. panta pirmās daļas 4. punkts, kas noteic, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp nodrošināt pirmsskolas vecuma bērnus ar vietām pirmsskolas izglītības iestādē; 

5.2. pašvaldības cilvēkresursi, kas tiks iesaistīti saistošo noteikumu īstenošanā – pašvaldības Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Izglītības pārvaldes personālresursi. Netiks veidotas jaunas darba vietas un netiks uzlikti jauni pienākumi vai uzdevumi jau esošajiem darbiniekiem.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanu  6.1. saistošo noteikumu izpildē iesaistītās institūcijas ir pašvaldības vispārējās izglītības iestādes un Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Izglītības pārvalde. Nav paredzēta jaunu institūciju izveide vai esošo likvidācija vai reorganizācija; 

6.2. izpildes nodrošināšanai nepieciešamie resursi un to pamatotība – tikai cilvēkresursi. 

7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana  7.1. vai saistošie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai – šie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai un pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīma mērķa sasniegšanai, un pašvaldības rīcība ir atbilstoša; 

7.2. samērīguma tests: 

7.2.1. vai pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīmā mērķa sasniegšanai – pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīma mērķa sasniegšanai; 

7.2.2. vai nav saudzējošāku līdzekļu leģitīmā mērķa sasniegšanai – nav attiecināms;

7.2.3. vai pašvaldības rīcība ir atbilstoša – pašvaldības rīcība ir atbilstoša. 

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām  8.1. sabiedrības pārstāvji (tostarp biedrības, nodibinājumi, apvienības u.tml.), ar kuriem notikušas konsultācijas saistošo noteikumu izstrādes procesā – nenotika;

8.2. izmantotais sabiedrības līdzdalības veids – pēc noteikumus izskatīšanas Izglītības komitejas sēdē, to projekts tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļa vietnē www.jurmala.lv, lai sasniegtu mērķgrupu, kā arī noskaidrotu pēc iespējas plašākas sabiedrības viedokli;

8.3. sabiedrības pārstāvji neizteica priekšlikumus un iebildumus;

8.4. pēc šo noteikumu projekta publicēšanas sabiedrības viedokļa noskaidrošanai – netika saņemti viedokļi;

8.5. no institūcijām netika saņemti viedokļi un atzinumi;

8.6. informācija par cita veida saziņu un konsultācijām – nenotika.

Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks J. Lediņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!