• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2023. gada 29. jūnija lēmums Nr. 72 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.06.2023., Nr. 125 https://www.vestnesis.lv/op/2023/125.41

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 73

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Tukuma siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

30.06.2023., Nr. 125

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 72

Pieņemts: 29.06.2023.

OP numurs: 2023/125.41

2023/125.41
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 72

Rīgā 2023. gada 29. jūnijā (prot. Nr. 26, 1. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2022.gada 12.decembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA", reģistrācijas numurs: 40003659385, juridiskā adrese: Mārkalnes iela 1A, Rīga, LV-1024 (turpmāk – SIA "JUGLAS JAUDA"), iesniegumu (2022.gada 12.decembris Nr.1-6.2/043) ar pievienotu koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu projektu un 2023.gada 30.janvārī, 2.martā, 5.aprīlī, 10.maijā, 8.jūnijā un 19.jūnijā – papildu informāciju, izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumu (2023.gada 30.janvāris Nr.1-6.2/009, 2023.gada 2.marts Nr.1-6.2/018, 2023.gada 5.aprīlis Nr.1-6.2/025, 2023.gada 10.maijs Nr.1-6.2/030, 2023.gada 8.jūnijs Nr.1-6.2/033 un 2023.gada 19.jūnijs Nr.1-6.2/038) (turpmāk – tarifu projekts). Regulators 2023.gada 13.jūnijā saņēma SIA "JUGLAS JAUDA" iesniegumu un 19.jūnijā tā precizējumu ar lūgumu piešķirt atļauju SIA "JUGLAS JAUDA" pašai noteikt tarifu, ja ir mainījusies kurināmā cena vai SIA "JUGLAS JAUDA" ir izveidojušies neparedzētie ieņēmumi vai izmaksas.

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 11.jūnija lēmumu Nr.1/10 "Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

2. SIA "JUGLAS JAUDA" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2022.gada 23.decembrī (Latvijas Vēstnesis, 2022, 249.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā un SIA "JUGLAS JAUDA" nav saņemti.

3. SIA "JUGLAS JAUDA" saskaņā ar Metodikas 47.punktu ir iesniegusi tarifu projektu, kurā tarifus veidojošajās izmaksās iekļautas iepriekšējā perioda neparedzētās izmaksas no kurināmā (dabasgāzes un šķeldas) cenu izmaiņām, attiecinot neparedzētās izmaksas uz divu gadu periodu, un neparedzētie ieņēmumi, kas radušies periodā no 2022.gada 15.oktobra, attiecinot tos uz 12 mēnešu periodu, vienlaicīgi aprēķinot tarifu projektu bez neparedzētajām izmaksām un neparedzētajiem ieņēmumiem.

4. SIA "JUGLAS JAUDA" saskaņā ar Metodikas 46.2punktu ir aprēķinājusi dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti – 0,55 EUR/MWh.

5. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā un 1.1daļā minētos gadījumus.

6. No Metodikas 39.3punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas var noteikt tarifu piemērošanas kārtību un kārtību, kādā komersants informē lietotājus, pašvaldību un Regulatoru par piemērojamiem tarifiem.

7. No Metodikas 39.6punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies iepirktā kurināmā cena (turpmāk – kurināmā cena). Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā izmaksu izmaiņām.

8. Metodikas 39.7punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 39.6punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 39.71. līdz 39.74.apakšpunktā noteikto informāciju.

9. SIA "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas šķeldas un dabasgāzes kā kurināmā izmaksas.

10. SIA "JUGLAS JAUDA" pilnvarotais pārstāvis tika uzaicināts attālināti piedalīties Regulatora padomes sēdē, bet nepiedalījās.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas izmaksas.

2. Izvērtējot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz tarifu piemērošanas kārtības noteikšanu, Regulators secina, ka minētās kārtības noteikšana ir nepieciešama, piemērota, vajadzīga un atbilstoša šā administratīvā akta mērķa sasniegšanai – nodrošināt iespēju SIA "JUGLAS JAUDA" piemērot apstiprinātos koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus atbilstoši noslēgtajiem kurināmā (dabasgāzes) piegādes līgumiem un lietotājiem būt informētiem par kārtējā mēnesī piemērojamo saražotās siltumenerģijas tarifu. Regulators, pieņemot šo lēmumu, vadās no privātpersonu tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principa, samērojot ar citiem Administratīvā procesa likumā nostiprinātajiem principiem, tostarp samērīguma principu.

3. Regulators secina, ka SIA "JUGLAS JAUDA" ir iespējamas šķeldas cenas izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "JUGLAS JAUDA" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz šķeldas cenas izmaiņām un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "JUGLAS JAUDA" pašai noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus šķeldas cenas izmaiņu gadījumā un gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā komersantam ir izveidojušās neparedzētās izmaksas vai ieņēmumi kurināmā cenu, dabas resursu nodokļa un emisijas kvotu cenu izmaiņu rezultātā.

4. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par SIA "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas SIA "JUGLAS JAUDA" saražotās siltumenerģijas izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifi SIA "JUGLAS JAUDA".

5. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "JUGLAS JAUDA" pašai noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "JUGLAS JAUDA" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt saražotās siltumenerģijas pakalpojumu par tarifiem, kuri atbilst pamatotām izmaksām.

6. Atļauja SIA "JUGLAS JAUDA" pašai noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus kurināmā (šķeldas) cenu izmaiņu gadījumā vai, ja ir izveidojušies neparedzētie ieņēmumi vai izmaksas, nozīmē SIA "JUGLAS JAUDA" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāmi atļaujas nosacījumi:

- SIA "JUGLAS JAUDA" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus pie dažādām dabasgāzes cenām gadījumā, ja kurināmā (šķeldas) cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā saražotās siltumenerģijas tarifā un ja šā lieluma izmaiņas ietekmē saražotās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu, kas rada vismaz 0,50 EUR ietekmi uz koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu;

- SIA "JUGLAS JAUDA" pienākums pašai ne vēlāk kā esošā gada 15.augustā noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus 12 mēnešu periodam pie dažādām dabasgāzes cenām ar spēkā stāšanās datumu esošā gada 1.oktobrī gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā radušies neparedzētie ieņēmumi kurināmā cenu, dabas resursu nodokļa un emisijas kvotu cenu izmaiņu rezultātā, pieskaitot koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem neparedzēto ieņēmumu komponenti (EUR/MWh). Vienlaicīgi komersants nosaka koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus bez neparedzētajiem ieņēmumiem.

Šādi nosacījumi nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5.pantam un 20.panta pirmajai daļai, nosacījumi ir samērīgi ar SIA "JUGLAS JAUDA" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības SIA "JUGLAS JAUDA" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

7. Saņemot no SIA "JUGLAS JAUDA" Metodikas 39.71. līdz 39.74.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "JUGLAS JAUDA" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "JUGLAS JAUDA" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "JUGLAS JAUDA" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 39.10punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 9., 14., 14.1, 39.3, 39.6, 39.7, 40., 43., 44. un 46.2, 47.punktu, likuma "Par akcīzes nodokli" 6.1panta pirmo daļu, 15.1panta pirmās daļas 1.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.panta pirmo daļu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 20.pantu, 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 13.pantu, 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo un trešo daļu, 66.panta pirmo daļu un 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa) pie dažādām dabasgāzes cenām intervālā no 20,00 EUR/MWh līdz 300,00 EUR/MWh:

Dabasgāzes cena, EUR/MWh

Siltumenerģijas tarifs ar akcīzes nodokļa komponenti, EUR/MWh

Ar neparedzētajām izmaksām no 01.08.2023. līdz 31.07.2024.

Ar neparedzētajām izmaksām no 01.08.2024. līdz 31.07.2025.

No 01.08.2025.

20,00

51,75

51,85

49,89

20,50

51,92

52,02

50,05

21,00

52,09

52,19

50,22

21,50

52,25

52,35

50,39

22,00

52,42

52,52

50,56

22,50

52,59

52,69

50,73

23,00

52,76

52,86

50,89

23,50

52,93

53,03

51,06

24,00

53,09

53,19

51,23

24,50

53,26

53,36

51,40

25,00

53,43

53,53

51,56

25,50

53,60

53,70

51,73

26,00

53,76

53,86

51,90

26,50

53,93

54,03

52,07

27,00

54,10

54,20

52,24

27,50

54,27

54,37

52,40

28,00

54,44

54,54

52,57

28,50

54,60

54,70

52,74

29,00

54,77

54,87

52,91

29,50

54,94

55,04

53,07

30,00

55,11

55,21

53,24

30,50

55,27

55,37

53,41

31,00

55,44

55,54

53,58

31,50

55,61

55,71

53,75

32,00

55,78

55,88

53,91

32,50

55,95

56,05

54,08

33,00

56,11

56,21

54,25

33,50

56,28

56,38

54,42

34,00

56,45

56,55

54,58

34,50

56,62

56,72

54,75

35,00

56,78

56,88

54,92

35,50

56,95

57,05

55,09

36,00

57,12

57,22

55,26

36,50

57,29

57,39

55,42

37,00

57,46

57,56

55,59

37,50

57,62

57,72

55,76

38,00

57,79

57,89

55,93

38,50

57,96

58,06

56,09

39,00

58,13

58,23

56,26

39,50

58,29

58,39

56,43

40,00

58,46

58,56

56,60

40,50

58,63

58,73

56,77

41,00

58,80

58,90

56,93

41,50

58,97

59,07

57,10

42,00

59,13

59,23

57,27

42,50

59,30

59,40

57,44

43,00

59,47

59,57

57,60

43,50

59,64

59,74

57,77

44,00

59,80

59,90

57,94

44,50

59,97

60,07

58,11

45,00

60,14

60,24

58,28

45,50

60,31

60,41

58,44

46,00

60,48

60,58

58,61

46,50

60,64

60,74

58,78

47,00

60,81

60,91

58,95

47,50

60,98

61,08

59,11

48,00

61,15

61,25

59,28

48,50

61,31

61,41

59,45

49,00

61,48

61,58

59,62

49,50

61,65

61,75

59,79

50,00

61,82

61,92

59,95

50,50

61,98

62,08

60,12

51,00

62,15

62,25

60,29

51,50

62,32

62,42

60,46

52,00

62,49

62,59

60,62

52,50

62,66

62,76

60,79

53,00

62,82

62,92

60,96

53,50

62,99

63,09

61,13

54,00

63,16

63,26

61,30

54,50

63,33

63,43

61,46

55,00

63,49

63,59

61,63

55,50

63,66

63,76

61,80

56,00

63,83

63,93

61,97

56,50

64,00

64,10

62,13

57,00

64,17

64,27

62,30

57,50

64,33

64,43

62,47

58,00

64,50

64,60

62,64

58,50

64,67

64,77

62,81

59,00

64,84

64,94

62,97

59,50

65,00

65,10

63,14

60,00

65,17

65,27

63,31

60,50

65,34

65,44

63,48

61,00

65,51

65,61

63,64

61,50

65,68

65,78

63,81

62,00

65,84

65,94

63,98

62,50

66,01

66,11

64,15

63,00

66,18

66,28

64,32

63,50

66,35

66,45

64,48

64,00

66,51

66,61

64,65

64,50

66,68

66,78

64,82

65,00

66,85

66,95

64,99

65,50

67,02

67,12

65,15

66,00

67,19

67,29

65,32

66,50

67,35

67,45

65,49

67,00

67,52

67,62

65,66

67,50

67,69

67,79

65,83

68,00

67,86

67,96

65,99

68,50

68,02

68,12

66,16

69,00

68,19

68,29

66,33

69,50

68,36

68,46

66,50

70,00

68,53

68,63

66,66

70,50

68,70

68,80

66,83

71,00

68,86

68,96

67,00

71,50

69,03

69,13

67,17

72,00

69,20

69,30

67,34

72,50

69,37

69,47

67,50

73,00

69,53

69,63

67,67

73,50

69,70

69,80

67,84

74,00

69,87

69,97

68,01

74,50

70,04

70,14

68,17

75,00

70,21

70,31

68,34

75,50

70,37

70,47

68,51

76,00

70,54

70,64

68,68

76,50

70,71

70,81

68,84

77,00

70,88

70,98

69,01

77,50

71,04

71,14

69,18

78,00

71,21

71,31

69,35

78,50

71,38

71,48

69,52

79,00

71,55

71,65

69,68

79,50

71,72

71,82

69,85

80,00

71,88

71,98

70,02

80,50

72,05

72,15

70,19

81,00

72,22

72,32

70,35

81,50

72,39

72,49

70,52

82,00

72,55

72,65

70,69

82,50

72,72

72,82

70,86

83,00

72,89

72,99

71,03

83,50

73,06

73,16

71,19

84,00

73,23

73,33

71,36

84,50

73,39

73,49

71,53

85,00

73,56

73,66

71,70

85,50

73,73

73,83

71,86

86,00

73,90

74,00

72,03

86,50

74,06

74,16

72,20

87,00

74,23

74,33

72,37

87,50

74,40

74,50

72,54

88,00

74,57

74,67

72,70

88,50

74,74

74,84

72,87

89,00

74,90

75,00

73,04

89,50

75,07

75,17

73,21

90,00

75,24

75,34

73,37

90,50

75,41

75,51

73,54

91,00

75,57

75,67

73,71

91,50

75,74

75,84

73,88

92,00

75,91

76,01

74,05

92,50

76,08

76,18

74,21

93,00

76,25

76,35

74,38

93,50

76,41

76,51

74,55

94,00

76,58

76,68

74,72

94,50

76,75

76,85

74,88

95,00

76,92

77,02

75,05

95,50

77,08

77,18

75,22

96,00

77,25

77,35

75,39

96,50

77,42

77,52

75,56

97,00

77,59

77,69

75,72

97,50

77,76

77,86

75,89

98,00

77,92

78,02

76,06

98,50

78,09

78,19

76,23

99,00

78,26

78,36

76,39

99,50

78,43

78,53

76,56

100,00

78,59

78,69

76,73

100,50

78,76

78,86

76,90

101,00

78,93

79,03

77,07

101,50

79,10

79,20

77,23

102,00

79,27

79,37

77,40

102,50

79,43

79,53

77,57

103,00

79,60

79,70

77,74

103,50

79,77

79,87

77,90

104,00

79,94

80,04

78,07

104,50

80,10

80,20

78,24

105,00

80,27

80,37

78,41

105,50

80,44

80,54

78,58

106,00

80,61

80,71

78,74

106,50

80,78

80,88

78,91

107,00

80,94

81,04

79,08

107,50

81,11

81,21

79,25

108,00

81,28

81,38

79,41

108,50

81,45

81,55

79,58

109,00

81,61

81,71

79,75

109,50

81,78

81,88

79,92

110,00

81,95

82,05

80,09

110,50

82,12

82,22

80,25

111,00

82,28

82,38

80,42

111,50

82,45

82,55

80,59

112,00

82,62

82,72

80,76

112,50

82,79

82,89

80,92

113,00

82,96

83,06

81,09

113,50

83,12

83,22

81,26

114,00

83,29

83,39

81,43

114,50

83,46

83,56

81,60

115,00

83,63

83,73

81,76

115,50

83,79

83,89

81,93

116,00

83,96

84,06

82,10

116,50

84,13

84,23

82,27

117,00

84,30

84,40

82,43

117,50

84,47

84,57

82,60

118,00

84,63

84,73

82,77

118,50

84,80

84,90

82,94

119,00

84,97

85,07

83,11

119,50

85,14

85,24

83,27

120,00

85,30

85,40

83,44

120,50

85,47

85,57

83,61

121,00

85,64

85,74

83,78

121,50

85,81

85,91

83,94

122,00

85,98

86,08

84,11

122,50

86,14

86,24

84,28

123,00

86,31

86,41

84,45

123,50

86,48

86,58

84,62

124,00

86,65

86,75

84,78

124,50

86,81

86,91

84,95

125,00

86,98

87,08

85,12

125,50

87,15

87,25

85,29

126,00

87,32

87,42

85,45

126,50

87,49

87,59

85,62

127,00

87,65

87,75

85,79

127,50

87,82

87,92

85,96

128,00

87,99

88,09

86,13

128,50

88,16

88,26

86,29

129,00

88,32

88,42

86,46

129,50

88,49

88,59

86,63

130,00

88,66

88,76

86,80

130,50

88,83

88,93

86,96

131,00

89,00

89,10

87,13

131,50

89,16

89,26

87,30

132,00

89,33

89,43

87,47

132,50

89,50

89,60

87,64

133,00

89,67

89,77

87,80

133,50

89,83

89,93

87,97

134,00

90,00

90,10

88,14

134,50

90,17

90,27

88,31

135,00

90,34

90,44

88,47

135,50

90,51

90,61

88,64

136,00

90,67

90,77

88,81

136,50

90,84

90,94

88,98

137,00

91,01

91,11

89,14

137,50

91,18

91,28

89,31

138,00

91,34

91,44

89,48

138,50

91,51

91,61

89,65

139,00

91,68

91,78

89,82

139,50

91,85

91,95

89,98

140,00

92,02

92,12

90,15

140,50

92,18

92,28

90,32

141,00

92,35

92,45

90,49

141,50

92,52

92,62

90,65

142,00

92,69

92,79

90,82

142,50

92,85

92,95

90,99

143,00

93,02

93,12

91,16

143,50

93,19

93,29

91,33

144,00

93,36

93,46

91,49

144,50

93,53

93,63

91,66

145,00

93,69

93,79

91,83

145,50

93,86

93,96

92,00

146,00

94,03

94,13

92,16

146,50

94,20

94,30

92,33

147,00

94,36

94,46

92,50

147,50

94,53

94,63

92,67

148,00

94,70

94,80

92,84

148,50

94,87

94,97

93,00

149,00

95,04

95,14

93,17

149,50

95,20

95,30

93,34

150,00

95,37

95,47

93,51

150,50

95,54

95,64

93,67

151,00

95,71

95,81

93,84

151,50

95,87

95,97

94,01

152,00

96,04

96,14

94,18

152,50

96,21

96,31

94,35

153,00

96,38

96,48

94,51

153,50

96,55

96,65

94,68

154,00

96,71

96,81

94,85

154,50

96,88

96,98

95,02

155,00

97,05

97,15

95,18

155,50

97,22

97,32

95,35

156,00

97,38

97,48

95,52

156,50

97,55

97,65

95,69

157,00

97,72

97,82

95,86

157,50

97,89

97,99

96,02

158,00

98,06

98,16

96,19

158,50

98,22

98,32

96,36

159,00

98,39

98,49

96,53

159,50

98,56

98,66

96,69

160,00

98,73

98,83

96,86

160,50

98,89

98,99

97,03

161,00

99,06

99,16

97,20

161,50

99,23

99,33

97,37

162,00

99,40

99,50

97,53

162,50

99,57

99,67

97,70

163,00

99,73

99,83

97,87

163,50

99,90

100,00

98,04

164,00

100,07

100,17

98,20

164,50

100,24

100,34

98,37

165,00

100,40

100,50

98,54

165,50

100,57

100,67

98,71

166,00

100,74

100,84

98,88

166,50

100,91

101,01

99,04

167,00

101,08

101,18

99,21

167,50

101,24

101,34

99,38

168,00

101,41

101,51

99,55

168,50

101,58

101,68

99,71

169,00

101,75

101,85

99,88

169,50

101,91

102,01

100,05

170,00

102,08

102,18

100,22

170,50

102,25

102,35

100,39

171,00

102,42

102,52

100,55

171,50

102,58

102,68

100,72

172,00

102,75

102,85

100,89

172,50

102,92

103,02

101,06

173,00

103,09

103,19

101,22

173,50

103,26

103,36

101,39

174,00

103,42

103,52

101,56

174,50

103,59

103,69

101,73

175,00

103,76

103,86

101,90

175,50

103,93

104,03

102,06

176,00

104,09

104,19

102,23

176,50

104,26

104,36

102,40

177,00

104,43

104,53

102,57

177,50

104,60

104,70

102,73

178,00

104,77

104,87

102,90

178,50

104,93

105,03

103,07

179,00

105,10

105,20

103,24

179,50

105,27

105,37

103,41

180,00

105,44

105,54

103,57

180,50

105,60

105,70

103,74

181,00

105,77

105,87

103,91

181,50

105,94

106,04

104,08

182,00

106,11

106,21

104,24

182,50

106,28

106,38

104,41

183,00

106,44

106,54

104,58

183,50

106,61

106,71

104,75

184,00

106,78

106,88

104,92

184,50

106,95

107,05

105,08

185,00

107,11

107,21

105,25

185,50

107,28

107,38

105,42

186,00

107,45

107,55

105,59

186,50

107,62

107,72

105,75

187,00

107,79

107,89

105,92

187,50

107,95

108,05

106,09

188,00

108,12

108,22

106,26

188,50

108,29

108,39

106,43

189,00

108,46

108,56

106,59

189,50

108,62

108,72

106,76

190,00

108,79

108,89

106,93

190,50

108,96

109,06

107,10

191,00

109,13

109,23

107,26

191,50

109,30

109,40

107,43

192,00

109,46

109,56

107,60

192,50

109,63

109,73

107,77

193,00

109,80

109,90

107,94

193,50

109,97

110,07

108,10

194,00

110,13

110,23

108,27

194,50

110,30

110,40

108,44

195,00

110,47

110,57

108,61

195,50

110,64

110,74

108,77

196,00

110,81

110,91

108,94

196,50

110,97

111,07

109,11

197,00

111,14

111,24

109,28

197,50

111,31

111,41

109,44

198,00

111,48

111,58

109,61

198,50

111,64

111,74

109,78

199,00

111,81

111,91

109,95

199,50

111,98

112,08

110,12

200,00

112,15

112,25

110,28

200,50

112,32

112,42

110,45

201,00

112,48

112,58

110,62

201,50

112,65

112,75

110,79

202,00

112,82

112,92

110,95

202,50

112,99

113,09

111,12

203,00

113,15

113,25

111,29

203,50

113,32

113,42

111,46

204,00

113,49

113,59

111,63

204,50

113,66

113,76

111,79

205,00

113,83

113,93

111,96

205,50

113,99

114,09

112,13

206,00

114,16

114,26

112,30

206,50

114,33

114,43

112,46

207,00

114,50

114,60

112,63

207,50

114,66

114,76

112,80

208,00

114,83

114,93

112,97

208,50

115,00

115,10

113,14

209,00

115,17

115,27

113,30

209,50

115,34

115,44

113,47

210,00

115,50

115,60

113,64

210,50

115,67

115,77

113,81

211,00

115,84

115,94

113,97

211,50

116,01

116,11

114,14

212,00

116,17

116,27

114,31

212,50

116,34

116,44

114,48

213,00

116,51

116,61

114,65

213,50

116,68

116,78

114,81

214,00

116,85

116,95

114,98

214,50

117,01

117,11

115,15

215,00

117,18

117,28

115,32

215,50

117,35

117,45

115,48

216,00

117,52

117,62

115,65

216,50

117,68

117,78

115,82

217,00

117,85

117,95

115,99

217,50

118,02

118,12

116,16

218,00

118,19

118,29

116,32

218,50

118,36

118,46

116,49

219,00

118,52

118,62

116,66

219,50

118,69

118,79

116,83

220,00

118,86

118,96

116,99

220,50

119,03

119,13

117,16

221,00

119,19

119,29

117,33

221,50

119,36

119,46

117,50

222,00

119,53

119,63

117,67

222,50

119,70

119,80

117,83

223,00

119,87

119,97

118,00

223,50

120,03

120,13

118,17

224,00

120,20

120,30

118,34

224,50

120,37

120,47

118,50

225,00

120,54

120,64

118,67

225,50

120,70

120,80

118,84

226,00

120,87

120,97

119,01

226,50

121,04

121,14

119,18

227,00

121,21

121,31

119,34

227,50

121,38

121,48

119,51

228,00

121,54

121,64

119,68

228,50

121,71

121,81

119,85

229,00

121,88

121,98

120,01

229,50

122,05

122,15

120,18

230,00

122,21

122,31

120,35

230,50

122,38

122,48

120,52

231,00

122,55

122,65

120,69

231,50

122,72

122,82

120,85

232,00

122,88

122,98

121,02

232,50

123,05

123,15

121,19

233,00

123,22

123,32

121,36

233,50

123,39

123,49

121,52

234,00

123,56

123,66

121,69

234,50

123,72

123,82

121,86

235,00

123,89

123,99

122,03

235,50

124,06

124,16

122,20

236,00

124,23

124,33

122,36

236,50

124,39

124,49

122,53

237,00

124,56

124,66

122,70

237,50

124,73

124,83

122,87

238,00

124,90

125,00

123,03

238,50

125,07

125,17

123,20

239,00

125,23

125,33

123,37

239,50

125,40

125,50

123,54

240,00

125,57

125,67

123,71

240,50

125,74

125,84

123,87

241,00

125,90

126,00

124,04

241,50

126,07

126,17

124,21

242,00

126,24

126,34

124,38

242,50

126,41

126,51

124,54

243,00

126,58

126,68

124,71

243,50

126,74

126,84

124,88

244,00

126,91

127,01

125,05

244,50

127,08

127,18

125,22

245,00

127,25

127,35

125,38

245,50

127,41

127,51

125,55

246,00

127,58

127,68

125,72

246,50

127,75

127,85

125,89

247,00

127,92

128,02

126,05

247,50

128,09

128,19

126,22

248,00

128,25

128,35

126,39

248,50

128,42

128,52

126,56

249,00

128,59

128,69

126,73

249,50

128,76

128,86

126,89

250,00

128,92

129,02

127,06

250,50

129,09

129,19

127,23

251,00

129,26

129,36

127,40

251,50

129,43

129,53

127,56

252,00

129,60

129,70

127,73

252,50

129,76

129,86

127,90

253,00

129,93

130,03

128,07

253,50

130,10

130,20

128,24

254,00

130,27

130,37

128,40

254,50

130,43

130,53

128,57

255,00

130,60

130,70

128,74

255,50

130,77

130,87

128,91

256,00

130,94

131,04

129,07

256,50

131,11

131,21

129,24

257,00

131,27

131,37

129,41

257,50

131,44

131,54

129,58

258,00

131,61

131,71

129,74

258,50

131,78

131,88

129,91

259,00

131,94

132,04

130,08

259,50

132,11

132,21

130,25

260,00

132,28

132,38

130,42

260,50

132,45

132,55

130,58

261,00

132,62

132,72

130,75

261,50

132,78

132,88

130,92

262,00

132,95

133,05

131,09

262,50

133,12

133,22

131,25

263,00

133,29

133,39

131,42

263,50

133,45

133,55

131,59

264,00

133,62

133,72

131,76

264,50

133,79

133,89

131,93

265,00

133,96

134,06

132,09

265,50

134,13

134,23

132,26

266,00

134,29

134,39

132,43

266,50

134,46

134,56

132,60

267,00

134,63

134,73

132,76

267,50

134,80

134,90

132,93

268,00

134,96

135,06

133,10

268,50

135,13

135,23

133,27

269,00

135,30

135,40

133,44

269,50

135,47

135,57

133,60

270,00

135,64

135,74

133,77

270,50

135,80

135,90

133,94

271,00

135,97

136,07

134,11

271,50

136,14

136,24

134,27

272,00

136,31

136,41

134,44

272,50

136,47

136,57

134,61

273,00

136,64

136,74

134,78

273,50

136,81

136,91

134,95

274,00

136,98

137,08

135,11

274,50

137,15

137,25

135,28

275,00

137,31

137,41

135,45

275,50

137,48

137,58

135,62

276,00

137,65

137,75

135,78

276,50

137,82

137,92

135,95

277,00

137,98

138,08

136,12

277,50

138,15

138,25

136,29

278,00

138,32

138,42

136,46

278,50

138,49

138,59

136,62

279,00

138,66

138,76

136,79

279,50

138,82

138,92

136,96

280,00

138,99

139,09

137,13

280,50

139,16

139,26

137,29

281,00

139,33

139,43

137,46

281,50

139,49

139,59

137,63

282,00

139,66

139,76

137,80

282,50

139,83

139,93

137,97

283,00

140,00

140,10

138,13

283,50

140,17

140,27

138,30

284,00

140,33

140,43

138,47

284,50

140,50

140,60

138,64

285,00

140,67

140,77

138,80

285,50

140,84

140,94

138,97

286,00

141,00

141,10

139,14

286,50

141,17

141,27

139,31

287,00

141,34

141,44

139,48

287,50

141,51

141,61

139,64

288,00

141,68

141,78

139,81

288,50

141,84

141,94

139,98

289,00

142,01

142,11

140,15

289,50

142,18

142,28

140,31

290,00

142,35

142,45

140,48

290,50

142,51

142,61

140,65

291,00

142,68

142,78

140,82

291,50

142,85

142,95

140,99

292,00

143,02

143,12

141,15

292,50

143,18

143,28

141,32

293,00

143,35

143,45

141,49

293,50

143,52

143,62

141,66

294,00

143,69

143,79

141,82

294,50

143,86

143,96

141,99

295,00

144,02

144,12

142,16

295,50

144,19

144,29

142,33

296,00

144,36

144,46

142,50

296,50

144,53

144,63

142,66

297,00

144,69

144,79

142,83

297,50

144,86

144,96

143,00

298,00

145,03

145,13

143,17

298,50

145,20

145,30

143,33

299,00

145,37

145,47

143,50

299,50

145,53

145,63

143,67

300,00

145,70

145,80

143,84

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie saražotās siltumenerģijas tarifi:

2.1. ar neparedzētajām izmaksām ir spēkā no 2023.gada 1.augusta līdz 2024.gada 31.jūlijam;

2.2. ar neparedzētajām izmaksām ir spēkā no 2024.gada 1.augusta līdz 2025.gada 31.jūlijam;

2.3. bez neparedzētajām izmaksām ir spēkā no 2025.gada 1.augusta;

3. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" piemērot šā lēmuma lemjošās daļas 1.punkta koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu, pie kura dabasgāzes cena ir aritmētiski vistuvāk konkrētajā mēnesī aktuālajai dabasgāzes cenai;

4. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" informāciju par kārtējā mēnesī piemērojamo koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu reizi mēnesī līdz attiecīgā mēneša trešajai darbdienai ievietot savā tīmekļvietnē un vienlaicīgi informēt Regulatoru, nosūtot informāciju ievietošanai Regulatora tīmekļvietnē, kā arī Regulatoram iesniegt informāciju par dabasgāzes cenām (atsevišķi norādot dabasgāzes cenas un sistēmas pakalpojumu cenas) un dokumentu, kas apliecina aktuālo dabasgāzes cenu;

5. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" informēt Regulatoru par jaunu noslēgtu dabasgāzes piegādes līgumu vai grozījumiem līgumā trīs darbdienu laikā pēc jauna līguma noslēgšanas, iesniedzot līguma kopiju un informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā (dabasgāzes) cenas piedāvājuma izvēli;

6. piešķirt SIA "JUGLAS JAUDA" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus pie dažādām dabasgāzes cenām šķeldas cenas izmaiņu gadījumā un gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā komersantam ir izveidojušās neparedzētās izmaksas vai ieņēmumi kurināmā cenu, dabas resursu nodokļa un emisijas kvotu cenu izmaiņu rezultātā;

7. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti saražotās siltumenerģijas tarifi SIA "JUGLAS JAUDA";

8. noteikt atļaujas nosacījumus:

8.1. SIA "JUGLAS JAUDA" pienākumu turpmāk pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus pie dažādām dabasgāzes cenām gadījumā, ja kurināmā (šķeldas) cena būs zemāka nekā atbilstošā cena piemērotajā saražotās siltumenerģijas tarifā un ja šā lieluma izmaiņas ietekmē saražotās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu, kas rada vismaz 0,50 EUR ietekmi uz koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu;

8.2. SIA "JUGLAS JAUDA" pienākumu pašai ne vēlāk kā esošā gada 15.augustā noteikt koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus 12 mēnešu periodam pie dažādām dabasgāzes cenām ar spēkā stāšanās datumu esošā gada 1.oktobrī gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā radušies neparedzētie ieņēmumi kurināmā cenu, dabas resursu nodokļa un emisijas kvotu cenu izmaiņu rezultātā, pieskaitot koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem neparedzēto ieņēmumu komponenti (EUR/MWh). Vienlaicīgi komersants nosaka koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifus bez neparedzētajiem ieņēmumiem;

9. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" iesniegt Regulatoram informāciju par kurināmā (šķeldas) cenu izmaiņām trīs darbdienu laikā;

10. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 9.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jauniem noslēgtiem kurināmā (šķeldas) piegādes līgumiem vai grozījumiem līgumos, iesniedzot kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākās kurināmā cenas piedāvājuma izvēli;

11. uzdot SIA "JUGLAS JAUDA" iesniegt Regulatoram aprēķinu par neparedzētajām izmaksām un ieņēmumiem par iepriekšējo finanšu gadu, ietverot informāciju par faktiskajiem ieņēmumiem un izmaksām un atbilstošus pamatojošos dokumentus, ne vēlāk kā esošā gada 1.maijā;

12. atcelt no 2023.gada 1.augusta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas:

12.1. 2008.gada 1.oktobra lēmumu Nr.335 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Juglas Jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 155.nr.);

12.2. 2009.gada 1.aprīļa lēmumu Nr.67 "Par SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 54.nr);

12.3. 2016.gada 12.maija lēmumu Nr.74 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 93.nr);

12.4. 2017.gada 18.oktobra lēmumu Nr.117 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 210.nr);

12.5. 2020.gada 18.jūnija lēmumu Nr.70 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 122.nr);

12.6. 2022.gada 12.oktobra lēmumu Nr.207 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2022, 200.nr);

12.7. 2022.gada 31.oktobra lēmumu Nr.234 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2022., 213.nr);

12.8. 2023.gada 1.februāra lēmumu Nr.9 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2023., 25.nr);

12.9. 2023.gada 23.marta lēmumu Nr.50 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JUGLAS JAUDA" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifiem no 2023. gada 1. maija" (Latvijas Vēstnesis, 2023., 62.nr).

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "JUGLAS JAUDA" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja A. Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!