Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 29. augusta noteikumi Nr. 492 "Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 11. marta noteikumos Nr. 155 "Kārtība, kādā valsts un pašvaldības finansē mācību līdzekļu iegādi izglītības iestādēm"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.09.2023., Nr. 169 https://www.vestnesis.lv/op/2023/169.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 496

Noteikumi par kārtību, kādā tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas tiek nosūtītas izglītības iegūšanai, kā arī mācību izdevumu segšanas un atmaksāšanas kārtību

Vēl šajā numurā

01.09.2023., Nr. 169

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 492

Pieņemts: 29.08.2023.

OP numurs: 2023/169.8

2023/169.8
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 492

Rīgā 2023. gada 29. augustā (prot. Nr. 42 47. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 11. marta noteikumos Nr. 155 "Kārtība, kādā valsts un pašvaldības finansē mācību līdzekļu iegādi izglītības iestādēm"

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14. panta 15., 48. punktu 
un Starptautisko skolu likuma 14. panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2021. gada 11. marta noteikumos Nr. 155 "Kārtība, kādā valsts un pašvaldības finansē mācību līdzekļu iegādi izglītības iestādēm" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 52. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt tiesību akta izdošanas pamatojuma norādi šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14. panta 15., 48. punktu un Starptautisko skolu likuma 14. panta ceturto daļu".

2. Papildināt ar 1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.3. kārtību un kritērijus, pēc kādiem aprēķina un finansē no valsts budžeta mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmas apguvei nepieciešamo mācību līdzekļu iegādi;".

3. Papildināt ar 1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.4. kārtību, kādā papildu valsts budžeta finansējumu piešķir mācību līdzekļu iegādei mācību gadā, kurā pāriet uz pamatizglītības pirmā posma izglītības programmu īstenošanu valsts valodā izglītojamiem, kuri mazākumtautību izglītības programmas apguvuši iepriekšējā mācību gadā."

4. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Pašvaldību, valsts augstskolu un privātajām izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas bērniem no piecu gadu vecuma, vispārējās pamatizglītības programmas vai vispārējās vidējās izglītības programmas, kā arī mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmu īstenotājiem ir tiesības saņemt finansējumu mācību līdzekļu iegādei, ja izglītības iestādes vai to dibinātāji līdz iepriekšējā gada 5. septembrim ir ievadījuši un apstiprinājuši Valsts izglītības informācijas sistēmā (turpmāk – sistēma) informāciju par izglītojamo skaitu (pa klasēm (grupām) un attiecīgajām izglītības programmām) uz iepriekšējā gada 1. septembri."

5. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – ministrija), pamatojoties uz šo noteikumu 4. punktā minēto informāciju par izglītojamo skaitu, atbilstoši likumā par valsts budžetu kārtējam gadam ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem mācību līdzekļu iegādei aprēķina finansējumu mācību līdzekļu iegādei kārtējam kalendāra gadam un līdz kārtējā gada 1. maijam sadala pašvaldībām, valsts augstskolām, kas dibinājušas vidējās izglītības iestādes, un privāto izglītības iestāžu dibinātājiem valsts budžeta līdzekļus valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām, kā arī pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības valsts standartiem atbilstošas mācību literatūras, spēļu, metodisko līdzekļu un uzziņu literatūras iegādei, mācību vadības platformu iegādei vai abonēšanai, kā arī mācību līdzekļu iegādei mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmu īstenošanai."

6. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Pašvaldības šo noteikumu 5. punktā minēto finansējumu piešķir pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas bērniem no piecu gadu vecuma, vispārējās pamatizglītības programmas vai vispārējās vidējās izglītības programmas, kā arī mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmu īstenotājiem."

7. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Ministrija atbilstoši likumā par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem mācību līdzekļu iegādei aprēķina finansējumu mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanai paredzēto mācību līdzekļu iegādei kārtējam kalendāra gadam, ņemot vērā informāciju par izglītojamo skaitu starptautiskajās izglītības programmās uz iepriekšējā gada 1. septembri, ko starptautiskās skolas līdz iepriekšējā gada 5. septembrim ir ievadījušas un apstiprinājušas sistēmā. Ministrija valsts budžeta līdzekļus mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanai paredzēto mācību līdzekļu iegādei sadala starptautisko skolu dibinātājiem līdz kārtējā gada 1. maijam."

8. Papildināt ar 9.1 punktu šādā redakcijā:

"9.1 Ministrija atbilstoši likumā par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem mācību līdzekļu iegādei aprēķina papildu finansējumu mācību līdzekļu iegādei kārtējam kalendāra gadam izglītojamiem pamatizglītības pirmā posma izglītības programmās, kuri mazākumtautību izglītības programmas apguva iepriekšējā mācību gadā, ņemot vērā informāciju par šo izglītojamo skaitu uz iepriekšējā gada 1. septembri, ko izglītības iestāžu dibinātāji vai izglītības iestādes līdz iepriekšējā gada 5. septembrim ir ievadījušas un apstiprinājušas sistēmā. Ministrija papildu valsts budžeta līdzekļus mācību līdzekļu iegādei pamatizglītības pirmā posma izglītības programmu īstenošanai izglītojamiem, kuri mazākumtautību izglītības programmas apguva iepriekšējā mācību gadā, sadala izglītības iestāžu dibinātājiem līdz kārtējā gada 1. maijam."

9. Papildināt ar 15.1 punktu šādā redakcijā:

"15.1 Ministrija atbilstoši likumā "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem mācību līdzekļu iegādei aprēķina finansējumu mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmas apguvei un šo noteikumu 9.1 punktā noteikto papildu finansējumu mācību līdzekļu iegādei laikposmam no 2023. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. decembrim, ja izglītības iestādes vai to dibinātāji līdz 2023. gada 5. septembrim ir ievadījuši un apstiprinājuši sistēmā informāciju par izglītojamo skaitu (pa klasēm (grupām) un attiecīgajām izglītības programmām) uz 2023. gada 1. septembri. Ministrija aprēķināto finansējumu līdz 2023. gada 15. oktobrim sadala pašvaldībām un izglītības iestāžu dibinātājiem."

10. Papildināt ar 15.2 punktu šādā redakcijā:

"15.2 Šo noteikumu 1.4. apakšpunkts un  9.1 punkts ir spēkā līdz 2026. gada 31. augustam."

11. Izteikt 1. pielikumu jaunā redakcijā (pielikums).

Ministru prezidents,
ārlietu ministra pienākumu izpildītājs A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre A. Čakša

 

Pielikums
Ministru kabineta
2023. gada 29. augusta
noteikumiem Nr. 492

"1. pielikums
Ministru kabineta
2021. gada 11. marta
noteikumiem Nr. 155

Pārskats par mācību līdzekļu iegādei piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu iepriekšējā kalendāra gadā

Datu apkopošanas pamatojums – Ministru kabineta 2021. gada 11. marta noteikumi Nr. 155 "Kārtība, kādā valsts un pašvaldības finansē mācību līdzekļu iegādi izglītības iestādēm"  

Nr. 15_MAC_LIDZ

 

Pārskats par
mācību līdzekļu iegādei piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu iepriekšējā kalendāra gadā

   

KODI

Pašvaldības/privātās izglītības iestādes dibinātāja/valsts augstskolas nosaukums      
Izglītības iestādes nosaukums  

x

Pārskata periods (kalendāra gads)     
 

euro, centi

Kods

Veids

Atlikums uz pārskata perioda sākumu

Pārskata periodā no Izglītības un zinātnes ministrijas saņemtie naudas līdzekļi

Pārskata periodā Izglītības un zinātnes ministrijai atmaksātie naudas līdzekļi

Pārdale

(+,–)

starp MAC_LIDZ un MAC_LIT

Izdevumi pēc naudas plūsmas principa

Atlikums uz pārskata perioda beigām

(1. + 2. – 3. + 4. – 5.)

A

B

1

2

3

4

5

6

MAC_LIDZ

Mācību līdzekļu iegāde, izņemot mācību literatūru            

MAC_LIT

Mācību literatūras iegāde            

MAC_LIDZ_ LVVAL

Mācību līdzekļu iegāde mācību satura apguvei latviešu valodā pamatizglītības pirmajam posmam (1. līdz 6. klase)            

MAC_LIDZ_ INTERESU

Mācību līdzekļu iegāde pirmsskolas, pamatizglītības (1. līdz 9. klase) mazākumtautību valodas un kultūrvēstures interešu izglītības programmas un tās īstenošanas vadlīniju apguvei            
               
               

Paskaidrojums par ailē "Atlikums uz pārskata perioda beigām" iekļautajiem darījumiem

Kods

Paskaidrojums

Summa

PAR_MAC_LIDZ    
PAR_MAC_LIT    
MAC_LIDZ_LVVAL    
MAC_LIDZ_INTERESU    
             

Apliecinu, ka valsts budžeta finansējums izlietots atbilstoši mērķim – mācību līdzekļu iegādei

_______________________________________________________________________
(izglītības iestādes dibinātājs vai viņa pilnvarota persona)

ŠIS DOKUMENTS IR SAGATAVOTS UN ELEKTRONISKI PARAKSTĪTS EPĀRSKATOS, IZMANTOJOT EPĀRSKATU AUTENTIFIKĀCIJAS RĪKUS"

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!