Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 16. maija noteikumi Nr. 243 "Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumos Nr. 503 "Noteikumi par aizdevumiem ar kapitāla atlaidi investīciju projektiem komersantiem konkurētspējas veicināšanai"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.05.2023., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/op/2023/96.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 248

Grozījums Ministru kabineta 2017. gada 28. novembra noteikumos Nr. 692 "Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība"

Vēl šajā numurā

20.05.2023., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 243

Pieņemts: 16.05.2023.

OP numurs: 2023/96.1

2023/96.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 243

Rīgā 2023. gada 16. maijā (prot. Nr. 26 4. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumos Nr. 503 "Noteikumi par aizdevumiem ar kapitāla atlaidi investīciju projektiem komersantiem konkurētspējas veicināšanai"

Izdoti saskaņā ar Attīstības finanšu institūcijas likuma
12. panta ceturto daļu
un Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ
piemēroto sankciju un pretpasākumu izraisīto
ekonomisko seku pārvarēšanas atbalsta likuma
4. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumos Nr. 503 "Noteikumi par aizdevumiem ar kapitāla atlaidi investīciju projektiem komersantiem konkurētspējas veicināšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 130., 249. nr.; 2022, 69., 122., 208. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Sabiedrība "Altum" atbilstoši šo noteikumu 5.1. apakšpunktam nosaka komersanta un tā saistīto uzņēmumu un partneruzņēmumu grupas uzņēmumu statusu, pamatojoties uz darbinieku skaitu pieteikuma iesniegšanas brīdī un revidētā (ja attiecināms) noslēgtā gada pārskata datiem, ņemot vērā Komisijas regulas Nr. 651/2014 I pielikuma 4. panta 2. punktu, bet jaundibinātā uzņēmuma gadījumā – revidētā starpposma pārskata datiem."

2. Papildināt ar 5.2 punktu šādā redakcijā:

"5.2 Grūtībās nonākušu uzņēmumu pazīmes sabiedrība "Altum" pārbauda saskaņā ar šo noteikumu 2. pielikumu."

3. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Šo noteikumu izpratnē saistītie uzņēmumi ir saimnieciskās darbības veicēji, kas uz atbalsta piešķiršanas brīdi atbilst Komisijas regulas Nr. 651/2014 I pielikuma 3. panta 3. punktā noteiktajai definīcijai."

4. Papildināt ar 7.3 punktu šādā redakcijā:

"7.3 Ja pēc tam, kad aģentūra informējusi sabiedrību "Altum" par pēdējā pieteikuma apstiprināšanu saskaņā ar šo noteikumu 31.2 punktā noteikto kārtību, slēgtajā atlases kārtā ir pieejams finansējums, sabiedrība "Altum" var uzaicināt turpināt dalību aizdevumu programmā komersantus no pirmās un slēgtās atlases kārtas, kuri:

7.31. pirmajai atlases kārtai līdz 2022. gada 30. novembrim vai slēgtajai atlases kārtai divu mēnešu laikā pēc aģentūras lēmuma par investīciju projektiem, kas turpmāk izvērtējami finansējuma pieprasījumam, nav sabiedrībai "Altum" iesnieguši visus šo noteikumu 31. punktā (izņemot šo noteikumu 31.2. apakšpunktu) minētos dokumentus un informāciju, kas nepieciešami sabiedrības "Altum" lēmuma pieņemšanai un par kuriem sabiedrībā "Altum" pieņemts lēmums par atteikumu finansēt komersanta investīciju projektu;

7.32. atsaukuši savus pieteikumus no dalības pirmajā vai slēgtajā atlases kārtā, jo pirmajai atlases kārtai līdz 2022. gada 30. novembrim vai slēgtajai atlases kārtai divu mēnešu laikā pēc aģentūras lēmuma par investīciju projektiem, kas turpmāk izvērtējami finansējuma pieprasījumam, nevarēja sabiedrībai "Altum" iesniegt visus šo noteikumu 31. punktā (izņemot šo noteikumu 31.2. apakšpunktu) minētos dokumentus un informāciju, kas nepieciešami sabiedrības "Altum" lēmuma pieņemšanai."

5. Papildināt ar 7.4 punktu šādā redakcijā:

"7.4 Šo noteikumu 7.3 punktā minētajā gadījumā sabiedrība "Altum" komersantus uzaicina secīgi atbilstoši tam, kā attiecīgie komersanti sākotnēji saņēmuši tiesības tikt vērtētiem sabiedrībā "Altum" – vispirms uz tiesībām pretendēt uz dalību programmas slēgtās atlases kārtas ietvaros uzaicina komersantus no pirmās atlases kārtas, ievērojot pirmajā atlases kārtā iegūto vietu saskaņā ar aģentūras ranžējumu, pēc tam komersantus no slēgtās atlases kārtas, ievērojot slēgtajā atlases kārtā iegūto vietu saskaņā ar aģentūras ranžējumu. Ja komersants piecu darbdienu laikā no uzaicinājuma paziņošanas nav apstiprinājis gatavību turpināt dalību slēgtajā atlases kārtā, tas zaudē tiesības pretendēt uz dalību šai kārtā un sabiedrība "Altum" var uzaicināt nākamo komersantu."

6. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Komersants, iesniedzot pieteikumu sabiedrībā "Altum", piesakās atbalstam. Lai sabiedrība "Altum" uzsāktu investīciju projekta vērtēšanu, komersantam jāpiedalās un jāsaņem pozitīvs lēmums aģentūras organizētā investīciju projektu atlasē, iesniedzot šo noteikumu 29. punktā minēto pieteikumu. Komersanti šo noteikumu 29. punktā minēto pieteikumu var iesniegt aģentūrā un šo noteikumu 31.1. apakšpunktā minēto pieteikumu – sabiedrībā "Altum", kamēr ir atvērta attiecīgā atlases kārta. Ja pieteikums netiek iesniegts sabiedrībā "Altum" un aģentūrā, kamēr atvērta attiecīgā atlases kārta, aģentūra pieņem lēmumu par pieteikuma noraidīšanu."

7. Izteikt 10.1 punktu šādā redakcijā:

"10.1 Slēgtajā atlases kārtā komersanta iesniegtais pieteikums aģentūrā tiek izskatīts, pamatojoties uz komersanta apstiprinājumu piedalīties šajā kārtā un izmantojot pirmajā atlases kārtā saņemtos dokumentus. Komersantam slēgtajā atlases kārtā nav tiesību mainīt aģentūras pieteikumā iekļauto informāciju."

8. Papildināt ar 10.3 punktu šādā redakcijā:

"10.3 Ja komersants pēc sabiedrības "Altum" uzaicinājuma piekrīt turpināt dalību aizdevumu programmā atbilstoši šo noteikumu 7.4 punktam, jauns aizdevuma pieteikums nav jāiesniedz un sabiedrība "Altum" turpina vērtēt sākotnēji iesniegto komersanta pieteikumu. Komersants šo noteikumu 31. punktā (izņemot šo noteikumu 31.2. apakšpunktu) minētos dokumentus un informāciju, kas nepieciešami sabiedrības "Altum" lēmuma pieņemšanai, iesniedz šo noteikumu 31.1 punktā noteiktajā termiņā."

9. Izteikt 13.16.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.16.1. Rīgas kopējās statistiski teritoriālo vienību klasifikācijas 3. līmeņa (turpmāk – NUTS 3) 2021. gada datu reģionā – 30 % lielajiem komersantiem vai 40 % vidējiem komersantiem;".

10. Izteikt 13.16.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.16.2. Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales NUTS 3 2021. gada datu reģionā – 40 % lielajiem komersantiem vai 50 % vidējiem komersantiem;".

11. Papildināt ar 13.16.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.16.3. administratīvajām vienībām Limbažu novadā, Ogres novadā, Saulkrastu novadā un Tukuma novadā – 30 % lielajiem komersantiem vai 40 % vidējiem komersantiem;".

12. Izteikt 13.17. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.17. ja investīciju projektā plānotie sākotnējie ieguldījumi tiek veikti Latvijā divos vai vairākos dažādas NUTS 3 2021. gada datu atbalsta intensitātes reģionos, piemēro vienu no šādām atbalsta intensitātēm:

13.17.1. katram NUTS 3 2021. gada datu atbalsta intensitātes reģionam piekritīgo sākotnējo ieguldījumu izmaksām piemēro attiecīgā NUTS 3 2021. gada datu atbalsta intensitātes reģiona atbalsta intensitāti;

13.17.2. ja no sākotnējiem ieguldījumiem neatkarīgi no to atrašanās vietas komersants gūst labumu vairākos dažādas NUTS 3 2021. gada datu atbalsta intensitātes reģionos, visam investīciju projektam piemēro zemāko atbalsta intensitāti no tām, kādas piemērotas NUTS 3 2021. gada datu atbalsta intensitātes reģioniem, kuros komersants gūst labumu no attiecīgā sākotnējā ieguldījuma īstenošanas."

13. Izteikt 14.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.3. sākotnējie ieguldījumi pēc investīciju projekta pabeigšanas paliek Latvijā attiecīgajā NUTS 3 2021. gada datu intensitātes reģionā, kurā tiek īstenots atbalstāmais investīciju projekts, vai paliek Latvijā, ja atbalsts tiek piešķirts, ņemot vērā šo noteikumu 13.17.2. apakšpunktu, vismaz piecus gadus lielajiem komersantiem vai trīs gadus vidējiem komersantiem;".

14. Papildināt ar 16.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.5. komersants citu finansētāju piešķirto aizdevumu pilnā apmērā var atmaksāt tikai pēc tam, kad investīciju projekts ir pabeigts."

15. Izteikt 19.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.3. nekustamais īpašums, kurā veic un izmanto sākotnējos ieguldījumus, bet kurš ir ārpus investīciju projekta attiecināmajām izmaksām, ir komersanta īpašums vai komersantam uz to ir ilgtermiņa nomas vai apbūves tiesības vismaz uz termiņu, kādam tiek izsniegts aizdevums, un tās ir nostiprinātas zemesgrāmatā. Ja nekustamo īpašumu nomā no valsts vai pašvaldības, ilgtermiņa nomas vai apbūves tiesības ir vismaz uz termiņu, kādam tiek izsniegts aizdevums;".

16. Izteikt 21.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"21.3. investīciju projekta īstenošanas rezultātā uz katriem kopējās pieejamās kapitāla atlaides 250 000 euro ir radīta viena jauna darba vieta ar pilnu darba slodzi un kopā ir radītas vismaz 12 jaunas darba vietas ar pilnu darba slodzi, un tās ir saglabātas visā attiecīgajā pēcuzraudzības periodā. Personas, kuras plānots nodarbināt jaunradītajās darba vietās, divu gadu laikā pirms finansējuma pieteikuma iesniegšanas dienas nevar tikt nodarbinātas investīciju projekta iesniedzēja vai tā saistīto uzņēmumu grupā atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta vai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegtajai informācijai;".

17. Izteikt 22. punktu šādā redakcijā:

"22. Pēc investīciju projekta pilnīgas pabeigšanas un komersanta iesnieguma saņemšanas par pēcuzraudzības uzsākšanu, bet ne vēlāk kā pēc diviem gadiem kopš investīciju projekta pilnīgas pabeigšanas aģentūra uzsāk un trīs gadus īsteno attiecīgā investīciju projekta attiecīgās atlases kārtas ietvaros iesniegtajā pieteikumā norādīto investīciju projekta rādītāju pēcuzraudzību. Aģentūra katru pēcuzraudzības gadu izvērtē investīciju projekta rādītāju kritēriju izpildi pēc attiecīgā pēcuzraudzības gada noslēguma. Komersantam ir pienākums pēc katra pilnā pēcuzraudzības gada noslēguma iesniegt aģentūrā pamatojošu dokumentāciju par pieteikumā norādīto rādītāju izpildi. Ja komersants nesniedz aģentūrai informāciju, kapitāla atlaide netiek piemērota. Lai nodrošinātu investīciju projekta un piešķirtā atbalsta atbilstību šiem noteikumiem, sabiedrībai "Altum" ir tiesības nodot datus par komersantu un investīciju projektu aģentūrai, savukārt aģentūrai ir tiesības nodot datus par komersantu un investīciju projektu sabiedrībai "Altum". Sabiedrībai "Altum" un aģentūrai ir tiesības bez maksas pieprasīt un saņemt tiešu pieeju datiem valsts informācijas sistēmās, datubāzēs un reģistros tādā apjomā, kāds nepieciešams investīcijas īstenošanai un atbalsta sniegšanai komersantiem šo noteikumu ietvaros."

18. Izteikt 22.2 punktu šādā redakcijā:

"22.2 Sabiedrība "Altum" kapitāla atlaidi var piemērot, ja aģentūra ir pieņēmusi lēmumu par attiecīgās investīciju projektu atlases kārtas pieteikumā norādītā investīciju projekta rādītāju sasniegšanu. Aģentūra pieņem lēmumu triju mēnešu laikā pēc pēcuzraudzības gada noslēguma un par pieņemto lēmumu informē sabiedrību "Altum". Investīciju projekta rādītāju novērtējumu aģentūra veic pēc katra pēcuzraudzības gada noslēguma. Ja aģentūra konstatē, ka noteiktie investīciju projekta rādītāji nav izpildīti, un pieņem lēmumu par attiecīgās investīciju projektu atlases kārtas pieteikumā norādīto investīciju projekta rādītāju neizpildi, par to paziņojot sabiedrībai "Altum", kapitāla atlaide sabiedrības "Altum" aizdevumam attiecībā uz konkrēto pēcuzraudzības gadu netiek piemērota."

19. Izteikt 31.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"31.7. vērtējumu par komersanta atbilstību šo noteikumu un Komisijas regulas Nr. 651/2014 prasībām, proti, sabiedrība "Altum" atbalstu nepiešķir komersantiem, kas lēmuma par atbalsta piešķiršanu brīdī neatbilst Komisijas regulas Nr. 651/2014 komercdarbības atbalsta nosacījumiem attiecībā uz aizdevumu programmu."

20. Izteikt 31.1 punktu šādā redakcijā:

"31.1 Ja komersants pirmajai atlases kārtai vai slēgtajai atlases kārtai līdz 2023. gada 1. novembrim sabiedrībā "Altum" nav iesniedzis visus šo noteikumu 31. punktā (izņemot šo noteikumu 31.2. apakšpunktu) minētos dokumentus un informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai, sabiedrība "Altum" pieņem lēmumu par atteikumu finansēt komersanta investīciju projektu. Sabiedrība "Altum" par atteikumu finansēt komersanta investīciju projektu informē aģentūru un Ekonomikas ministriju, norādot komersanta firmu un reģistrācijas numuru, kā arī komersantu."

21. Izteikt 31.2 punktu šādā redakcijā:

"31.2 Aģentūra, ņemot vērā sabiedrības "Altum" sniegto informāciju par investīciju projektiem, kuri saņēmuši sabiedrības "Altum" lēmumu par atteikumu finansēt investīciju projektu, vai komersanta atteikumu dalībai slēgtajā kārtā, piecu darbdienu laikā no informācijas saņemšanas dienas informē nākamo atlases kārtā augstāko novērtējumu saņēmušo pieteikuma iesniedzēju vai vairākus iesniedzējus par iespēju turpināt dalību aizdevumu programmas atlases kārtā pieejamā finansējuma ietvaros. Aģentūra mēneša laikā no komersanta apstiprinājuma saņemšanas pieņem lēmumu par šā pieteikuma apstiprināšanu atbilstoši aģentūras izveidotajam pieteikumu vērtēšanas sarakstam un informē sabiedrību "Altum" par šo lēmumu. Šajā punktā minētais atlases kārtības nosacījums neattiecas uz pirmo atlases kārtu, kā arī neattiecas uz gadījumiem, kad komersantu turpināt dalību aizdevumu programmā uzaicina sabiedrība "Altum" saskaņā ar šo noteikumu 7.3 punktu."

22. Izteikt 31.3 punktu šādā redakcijā:

"31.3 Komersants, kurš saņēmis sabiedrības "Altum" lēmumu par atteikumu finansēt komersanta investīciju projektu vai kurš pats atsaucis savu pieteikumu no dalības atlasē, no attiecīgās atlases kārtas tiek izslēgts un var pieteikties tikai nākamajā atlases kārtā, ja tāda tiek organizēta, iesniedzot jaunu pieteikumu. Šajā punktā minētais nosacījums neattiecas uz šo noteikumu 7.3 punktā minētajiem komersantiem, kuri var saņemt sabiedrības "Altum" uzaicinājumu turpināt dalību aizdevumu programmā."

23. Papildināt ar 31.5 punktu šādā redakcijā:

"31.5 Ja saņemts komersanta iesniegums par pieteikuma atsaukšanu, sabiedrība "Altum" par to informē aģentūru un Ekonomikas ministriju, norādot komersanta firmu un reģistrācijas numuru. Šādā gadījumā tiek uzskatīts, ka iesniegums par atsaukumu saņemts arī aģentūrā. Ja aģentūrā saņemts komersanta iesniegums par pieteikuma atsaukšanu, aģentūra par to informē sabiedrību "Altum" un Ekonomikas ministriju, norādot komersanta firmu un reģistrācijas numuru. Šādā gadījumā tiek uzskatīts, ka iesniegums par atsaukumu saņemts arī sabiedrībā "Altum"."

24. Papildināt ar 31.6 punktu šādā redakcijā:

"31.6 Sabiedrība "Altum" piecu darbdienu laikā pēc Ekonomikas ministrijas pieprasījuma saņemšanas iesniedz nepieciešamo informāciju attiecībā uz aizdevumu programmas gaitu, tostarp par pieņemtajiem un noraidītajiem lēmumiem un to iemesliem un noslēgtajiem līgumiem, norādot komersanta firmu un reģistrācijas numuru."

25. Izteikt 33. punktu šādā redakcijā:

"33. Ikvienu sākotnējo ieguldījumu, kuru tas pats saņēmējs (grupas līmenī) ir sācis triju gadu laikā no dienas, kad sākti darbi pie cita atbalstītā ieguldījuma tajā pašā NUTS 3 2021. gada datu reģionā, uzskata par daļu no vienota investīciju projekta. Vienotam investīciju projektam, kas ir lielu investīciju projekts saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 52. punktu (neatkarīgi no tā, vai ieguldījumus veic vidēja vai liela kapitālsabiedrība), un lielu investīciju projektam, kas nav vienotais investīciju projekts, atbalstu šo noteikumu ietvaros piešķir, ievērojot šādus nosacījumus:

33.1. Rīgas NUTS 3 2021. gada datu reģionā:

33.1.1. investīciju projektam līdz 50 miljoniem euro – 30 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.1.2. investīciju projekta daļai no 50 līdz 100 miljoniem euro –15 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.1.3. investīciju projekta daļai, kas pārsniedz 100 miljonus euro, – 0 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.2. Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales NUTS 3 2021. gada datu reģionā:

33.2.1. investīciju projektam līdz 50 miljoniem euro – 40 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.2.2. investīciju projekta daļai no 50 līdz 100 miljoniem euro – 20 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.2.3. investīciju projekta daļai, kas pārsniedz 100 miljonus euro, – 0 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.3. administratīvajām vienībām Limbažu novadā, Ogres novadā, Saulkrastu novadā un Tukuma novadā:

33.3.1. investīciju projektam līdz 50 miljoniem euro – 30 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.3.2. investīciju projekta daļai no 50 līdz 100 miljoniem euro –15 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas;

33.3.3. investīciju projekta daļai, kas pārsniedz 100 miljonus euro, – 0 % apmērā no attiecināmo izmaksu summas."

26. Aizstāt pielikumā vārdu "Pielikums" ar vārdu "1. pielikums".

27. Papildināt ar 2. pielikumu (pielikums).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ekonomikas ministre I. Indriksone

 

Pielikums
Ministru kabineta
2023. gada 16. maija
noteikumiem Nr. 243

"2. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 6. jūlija
noteikumiem Nr. 503

Grūtībās nonākuša uzņēmuma noteikšanas kārtība

1. Grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes tiek definētas saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punktu.

2. To, vai uzņēmums ir grūtībās nonācis, nosaka uz atbalsta piešķiršanas brīdi, t. i., uz dienu, kad sabiedrība "Altum" pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu.

3. Nosaka uzņēmuma statusu Komisijas regulas Nr. 651/2014 I pielikuma izpratnē.

4. Vērtējot grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, ir jāiegūst informācija par atbalsta pretendentu un tā saistītajiem uzņēmumiem uz atbalsta piešķiršanas brīdi, t. i., grūtībās nonākuša uzņēmuma statuss tiek noteikts gan uzņēmumam individuāli, gan tā saistīto uzņēmumu grupai kopumā, neņemot vērā partneruzņēmumus.

5. Atbilstoši uzņēmuma lielumam izvērtē grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes.

6. Vērtējot grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, sabiedrība "Altum" ņem vērā pieteikumam pievienoto informāciju un publiski pieejamos datus par pieteikuma iesniedzēju un tā saistītiem uzņēmumiem, kas ir ticami, tai skaitā par:

6.1. kapitāldaļu turētājiem;

6.2. finanšu situāciju:

6.2.1. pēdējā gada pārskatu, kurš iesniegts saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par gada pārskatu sagatavošanu. Minēto pārskatu un attiecīgi pārskata iesniegšanas savlaicīgumu vērtē kontekstā ar šo noteikumu 31.1 punktā minēto termiņu;

6.2.2. operatīvo starpperiodu pārskatu, kurš nav vecāks par vienu mēnesi un kuru apstiprinājis zvērināts revidents. Operatīvo pārskatu pievieno arī tad, ja ir būtiskas izmaiņas pieteikuma iesniedzēja un tā saistīto uzņēmumu (ja attiecināms) situācijā, piemēram, uz pieteikuma iesniegšanas dienu pieteikuma iesniedzējs saskaņā ar 2022. gada pārskatā pieejamo informāciju atbilst grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmēm – vismaz vienai no Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punktā minētajām situācijām, tomēr no 2022. gada beigām līdz pieteikuma iesniegšanas brīdim ir būtiski uzlabojusies finanšu situācija, novēršot grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, un, lai to pierādītu, pieteikuma iesniedzējs iesniedz operatīvo starpperiodu pārskatu par pieteikuma iesniedzēju un saistītajiem uzņēmumiem, kurš nav vecāks par vienu mēnesi un kuru apstiprinājis zvērināts revidents;

6.2.3. informāciju par pamatkapitāla palielināšanu (parakstīts), kuru vērtē kompleksi kopā ar zvērināta revidenta apstiprināto operatīvo starpperiodu pārskatu. Parakstītā, bet neapmaksātā pamatkapitāla palielināšana ir jānodrošina pamatkapitāla palielināšanas noteikumos paredzētajā termiņā, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par pamatkapitāla palielināšanu. Ja parakstītā pamatkapitāla palielināšanas rezultātā uzņēmumam nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju uz atbalsta piešķiršanas dienu, pamatkapitāla palielinājuma apmaksas pienākums tiks noteikts arī aizdevuma līgumā, paredzot sabiedrības "Altum" pienākumu vienpusēji atkāpties no aizdevuma līguma un aizņēmēja pienākumu atmaksāt saņemto valsts atbalstu, ja parakstītā pamatkapitāla apmaksa netiek veikta. Ja, saņemot dokumentus, tiek secināts, ka parakstītais kapitāls nav apmaksāts noteiktajā termiņā, kas iestājies pirms atbalsta piešķiršanas, sabiedrība "Altum" pieteikumu noraida.

7. Ja nav datu, kas nepieciešami grūtībās nonākuša uzņēmuma izvērtēšanai, jo atbilstoši juridiskajam statusam šādi dati bilancē netiek norādīti (piemēram, par zinātniskajām institūcijām, biedrībām), tās grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, par kurām nav datu, netiek vērtētas.

8. Ja atbalsta pretendents ir autonoms (t. i., tam nav saistīto uzņēmumu), grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju vērtējumā tiek ņemti vērā tikai konkrētā uzņēmuma dati. Atbalsts netiek piešķirts autonomiem uzņēmumiem, kuru dati liecina, ka uzņēmums ir nonācis grūtībās.

9. Ja atbalsta pretendentam ir saistītie uzņēmumi un ir pieejams uz atbalsta piešķiršanas brīdi noteiktās visas uzņēmumu grupas konsolidētais pārskats, grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju vērtēšanā tiek ņemti vērā konsolidētā pārskata dati. Vienlaikus tiek vērtētas arī paša atbalsta pretendenta grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes:

9.1. ja gan pēc konsolidētā pārskata datiem uzņēmumu grupai, gan pēc individuāliem konkrētā uzņēmuma datiem atbalsta pretendentam nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts tiek piešķirts;

9.2. ja pēc konsolidētā pārskata datiem uzņēmumu grupai ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, bet pēc individuāliem konkrētā uzņēmuma datiem atbalsta pretendentam nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts netiek piešķirts;

9.3. ja pēc konsolidētā pārskata datiem uzņēmumu grupai nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, bet pēc individuāliem konkrētā uzņēmuma datiem atbalsta pretendentam ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, atbalsts netiek piešķirts;

9.4. ja atbalsta pretendents, individuāli vērtējot, atbilst grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmēm un pēc konsolidētā pārskata datiem uzņēmumu grupa arī atbilst grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmēm, atbalsts netiek piešķirts.

10. Ja atbalsta pretendentam ir saistītie uzņēmumi, bet nav uz atbalsta piešķiršanas brīdi noteiktās visas uzņēmumu grupas konsolidētā pārskata vai grupas sastāvs konsolidētajā pārskatā atšķiras no tā, kas ir noteikts uz atbalsta piešķiršanas brīdi, grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju vērtēšanā tiek izmantoti summēti dati, kuri iegūti, saskaitot atbalsta pretendenta un katra saistītā uzņēmuma pēdējā noslēgtā gada pārskata datus sīkā (mikro) un vidējā uzņēmuma gadījumā vai pēdējo divu gadu grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju vērtēšanā nepieciešamos rādītājus lielā uzņēmuma gadījumā:

10.1. ja pēc summētiem datiem tiek aprēķināts, ka saistīto uzņēmumu grupai nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju un atbalsta pretendentam pēc tā individuāliem datiem nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts tiek piešķirts arī tādos gadījumos, kad, individuāli vērtējot, vienam vai vairākiem grupas uzņēmumiem (kas nav atbalsta pretendenti, bet tā saistītie uzņēmumi) ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, jo tiek ņemti vērā summētie dati par uzņēmumu grupu kopumā;

10.2. ja pēc summētiem datiem tiek aprēķināts, ka uzņēmumu grupai ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, bet pēc individuāliem uzņēmuma datiem atbalsta pretendentam nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts netiek piešķirts;

10.3. ja pēc summētiem datiem tiek aprēķināts, ka uzņēmumu grupai nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, bet atbalsta pretendentam, individuāli vērtējot, ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, atbalsts netiek piešķirts;

10.4. ja atbalsta pretendentam, individuāli vērtējot, ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes un pēc summētiem datiem uzņēmumu grupai arī ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, atbalsts netiek piešķirts.

11. Ja uzņēmumi ir saistīti ar fizisku personu starpniecību, tiek veikta grūtībās nonākuša uzņēmuma noteikšanai nepieciešamo datu summēšana visas uz atbalsta piešķiršanas brīdi noteiktās uzņēmumu grupas saistītajiem uzņēmumiem, vērtēti atbalsta pretendenta dati un juridiskās, finansiālās un administratīvās attiecības ar saistītajiem uzņēmumiem:

11.1. ja pēc summētiem datiem tiek aprēķināts, ka saistīto uzņēmumu grupai nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju un atbalsta pretendentam pēc tā individuāliem datiem nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts tiek piešķirts;

11.2. ja atbalsta pretendentam, individuāli vērtējot, nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, savukārt, summējot datus ar saistītajiem uzņēmumiem, saistītajiem uzņēmumiem ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, atbalsts netiek piešķirts;

11.3. ja atbalsta pretendentam, individuāli vērtējot, ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, savukārt, summējot datus ar uzņēmumiem, kas saistīti ar fizisku personu starpniecību, nav grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju, atbalsts netiek piešķirts;

11.4. ja atbalsta pretendentam, individuāli vērtējot, ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes un, summējot datus ar saistītajiem uzņēmumiem, saistītajiem uzņēmumiem ir grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmes, atbalsts netiek piešķirts.

12. Grūtībās nonākuša uzņēmuma pazīmju noteikšanā ir jāizmanto uz atbalsta piešķiršanas brīdi noteiktās visas uzņēmumu grupas saistīto uzņēmumu gada pārskatu dati. Ja kāda uzņēmuma finanšu dati nav pieejami, izņemot šā pielikuma 7. punktā minēto gadījumu, pieteikumu noraida, jo nav pieejami grūtībās nonākuša uzņēmuma noteikšanai nepieciešamie dati.

13. Ja kādam no izvērtējamiem uzņēmumiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā valsts reģistros nav iesniegts gada pārskats, pieteikumu noraida, jo nav pieejami grūtībās nonākuša uzņēmuma noteikšanai nepieciešamie dati."

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!