• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 2. jūnija lēmums Nr. 14 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.06.2023., Nr. 111 https://www.vestnesis.lv/op/2023/111.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vispārīgais administratīvais akts Nr. 14.2-07/3915

Valsts nozīmes arheoloģiskā pieminekļa izmantošanas un saglabāšanas norādījumi

Vēl šajā numurā

09.06.2023., Nr. 111

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 14

Pieņemts: 02.06.2023.

OP numurs: 2023/111.8

2023/111.8
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 14

Rīgā 2023. gada 2. jūnijā (prot. Nr. 29, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\23\5
Par "Baltcap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār "Xpediator Plc"

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 19.04.2023. tika saņemts "Baltcap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" (reģistrācijas numurs 14806053) un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" (reģistrācijas numurs 14896218) apvienošanās ziņojums, kā arī 08.05.2023. precizēts apvienošanās ziņojums (turpmāk – Ziņojums) par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār "Xpediator Plc" (reģistrācijas numurs 10397171). Ziņojums atbilda Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr.800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 08.05.2023.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā "BaltCap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" iegūs izšķirošu ietekmi pār "Xpediator Plc". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto "BaltCap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" pamatdarbība ir investīciju fondu pārvaldība, kas darbojas dažādās nozarēs, tai skaitā, pārtikas rūpniecībā, grāmatu mazumtirdzniecībā un biļešu pārdošanā. "BaltCap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" saistītā sabiedrība SIA "Amateks" nodarbojas ar metāla kalšanu un presēšanu, otra saistītā sabiedrība SIA "EuroLCDS" nodarbojas ar datoru un perifēro iekārtu ražošanu.

"Xpediator Plc" sniedz kravas pārvadājumu, noliktavu, loģistikas un transporta atbalsta pakalpojumus abām "BaltCap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" saistītajām sabiedrībām SIA "Amateks" un SIA "EuroLCDS".

Pamatojoties uz Ziņojumā sniegto informāciju un KP veikto analīzi, secināms, ka apvienošanās rezultātā tiks ietekmēti vertikāli saistīti tirgi: kravu pārvadājumu tirgus, kuram pastāv vertikālas saistības ar metāla apstrādes darbnīcu tirgu, kā arī ar šķidro kristālu displeju ražošanas tirgu.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, "Baltcap Private Equity Fund III Usaldusfond UÜ" un "BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond UÜ" iegūstot izšķirošu ietekmi pār "Xpediator Plc".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!