• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Latvijas Banka
Latvijas Banka publicē noteikumus un normatīvos norādījumus par kredītiestāžu darbību regulējošajām prasībām, kredītiestāžu darbību raksturojošo rādītāju aprēķināšanas un komercsabiedrību pārskatu sagatavošanas un iesniegšanas kārtību.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Bankas 2023. gada 27. novembra noteikumi Nr. 255 "Valsts fondēto pensiju shēmas dalībniekiem paredzētās pamatinformācijas sagatavošanas un dalībnieka vajadzību noskaidrošanas noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.11.2023., Nr. 231 https://www.vestnesis.lv/op/2023/231.21

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas noteikumi Nr. 256

Fonda kopējā riska un riska darījumu apmēra ar darījumu partneri aprēķināšanas noteikumi

Vēl šajā numurā

29.11.2023., Nr. 231

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Latvijas Banka

Veids: noteikumi

Numurs: 255

Pieņemts: 27.11.2023.

OP numurs: 2023/231.21

2023/231.21
RĪKI

Latvijas Bankas noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Latvijas Bankas noteikumi Nr. 255

Rīgā 2023. gada 27. novembrī

Valsts fondēto pensiju shēmas dalībniekiem paredzētās pamatinformācijas sagatavošanas un dalībnieka vajadzību noskaidrošanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likuma
11. panta 4.2 daļu, 11.4 panta trešo daļu
un Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likuma
13. panta piecpadsmito daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītājs (turpmāk – pārvaldītājs) sagatavo valsts fondēto pensiju shēmas dalībniekam (turpmāk – dalībnieks) paredzēto pamatinformāciju (turpmāk – pamatinformācija), kā arī tās formātu un saturu;

1.2. dalībniekam sniedzamo informāciju atbilstošākā ieguldījumu plāna izvēlei un šīs informācijas sniegšanas regularitāti, kā arī kritērijus, kurus pārvaldītājs izmanto dalībnieka vajadzību noskaidrošanai uzkrāto līdzekļu ieguldīšanai;

1.3. prasības pārvaldītāja iekšējās kontroles sistēmas izveidei, lai nodrošinātu dalībnieku informēšanu atbilstoši Valsts fondēto pensiju likuma 11. panta 5.5 daļas 2. punkta "b" apakšpunktā un 11.4 panta pirmajā daļā noteiktajām prasībām.

II. Pamatinformācijas sagatavošanas kārtība, formāts un saturs

2. Pārvaldītājs par katru ieguldījumu plānu sagatavo un aktualizē ieguldījumu plāna pamatinformācijai nepieciešamo informāciju atbilstoši šo noteikumu pielikumam "Ieguldījumu plāna pamatinformācijai nepieciešamā informācija" (turpmāk – ievadforma) un iesniedz to Latvijas Bankai elektroniskā veidā, izmantojot nebanku statistikas sistēmu, saskaņā ar Latvijas Bankas noteikumiem, kuri regulē elektronisko informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku.

3. Pamatinformāciju veido pārvaldītāja saskaņā ar šo noteikumu 2. punkta prasībām iesniegtā informācija un Latvijas Bankas rīcībā esošā informācija.

4. Pārvaldītājs aktualizē pamatinformāciju:

4.1. reizi 12 mēnešos;

4.2. ja tiek veiktas vai ir plānotas pārmaiņas ieguldījumu plāna darbībā un tās ietekmē vai varētu ietekmēt pamatinformāciju;

4.3. ja šo noteikumu 7. un 8. punktā un 9.2. apakšpunktā minēto īpatsvaru pārmaiņas ir vienādas vai lielākas par 10 % no ieguldījumu plāna aktīvu kopsummas.

5. Pārvaldītājs nodrošina, ka Latvijas Bankai sniegtā informācija ir precīza un patiesa, redakcijas formulētas skaidri, kodolīgi un saprotami, izmantojot tādu valodas stilu, kas palīdz dalībniekam viegli uztvert un izprast šo informāciju. Pamatinformācijā neiekļauj reklāmu un atsauces uz reklāmas materiāliem.

6. Ieguldījumu plāna, pārvaldītāja un līdzekļu turētāja identifikācijai pārvaldītājs ievadformā sniedz šādu informāciju:

6.1. laukā "Ieguldījumu plāna nosaukums":

6.1.1. reģistrēta ieguldījumu plāna gadījumā – pārvaldītājs izvēlas attiecīgo ieguldījumu plānu pēc Latvijas Bankas piešķirtā ieguldījumu plāna koda vai reģistrētā ieguldījumu plāna nosaukuma;

6.1.2. jauna ieguldījumu plāna gadījumā – pārvaldītājs norāda jaunā ieguldījumu plāna nosaukumu;

6.2. dalībnieka saziņai par attiecīgo ieguldījumu plānu:

6.2.1. laukā "Faktiskā adrese" pārvaldītājs norāda faktisko adresi, ja tā atšķiras no juridiskās adreses;

6.2.2. laukā "Tālruņa numurs" pārvaldītājs norāda tālruņa numuru, kas sastāv no valsts koda tālruņa numuriem (piemēram, +371) un tālruņa numura,

6.2.3. laukā "Tīmekļvietne" pārvaldītājs norāda tīmekļvietnes adresi,

6.2.4. laukā "E-pasta adrese" pārvaldītājs norāda e-pasta adresi;

6.3. laukā "Logotips" pārvaldītājs augšupielādē logotipa attēlu svg formātā, ja pārvaldītājam ir izveidots logotips;

6.4. laukā "Līdzekļu turētājs" pārvaldītājs izvēlas attiecīgo līdzekļu turētāju pēc līdzekļu turētāja nosaukuma vai juridiskās personas identifikatora saskaņā ar standartu ISO 17442-2:2020 "Financial services – Legal entity identifier (LEI)".

7. Ievadformas laukā "Ieguldījumi kapitāla vērtspapīros (%)" pārvaldītājs norāda faktisko ieguldījumu akcijās, citos kapitāla vērtspapīros un tiem pielīdzināmos vērtspapīros (turpmāk – kapitāla vērtspapīri) veikto ieguldījumu īpatsvaru (procentos no ieguldījumu plāna aktīvu kopsummas), kurā ietvertas arī šā veida investīcijas ar ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu starpniecību.

8. Ievadformas laukā "Ieguldījumi euro (%)" pārvaldītājs norāda faktisko euro veikto ieguldījumu īpatsvaru, kas izteikts procentos no ieguldījumu plāna aktīvu kopsummas.

9. Sniedzot informāciju par ieguldījumu ģeogrāfisko izvietojumu, pārvaldītājs ievadformā norāda ieguldījumu īpatsvaru Latvijā un ne vairāk kā četrās citās valstīs ar vislielāko faktisko ieguldījumu īpatsvaru. Norādot šo informāciju, tajā ietver arī ieguldījumu plāna veiktās investīcijas ar ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu starpniecību. Ar ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu starpniecību veiktās investīcijas valstī nosaka, ņemot vērā ieguldījumu fonda un alternatīvo ieguldījumu fonda ieguldījumu portfelī esošos ieguldījumus. Attiecīgi finanšu instrumentiem tā ir finanšu instrumenta emitenta reģistrācijas valsts, nekustamajam īpašumam – valsts, kurā atrodas nekustamais īpašums, noguldījumiem kredītiestādēs – valsts, kurā reģistrēta kredītiestāde. Lauku "Valsts kods" (atbilstošie lauku kodi 2310–2350):

9.1. 1. ailē "Lauka nosaukums" pārvaldītājs izvēlas attiecīgās valsts kodu un nosaukumu pēc valsts koda vai nosaukuma saskaņā ar standartu LVS ISO 3166-1:2020 "Valstu un to administratīvi teritoriālā iedalījuma vienību nosaukumu kodi. 1. daļa: Valstu kodi (ISO 3166-1:2020)";

9.2. 3. ailē "Īpatsvars (%)" norāda ieguldījumu faktisko īpatsvaru attiecīgajā valstī, kas izteikts procentos no ieguldījumu plāna aktīvu kopsummas.

10. Ievadformas lauka "Vecumgrupa no" un lauka "Vecumgrupa līdz" 3. ailē "Vērtība" pārvaldītājs norāda attiecīgi zemāko vai augstāko vecuma robežu, ja tāda ieguldījumu plānam ir noteikta.

11. Ievadformas lauka "Ieguvumi un riski" 3. ailē "Vērtība" pārvaldītājs izvēlas ieguldījumu plānam atbilstošo ieguvumu un risku līmeņa vērtību atbilstoši prospektā paredzētajam maksimāli pieļaujamam ieguldījumu īpatsvaram kapitāla vērtspapīros:

11.1. vērtību "augsts", ja ieguldījumu īpatsvars ir lielāks par 50 %;

11.2. vērtību "vidējs", ja ieguldījumu īpatsvars ir lielāks par 25 % un mazāks vai vienāds ar 50 %;

11.3. vērtību "zems", ja ieguldījumu īpatsvars ir mazāks vai vienāds ar 25 %.

12. Pārvaldītājs ievadformā sniedz informāciju par trim galvenajiem riskiem, kuri negatīvi ietekmē vai var negatīvi ietekmēt attiecīgā ieguldījumu plāna faktisko darbības rezultātu, un attiecīgi lauku "Risks – 1", "Risks – 2" un "Risks – 3":

12.1. 3. ailē "Vērtība" norāda nosaukumu katram no trim galvenajiem riskiem;

12.2. 4. ailē "Skaidrojums" norāda pārvaldītāja rīcību attiecīgā riska mazināšanai, ja tāda ir paredzēta, un skaidrojumu, kāpēc norādītajam riskam ir šāda ietekme.

13. Sniedzot ilgtspēju raksturojošo informāciju, pārvaldītājs:

13.1. ievadformas lauka "Ilgtspējas aspekti" 3. ailē "Vērtība" norāda ieguldījumu plānam atbilstošo ieguldījumu ilgtspējas raksturojumu, izvēloties vienu no šādām vērtībām:

13.1.1. "Ieguldījumi bez ilgtspējas komponentes", ja ieguldījumu plāna ieguldījumi neatbilst Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada 27. novembra regulas (ES) 2019/2088 par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē (turpmāk – Regula 2019/2088) 8. vai 9. panta prasībām;

13.1.2. "Ieguldījumi veicina vides vai sociālos raksturlielumus", ja ieguldījumu plāna ieguldījumi veicina vides vai sociālos raksturlielumus Regulas 2019/2088 8. panta izpratnē;

13.1.3. "Ieguldījumi ar ilgtspējīgu ieguldījumu mērķi", ja ieguldījumu plāna ieguldījumu mērķis ir ilgtspējīgi ieguldījumi Regulas 2019/2088 9. panta izpratnē;

13.2. ievadformas lauka "Ilgtspējas aspekti" 4. ailē "Skaidrojums" sniedz skaidrojumu par attiecīgās vērtības izvēli;

13.3. ievadformas lauka "Papildu informācija" 4. ailē "Skaidrojums" norāda saiti uz vietu pārvaldītāja tīmekļvietnē, kur atklāta visa informācija par attiecīgā ieguldījumu plāna ilgtspējas aspektiem atbilstoši Regulas 2019/2088 prasībām.

14. Ievadformas lauka "Ieguldījumu politika" 4. ailē "Skaidrojums" pārvaldītājs sniedz aprakstu par ieguldījumu plāna ieguldījumu politiku, t. sk. norādot, kādos finanšu instrumentos un ieguldījumu objektos ir veikti ieguldījumi, un citu ieguldījumu politiku raksturojošu informāciju.

15. Ievadformas lauka "Ieguldījumu politika Latvijā" 4. ailē "Skaidrojums" pārvaldītājs apraksta, kāda ir finanšu instrumentos Latvijā veicamo ieguldījumu politika un kādos finanšu instrumentos un ieguldījumu objektos ir veikti ieguldījumi.

16. Sniedzot informāciju par ieguldījumu pārvaldības stratēģiju, pārvaldītājs ievadformas lauka "Ieguldījumu pārvaldības stratēģija":

16.1. 3. ailē "Vērtība" izvēlas vienu no ieguldījumu pārvaldības stratēģijas veidiem:

16.1.1. "Pasīva ieguldījumu pārvaldības stratēģija", ja tā balstīta uz ieguldījumu objektu turēšanu ilgā laikā periodā bez nozīmīgām pārmaiņām to īpatsvarā ieguldījumu portfelī un atspoguļo tirgus indeksa sastāvu, kā arī sasniedz ienesīgumu (darbības rezultātu), kas ir tuvu atskaites indeksa ienesīgumam vai sakrīt ar to;

16.1.2. "Aktīva ieguldījumu pārvaldības stratēģija", ja tā paredz ieguldījumus, lai sistemātiskas tirdzniecības ar finanšu instrumentiem rezultātā gūtu ienesīgumu virs atskaites indeksa;

16.1.3. "Jaukta ieguldījumu pārvaldības stratēģija", ja tā apvieno gan aktīvas, gan pasīvas pārvaldības stratēģijas elementus;

16.2. 4. ailē "Skaidrojums" sniedz skaidrojumu par attiecīgās ieguldījumu pārvaldības stratēģijas veidu un izvēli.

17. Sniedzot informāciju par ieguldījumu plāna pārvaldes izdevumiem, pārvaldītājs ievadformas lauku "Atlīdzība ieguldījumu plāna līdzekļu pārvaldītājam (pastāvīgā daļa, %)", "Atlīdzība ieguldījumu plāna līdzekļu pārvaldītājam (mainīgā daļa, %)", "Atlīdzība līdzekļu turētājam (%)" un "Pārējie izdevumi (%)" 3. ailē "Vērtība" norāda attiecīgi prospektā paredzēto maksimāli pieļaujamo maksājumu apmēru gadā, kas izteikts procentos no attiecīgā ieguldījumu plāna neto aktīvu vidējās vērtības.

18. Ievadformas lauka "Ieguldījumu plāna raksturojums" 4. ailē "Skaidrojums" pārvaldītājs sniedz īsu un kodolīgu ieguldījumu plāna raksturojumu.

19. Sniedzot citu dalībniekam nozīmīgu informāciju par ieguldījumu plānu, pārvaldītājs:

19.1. ievadformas lauka "Ieguldījumu plāna prospekts" 4. ailē "Skaidrojums" norāda saiti uz ieguldījumu plāna prospekta atrašanās vietu pārvaldītāja tīmekļvietnē;

19.2. ievadformas lauka "Ziņojums par ieguldījumu plāna darbību" 4. ailē "Skaidrojums" norāda saiti uz pārvaldītāja ziņojumu par ieguldījumu plāna darbības rezultātiem, kas sagatavots atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kuri regulē valsts fondēto pensiju shēmas darbību, pārvaldītāja tīmekļvietnē;

19.3. ja nepieciešams, ievadformas laukos "Cita informācija – 1", "Cita informācija – 2", "Cita informācija – 3" sniedz papildu informāciju:

19.3.1. 3. ailē "Vērtība" norādot papildu informācijas nosaukumu;

19.3.2. 4. ailē "Skaidrojums" sniedzot papildu informāciju vai saiti uz papildu informācijas atrašanās vietu tīmekļvietnē.

20. Ievadformā par jaunu ieguldījumu plānu šo noteikumu 7., 8. punktā un 9.2. apakšpunktā minēto ieguldījumu faktisko īpatsvaru pārvaldītājs norāda, balstoties uz ticamu aplēsi.

21. Šo noteikumu 6.1.2., 6.2.1., 6.2.3., 6.2.4., 12.1., 13.3., 19.1., 19.2. un 19.3.1. apakšpunktā minētās informācijas sniegšanai informāciju norāda kā tekstu līdz 250 simboliem, bet 14., 15., 18. punktā un 12.2., 13.2., 16.2., 19.3.2. apakšpunktā – līdz 1500 simboliem.

22. Šo noteikumu 7., 8., 10. punktā un 9.2. apakšpunktā minētās informācijas sniegšanai vērtības norāda veselos skaitļos, bet šo noteikumu 17. punktā – ar divām decimālzīmēm aiz komata.

III. Kritēriji dalībnieka vajadzību noskaidrošanai, sniedzamā informācija un regularitāte

23. Lai dalībnieks varētu izvēlēties sev atbilstošāko ieguldījumu plānu, pārvaldītājs noskaidro dalībnieka vajadzības, ņemot vērā ieguldījumu plāna iezīmes un šādus kritērijus uzkrāto līdzekļu ieguldīšanai:

23.1. kapitāla vērtspapīros veikto ieguldījumu īpatsvaru;

23.2. ieguldījumu ģeogrāfisko izvietojumu;

23.3. iespējamos ieguldījumu ieguvumus un riskus;

23.4. ilgtspējas aspektus;

23.5. ieguldījumu pārvaldības stratēģiju.

24. Dalībnieka vajadzību noskaidrošanai pārvaldītājs dalībniekam sniedz vismaz šādu informāciju:

24.1. skaidrojumu, kāpēc dalībniekam tiek sūtīta šī informācija;

24.2. pamatinformāciju par dalībnieka esošo ieguldījumu plānu;

24.3. kritērijus dalībnieka vajadzību noskaidrošanai un skaidrojumu par katru no tiem;

24.4. uzaicinājumu izvēlēties dalībniekam nozīmīgos kritērijus uzkrāto līdzekļu ieguldīšanai no šo noteikumu 23. punktā minētajiem kritērijiem;

24.5. kanālus komunikācijai (pasts, e-pasts, pa tālruni, tiešsaistē vai klātienē) ar dalībnieku, lai turpmākās saziņas laikā varētu sniegt skaidrojumus un atbildes uz jautājumiem, kā arī papildu informāciju.

25. Pārvaldītājs nodrošina, ka dalībnieka vajadzību noskaidrošanai nepieciešamā informācija ir pieejama pārvaldītāja tīmekļvietnē, t. sk. tiešsaistes risinājumos, kur dalībniekam ir iespēja atsaukties uz uzaicinājumu turpmākai saziņai ar pārvaldītāju.

26. Šo noteikumu 24. punktā minēto informāciju dalībnieka vajadzību noskaidrošanai, ņemot vērā pārvaldītāja rīcībā esošo informāciju par dalībnieku un ievērojot dalībnieka potenciālās iespējas uzkrāt optimālo pensijas kapitālu, pārvaldītājs sniedz:

26.1. ne retāk kā reizi piecos gados, izņemot šo noteikumu 26.2. apakšpunktā minētos gadījumus;

26.2. ne retāk kā reizi 10 gados:

26.2.1. dalībniekiem, kuri pēc vajadzību noskaidrošanas ir nomainījuši ieguldījumu plānu vai atrodas savām vēlmēm atbilstošajā plānā;

26.2.2. dalībniekiem, kuri sasnieguši 55 gadu vecumu un atrodas vecumam atbilstošajā ieguldījumu plānā.

IV. Iekšējās kontroles sistēmas izveide dalībnieku informēšanai

27. Dalībnieku informēšanai atbilstoši Valsts fondēto pensiju likuma 11. panta 5.5 daļas 2. punkta "b" apakšpunktā un 11.4 panta pirmajā daļā noteiktajām prasībām pārvaldītājs iekšējās kontroles sistēmas ietvaros izstrādā un apstiprina dalībnieku apkalpošanas kārtību, kurā nosaka vismaz:

27.1. kāda informācija, kuriem dalībniekiem (esošajiem, jaunajiem un potenciālajiem), kādos gadījumos un kādā veidā tiek sniegta;

27.2. kārtību ieguldījumu plāna atbilstības dalībnieka vecumam izvērtēšanai, lai paziņotu par izvēlētā ieguldījumu plāna neatbilstību dalībnieka vecumam un informētu par atbilstošāko ieguldījumu plānu;

27.3. kārtību dalībnieka vajadzību noskaidrošanai un piemērotākā ieguldījumu plāna izvēlei, balstoties uz dalībniekam nozīmīgajiem kritērijiem uzkrāto līdzekļu ieguldīšanai;

27.4. komunikācijas kanālus, kurus pārvaldītājs izmanto, lai nodrošinātu saziņu ar dalībnieku vai dalībnieku grupu ar līdzīgām iezīmēm, kā arī saziņas periodiskumu;

27.5. no dalībniekiem saņemtās informācijas apkopošanas, dokumentēšanas un vērtēšanas kārtību, kurā ietver dalībnieka profilēšanu pēc analoģiskām iezīmēm, izmantojot pārvaldītāja rīcībā esošo informāciju, t. sk. ņemot vērā dalībnieka norādītos nozīmīgos kritērijus uzkrāto līdzekļu ieguldīšanai;

27.6. kvalitātes standartus konsultāciju sniegšanai, kura ietver arī skaidrojumu par kritērijiem dalībnieku vajadzību noskaidrošanai, lai dalībnieks varētu izvēlēties sev atbilstošāko ieguldījumu plānu;

27.7. rīcību gadījumiem, kad saziņa ar dalībnieku nav veiksmīga (piemēram, atkārtota saziņa pēc noteikta laikposma).

28. Pārvaldītājs regulāri, bet ne retāk kā reizi gadā pārskata dalībnieku apkalpošanas kārtību un pilnveido to, ņemot vērā praksē gūtās atziņas, identificētos faktorus un informāciju, kas uzlabo dalībnieka vajadzību noskaidrošanas procesu un konsultāciju kvalitāti.

V. Noslēguma jautājumi

29. Atzīt par spēku zaudējušiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2020. gada 4. augusta normatīvos noteikumus Nr. 123 "Valsts fondēto pensiju shēmas dalībniekiem paredzētās pamatinformācijas sagatavošanas normatīvie noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2020, Nr. 155).

30. Šo noteikumu III un IV nodaļa stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

31. Pārvaldītājs līdz 2026. gada 1. jūlijam nodrošina šo noteikumu 24. punktā minētās informācijas sniegšanu visiem tā reģistrēto ieguldījumu plānu dalībniekiem, ņemot vērā pārvaldītāja rīcībā esošo informāciju par dalībnieku un ievērojot dalībnieka potenciālās iespējas uzkrāt optimālo pensijas kapitālu.

32. Noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Latvijas Bankas prezidents M. Kazāks

 

Pielikums
Latvijas Bankas 2023. gada 27. novembra
noteikumiem Nr. 255

Ieguldījumu plāna pamatinformācijai nepieciešamā informācija

Pārvaldītāja nosaukums    
Pārvaldītāja kods    

Vispārīgā informācija

Lauka nosaukums

Lauka kods

Vērtība

1

2

3

Informācija par ieguldījumu plānu    
Ieguldījumu plāna nosaukums

1110

 
Ieguldījumu plāna darbības sākuma datums

1120

X

Informācija par pārvaldītāju    
Nosaukums

1210

X

Juridiskā adrese

1220

X

Faktiskā adrese

1230

 
Tālruņa numurs

1240

 
Tīmekļvietne

1250

 
E-pasta adrese

1260

 
Logotips

1270

 
Informācija par līdzekļu turētāju    
Līdzekļu turētājs

1310

 

Ieguldījumu raksturojums

Lauka nosaukums

Lauka kods

Īpatsvars (%)

1

2

3

Īpatsvars finanšu instrumentos    
Ieguldījumi kapitāla vērtspapīros (%)

2110

 
Ieguldījumi citos finanšu instrumentos (%)

2120

X

Valūtu dalījums    
Ieguldījumi euro (%)

2210

 
Ieguldījumi citās valūtās (%)

2220

X

Ģeogrāfiskais izvietojums    
LV-Latvija

2310

 
Valsts kods

2320

 
Valsts kods

2330

 
Valsts kods

2340

 
Valsts kods

2350

 
Pārējās valstīs

2360

X

Ieguldījumu plāna raksturojums

Ieguldījumu plāna pamatinformācijai nepieciešamā informācija (turpinājums)

Lauka nosaukums

Lauka kods

Vērtība

Skaidrojums

1

2

3

4

Dalībnieka vecumgrupa      
Vecumgrupa no

3110

 

X

Vecumgrupa līdz

3120

 

X

Riski      
Ieguvumi un riski

4100

 

X

Galvenie riski      
Risks – 1

4210

   
Risks – 2

4220

   
Risks – 3

4230

   
Ilgtspēja      
Ilgtspējas aspekti

5100

   
Papildu informācija

5200

X

 
Ieguldījumu politika      
Ieguldījumu politika

6100

X

 
Ieguldījumu politika Latvijā

6200

X

 
Ieguldījumu pārvaldības stratēģija      
Ieguldījumu pārvaldības stratēģija

7100

   
Ieguldījumu plāna pārvaldes izdevumi
Atlīdzība ieguldījumu plāna līdzekļu pārvaldītājam (pastāvīgā daļa, %)

8100

 

X

Atlīdzība ieguldījumu plāna līdzekļu pārvaldītājam (mainīgā daļa, %)

8200

 

X

Atlīdzība līdzekļu turētājam (%)

8300

 

X

Pārējie izdevumi (%)

8400

 

X

Kopā (8100+8200+8300+8400)

8000

X

X

Papildu informācija      
Ieguldījumu plāna raksturojums

9100

X

 
Ieguldījumu plāna prospekts

9200

X

 
Ziņojums par ieguldījumu plāna darbību

9300

X

 
Cita informācija      
Cita informācija – 1

9410

   
Cita informācija – 2

9420

   
Cita informācija – 3

9430

   
Informācija par uzkrāto pensiju kapitālu

9500

X

X

Viss par pensijām

9600

X

X


Izpildītājs   Iesniegšanas datums  
 

(vārds, uzvārds; tālruņa numurs; e-pasta adrese)

   

Latvijas Bankas prezidents M. Kazāks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!