• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2023. gada 5. janvāra lēmums Nr. 1 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.01.2023., Nr. 10 https://www.vestnesis.lv/op/2023/10.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vispārīgais administratīvais akts Nr. 14.1-03/116

Reģiona nozīmes arhitektūras pieminekļa "Guberņas cietums" (valsts aizsardzības Nr. 8329) izmantošanas un saglabāšanas norādījumi

Vēl šajā numurā

13.01.2023., Nr. 10

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 1

Pieņemts: 05.01.2023.

OP numurs: 2023/10.20

2023/10.20
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 1

Rīgā 2023. gada 5. janvārī (prot. Nr. 1, 5. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4.1\22\18
Par Auto–Bon Oy vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār LänsiAuto Drive Oy

Konkurences padomē (turpmāk – KP) 06.12.2022. tika iesniegts ziņojums, kā arī 12.12.2022. papildu informācija pie ziņojuma par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk – Ziņojums), kurā Auto–Bon Oy (reģistrācijas numurs 1068382-9) iegūst vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār LänsiAuto Drive Oy (reģistrācijas numurs 0101067-3). Ziņojums atbilda Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk – Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādējādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena ir 12.12.2022.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā Auto–Bon Oy iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār LänsiAuto Drive Oy. Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto Auto–Bon Oy un ar to saistītās kompānijas nodarbojas ar jaunu vieglo pasažieru un vieglo komerciālo Peugeot, Citroen, Suzuki, Hyndai un SsangYong marku automobiļu vairumtirdzniecību, kā arī auto rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību Latvijā.

LänsiAuto Drive Oy veic jaunu Opel markas vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu, kā arī to rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību Latvijā.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Auto–Bon Oy iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār LänsiAuto Drive Oy

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!