• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 23. novembra lēmums Nr. 30 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.12.2023., Nr. 235 https://www.vestnesis.lv/op/2023/235.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vispārīgais administratīvais akts Nr. 14.1-07/9945

Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Centrāltirgus paviljonu apbūves ansamblis" (valsts aizsardzības Nr. 6633) izmantošanas un saglabāšanas norādījumi

Vēl šajā numurā

05.12.2023., Nr. 235

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 30

Pieņemts: 23.11.2023.

OP numurs: 2023/235.4

2023/235.4
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 30

Rīgā 2023. gada 23. novembrī (prot. Nr. 58, 4. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\23\18
Par Nordic Automotive Services Oy un Nissan Nordic Europe Oy apvienošanos

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 08.11.2023. tika saņemts Nordic Automotive Services Oy (reģistrācijas numurs 2345627-0) apvienošanās ziņojumu par Nissan zīmola automobiļu, rezerves daļu un piederumu izplatīšanas tiesību un ar to saistīto aktīvu iegūšanu no Nissan Nordic Europe Oy (reģistrācijas numurs 1968805-2). Ziņojums atbilda Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 08.11.2023.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā Nordic Automotive Services Oy iegūs Nissan zīmola automobiļu, rezerves daļu un piederumu izplatīšanas tiesības un ar to saistītos aktīvus no Nissan Nordic Europe Oy. Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Nordic Automotive Services Oy ir Somijā reģistrēta sabiedrība, kas darbojās Bassadone Automotive Nordic Oy grupas ietvaros. Grupas sabiedrības nodarbojas ar Peugeot, Citroen, Hyundai, Suzuki, Isuzu, SsangYong, kā arī kopš 2023. gada Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Fiat Professional and Abarth zīmolu pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību Baltijas valstīs un Somijā.

Nissan Nordic Europe Oy pieder tiesības Baltijas valstīs izplatīt Nissan zīmola automobiļus, to rezerves daļas un piederumus. Nissan Nordic Europe Oy pārdošanu veic caur Lietuvā, Latvijā un Igaunijā nodibinātām filiālēm.

Apvienošanās dalībnieku pamatdarbība pārklājas jaunu vieglo pasažieru automobiļu un automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības tirgos.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Nordic Automotive Services Oy iegūstot Nissan zīmola automobiļu, rezerves daļu un piederumu izplatīšanas tiesības un ar to saistītos aktīvus no Nissan Nordic Europe Oy.

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. L. Daugaviete

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!