• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 24. oktobra noteikumi Nr. 600 "Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 3. maija noteikumos Nr. 272 "Noteikumi par kompensāciju par vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai vai dzīvībai"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.10.2023., Nr. 211 https://www.vestnesis.lv/op/2023/211.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 601

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 14. jūnija noteikumos Nr. 413 "Kārtība, kādā veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana infekcijas slimību gadījumos"

Vēl šajā numurā

31.10.2023., Nr. 211

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 600

Pieņemts: 24.10.2023.

OP numurs: 2023/211.4

2023/211.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 35 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 600

Rīgā 2023. gada 24. oktobrī (prot. Nr. 53 20. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 3. maija noteikumos Nr. 272 "Noteikumi par kompensāciju par vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai vai dzīvībai"

Izdoti saskaņā ar Covid-19 infekcijas
izplatības pārvaldības likuma
49.7 panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2022. gada 3. maija noteikumos Nr. 272 "Noteikumi par kompensāciju par vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai vai dzīvībai" (Latvijas Vēstnesis, 2022, 87. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt tiesību akta izdošanas pamatojuma norādi šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 49.7 panta pirmo daļu".

2. Izteikt 1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.3. izmaksājamās kompensācijas apmēru atbilstoši pacienta veselībai vai dzīvībai radītā kaitējuma smagumam."

3. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Kompensāciju piešķir, ja pacienta veselībai vai dzīvībai radītais smagais vai vidēji smagais kaitējums ir tieši saistīts ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju (turpmāk – vakcīna pret Covid-19) izraisītu blakusparādību un ir spēkā šādi nosacījumi:

3.1. pacients ir vakcinēts Latvijā ar vakcīnu pret Covid-19, kura reģistrēta centralizētā reģistrācijas procedūrā atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 31. marta Regulai (EK) Nr. 726/2004, ar ko nosaka cilvēkiem paredzēto un veterināro zāļu reģistrēšanas un uzraudzības Kopienas procedūras un izveido Eiropas Zāļu aģentūru, un viņa veselībai vai dzīvībai ir radīts smags vai vidēji smags kaitējums;

3.2. blakusparādība ir minēta vakcīnas pret Covid-19 zāļu aprakstā;

3.3. pacientam ir paliekoši vai ilgstoši veselības traucējumi, kuri ilguši vismaz 26 nedēļas, skaitot no kaitējuma rašanās dienas, vai ir iestājusies pacienta nāve."

4. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Lai pieprasītu kompensāciju, šo noteikumu 3. punktā minētais pacients vai viņa pārstāvis (turpmāk – iesniedzējs), ievērojot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 49.7 panta trešajā daļā paredzētos kompensācijas prasījuma termiņus, aizpilda un iesniedz aģentūrā kompensācijas prasījuma iesniegumu (turpmāk – iesniegums) atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam, attiecīgās jomas ārsta speciālista vai ģimenes ārsta slēdzienu par iespējamo cēloņsakarību starp vakcīnas pret Covid-19 izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu (turpmāk – ārsta slēdziens) atbilstoši šo noteikumu 3. pielikumam, kā arī medicīniskos dokumentus, kas to apliecina."

5. Papildināt ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Ja iesniegumu iesniedz par personu līdz 18 gadu vecumam vai par personu, kurai noteikta aizgādnība, vai iesniegumu iesniedz uz pilnvarojuma pamata, tad iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina likumiskā pārstāvja, aizgādņa vai pilnvarotās personas pārstāvības tiesības."

6. Izteikt 7. punktu šādā redakcijā:

"7. Aģentūra pēc iesnieguma saņemšanas izvērtē tajā iekļauto informāciju un pievienotos dokumentus. Ja aģentūra konstatē, ka iesniegums vai pievienotie dokumenti ir nepilnīgi, tā 15 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas rakstiski pieprasa iesniedzējam mēneša laikā iesniegt papildu informāciju. Šajā gadījumā šo noteikumu 8. punktā minētais termiņš tiek apturēts līdz dienai, kad aģentūrā iesniegta pieprasītā papildu informācija vai beidzies informācijas iesniegšanai noteiktais termiņš."

7. Papildināt ar 7.1 punktu šādā redakcijā:

"7.1 Ja aģentūra konstatē, ka ārsta slēdziens ir nepilnīgs, tā 15 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas rakstiski pieprasa ārstam iesniegt papildu informāciju. Šajā gadījumā šo noteikumu 8. punktā minētais termiņš tiek apturēts līdz dienai, kad aģentūrā iesniegta pieprasītā papildu informācija vai beidzies informācijas iesniegšanai noteiktais termiņš."

8. Izteikt 8.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.2. nav pievienots ārsta slēdziens un medicīniskie dokumenti, kas apliecina iespējamo cēloņsakarību starp vakcīnas pret Covid-19 izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu, un attiecīgā informācija nav iesniegta arī pēc aģentūras pieprasījuma;".

9. Izteikt 9.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.3. iespējamo cēloņsakarību starp vakcīnas pret Covid-19 izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto smago vai vidēji smago kaitējumu."

10. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Ja aģentūra konstatē šo noteikumu 9.2. apakšpunktā minēto iespējamo cēloņsakarību, tā 15 darbdienu laikā sagatavo visu nepieciešamo informāciju un medicīnisko dokumentāciju un iesniedz to klīniskās universitātes slimnīcas attiecīgās jomas ārstam speciālistam (turpmāk – eksperts) izvērtēšanai, lai konstatētu šo noteikumu 9.3. apakšpunktā minēto cēloņsakarību vai tās neesību, kā arī atzinuma sniegšanai."

11. Papildināt ar 10.1 punktu šādā redakcijā:

"10.1 Aģentūra šo noteikumu 10. punktā minēto atzinumu pieprasa trim attiecīgās jomas ekspertiem, ja kompensācijas prasījuma iesnieguma izskatīšanas laikā, vērtējot pacientam radīto kaitējumu, kas, iespējams, atbilst smagam kaitējumam, konstatē, ka tas ir tieši saistīts ar vakcīnas pret Covid-19 izraisītu blakusparādību un atbilst šo noteikumu 1. pielikuma 5. punktā noteiktajām pazīmēm."

12. Izteikt 15.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.2. nav konstatēta cēloņsakarība starp pacienta veselībai vai dzīvībai radīto smago vai vidēji smago kaitējumu un vakcīnas pret Covid-19 izraisīto blakusparādību;".

13. Papildināt ar 15.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.5. pacients nav ievērojis ārsta noteikto un medicīniski pamatoto ārstēšanu, un šī iemesla dēļ ir apgrūtināta atveseļošanās vai paildzināts ārstēšanās laiks."

14. Papildināt ar 18.1 punktu šādā redakcijā:

"18.1 Iesniedzējs triju darbdienu laikā pēc lēmuma saņemšanas iesniedz aģentūrā informāciju par kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu, kurā ieskaitāma aprēķinātā kompensācija (norēķinu iestādes nosaukums, bankas kods, konta numurs, personas kods tai personai, uz kuras vārda atvērts kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konts)."

15. Izteikt 19.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.3. nepilngadīgā pacienta likumiskajam pārstāvim, aizgādnim vai pilnvarotajai personai."

16. Izteikt 1. pielikumu jaunā redakcijā (1. pielikums).

17. Izteikt 2. pielikumu jaunā redakcijā (2. pielikums).

18. Papildināt ar 3. pielikumu (3. pielikums).

Ministru prezidente E. Siliņa

Veselības ministrs H. Abu Meri

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2023. gada 24. oktobra
noteikumiem Nr. 600

"1. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 3. maija
noteikumiem Nr. 272

Smaga vai vidēji smaga kaitējuma pazīmju raksturojums un kompensācijas apmērs

Nr.
p. k.

Raksturīgās pazīmes

Kompensācijas apmērs, euro

I. Vidēji smags kaitējums veselībai, kas tieši saistīts ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītu blakusparādību

1.

Vienlaikus ir šādas pazīmes:

1.1. personai ir vismaz 26 nedēļas ilga ārstēšanās un/vai vismaz 26 nedēļas pārejoša darbnespēja (ja persona ir nodarbināta);

1.2. personai nepieciešams lietot zāles, kuru lietošana ir nepieciešama pastāvīgi vai ar pārtraukumiem un to lietošanas pārtraukšana apdraudētu personas dzīvību vai pazeminātu dzīves kvalitāti, vai nepieciešamas medicīniskās manipulācijas (izņemot asins ņemšanu analīzei vai līdzīgas vienkāršas manipulācijas (procedūras)), ķirurģiska iejaukšanās un/vai rehabilitācija

5 000

2.

Vienlaikus ir šādas pazīmes:

2.1. personai ir vismaz 26 nedēļas ilga ārstēšanās un/vai vismaz 26 nedēļas pārejoša darbnespēja (ja persona ir nodarbināta);

2.2. personai vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītās blakusparādības (bez tiešiem draudiem dzīvībai) dēļ bija nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana vai stacionārā ārstēšana;

2.3. personai nepieciešams lietot ārsta nozīmētu pretsāpju terapiju vai papildu zāles, kuru lietošanas pārtraukšana apdraudētu personas dzīvību vai pazeminātu dzīves kvalitāti, vai ir nepieciešamas medicīniskās manipulācijas un/vai operācija

10 000

II. Smags kaitējums veselībai vai dzīvībai, kas tieši saistīts ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītu blakusparādību

3.

Vienlaikus ir šādas pazīmes:

3.1. personai ir būtiskas vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītas blakusparādības, kuru dēļ bija nepieciešama stacionārā ārstēšana un īslaicīga intensīvā terapija, smaga/augsta riska ķirurģiska operācija vai procedūras;

3.2. personai ar II invaliditātes grupu konstatētie veselības traucējumi atbilstoši Zāļu valsts aģentūras izvērtējumam ir radušies apstiprinātas vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību dēļ

50 000

4.

Papildus šā pielikuma 3. punktā minētajām pazīmēm ir vismaz viena no šādām pazīmēm:

4.1. personai ir fizioloģiskas vai garīgas funkcijas zudums vai nopietna patoloģija, kā rezultātā persona ikdienas dzīves aktivitātes var daļēji veikt pati, bet būtiski lēnākā tempā, ar lielāku piepūli, sliktākā kvalitātē, personai epizodiski nepieciešama palīdzība vai uzraudzība;

4.2. persona ir daļēji atkarīga no palīdzības ikdienas dzīvē, persona spēj veikt tikai visvienkāršākās darbības pašaprūpes nodrošināšanai;

4.3. personai nepieciešama atkārtota vai ilgstoša stacionārā ārstēšana un/vai augsta riska operācijas/procedūras un ilgstoša atkārtota rehabilitācija

75 000

5.

5.1. personai ar I invaliditātes grupu konstatētie veselības traucējumi atbilstoši Zāļu valsts aģentūras izvērtējumam ir radušies vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību dēļ;

5.2. personas nāve

142 290

"

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2023. gada 24. oktobra
noteikumiem Nr. 600

"2. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 3. maija
noteikumiem Nr. 272

Kompensācijas prasījuma iesniegums

 

(iesniedzēja vārds, uzvārds)

 

(personas kods)

 

(dzīvesvietas adrese)

 

(kontakttālrunis, e-pasts)

Lūdzu izmaksāt kompensāciju par smagu vai vidēji smagu kaitējumu veselībai vai dzīvībai, kas apstiprināto vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību dēļ radies

(pacienta vārds, uzvārds, personas kods)

Sniedzu šādas ziņas:

Vakcinācijas datums un vieta – 20____. gada ____. _____________

Pacienta ģimenes ārsts  

Pacienta ārstējošais ārsts  

Ārsts, kurš ir sniedzis slēdzienu par cēloņsakarību starp vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu

Ārstēšanās periods saistībā ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītu blakusparādību:

no 20____. gada ____. _____________ līdz 20____. gada ____. _____________

Situācijas apraksts un papildu informācija, kas apliecina pacientam radīto kaitējumu veselībai vai dzīvībai:

Kompensācijas prasījuma iesniegumam pievienoti šādi dokumenti:

1)  
2)  
3)  
4)  
5)  
6)  

1. Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa un pilnīga, un apņemos septiņu dienu laikā pēc tam, kad būšu uzzinājis(-usi) par izmaiņām kompensācijas prasījuma iesniegumā minētajās ziņās, paziņot par tām Zāļu valsts aģentūrai.

2. Esmu informēts(-a), ka valsts piedzīs izmaksāto kompensāciju, ja apzināti sniegtas nepatiesas ziņas, lai saņemtu atlīdzību.

3. Esmu informēts(-a), ka Zāļu valsts aģentūra, izskatot kompensācijas prasījuma iesniegumu, pieprasīs un saņems no manām vai manas pārstāvamās personas ārstniecības personām un/vai ārstniecības iestādēm pacienta medicīniskos dokumentus, kā arī nosūtīs manus vai manas pārstāvamās personas medicīniskos dokumentus trešajām personām (ārstiem speciālistiem) saskaņā ar Vispārīgās datu regulas 6. panta 1. punkta "e" apakšpunktu un 9. panta 2. punkta "h" apakšpunktu.

4. Kompensācija par kompensācijas prasījuma iesniegumā minēto ārstniecību civilprocesa ietvaros nav saņemta. Ja šajā punktā minētā informācija mainīsies, apņemos septiņu dienu laikā par to informēt Zāļu valsts aģentūru.

Lēmumu piekrītu saņemt*:

uz šajā kompensācijas prasījuma iesniegumā norādīto e-pasta adresi

pa pastu uz šajā kompensācijas prasījuma iesniegumā norādīto pasta adresi

Datums**      
     

(vārds, uzvārds, paraksts)

Piezīmes.
1. * Ja ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, lēmums tiks nosūtīts uz oficiālo elektronisko adresi.
2. ** Dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu."

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2023. gada 24. oktobra
noteikumiem Nr. 600

"3. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 3. maija
noteikumiem Nr. 272

Attiecīgās jomas ārsta speciālista vai ģimenes ārsta slēdziens par cēloņsakarību starp vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu

Šo veidlapu aizpilda attiecīgās jomas ārsts speciālists vai ģimenes ārsts (turpmāk – ārsts). Ārsts sniedz argumentētu pamatojumu iespējamai cēloņsakarībai starp vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu.

1. Pacients

Vārds  
Uzvārds  
2. Personas kods  
3. Dzimšanas datums  

4. Ārsts

Vārds  
Uzvārds  
5. Ārsta identifikators  
6. Specialitāte  
7. Vakcīna, ar kuru pacientam veikta vakcinācija  

8. Kāda blakusparādība tika konstatēta pēc vakcīnas saņemšanas

9. Kad pirmo reizi tika konstatēta konkrētā vakcīnas izraisītā blakusparādība


10. Cik ilgi novērota blakusparādība  

11. Pamatslimības, blakusslimības un hroniskas slimības anamnēzē (vismaz divu gadu laikā pirms vakcinācijas pret Covid-19 infekciju)

12. Pamatslimības, blakusslimības un hroniskas slimības iespējamā ietekme uz blakusparādības attīstību

13. Informācija par sniegto medicīnisko palīdzību, ārstēšanu (ambulatorā un stacionārā ārstēšana), kas saistīta ar vakcīnas radīto blakusparādību

14. Kopsavilkums par veikto izmeklējumu veidiem un iegūtajiem rezultātiem (piemēram, novērojumiem, testiem, analīzēm), kas ļāva secināt, ka Covid-19 vakcīnas blakusparādību rezultātā pacientam radies kaitējums veselībai vai dzīvībai

15. Kādi tieši ilgstoši (vismaz 26 nedēļas) veselības traucējumi, kas izraisīja daļēju pašaprūpes, funkcionēšanas, darbspēju un dzīves kvalitātes ierobežojumu un tieši saistīti ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju izraisītu blakusparādību, pacientam ir konstatēti:

15.1. veselības traucējumi

15.2. funkcionēšanas ierobežojumi (problēmas noteiktu darbību veikšanā)

15.3. darbspēju un dzīves kvalitātes ierobežojumi

15.4. laikposms, kurā pacients ārstējās vai nevarēja strādāt radītā kaitējuma dēļ:

15.4.1. laikposms, par kuru tika izsniegta darbnespējas lapa:

 

no

 

līdz

   
   

(dd.mm.gggg.)

 

(dd.mm.gggg.)

 

15.4.2. laikposms, kurā pacientam tika sniegta ārstnieciska vai profilaktiska medicīniska palīdzība:

 

no

 

līdz

   
   

(dd.mm.gggg.)

 

(dd.mm.gggg.)

 

16. Izmeklējumi un konsultantu atzinumi, kas pamato 14. un 15. punktā minēto cēloņsakarību ar vakcīnas pret Covid-19 izraisīto blakusparādību un pacienta veselībai vai dzīvībai radīto kaitējumu:


17. Ārstniecības personas paraksts*  

18. Datums  

Piezīme.
* Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Ja elektroniskais dokuments ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un tam ir laika zīmogs, elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks."

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!