Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 2. maija noteikumi Nr. 211 "Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 1. februāra noteikumos Nr. 96 "Kārtība, kādā tirgus uzraudzības iestādes pieprasa un saņem preču paraugus, kā arī rīkojas ar tiem pēc laboratoriskās vai cita veida ekspertīzes"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.05.2023., Nr. 86 https://www.vestnesis.lv/op/2023/86.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 216

Grozījums Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumos Nr. 1000 "Valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" publisko maksas pakalpojumu cenrādis"

Vēl šajā numurā

08.05.2023., Nr. 86

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 211

Pieņemts: 02.05.2023.

OP numurs: 2023/86.1

2023/86.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 211

Rīgā 2023. gada 2. maijā (prot. Nr. 24 4. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 1. februāra noteikumos Nr. 96 "Kārtība, kādā tirgus uzraudzības iestādes pieprasa un saņem preču paraugus, kā arī rīkojas ar tiem pēc laboratoriskās vai cita veida ekspertīzes"

Izdoti saskaņā ar Preču un pakalpojumu drošuma likuma
12. panta trešo daļu,
likuma "Par mērījumu vienotību"
10.1 panta ceturto daļu,
Latvijas valsts karoga likuma
21.1 panta piekto daļu
un likuma "Par atbilstības novērtēšanu"
9.3 panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2005. gada 1. februāra noteikumos Nr. 96 "Kārtība, kādā tirgus uzraudzības iestādes pieprasa un saņem preču paraugus, kā arī rīkojas ar tiem pēc laboratoriskās vai cita veida ekspertīzes" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 21. nr.; 2013, 113. nr.; 2019, 48. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Preču paraugu ņemšanas noteikumi".

2. Izteikt tiesību akta izdošanas pamatojuma norādi šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Preču un pakalpojumu drošuma likuma 12. panta trešo daļu, likuma "Par mērījumu vienotību" 10.1 panta ceturto daļu, Latvijas valsts karoga likuma 21.1 panta piekto daļu un likuma "Par atbilstības novērtēšanu" 9.3 panta otro daļu".

3. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tirgus uzraudzības iestādes pieprasa un saņem preču paraugus (turpmāk – paraugi), veic kontrolpirkumus un rīkojas ar paraugiem pēc laboratoriskās vai cita veida ekspertīzes (turpmāk – ekspertīze). Noteikumi attiecas uz nepārtikas precēm, izņemot materiālus un izstrādājumus, kas paredzēti saskarei ar pārtiku."

4. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Tirgus uzraudzības iestāde bez maksas ņem paraugus preču atrašanās vietā (turpmāk – paraugu ņemšanas vieta) vai saņem ar piegādes pakalpojumu, ja paraugu ņemšanai nepieciešams veikt kontrolpirkumu. Tirgus uzraudzības iestāde var veikt paraugu pārbaudes (priekštestēšanu) preču atrašanās vietā, un tādos gadījumos paraugu ņemšanu var neveikt."

5. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Tirgus uzraudzības iestādes vārdā paraugus pieprasa un ņem tirgus uzraudzības iestādes amatpersona. Tirgus uzraudzības iestādes amatpersona, pieprasot un ņemot paraugus, uzrāda dienesta apliecību. Ņemot paraugus pirms preču laišanas brīvā apgrozībā, tirgus uzraudzības iestāde normatīvajos aktos par tirgus uzraudzību noteiktajā kārtībā sadarbojas ar muitas iestādi."

6. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Tirgus uzraudzības iestādes amatpersona paraugus ņem reprezentatīvā (pietiekamā) daudzumā izlases kārtībā, ņemot vērā normatīvajos aktos noteiktās preču drošuma un citas būtiskās prasības, mērīšanas līdzekļiem noteiktās metroloģiskās prasības un Latvijas valsts karogam un Latvijas valsts karoga vimpelim noteiktās prasības. Visas ar paraugu saistītās darbības (ņemšana, pārvietošana, iznīcināšana) tiek dokumentāri fiksētas."

7. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Par paraugu ņemšanu sastāda un paraksta aktu divos eksemplāros (pa vienam eksemplāram tirgus uzraudzības iestādei un atbildīgajai personai), izņemot gadījumu, ja akts tiek parakstīts ar drošu elektronisko parakstu. Ja paraugu ņemšanas procedūrā ir piedalījušās divas pieaicinātās personas, attiecīgo akta eksemplāru septiņu darbdienu laikā pa pastu nosūta uz saimnieciskās darbības veicēja juridisko adresi vai aktā norādīto elektroniskā pasta adresi. Aktu, kas tiek sastādīts par paraugu ņemšanu pirms preču laišanas brīvā apgrozībā vai kontrolpirkuma rezultātā bez saimnieciskās darbības veicēja klātbūtnes, sastāda vienā eksemplārā un paraksta tikai tirgus uzraudzības iestādes amatpersona. Šādā gadījumā sastādītais akts paliek tirgus uzraudzības iestādē un netiek nosūtīts saimnieciskās darbības veicējam."

8. Svītrot 7. punktu.

9. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Paraugus (ja to pieļauj paraugu izmēri un veids) iepako tā, lai paraugi netiktu bojāti, un iepakojumu aizzīmogo (aizplombē). Paņemtajiem paraugiem vai to iepakojumiem piestiprina etiķeti, kurā norāda tirgus uzraudzības iestādes paraugam piešķirto identifikācijas kodu. Etiķeti paraksta personas, kuras piedalās paraugu ņemšanas procedūrā. Ja paraugi tiek ņemti pirms preču laišanas brīvā apgrozībā vai kontrolpirkuma rezultātā bez saimnieciskās darbības veicēja klātbūtnes, etiķeti paraksta tikai tirgus uzraudzības iestādes amatpersona."

10. Svītrot 11. punktu.

11. Svītrot 12. punktu.

12. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Ekspertīzes atzinumā (testēšanas pārskatā) sniedz rakstiskas atbildes uz tirgus uzraudzības iestādes uzdotajiem jautājumiem, kā arī norāda, vai ekspertīzes dēļ ir radušies bojājumi, kas pazemina paraugu drošumu, pamatfunkciju izpildes kvalitāti vai lietošanas īpašības un kuru dēļ paraugi var radīt risku cilvēka dzīvībai, veselībai un personas mantai."

13. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Par ekspertīzes rezultātu objektivitāti ir atbildīga persona, kura parakstījusi ekspertīzes atzinumu. Ja ekspertīzes atzinums sastādīts, pamatojoties uz testēšanas pārskata rezultātiem, par testēšanas rezultātiem ir atbildīga persona, kura parakstījusi testēšanas pārskatu."

14. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Ja paraugi ekspertīzes laikā nav izlietoti vai iznīcināti, pēc ekspertīzes veikšanas tirgus uzraudzības iestāde tos pieņem atpakaļ no ekspertīzes veicēja (laboratorijas vai eksperta), izņemot gadījumu, ja ar paraugu atpakaļpieņemšanu saistītie izdevumi ir nesamērīgi – paraugu transportēšanas izdevumi pārsniedz paraugu vērtību (paraugu pārdošanas cenu paraugu ņemšanas laikā). Šādā gadījumā tirgus uzraudzības iestāde, vienojoties ar ekspertīzes veicēju, paraugus var atstāt ekspertīzes veicējam iznīcināšanai."

15. Papildināt ar 15.1 punktu šādā redakcijā:

"15.1 Ja ar paraugu atpakaļpieņemšanu saistītie izdevumi ir nesamērīgi un saimnieciskās darbības veicējs, no kura paraugi ņemti bez maksas, vēlas tos saņemt atpakaļ, tirgus uzraudzības iestāde, pusēm vienojoties, var atlīdzināt saimnieciskās darbības veicējam paraugu vērtību, kas nepārsniedz paraugu pārdošanas cenu paraugu ņemšanas laikā. Ja saimnieciskās darbības veicējs nepiekrīt paraugu vērtības atlīdzināšanai un vēlas saņemt paraugus, ar paraugu atpakaļpieņemšanu saistītos izdevumus sedz saimnieciskās darbības veicējs. Ja saimnieciskās darbības veicējs, no kura paraugi ņemti bez maksas, ir atteicies no tiem, tirgus uzraudzības iestāde, vienojoties ar ekspertīzes veicēju, paraugus var atstāt ekspertīzes veicējam iznīcināšanai."

16. Svītrot 16. punktu.

17. Izteikt 17. punktu šādā redakcijā:

"17. Ja paraugi ekspertīzes laikā nav izlietoti vai iznīcināti, tirgus uzraudzības iestāde septiņu darbdienu laikā informē saimnieciskās darbības veicēju par parauga (vai tā neizlietoto daļu) atdošanu, izņemot gadījumu, ja tirgus uzraudzības iestāde atzīst paraugu par iznīcināmu."

18. Izteikt 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Tirgus uzraudzības iestāde paraugus atzīst par iznīcināmiem, ja ekspertīzes atzinumā (testēšanas pārskatā) norādīts, ka paraugi neatbilst drošuma vai citām būtiskajām prasībām vai, veicot ekspertīzi, radušies bojājumi, kas pazemina paraugu drošumu, pamatfunkciju izpildes kvalitāti vai lietošanas īpašības un kuru dēļ paraugi var radīt risku cilvēka dzīvībai, veselībai un personas mantai."

19. Izteikt 19. punktu šādā redakcijā:

"19. Paraugu (vai tā neizlietoto daļu) atdošanu un pieņemšanu tirgus uzraudzības iestāde un saimnieciskās darbības veicējs fiksē dokumentāri un apliecina ar parakstiem."

20. Svītrot 20. punktu.

21. Izteikt 21. punktu šādā redakcijā:

"21. Ja saimnieciskās darbības veicējs atsakās pieņemt atpakaļ šo noteikumu 17. punktā minētos paraugus (vai to neizlietotās daļas) vai divu mēnešu laikā pēc šo noteikumu 17. punktā minētās informācijas saņemšanas nesniedz tirgus uzraudzības iestādei atbildi par vēlmi paraugus saņemt atpakaļ, vai arī ir apstiprinājis vēlmi paraugus saņemt atpakaļ, bet divu mēnešu laikā no apstiprinājuma brīža nav bijusi iespēja viņam tos nodot, tirgus uzraudzības iestāde paraugus iznīcina."

22. Svītrot 22. punktu.

23. Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Tirgus uzraudzības iestāde saskaņā ar tirgus uzraudzības iestādes direktora (vadītāja) noteikto kārtību reģistrē un uzskaita vienotajā reģistrā visu ar paraugu ņemšanu, pārvietošanu un iznīcināšanu saistīto dokumentāciju."

24. Svītrot 24. punktu.

25. Izteikt 25. punktu šādā redakcijā:

"25. Ja ekspertīzes atzinumā (testēšanas pārskatā) norādīts, ka paraugi neatbilst drošuma vai citām būtiskajām prasībām, mērīšanas līdzekļiem noteiktajām metroloģiskajām prasībām vai Latvijas valsts karogam un Latvijas valsts karoga vimpelim noteiktajām prasībām, tad ar preces laboratorisko vai cita veida ekspertīzi saistītos izdevumus (tai skaitā paraugu transportēšanas izdevumus) un izdevumus par kontrolpirkumu sedz likumā "Par atbilstības novērtēšanu" un citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā."

26. Svītrot 26. punktu.

Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs ‒
ārlietu ministrs E. Rinkēvičs

Ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs ‒
satiksmes ministrs J. Vitenbergs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!