Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 29. augusta noteikumi Nr. 485 "Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 15. novembra noteikumos Nr. 722 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Inovācija, pilotprojekti, sadarbība ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un apstrādē un zināšanu pārnese akvakultūrā""". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.08.2023., Nr. 168 https://www.vestnesis.lv/op/2023/168.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 486

Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 20. septembra noteikumos Nr. 587 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumam "Atbalsts zvejniekiem piekrastes zvejā""

Vēl šajā numurā

31.08.2023., Nr. 168

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 485

Pieņemts: 29.08.2023.

OP numurs: 2023/168.5

2023/168.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 485

Rīgā 2023. gada 29. augustā (prot. Nr. 42 37. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 15. novembra noteikumos Nr. 722 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Inovācija, pilotprojekti, sadarbība ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un apstrādē un zināšanu pārnese akvakultūrā""

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5. panta ceturto un septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2022. gada 15. novembra noteikumos Nr. 722 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Inovācija, pilotprojekti, sadarbība ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un apstrādē un zināšanu pārnese akvakultūrā"" (Latvijas Vēstnesis, 2022, 224. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt ar 1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.4. Komisijas 2022. gada 29. jūnija Deleģēto regulu (ES) 2022/2181, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/1139 par Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondu papildina attiecībā uz atbalsta pieteikumu nepieņemamības sākuma dienu un ilgumu (turpmāk – regula 2022/2181)."

2. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Atbalstam piesakās, projektu iesniegumu vērtē un atlasa, lēmumu par projekta apstiprināšanu pieņem, projektu īsteno, publisko finansējumu pieprasa un izmaksā, projektu uzrauga un finanšu korekcijas piemēro atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai, ciktāl tie nav pretrunā ar šiem noteikumiem."

3. Izteikt 9.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.5. juridiska persona, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā administrē un uzrauga Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondu, kā arī valsts atbalstu zvejniecības un akvakultūras attīstībai 2021.–2027. gada plānošanas periodā, pilda Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla funkciju sadarbībā ar biedrību, kura vismaz divus gadus pirms projekta iesnieguma iesniegšanas reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu un kuras vismaz piecu biedru komercdarbības joma pārsvarā ir zvejniecība, un kura īsteno projektu, kurā paredzētas ar piekrastes zveju saistītas darbības."

4. Papildināt ar 19.1 punktu šādā redakcijā:

"19.1 Šo noteikumu 9.5. apakšpunktā minētajam pretendentam priekšapmaksas un starpposma maksājumu kopsumma nepārsniedz 100 procentu no projekta publiskā finansējuma."

5. Izteikt 20. punktu šādā redakcijā:

"20. Ja, īstenojot projektu, ir iegādāti pamatlīdzekļi un notikuši būvniecības darbi, atbalsta saņēmējs, sākot ar nākamo gadu pēc projekta īstenošanas, par pilno noslēgto gadu un turpmāk visā projekta uzraudzības periodā katru gadu mēneša laikā pēc gada pārskata iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz Lauku atbalsta dienestā šo noteikumu 18. punktā minēto pārskatu par iepriekšējo kalendāra gadu."

6. Izteikt 21.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"21.2. valsts izglītības iestāde ar akreditētu profesionālās pilnveides vai studiju programmu, kurā paredzēti mācību priekšmeti par akvakultūras ekoloģiju, ģenētiku un tiesisko regulējumu vai zivju audzēšanas biotehnoloģiju;".

7. Izteikt 27.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"27.2. nepieciešamo finanšu ieguldījumu katrai pozīcijai ar izmaksu apmēru euro atbilstoši izmaksas pamatojošiem dokumentiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai;".

8. Izteikt 32. punktu šādā redakcijā:

"32. Ja šo noteikumu 9.4. apakšpunktā minētais pretendents projektā plāno šo noteikumu 42.8. apakšpunktā minētās attiecināmās izmaksas, netiek piemērota šo noteikumu 31.1. apakšpunktā minētā viena projekta maksimālā attiecināmo izmaksu summa."

9. Izteikt 34.1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"34.1.1. tiešās attiecināmās personāla izmaksas – projekta īstenošanas personāla un projekta vadības personāla atlīdzības izmaksas. Atlīdzību par darbu nosaka samērīgi, ņemot vērā tā apjomu un specifiku un vidējo atalgojumu attiecīgajā institūcijā līdzīgos amatos nodarbinātajiem. Ja sadarbības partneris ir biedrība, atlīdzību nosaka atbilstoši pretendenta institūcijā projekta ietvaros nodarbinātajiem;".

10. Izteikt 37. punktu šādā redakcijā:

"37. Projekta īstenošanas personālam un projekta vadības personālam, kas pilda vēl citus pienākumus, kuri veido darbalaika slodzi, bet nav saistīti ar projektu, atlīdzības izmaksas sedz proporcionāli laikam, kurā tiek pildīti ar projektu saistītie pienākumi."

11. Izteikt 40.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"40.2. naudas sodi, līgumsodi un tiesvedības izmaksas;".

12. Izteikt 42.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"42.7. projekta rezultātu testēšanas un komercializācijas iespēju identificēšanas izmaksas;".

13. Izteikt 42.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"42.8. šo noteikumu 9.4. apakšpunktā minētajai zinātniskajai institūcijai – jaunas būvniecības, pārbūves, būves ierīkošanas un būves novietošanas izmaksas, lai pielāgotu ēku vai telpu zinātniskajai darbībai un iekārtu vai aprīkojuma izmantošanai, tostarp nodrošinātu darba drošības, higiēnas, ugunsdrošības un vides aizsardzības prasību ievērošanu pētnieciskajā darbā, pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām par attiecīgo darbu izpildi;".

14. Papildināt ar 42.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"42.9. šo noteikumu 9.4. un 9.5. apakšpunktā minētajam pretendentam – jaunu instrumentu, iekārtu vai pētniecības aprīkojuma iegādes izmaksas, kas tieši nodrošina projekta īstenošanu;".

15. Papildināt ar 42.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"42.10. šo noteikumu 9.5. apakšpunktā minētajam pretendentam – ar projekta rezultātu sasniegšanu saistītās netiešās attiecināmās izmaksas, kas nodrošina projekta īstenošanu un tā rezultātu sasniegšanu, – līdz 15 procentiem no šo noteikumu 42. punktā minētajām attiecināmajām izmaksām, nodrošinot, ka projekta netiešās attiecināmās izmaksas nav finansētas vai līdzfinansētas no citiem finanšu avotiem."

16. Izteikt 46. punktu šādā redakcijā:

"46. Ja zinātniskā institūcija projektā iesaistās kā sadarbības partneris, Lauku atbalsta dienests pārskaita atbalstu par šo noteikumu 42.1., 42.2., 42.3., 42.5., 42.7. un 42.9. apakšpunktā minētajām un projektā īstenotajām darbībām, piemērojot šo noteikumu 30. punktā minēto pretendenta atbalsta intensitāti. Zinātniskā institūcija kā sadarbības partneris ar projekta īstenošanu saistītos darījumus atspoguļo atsevišķā grāmatvedības uzskaites sistēmā vai ievieš atbilstošu grāmatvedības kodu."

17. Izteikt 47.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"47.7. šo noteikumu 21.1. apakšpunktā minētajam pretendentam – izdevumi par pieredzes apmaiņas pasākumiem un nodarbībām ārzemēs, tostarp juridiskas personas izdevumi, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā administrē un uzrauga Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondu, kā arī valsts atbalstu zvejniecības un akvakultūras attīstībai 2021.–2027. gada plānošanas periodā, pilda Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla funkciju, ja pasākums tiek organizēts sadarbībā ar to."

18. Papildināt ar 47.1 punktu šādā redakcijā:

"47.1 Šo noteikumu 47.7. apakšpunktā minētās juridiskās personas projekta īstenošanas personāla un projekta vadības personāla atlīdzības izmaksas nepārsniedz septiņus procentus no pieredzes apmaiņas pasākuma kopējām attiecināmajām izmaksām."

19. Papildināt ar 47.2 punktu šādā redakcijā:

"47.2 Šo noteikumu 47.7. apakšpunktā minētajai juridiskajai personai ir attiecināmas viena pārstāvja komandējuma izmaksas."

20. Izteikt 50. punktu šādā redakcijā:

"50. Lai pieteiktos atbalstam, pretendents saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā iesniedz šādus dokumentus:

50.1. projekta iesniegumu, norādot apakšpasākumu, uz kuru piesakās, un:

50.1.1. informāciju par atbalsta pretendentu projekta iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā:

50.1.1.1. darbības aprakstu;

50.1.1.2. raksturojošos rādītājus;

50.1.1.3. par ražošanas ēkām un būvēm, tehniku un iekārtām vai, ja pretendents ir zinātniskā institūcija vai šo noteikumu 9.5. apakšpunktā minētā juridiskā persona, tikai par ražošanas ēkām un būvēm, tehniku un iekārtām, kurām ir saistība ar projektu;

50.1.1.4. saņemto publisko finansējumu;

50.1.1.5. par sadarbības partneri;

50.1.2. informāciju par projektu:

50.1.2.1. projekta mērķi, ietverot arī izvērstu tā aprakstu;

50.1.2.2. projekta aprakstu;

50.1.2.3. apakšpasākumu;

50.1.2.4. projektā plānotās darbības un sasniedzamos rezultātus sadalījumā pa posmiem, kā arī gala rezultātu;

50.1.2.5. projekta īstenošanas vietu;

50.1.2.6. izmantojamās telpas un iekārtas;

50.1.2.7. inovācijas mērogu un inovācijas mērķi;

50.1.2.8. rezultātu rādītāju saskaņā ar šo noteikumu 8. punktu;

50.1.2.9. sadarbības partneri un sadarbības partnera ieguldījumu projektā;

50.1.2.10. projekta kopējās un attiecināmās izmaksas;

50.1.2.11. projekta kopējās un attiecināmās izmaksas, ja tiek iegādāti jauni pamatlīdzekļi vai notiek būvniecības darbi, – ja pretendents ir publiskā zinātniskā institūcija;

50.1.2.12. neattiecināmās izmaksas;

50.1.2.13. projekta finansējumu;

50.1.2.14. aprakstu par projekta ietekmi uz apkārtējo vidi;

50.1.2.15. projektu atlases kritēriju punktu skaitu;

50.1.2.16. informāciju saskaņā ar regulu 2022/79;

50.2. atbalsta pretendenta deklarāciju atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai;

50.3. kopā ar projekta iesniegumu vai sešu mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu – kredītiestādes, līzinga sabiedrības vai krājaizdevumu sabiedrības lēmumu par kredīta piešķiršanu, ja projekta īstenošanai tiks ņemts kredīts, vai dokumentus, kas pierāda naudas līdzekļu pieejamību, ja projekta īstenošanā pretendents plāno ieguldīt privātos naudas līdzekļus, izņemot kredītu. Šī prasība neattiecas uz publisko zinātnisko institūciju;

50.4. iepirkuma procedūru apliecinošus dokumentus;

50.5. tehnoloģiskā procesa aprakstu, skices, ja projektā paredzēta pārbūve vai stacionāro iekārtu uzstādīšana, un iekārtu izvietojuma shēmu;

50.6. nomas līgumu, ja projektā norādītas šo noteikumu 42.1. apakšpunktā minētās attiecināmās izmaksas;

50.7. sadarbības līgumu, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par dalības mērķiem un principiem, biedrības un katra tās projektā iesaistītā biedra projekta daļas līdzfinansējumu, paredzot norēķinu kārtību starp sadarbības partneriem, materiālo un cilvēkresursu ieguldījumu, projekta riska sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības, projekta īstenošanas lietderību un sagaidāmajiem rezultātiem, projekta rezultātu izmantošanu un komercializācijas iespējām, plānotajām darbībām projekta rezultāta sasniegšanai. Šī prasība neattiecas uz šo noteikumu 9.2. apakšpunktā minēto pretendentu;

50.8. šo noteikumu 9.1., 9.3., 9.4. un 9.5. apakšpunktā minētā biedrība šo noteikumu 50.7. apakšpunktā minētajam sadarbības līgumam pievieno vismaz triju biedrības biedru parakstītu apliecinājumu par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par katra dalības mērķiem un projekta daļas līdzfinansējumu, paredzot norēķinu kārtību starp sadarbības partneriem, materiālo un cilvēkresursu ieguldījumu, projekta īstenošanas lietderību projektā iesaistītajiem biedriem un sagaidāmajiem rezultātiem, projekta rezultātu izmantošanu un komercializācijas iespējām, kā arī plānotajām darbībām projekta rezultāta sasniegšanai;

50.9. katra sadarbības partnera parakstītu pretendenta deklarāciju saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai, ciktāl tie nav pretrunā ar šiem noteikumiem;

50.10. pamatojošus dokumentus par sadarbības partneru nodrošināto līdzfinansējuma daļu;

50.11. izziņu par attiecīgajā institūcijā līdzīgos amatos nodarbināto vidējo atalgojumu;

50.12. biedrības valdes apstiprinātu lēmumu par projekta īstenošanu un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas, finansēšanas avotus un biedrības biedru sarakstu. Šī prasība neattiecas uz šo noteikumu 9.2. apakšpunktā minēto pretendentu;

50.13. projekta sākotnējo zinātniskās kvalitātes vērtējumu, kas sagatavots atbilstoši šo noteikumu 14. punktam un ko iesniedz kopā ar projekta iesniegumu vai mēneša laikā pēc projekta iesnieguma iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā."

21. Izteikt 55. punktu šādā redakcijā:

"55. Pasākumā atbalstu nepiešķir pretendentam, ja tam konkrētā laikposmā ir konstatēti pārkāpumi saskaņā ar regulas 2021/1139 11. pantu un regulu 2022/2181."

22. Izteikt 57. punktu šādā redakcijā:

"57. Lai pieteiktos atbalstam, šo noteikumu 21. punktā minētais pretendents saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā iesniedz šādus dokumentus:

57.1. projekta iesniegumu, tajā norādot apakšpasākumu, uz kuru piesakās:

57.1.1. šo noteikumu 21.1. apakšpunktā minētais pretendents – par individuālām konsultācijām un organizētiem kolektīviem izglītojošiem pasākumiem gada periodā;

57.1.2. šo noteikumu 21.2. apakšpunktā minētais pretendents – par kolektīvu izglītojošu programmu vai pasākumu uz to norises laiku;

57.1.3. šo noteikumu 21.3. apakšpunktā minētais pretendents – par akvakultūras studiju kursa apguvi augstskolā vai koledžā ārvalstīs;

57.2. projekta iesniegumā iekļauj informāciju par atbalsta pretendentu projekta iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā, tostarp:

57.2.1. darbības aprakstu;

57.2.2. saņemto publisko finansējumu;

57.3. informāciju par projektu:

57.3.1. projekta mērķi;

57.3.2. projekta īstenošanas jomu;

57.3.3. projekta aprakstu;

57.3.4. projekta īstenošanas vietu un laiku;

57.3.5. sasniedzamo rezultātu rādītāju saskaņā ar šo noteikumu 8. punktu;

57.3.6. budžeta projektu un sasniedzamo projekta rezultātu vai starpmērķa rezultātu saskaņā ar šo noteikumu 27. punktu;

57.3.7. neattiecināmās izmaksas;

57.3.8. projektu atlases kritēriju punktu skaitu;

57.3.9. informāciju saskaņā ar regulu 2022/79;

57.4. atbalsta pretendenta deklarāciju saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības vispārējo kārtību lauku un zivsaimniecības attīstībai;

57.5. iepirkuma procedūru apliecinošus dokumentus;

57.6. nomas līgumu, ja projektā norādītas šo noteikumu 47.4. apakšpunktā minētās attiecināmās izmaksas;

57.7. pretendenta lēmumu par piedalīšanos projektā un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas un finansēšanas avotus;

57.8. sarakstu, kurā norādīti projektā iesaistītie eksperti;

57.9. kopijas dokumentiem, kas apliecina katra eksperta izglītību un darba pieredzi;

57.10. šo noteikumu 21.3. apakšpunktā minētais pretendents:

57.10.1. izvērstu izdevumu tāmi par akvakultūras studiju kursa apguvi augstskolā vai koledžā ārvalstīs;

57.10.2. akreditētas izglītības iestādes apliecinājumu par to, ka pretendenta izvēlētā studiju programma ir licencēta;

57.11. izziņu par attiecīgajā institūcijā līdzīgos amatos nodarbināto vidējo atalgojumu."

23. Papildināt ar 61.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"61.3. šo noteikumu 9.5. apakšpunktā minētais pretendents – šo noteikumu 42.10. apakšpunktā minētās netiešās attiecināmās izmaksas apliecinošus dokumentus."

24. Izteikt 63.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"63.1. projekta rezultātus (tostarp informāciju par testēšanu un projekta rezultātu komercializācijas iespējām);".

25. Papildināt ar 67.1 punktu šādā redakcijā:

"67.1 Pēc šo noteikumu 47.7. apakšpunktā minētā pieredzes apmaiņas pasākuma un nodarbībām ārzemēs šo noteikumu 21.1. apakšpunktā minētais pretendents sadarbībā ar 47.7. apakšpunktā minēto juridisko personu kopā ar maksājuma pieprasījumu iesniedz pārskatu par projekta norisi."

Ministru prezidents,
ārlietu ministra pienākumu izpildītājs A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs D. Šmits

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!