• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 9. februāra lēmums Nr. 6 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.02.2023., Nr. 32 https://www.vestnesis.lv/op/2023/32.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas noteikumi Nr. 238

Grozījumi Latvijas Bankas 2018. gada 18. janvāra noteikumos Nr. 160 "Kredītu reģistra noteikumi"

Vēl šajā numurā

14.02.2023., Nr. 32

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 6

Pieņemts: 09.02.2023.

OP numurs: 2023/32.9

2023/32.9
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 6

Rīgā 2023. gada 9. februārī (prot. Nr. 7, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\23\3
Par AS "MAAG GRUPP" vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār AS "HKScan Estonia", UAB "HKScan Lietuva" un AS "HKScan Latvia"

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 03.01.2023. tika uzsākts konsultāciju process un 13.01.2023. tika iesniegts ziņojums par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk – Ziņojums), AS "MAAG GRUPP" (reģistrācijas numurs 10209474) iegūstot izšķirošu ietekmi pār AS "HKScan Estonia" (reģistrācijas numurs 10156832), UAB "HKScan Lietuva" (reģistrācijas numurs 120638627) un AS "HKScan Latvia" (reģistrācijas numurs 40003057228). Ziņojums atbilda Ministru Kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr.800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 13.01.2023.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā AS "MAAG GRUPP" iegūst izšķirošu ietekmi pār AS "HKScan Estonia", UAB "HKScan Lietuva" un AS "HKScan Latvia". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma (turpmāk – KL) 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar KL15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto AS "MAAG GRUPP" ir koncerna mātes sabiedrība, kura darbojas kā starpniecības uzņēmums, kas apkalpo biznesa klientus, kura pamatnodarbošanās ir atdzesētu un saldētu pārtikas produktu starpniecība un izplatīšana. AS "MAAG GRUPP" tieši un netieši pieder vairākas komercsabiedrības, kuru galvenie komercdarbības virzieni ir piena produktu ražošana un pārdošana (Igaunijā, Latvijā), gaļas produktu un gaļas izstrādājumu ražošana un pārdošana (Igaunijā, Somijā, Polijā, Lietuvā), transporta pakalpojumi, nekustamā un intelektuālā īpašuma pārvaldīšana.

HKScan Baltijas koncernā ietilpst sekojošas sabiedrības - AS "HKScan Estonia", UAB "HKScan Lietuva", kā arī AS "HKScan Latvia". Šo sabiedrību darbība ietver gaļas pārstrādi, gaļas produktu un izstrādājumu ražošanu un vairumtirdzniecību. To ražotās preces tiek tirgotas Baltijas valstīs un arī citās ES valstīs. Latvijā saimniecisko darbību veic AS "HKScan Latvia" (gaļas pārstrāde, gaļas produktu un gaļas izstrādājumu ražošana un vairumtirdzniecība) un AS "HKScan Estonia" (gaļas izstrādājumu vairumtirdzniecība).

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši KL 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz KL 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, KP

nolēma:

Atļaut apvienošanos, AS "MAAG GRUPP" iegūstot izšķirošu ietekmi pār AS "HKScan Estonia", UAB "HKScan Lietuva" un AS "HKScan Latvia".

Saskaņā ar KL 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!