• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 23. novembra lēmums Nr. 28 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.11.2023., Nr. 231 https://www.vestnesis.lv/op/2023/231.18

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr. 29

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Vēl šajā numurā

29.11.2023., Nr. 231

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 28

Pieņemts: 23.11.2023.

OP numurs: 2023/231.18

2023/231.18
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 28

Rīgā 2023. gada 23. novembrī (prot. Nr. 58, 3. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\23\16
"Par Norvik hf. un Bergs Timber AB apvienošanos"

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 27.10.2023. saņemts Norvik hf. (Islandes Republikā reģistrēta sabiedrība ar reģ. Nr. 670400-2390) ziņojums par tirgus dalībnieku apvienošanos, Norvik hf. iegūstot kontroli pār Bergs Timber AB (Zviedrijas karalistē reģistrēta sabiedrība ar reģ. Nr. 556052-2798) (turpmāk – Ziņojums). 02.11.2023. tika saņemta papildu informācija, kā rezultātā Ziņojums atbilda Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 02.11.2023.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā Norvik hf. iegūs izšķirošu ietekmi pār Bergs Timber AB. Ņemot vērā, ka Latvijā darbojas arī vairāki ar Norvik hf. saistītie uzņēmumi, pār kuriem šie uzņēmumi īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi, apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Norvik hf. grupas uzņēmumu darbība Latvijā ir saistīta ar privātā kapitāla un nekustamā īpašuma ieguldījumu apsaimniekošanu, holdinga sabiedrību darbību, finanšu pakalpojumu sniegšanu, būvniecības projektu izstrādāšanu, konsultāciju pakalpojumiem, karšu sagatavošanu un izdošanu, ģeotelpiskajiem risinājumiem (kartogrāfijas un ģeotelpisko datu sasaiste ar IT jomu), pētījumu izstrādi, kā arī sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu.

Savukārt Bergs Timber AB uzņēmums SIA "Vika Wood" Latvijā nodarbojas ar koksnes mehānisko apstrādi, iegūstot zāģmateriālus un kokzāģēšanas blakusproduktus, bet otrs grupas uzņēmums Bitus Latvia SIA nodarbojas ar dažādu koksnes produktu (terases dēļu, vārtu, žogu paneļu, dārza mēbeļu un apdares materiālu) ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar koka paneļa un moduļu māju ražošanu.

Tādējādi apvienošanās dalībnieku Norvik hf. un Bergs Timber AB darbība Latvijas teritorijā notiek dažādos tirgos un apvienošanās rezultātā nenotiek tās pārklāšanās.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Norvik hf. iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār Bergs Timber AB.

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. L. Daugaviete

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!