Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2023. gada 9. februāra likums "Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.02.2023., Nr. 37A https://www.vestnesis.lv/op/2023/37A.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījums Civilām vajadzībām paredzētu sprāgstvielu aprites likumā

Vēl šajā numurā

21.02.2023., Nr. 37A (13:59)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 09.02.2023.

OP numurs: 2023/37A.2

2023/37A.2
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā

Izdarīt Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumā (Latvijas Vēstnesis, 2015, 127. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdus "Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Rīgas pilsētas tiesa" (attiecīgā locījumā). 

2. Aizstāt visā likumā, izņemot 65. panta pirmās daļas 3. punktu, trešo un ceturto daļu un pārejas noteikumus, vārdus "apelācijas vai iebilduma" ar vārdiem "apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

3. 1. pantā:

papildināt 1. punktu pēc vārdiem "preču zīmēm" ar vārdiem "(ieskaitot kolektīvās zīmes), sertifikācijas zīmēm";

papildināt 2. punktu pēc vārdiem "preču zīmes" ar vārdiem "(ieskaitot kolektīvās zīmes), sertifikācijas zīmes".

4. Papildināt 5. panta pirmās daļas 3. punktu ar vārdiem "(ieskaitot kolektīvās zīmes) un sertifikācijas zīmes".

5. Izteikt 6. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Patentu valde uztur Patentu reģistru, kas ietver arī papildu aizsardzības sertifikātus zālēm un augu aizsardzības līdzekļiem, Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju reģistru, Preču zīmju reģistru, kas ietver arī kolektīvās zīmes un sertifikācijas zīmes, un Dizainparaugu reģistru (turpmāk — reģistri)."

6. Papildināt likumu ar 8.1 pantu šādā redakcijā:

"8.1 pants. Rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrācijas apliecība

Pēc rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrācijas Patentu valde tā īpašniekam izsniedz patentu, papildu aizsardzības sertifikātu, preču zīmes, kolektīvās zīmes, sertifikācijas zīmes vai attiecīgā gadījumā — dizainparauga reģistrācijas apliecību. Reģistrācijas apliecībā norāda ziņas, kas atbilstoši rūpnieciskā īpašuma normatīvajam aktam ir ietvertas reģistrā objekta reģistrācijas brīdī."

7. Izteikt 12. pantu šādā redakcijā:

"12. pants. Dokumentu iesniegšana

Persona, kas kārto reģistrācijas vai pēcreģistrācijas procedūras, dokumentus iesniedz papīra formā vai elektroniski, tajā skaitā tiešsaistes datu pārraides režīmā, ievērojot rūpnieciskā īpašuma normatīvajos aktos noteikto kārtību."

8. 13. pantā:

izslēgt ceturtajā daļā vārdus "faksa numuru un";

aizstāt septītajā daļā vārdus "saziņai izmanto pārstāvja adresi" ar vārdiem "saziņai izmanto pārstāvja adresi, izņemot gadījumu, kad pilnvarotājs norādījis, ka dokumentu vēlas saņemt uz viņa norādīto saziņas adresi".

9. Papildināt 20. panta pirmo daļu ar 3. un 4. punktu šādā redakcijā:

"3) par preču zīmes reģistrāciju, pret kuru trešā persona iesniegusi reģistrācijas atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu (atzīšanas par spēkā neesošu lietas);

4) par preču zīmes reģistrāciju, pret kuru trešā persona iesniegusi reģistrācijas atcelšanas iesniegumu (atcelšanas lietas)."

10. Papildināt 23. panta pirmo daļu ar 3.1 punktu šādā redakcijā:

"31) pārstāv tiesā Apelācijas padomi sūdzībās šā likuma 98.1 pantā minētajos gadījumos;".

11. Papildināt 24. panta pirmo daļu ar 3. punktu šādā redakcijā:

"3) pārstāv tiesā Apelācijas padomi sūdzībās šā likuma 98.1 pantā minētajos gadījumos, ja ir lietas izskatīšanas sastāva deleģēta persona."

12. 30. pantā:

izteikt panta nosaukumu šādā redakcijā:

"30. pants. Apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu un atcelšanas lietas";

papildināt pantu ar trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Ja pēc iebilduma iesnieguma iesniegšanas termiņa beigām iesniegts iesniegums par preču zīmes reģistrācijas atzīšanu par spēkā neesošu (atzīšanas par spēkā neesošu lieta), šādu lietu izskata starp iesnieguma preču zīmes reģistrācijas atzīšanai par spēkā neesošu iesniedzēju un apstrīdētās reģistrācijas īpašnieku.

(4) Ja iesniegts iesniegums par preču zīmes reģistrācijas atcelšanu (atcelšanas lieta), šādu lietu izskata starp iesnieguma par preču zīmes reģistrācijas atcelšanu iesniedzēju un apstrīdētās reģistrācijas īpašnieku."

13. Aizstāt 35. panta pirmajā daļā vārdus "Apelācijas lietu un iebilduma lietu" ar vārdiem "Apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu un atcelšanas lietu".

14. Papildināt V nodaļu ar 36.1 pantu šādā redakcijā:

"36.1 pants. Apelācijas padomes lietu glabāšana

Patentu valde nodrošina Apelācijas padomes lietu un iesniegto oriģināldokumentu pastāvīgu glabāšanu."

15. Aizstāt 40. panta otrās daļas ievaddaļā un 1. punktā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

16. 41. pantā:

izteikt pirmās daļas 1. punktu šādā redakcijā:

"1) iepazīties ar lietas materiāliem un izgatavot no tiem atvasinājumus;";

aizstāt pirmās daļas 9. punktā vārdus "citu lietas dokumentu norakstus" ar vārdiem "citu lietas dokumentu atvasinājumus";

izteikt otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(2) Apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējam ir tiesības pilnīgi vai daļēji atteikties no iesniegumā ietvertā prasījuma.

(3) Apstrīdētās reģistrācijas īpašniekam iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietā ir tiesības sniegt pretargumentus iesniegumā ietvertajam prasījumam vai atzīt to pilnībā vai kādā tā daļā.";

aizstāt ceturtajā un astotajā daļā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

17. Izteikt 42. panta sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Trešajai personai ir lietas dalībnieka procesuālās tiesības un pienākumi, izņemot tiesības grozīt apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma pamatu vai priekšmetu, atteikties no iesniegumā ietvertā prasījuma vai to atzīt."

18. 43. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus "Iebilduma lietā apstrīdētās reģistrācijas" ar vārdiem "Apstrīdētās reģistrācijas";

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Ja Apelācijas padome ir informēta par to, ka pieteicēju vai īpašnieku, kas iesniedzis apelācijas iesniegumu, ir aizstājusi cita persona, Apelācijas padome nekavējoties informē attiecīgo personu par apelācijas lietvedību.";

papildināt pantu ar 3.1 un 3.2 daļu šādā redakcijā:

"(31) Ja Apelācijas padome ir informēta par to, ka reģistrā iekļautas ziņas par pretstatīto tiesību īpašnieka maiņu iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu lietā, Apelācijas padome nekavējoties informē attiecīgo personu par iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu lietvedību.

(32) Ja pēc Apelācijas padomes uzaicinājuma šā panta trešajā un 3.1 daļā minētā persona (jaunais pieteicējs, jaunais īpašnieks) triju mēnešu laikā Apelācijas padomei nepaziņo, ka uztur spēkā apelācijas, iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu, Apelācijas padomei nav pienākuma izskatīt lietu un lietas izskatīšanas sastāvs pieņem lēmumu par lietvedības izbeigšanu."

19. Aizstāt 44. panta trešajā daļā vārdus "apelācijas iesnieguma vai iebilduma iesnieguma" ar vārdiem "apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma".

20. 54. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus "noraksta, kopijas, izdrukas vai izraksta veidā" ar vārdiem "dokumenta atvasinājuma vai izdrukas veidā";

aizstāt piektajā daļā vārdus "norakstu, kopiju vai izrakstu" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "atvasinājumu" (attiecīgā locījumā).

21. Papildināt 57. pantu ar 3. un 4. punktu šādā redakcijā:

"3) iesniegums preču zīmes reģistrācijas atzīšanai par spēkā neesošu, arī iesniegums preču zīmes starptautiskās reģistrācijas (ja tā attiecas uz Latviju) atzīšanai par spēkā neesošu Latvijā (XVI nodaļa);

4) iesniegums preču zīmes reģistrācijas atcelšanai, arī iesniegums preču zīmes starptautiskās reģistrācijas (ja tā attiecas uz Latviju) atcelšanai Latvijā (XVI nodaļa)."

22. Izteikt 58. panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja Patentu valdes lēmums neizbeidz procedūru attiecībā uz lēmuma adresātu un tajā nav norādīta iespēja iesniegt par to apelācijas iesniegumu, apelācijas iesniegumu var iesniegt, kad attiecīgajā reģistrācijas vai pēcreģistrācijas procedūrā pieņemts galīgais lēmums."

23. Izteikt 60. pantu šādā redakcijā:

"60. pants. Iebilduma iesnieguma un atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniegšana

(1) Rūpnieciskā īpašuma normatīvajos aktos noteiktās personas, ja ir šajos aktos paredzētais tiesiskais pamats, iebilduma iesniegumu vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu iesniedz rūpnieciskā īpašuma normatīvajā aktā noteiktajā termiņā, samaksājot iebilduma iesnieguma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniegšanas maksu.

(2) Rūpnieciskā īpašuma normatīvajos aktos noteiktie termiņi iebilduma iesnieguma iesniegšanai nav pagarināmi un nav atjaunojami, tiem nepiemēro lietvedības turpināšanas un tiesību atjaunošanas noteikumus.

(3) Pēc iebilduma iesniegumu iesniegšanai noteiktā termiņa beigām iebilduma iesnieguma iesniedzējs nav tiesīgs iebilduma iesnieguma sākotnējā tiesiskajā pamatā izdarīt grozījumus, kas to paplašina.

(4) Atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniedzējs ir tiesīgs tiesiskajā pamatā izdarīt grozījumus, kas to paplašina, 73. panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā, ja lietas izskatīšana noteikta rakstveida procesā, vai līdz brīdim, kad uzsākta lietas izskatīšana pēc būtības Apelācijas padomes sēdē, ja lietas izskatīšana noteikta mutvārdu procesā.

(5) Iebilduma iesnieguma un atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniedzējam ir tiesības šajā likumā noteiktajā kārtībā iesniegt papildu dokumentus un pierādījumus, kas apstiprina faktus, ar kuriem iesniegums pamatots.

(6) Apelācijas padomē iesniegts iebilduma iesniegums vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums neliedz šo rūpnieciskā objekta reģistrāciju apstrīdēt tiesā normatīvajos aktos noteiktajā civilprocesuālajā kārtībā."

24. 61. pantā:

papildināt panta nosaukumu pēc vārda "iesniegums" ar vārdiem "un atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums";

papildināt pirmās daļas ievaddaļu pēc vārdiem "Iebilduma iesniegumā" ar vārdiem "vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumā";

izslēgt pirmās daļas 1. punktā vārdu "iebilduma";

izteikt pirmās daļas 2. punktu šādā redakcijā:

"2) rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrāciju, pret kuru tiek iesniegts iebilduma iesniegums, vai preču zīmes reģistrāciju, pret kuru tiek iesniegts atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums (reģistrācijas norāda atbilstoši šā likuma 15. panta noteikumiem);";

izslēgt pirmās daļas 3., 4., 5., 6. un 7. punktā un otrajā un trešajā daļā vārdu "iebilduma".

25. Papildināt likumu ar 61.1 un 61.2 pantu šādā redakcijā:

"61.1 pants. Atcelšanas iesnieguma iesniegšana

(1) Rūpnieciskā īpašuma normatīvajos aktos noteiktās personas, ja ir šajos aktos paredzētais tiesiskais pamats, atcelšanas iesniegumu iesniedz, samaksājot atcelšanas iesnieguma iesniegšanas maksu.

(2) Atcelšanas iesnieguma iesniedzējs ir tiesīgs tiesiskajā pamatā izdarīt grozījumus, kas to paplašina, 73. panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā, ja lietas izskatīšana noteikta rakstveida procesā, vai līdz brīdim, kad uzsākta lietas izskatīšana pēc būtības Apelācijas padomes sēdē, ja lietas izskatīšana noteikta mutvārdu procesā.

(3) Pret preču zīmes reģistrāciju iesniegts atcelšanas iesniegums neliedz šo reģistrāciju apstrīdēt tiesā normatīvajos aktos noteiktajā civilprocesuālajā kārtībā.

61.2 pants. Atcelšanas iesniegums

(1) Atcelšanas iesniegumā norāda:

1) iesnieguma iesniedzēju un tā adresi, kā arī iesnieguma iesniedzēja pārstāvi, ja tāds iecelts, un tā adresi (personas vārdu, nosaukumu un adresi norāda atbilstoši šā likuma 13. panta noteikumiem);

2) preču zīmes reģistrāciju, pret kuru tiek iesniegts iesniegums (reģistrāciju norāda atbilstoši šā likuma 15. panta noteikumiem);

3) iesnieguma priekšmetu (iesnieguma iesniedzēja paskaidrojumi vai iesnieguma pamats, apstākļu raksturojums un atsaukšanās uz pierādījumiem);

4) iesnieguma materiāltiesisko pamatu (atsauce uz normām, ar kurām pamatots iesniegums);

5) iesnieguma iesniedzēja prasījumu;

6) iesnieguma sastādīšanas vietu un datumu;

7) pievienoto dokumentu sarakstu.

(2) Iesniegumā var norādīt arī citas ziņas, kuras iesniedzējs uzskata par svarīgām lietas izskatīšanā.

(3) Iesniegumu adresē Apelācijas padomei, un to paraksta atcelšanas iesnieguma iesniedzējs vai tā pārstāvis. Ja iesniegumu tā iesniedzēja vārdā iesniedz pārstāvis, viņš saskaņā ar šā likuma XVII nodaļas noteikumiem atcelšanas iesniegumam pievieno pilnvaru vai atsauci uz agrāk Patentu valdei vai Apelācijas padomei iesniegtu pilnvaru."

26. Izteikt 62. un 63. pantu šādā redakcijā:

"62. pants. Dokumentu, pierādījumu un citu papildinājumu pievienošana

(1) Apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumam pievieno dokumentus un citus pierādījumus, kas apstiprina:

1) iesnieguma iesniegšanas maksas samaksu;

2) apstākļus, ar kuriem pamatots iesniegums.

(2) Ja apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu un tam pievienotos dokumentus Apelācijas padomei iesniedz papīra formā, to atvasinājumus iesniedz tādā skaitā, cik ir lietas dalībnieku, neskaitot iesnieguma iesniedzēju.

(3) Lietas izskatīšanai nepieciešamos pierādījumus un citus papildinājumus iesniedz šajā likumā noteiktajā termiņā vai, ja tos uzaicinājusi iesniegt Apelācijas padome, — Apelācijas padomes noteiktajā termiņā.

(4) Pierādījumus par visām agrākajām tiesībām, ar kurām pamatots iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums, iesniedz vienlaikus ar attiecīgo iesniegumu. Pierādījumus iesniedz, ievērojot rūpnieciskā īpašuma normatīvajos aktos noteikto termiņu iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniegšanai.

(5) Ja lietas izskatīšana noteikta mutvārdu procesā (šā likuma 32. panta ceturtā daļa) vai noteikta Apelācijas padomes sēde atsevišķas procesuālās darbības veikšanai, procesuāla jautājuma noskaidrošanai vai izšķiršanai (šā likuma 32. panta piektā daļa), lietas dalībnieku pienākums ir nodrošināt, lai ne vēlāk kā 14 dienas pirms sēdes datuma Apelācijas padomē būtu saņemti visi rakstveida pierādījumi, kas nepieciešami lietas izskatīšanai vai attiecīgās procesuālās darbības veikšanai, procesuāla jautājuma noskaidrošanai vai izšķiršanai.

(6) Ja pierādījumus vai citus papildinājumus, izņemot tos, kuri minēti šā panta pirmajā un ceturtajā daļā, lietas dalībnieks iesniedz, neievērojot šajā likumā noteikto vai Apelācijas padomes noteikto termiņu, Apelācijas padome tos pievieno lietai, ja atzīst, ka tiem ir būtiska nozīme lietas izskatīšanā, to iesniegšanas termiņš nav ievērots attaisnojoša iemesla dēļ un ar to pievienošanu netiek nepamatoti novilcināta lietas izskatīšana.

(7) Visiem apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu un atcelšanas iesniegumu papildinājumiem, kā arī atbildei uz attiecīgo iesniegumu un citiem dokumentiem, kurus iesniedz atsevišķi no sākotnējā iesnieguma, pievieno norādi uz attiecīgo apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu.

63. pants. Lēmums par iesniegtu apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu

(1) Triju darbdienu laikā pēc apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma saņemšanas Apelācijas padomes priekšsēdētājs uzdod Apelācijas padomes sekretāram uzsākt iesnieguma lietvedību un saskaņā ar šā likuma 38. panta noteikumiem apstiprina lietas izskatīšanas sastāvu un šā sastāva priekšsēdētāju.

(2) Desmit darbdienu laikā pēc apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma saņemšanas Apelācijas padome pieņem lēmumu par:

1) iesnieguma pieņemšanu un lietas ierosināšanu;

2) atteikšanos pieņemt iesniegumu;

3) iesnieguma atstāšanu bez virzības.

(3) Lēmumu par iesnieguma pieņemšanu un lietas ierosināšanu pieņem lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs un fiksē kā rezolūciju uz attiecīgā iesnieguma. Lēmumu paziņo iesniedzējam, bet apelācijas iesnieguma gadījumā — arī Patentu valdes amatpersonai vai struktūrvienībai, kas pieņēmusi apstrīdēto lēmumu, un publisko Patentu valdes tīmekļa vietnē.

(4) Ja apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegums bijis atstāts bez virzības, šā panta otrajā daļā noteiktais termiņš lēmuma pieņemšanai par attiecīgā iesnieguma pieņemšanu un lietas ierosināšanu vai atteikšanos pieņemt iesniegumu skaitāms no dienas, kad izbeidzas trūkumu novēršanai noteiktais termiņš (65. panta otrā daļa)."

27. 64. panta pirmajā daļā:

izslēgt 3. un 6. punktā vārdus "apelācijas vai iebilduma";

papildināt daļu ar 7. punktu šādā redakcijā: 

"7) iesniegts atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums un Apelācijas padomes lietvedībā ir bijusi iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu lieta ar tiem pašiem lietas dalībniekiem, par to pašu priekšmetu un uz tā paša pamata, ja vien lietā nav konstatējami jaunatklāti apstākļi vai mainījusies tiesu prakse attiecībā uz lietā izskatāmajiem jautājumiem."

28. 65. pantā:

papildināt pirmo daļu ar 2.1 un 2.2 punktu šādā redakcijā:

"21) iesniedzot atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu, nav ievērotas šā likuma 60. panta pirmās un otrās daļas un 61. panta pirmās un trešās daļas prasības;

22) iesniedzot atcelšanas iesniegumu, nav ievērotas šā likuma 61.1 panta pirmās un otrās daļas un 61.2 panta pirmās un trešās daļas prasības;";

izslēgt pirmās daļas 3. punktā vārdus "apelācijas vai iebilduma";

aizstāt pirmās daļas 6. un 7. punktā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas";

izteikt trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Ja apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējs noteiktā termiņā novērš trūkumus, iesniegumu uzskata par iesniegtu dienā, kad tas pirmoreiz tika iesniegts Apelācijas padomei.

(4) Ja apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējs noteiktā termiņā nenovērš trūkumus, lietas izskatīšanas sastāvs ar motivētu lēmumu iesniegumu atzīst par neiesniegtu."

29. Papildināt 66. panta ceturto daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Šādos gadījumos Apelācijas padome, izbeidzot lietvedību, apelācijas iesnieguma iesniedzējam atlīdzina 50 procentus no samaksātās apelācijas iesnieguma iesniegšanas maksas."

30. Izteikt 68. un 69. pantu šādā redakcijā:

"68. pants. Iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma nosūtīšana apstrīdētās reģistrācijas īpašniekam un īpašnieka atbilde

(1) Ja iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegums ir pieņemts un ierosināta lieta, Apelācijas padome nekavējoties nosūta iesniegumu un tam pievienotos dokumentus vai to norakstus apstrīdētās reģistrācijas īpašniekam un uzaicina viņu divu mēnešu laikā no attiecīgo dokumentu paziņošanas dienas iesniegt rakstveida atbildi uz attiecīgo iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu.

(2) Apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks atbildē uz iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu norāda savus pretargumentus iesnieguma prasījumam un pievieno pierādījumus, kas tos apstiprina. Apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma prasījumu var atzīt arī pilnīgi vai kādā tā daļā.

(3) Ja iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums pilnībā vai daļēji pamatots ar agrāku preču zīmi, pēc kuras reģistrācijas procedūras pabeigšanas dienas ir pagājuši ne mazāk kā pieci gadi, apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks ir tiesīgs atbildes iesniegšanai noteiktajā termiņā rakstveidā pieprasīt, lai iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniedzējs iesniedz pierādījumus par minētās agrākās preču zīmes faktisku izmantošanu.

(4) Ja atbildi uz iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu un tai pievienotos dokumentus iesniedz papīra formā, to atvasinājumus iesniedz tādā skaitā, cik ir lietas dalībnieku, neskaitot atbildes iesniedzēju.

(5) Pēc atbildes saņemšanas Apelācijas padome nekavējoties nosūta to iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējam un trešajai personai.

(6) Atbildes neiesniegšana nav šķērslis iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietas izskatīšanai.

69. pants. Iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas prasījumu apvienošana un sadalīšana

(1) Iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējs ir tiesīgs apvienot vienā iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumā vairākus savstarpēji saistītus iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas prasījumus (prasījumi pret viena īpašnieka vairākām reģistrācijām), ja to materiāltiesiskie pamati, motivācija vai iesniegtie pierādījumi ir vieni un tie paši vai savstarpēji saistīti. Par katru prasījumu samaksā iesnieguma iesniegšanas maksu. Iesniedzot apvienotu iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu, ievēro visu attiecīgo iesniegumu iesniegšanas termiņus.

(2) Ja Apelācijas padomes lietvedībā ir vairākas iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietas, kurās iesniegumi iesniegti pret vienu un to pašu reģistrāciju, Apelācijas padome ir tiesīga apvienot šīs lietas vienā lietvedībā, ja šāda apvienošana sekmēs lietu ātrāku un pareizāku izskatīšanu.

(3) Vairāku iesniedzēju iesniegtus iesniegumus neapvieno šā panta otrajā daļā paredzētajā kārtībā, ja apvienota lietvedība neļauj aizsargāt profesionālu vai komerciālu noslēpumu vai var citādi kaitēt lietas dalībnieka tiesiskajām interesēm.

(4) Ja Apelācijas padomes lietvedībā ir vairākas viena veida iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietas, kurās piedalās vieni un tie paši lietas dalībnieki, Apelācijas padome ar lietas dalībnieku piekrišanu ir tiesīga apvienot šīs lietas vienā lietvedībā, ja šāda apvienošana sekmēs lietu ātrāku un pareizāku izskatīšanu.

(5) Apelācijas padome, uzklausījusi lietas dalībnieku viedokļus, var izdalīt no apvienotajiem iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas prasījumiem (šā panta pirmā, otrā vai ceturtā daļa) atsevišķā lietvedībā vienu vai vairākus prasījumus, ja atzīst šo prasījumu atsevišķu izskatīšanu par lietderīgāku vai ja to izskatīšana vienā lietvedībā kļuvusi apgrūtināta vai neiespējama."

31. 70. pantā: 

aizstāt panta nosaukumā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas";

aizstāt pirmajā un otrajā daļā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas";

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Ja izlīgumu noslēdz vai iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu pilnībā atsauc, pirms izbeidzies termiņš apstrīdētās reģistrācijas īpašnieka atbildes iesniegšanai (68. panta pirmā daļa), Apelācijas padome, izbeidzot iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietvedību (108. panta 4. un 8. punkts), iesnieguma iesniedzējam atlīdzina 50 procentus no samaksātās iesnieguma iesniegšanas maksas.";

izslēgt piektajā daļā vārdu "iebilduma".

32. Aizstāt 71. panta otrajā daļā vārdus "iebilduma lietā — vienlaikus ar iebilduma iesnieguma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietā — vienlaikus ar attiecīgā iesnieguma".

33. Izteikt 73. pantu šādā redakcijā:

"73. pants. Iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietas izskatīšana rakstveida procesā

(1) Ja lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs pamatotu iemeslu dēļ nenosaka citu termiņu, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējam ir tiesības divu mēnešu laikā pēc tam, kad Apelācijas padome viņam paziņojusi atbildi uz iesniegumu, vai, ja atbilde nav iesniegta, pēc atbildes iesniegšanai noteiktā termiņa beigām iesniegt papildinājumus vai precizējumus, papildu paskaidrojumus un pierādījumus.

(2) Ja lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs pamatotu iemeslu dēļ nenosaka citādi, apstrīdētās reģistrācijas īpašniekam ir tiesības divu mēnešu laikā pēc tam, kad Apelācijas padome viņam paziņojusi iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma papildinājumus, precizējumus, papildu paskaidrojumus vai pierādījumus, vai, ja tādi nav iesniegti, pēc to iesniegšanai noteiktā termiņa beigām iesniegt papildinājumus atbildei uz iebilduma iesniegumu un papildu pierādījumus.

(3) Ja apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks noteiktā kārtībā un termiņā nav iesniedzis atbildi uz iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu, viņš nevar izmantot šā panta otrajā daļā paredzētās tiesības. Šis noteikums neskar apstrīdētās reģistrācijas īpašnieka tiesības šā panta otrajā daļā noteiktajā termiņā iesniegt atbildi uz iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu iesniegumu vai tās papildinājumus, ja atbildes iesniegšanai noteiktajā termiņā viņš ir iesniedzis pieprasījumu par iebilduma vai atzīšanas par spēkā neesošu lietā pretstatītās agrākās preču zīmes faktiskas izmantošanas pierādījumiem (68. panta trešā daļa).

(4) Ja šajā likumā noteiktajā kārtībā un termiņā no lietas dalībnieka ir saņemtas atbildes uz Apelācijas padomes jautājumiem vai citi iesniegumi vai lūgumi, lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs ar tiem nekavējoties iepazīstina pārējos lietas dalībniekus un nosaka termiņu viņu viedokļa iesniegšanai.

(5) Vienlaikus ar iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma papildinājumu nosūtīšanu apstrīdētās reģistrācijas īpašniekam vai, ja iesnieguma papildinājumi nav iesniegti, nekavējoties pēc šim nolūkam paredzētā termiņa beigām lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs nosaka un visiem lietas dalībniekiem paziņo dienu, kad tiks pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības. Ja nav pamatotu iemeslu izlemt citādi, lietas izskatīšana pēc būtības pabeidzama tajā pašā dienā, kas noteikta kā termiņš, līdz kuram iesniedzami papildinājumi atbildei uz iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu. Pēc šā datuma lietas dalībnieki jebkādus jaunus iesniegumus, lūgumus un pierādījumus ir tiesīgi iesniegt tikai tādā gadījumā, ja tos pieprasa Apelācijas padome.

(6) Ja ir pamatots iemesls, lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs ir tiesīgs noteikt jaunu datumu, kad tiks pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības.

(7) Ja lietas dalībnieki paziņo, ka neizmantos tiesības iesniegt papildinājumus vai precizējumus iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumam, papildu paskaidrojumus un pierādījumus vai papildinājumus atbildei uz iesniegumu un papildu pierādījumus, kā arī citos pamatotos gadījumos, datumu, kad tiks pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības, var noteikt arī agrāk par sākotnēji noteikto."

34. Izteikt 75. pantu šādā redakcijā:

"75. pants. Apelācijas padomes sēdes noteikšana un paziņošana

(1) Ja ir lūgts iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietu izskatīt mutvārdu procesā, lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs šo jautājumu izlemj, tiklīdz saņemta apstrīdētās reģistrācijas īpašnieka atbilde uz iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu vai beidzies atbildes iesniegšanai noteiktais termiņš. Ja tiek noteikta lietas izskatīšana mutvārdu procesā, par Apelācijas padomes sēdi nekavējoties paziņo lietas dalībniekiem, ievērojot šā panta otrās, trešās un ceturtās daļas noteikumus.

(2) Ja noteikta lietas izskatīšana mutvārdu procesā (32. panta ceturtā daļa) vai nepieciešama Apelācijas padomes sēde atsevišķas procesuālās darbības veikšanai, procesuāla jautājuma noskaidrošanai vai izšķiršanai (32. panta piektā daļa), Apelācijas padome vismaz mēnesi iepriekš paziņo lietas dalībniekiem Apelācijas padomes sēdes dienu, laiku un vietu, kā arī lietas dalībnieku pienākumu iesniegt Apelācijas padomei visus nepieciešamos pierādījumus šā likuma 62. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā.

(3) Ja Apelācijas padomes sēde, kas jau bija noteikta, tiek pārcelta uz vēlāku laiku, lietas izskatīšanas sastāva priekšsēdētājs šā panta otrajā daļā minētās ziņas par pārcelto Apelācijas padomes sēdi lietas dalībniekiem paziņo vismaz 10 dienas iepriekš.

(4) Ar visu lietas dalībnieku piekrišanu Apelācijas padomes sēdi var noteikt un paziņot, neievērojot šā panta otrajā un trešajā daļā minētos termiņus."

35. 76. pantā:

aizstāt vārdu "audioieraksts" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "ieraksts" (attiecīgā locījumā);

papildināt ceturto daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Sēdes ieraksta kopiju var saņemt, samaksājot Apelācijas padomes maksas pakalpojumu cenrādī noteikto maksu."

36. Aizstāt 79. panta otrajā un ceturtajā daļā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

37. 83. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas";

aizstāt ceturtajā daļā vārdus "apelācijas iesnieguma iesniedzēja vai iebilduma iesnieguma iesniedzēja" ar vārdiem "apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzēja".

38. 84. pantā: 

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Apelācijas padomes sēdē, kurā iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lieta tiek izskatīta pēc būtības, lietas dalībnieki sniedz paskaidrojumus šādā secībā: vispirms attiecīgā iesnieguma iesniedzējs, pēc tam apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks.";

aizstāt trešajā daļā vārdu "tiesā" ar vārdu "lietā".

39. Izteikt 87. panta otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja nav nepieciešams pārbaudīt papildu pierādījumus, Apelācijas padome noskaidro, vai apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējs uztur iesniegumā ietverto prasījumu un vai puses (iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietās) nevēlas noslēgt izlīgumu.

(3) Ja apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzējs neatsakās no prasījuma un puses (iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu un atcelšanas lietās) nevēlas noslēgt izlīgumu, Apelācijas padome pasludina lietas izskatīšanu pēc būtības par pabeigtu un pāriet pie debatēm."

40. Aizstāt 89. panta otrās daļas 2. punktā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

41. Papildināt 93. panta otro daļu pēc vārdiem "apelācijas lieta, iebilduma lieta" ar vārdiem "atzīšanas par spēkā neesošu lieta vai atcelšanas lieta".

42. Izteikt 95. pantu šādā redakcijā:

"95. pants. Izlīgums un lēmums par izlīgumu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietā

(1) Iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietas puses izlīgumu slēdz rakstveidā un iesniedz Apelācijas padomei.

(2) Izlīgumā norāda:

1) iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzēju un tā adresi;

2) apstrīdētās reģistrācijas īpašnieku un tā adresi;

3) iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma priekšmetu;

4) katras puses saistības, kuras tā labprātīgi apņemas pildīt.

(3) Apelācijas padome, saņēmusi pušu izlīgumu, noskaidro, vai puses labprātīgi vienojušās par izlīgumu, vai tas atbilst šā likuma 70. panta otrās un trešās daļas un šā panta pirmās un otrās daļas prasībām un vai pusēm ir zināmas izlīguma apstiprināšanas procesuālās sekas.

(4) Apelācijas padomes lēmumā par izlīgumu norāda izlīguma noteikumus.

(5) Par atteikšanos apstiprināt izlīgumu Apelācijas padome pieņem motivētu lēmumu un turpina izskatīt lietu. Lēmumu par atteikšanos apstiprināt izlīgumu var ietvert lēmumā, ar kuru strīdu izšķir pēc būtības.

(6) Ja Apelācijas padome atzīst, ka izlīgums atbilst likuma prasībām, tā pieņem lēmumu, ar kuru apstiprina izlīgumu un vienlaikus izbeidz lietvedību iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietā. Lēmumu pieņem lietas izskatīšanas sastāvs koleģiāli."

43. Aizstāt 96. panta trešās daļas 4. punktā vārdus "apelācijas lieta, iebilduma lieta" ar vārdiem "apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lieta".

44. 97. pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "par lēmuma apstrīdēšanu" ar vārdiem "par lēmuma apstrīdēšanu, samaksājot noteikto papildmaksu par šāda lēmuma apstrīdēšanu";

papildināt pantu ar 3.1 daļu šādā redakcijā:

"(31) Ja Apelācijas padome pilnīgi vai kādā tā daļā atceļ vai groza lēmumu, par kuru iesniegts šā panta pirmajā daļā minētais iesniegums, iesniedzējam atmaksā samaksāto papildmaksu pilnā apmērā. Ja iesniegumu noraida vai tas iesniegts par lēmumu, kas nav apstrīdams, papildmaksu neatmaksā, izņemot gadījumu, kad apstrīdētajā lēmumā kļūdaini norādīts, ka tas ir apstrīdams."

45. Izteikt 98. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Lietas dalībnieks, kas nepiekrīt Apelācijas padomes lēmumam, ar kuru izšķirts strīds apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietā, var triju mēnešu laikā no lēmuma paziņošanas dienas vērsties Rīgas pilsētas tiesā Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā ar prasības pieteikumu atkarībā no lietas un lēmuma rakstura:

1) apelācijas iesnieguma iesniedzējs, ja apelācijas iesniegums pilnībā vai daļēji noraidīts, — ar prasību par savu aizskarto tiesisko interešu aizsardzību un lūgumu uzlikt Patentu valdei pienākumu nodibināt tiesiskās attiecības atbilstoši rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrācijas pieteikumam (veikt rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrāciju);

2) Patentu valde, ja apelācijas iesniegums pilnībā vai daļēji apmierināts, — ar prasību atzīt rūpnieciskā īpašuma objekta reģistrācijas pieteikumu par rūpnieciskā īpašuma normatīvo aktu nosacījumiem neatbilstošu un attiecīgo Patentu valdes lēmumu — par tiesisku;

3) iebilduma iesnieguma iesniedzējs, ja iebilduma iesniegums pilnībā vai daļēji noraidīts, — ar prasību par savu aizskarto tiesību un tiesisko interešu aizsardzību un lūgumu grozīt ierakstu reģistrā (pilnībā vai daļēji atzīt par spēkā neesošu citai personai piederošu reģistrāciju);

4) atzīšanas par spēkā neesošu iesnieguma iesniedzējs, ja atzīšanas par spēkā neesošu iesniegums pilnībā vai daļēji noraidīts, — ar prasību par savu aizskarto tiesību un tiesisko interešu aizsardzību un lūgumu grozīt ierakstu reģistrā (pilnībā vai daļēji atzīt par spēkā neesošu citai personai piederošu reģistrāciju);

5) atcelšanas iesnieguma iesniedzējs, ja atcelšanas iesniegums pilnībā vai daļēji noraidīts, — ar prasību par savu aizskarto interešu aizsardzību un lūgumu grozīt ierakstu reģistrā (pilnībā vai daļēji atcelt citai personai piederošu reģistrāciju);

6) apstrīdētās reģistrācijas īpašnieks, ja iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegums pilnībā vai daļēji apmierināts, — ar prasību par savu apstrīdēto tiesību aizsardzību (pilnībā vai daļēji atzīt reģistrāciju par spēkā esošu)."

46. Papildināt likumu ar 98.1 pantu šādā redakcijā:

"98.1 pants. Apelācijas padomes lēmuma pārsūdzēšana

(1) Ja apelācijas iesniegums pilnībā vai daļēji noraidīts, apelācijas iesnieguma iesniedzējs sūdzību par Apelācijas padomes lēmumu, izņemot šā likuma 98. panta pirmās daļas 1. punktā minētajā gadījumā, var iesniegt mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas Rīgas pilsētas tiesā Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

(2) Ja apelācijas iesniegums pilnībā vai daļēji apmierināts, Patentu valde sūdzību par Apelācijas padomes lēmumu, izņemot šā likuma 98. panta pirmās daļas 2. punktā minētajā gadījumā, var iesniegt mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas Rīgas pilsētas tiesā Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

(3) Ja tiesa pieņem šā panta pirmajā un otrajā daļā minēto sūdzību un ierosina lietu, Apelācijas padome nosūta Rīgas pilsētas tiesai tās rīcībā esošos lietas dalībnieku paskaidrojumus un rakstveida pierādījumus."

47. 99. pantā:

papildināt pirmās daļas 1. punktu pēc vārdiem un skaitļa "šā likuma 98. panta pirmajā daļā" ar vārdiem un skaitli "vai 98.1 pantā";

papildināt pirmās daļas 1. punkta "a" apakšpunktu ar vārdiem "vai sūdzību";

papildināt pirmās daļas 1. punkta "b" apakšpunktu pēc vārdiem "prasības pieteikums" ar vārdiem "vai sūdzība";

papildināt pirmās daļas 1. punkta "c" apakšpunktu pēc vārdiem "prasības pieteikums" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "vai sūdzība" (attiecīgā locījumā);

izteikt pirmās daļas 2. punktu šādā redakcijā:

"2) dienā, kad spēkā stājas tiesas lēmums, ar kuru prasība vai sūdzība atstāta bez izskatīšanas, izņemot gadījumu, kad prasība vai sūdzība atstāta bez izskatīšanas tā iemesla dēļ, ka strīds lietā, kurā iesaistītas vienas un tās pašas puses par vienu un to pašu priekšmetu un uz viena un tā paša pamata, atrodas tās pašas vai citas tiesas izskatīšanā;";

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja prasības pieteikums vai sūdzība tiesā šā likuma 98. panta pirmajā daļā vai 98.1 pantā noteiktajā kārtībā iesniegta par strīda priekšmetu, kas skar daļu Apelācijas padomes lēmuma, šis lēmums pārējā tā daļā stājas spēkā, kad beidzas termiņš prasības pieteikuma vai sūdzības iesniegšanai tiesā.";

aizstāt trešajā daļā vārdus "prasības pieteikums tiesā iesniegts" ar vārdiem "prasības pieteikums vai sūdzība tiesā iesniegta".

48. Aizstāt 101. panta pirmās daļas 1. punktā un trešajā daļā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

49. 108. pantā:

izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5) lietā iespējama apelācijas, iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniedzēja procesuālo tiesību pārņemšana, bet 12 mēnešu laikā no šā iesnieguma iesniedzēja nāves dienas vai — juridiskās personas gadījumā — sešu mēnešu laikā no dienas, kad tā beigusi pastāvēt, neviens tiesību pārņēmējs nav izrādījis interesi uzturēt attiecīgo prasījumu;";

izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7) strīds, kas bija par pamatu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesnieguma iesniegšanai, izbeidzies, pēc īpašnieka lūguma izslēdzot apstrīdēto preču zīmes reģistrāciju no reģistra (atsakoties no reģistrācijas) vai neuzturot to spēkā pēc spēkā esības termiņa beigām, vai citu iemeslu dēļ;";

aizstāt 8. punktā vārdu "iebilduma" ar vārdiem "iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas".

50. 117. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus "dokumenta norakstu" ar vārdiem "dokumentu vai tā atvasinājumu";

izteikt trešās daļas 4. punktu šādā redakcijā:

"4) lai iesniegtu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu pret citas personas reģistrāciju, pretiesniegumu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas lietās, pilnībā vai daļēji atsauktu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas iesniegumu, pilnībā vai daļēji atzītu iebilduma, atzīšanas par spēkā neesošu vai atcelšanas prasījumu vai lietā noslēgtu izlīgumu;".

51. Papildināt 119. panta ceturto daļu pēc vārdiem "kas specializējas preču zīmju jomā, — darbam ar" ar vārdiem "kolektīvajām un sertifikācijas zīmēm un".

52. Aizstāt 120. panta pirmajā daļā vārdus "Latvijas Patentpilnvaroto asociācija" ar vārdiem "Latvijas profesionālo patentpilnvarnieku asociācija".

53. Papildināt 121. panta otrās daļas 2. punktu pēc vārdiem "valsts valodu" ar vārdiem "augstākajā līmenī".

54. 125. panta pirmajā daļā:

aizstāt 4. punktā vārdu "norakstus" ar vārdu "atvasinājumus";

aizstāt 6. punktā vārdus "norakstus un izrakstus" ar vārdu "atvasinājumus".

55. Izslēgt 126. panta pirmajā daļā vārdu "iebilduma".

56. Papildināt 134. pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Ja ir beidzies profesionālā patentpilnvarnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līguma termiņš un Patentu valde mēneša laikā no šā līguma termiņa izbeigšanās nav saņēmusi civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līguma kopiju un rakstveida iesniegumu par ziņu iekļaušanu sarakstā, Patentu valdes direktors ir tiesīgs apturēt profesionālā patentpilnvarnieka profesionālo darbību līdz iesnieguma un apdrošināšanas līguma kopijas saņemšanai."

57. 136. pantā:

papildināt panta nosaukumu pēc vārdiem "Eiropas Savienības" ar vārdiem "un Eiropas Ekonomikas zonas";

papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "Eiropas Savienības" ar vārdiem "vai Eiropas Ekonomikas zonas" un pēc vārdiem "citām institūcijām valsts valodā" — ar vārdiem "ir veikusi patentpilnvarnieka civiltiesisko apdrošināšanu";

papildināt otro daļu pēc vārdiem "Eiropas Savienības" ar vārdiem "vai Eiropas Ekonomikas zonas" un pēc vārdiem "kas apliecina, ka tā" — ar vārdiem "ir veikusi patentpilnvarnieka civiltiesisko apdrošināšanu un";

papildināt trešo daļu pēc vārdiem "Eiropas Savienības" ar vārdiem "vai Eiropas Ekonomikas zonas" un pēc vārdiem "atbilst pastāvīgai darbībai Latvijā attiecīgajā specializācijā (124. pants)" — ar vārdiem "un ka viņš ir uzrādījis patentpilnvarnieka civiltiesiskās apdrošināšanas līgumu".

Likums Saeimā pieņemts 2023. gada 9. februārī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2023. gada 21. februārī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!