• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras novada domes 2022. gada 31. marta saistošie noteikumi Nr. 44 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras novada izglītības iestāžu profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.05.2022., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/op/2022/96.26

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valmieras novada domes saistošie noteikumi Nr. 48

Grozījumi Valmieras novada pašvaldības 2021. gada 25. novembra saistošajos noteikumos Nr. 19 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmieras novadā"

Vēl šajā numurā

19.05.2022., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 44

Pieņemts: 31.03.2022.

OP numurs: 2022/96.26

2022/96.26
RĪKI

Valmieras novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valmieras novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 44

Valmierā 2022. gada 31. martā (prot. Nr. 7, 25. §)

Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras novada izglītības iestāžu profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanā

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma
12. panta otro prim daļu,
likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1.1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek noteikta līdzfinansējuma maksa par izglītības ieguvi Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) dibinātajās profesionālās ievirzes, profesionālas vidējās izglītības un interešu izglītības iestādēs (turpmāk – izglītības iestādes).

1.2. Līdzfinansējuma samaksas kārtība attiecas uz izglītības iestāžu izglītojamo likumisko pārstāvju (turpmāk – vecāks) maksājuma veikšanu līdzfinansējumam par profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu (turpmāk – programmas) apguvi izglītības iestādēs:

1.2.1. Valmieras Sporta skola, Kocēnu Sporta skola un Rūjienas Sporta skola (turpmāk – Sporta skolas);

1.2.2. Valmieras novada profesionālās vidējās izglītības iestāde "Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola" (turpmāk – Mākslas vidusskola);

1.2.3. Valmieras Mūzikas skola, Rūjienas Mūzikas skola, Rūjienas Mākslas skola, Strenču Mūzikas skola, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola (turpmāk – Mūzikas un mākslas skolas);

1.2.4. Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda" (turpmāk – Jaunatnes centrs).

II. Līdzfinansējuma noteikšanas kārtība un apmērs

2.1. Līdzfinansējum apmēru un tā izmaiņas izglītības iestādēs nosaka Pašvaldības dome ar atsevišķu lēmumu, pamatojoties uz programmu realizācijai nepieciešamo mācību nodrošinājumu.

2.2. Mūzikas un mākslas skolās, Mākslas vidusskolā un Jaunatnes centrā vecāks līdzfinansēju maksā par deviņiem kalendārajiem mēnešiem gadā.

2.3. Sporta skolās vecāks līdzfinansējumu maksā par 10 kalendārajiem mēnešiem gadā.

2.4. No līdzfinansējuma maksas 100 % apmērā attiecīgajā mācību gadā atbrīvo izglītojamo:

2.4.1. kuram noteikta invaliditāte;

2.4.2. kurš ir Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centra un Ziemeļvidzemes pamatskolas audzēknis;

2.4.3. kurš iekļauts Latvijas atzīto sporta veidu federāciju apstiprinātajā valsts izlašu dalībnieku sarakstā;

2.4.4. kurš ieguvis godalgotas vietas valsts konkursos mākslā un mūzikā iepriekšējā mācību gadā;

2.4.5. kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās, sasniedzot pilngadību, kuram ir izsniegta apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai;

2.4.6. kura ģimenei ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss;

2.4.7. kurš nav apmeklējis nodarbības pilnu mēnesi vai vairāk un ir iesniegta ārsta izziņa par attiecīgo laika periodu.

2.5. Līdzfinansējuma maksa 50 % apmērā tiek samazināta izglītojamam:

2.5.1. ja izglītojamais ir no ģimenes, kurai piešķirts Latvijas Goda ģimenes statuss un izsniegta apliecība "Goda ģimene" vai 3+ Ģimenes karte;

2.5.2. uz laiku, kuri slimības dēļ apmeklējuši nodarbības nepilnu mēnesi (kavējuma periods nav mazāks par divām kalendārajām nedēļām) un ir iesniegta ārsta izziņa par attiecīgo laika periodu;

2.5.3. no ģimenēm, kurās divi vai vairāk bērni mācās vienā izglītības iestādē;

2.5.4. ja vienā izglītības iestādē apgūst trīs vai vairāk interešu izglītības programmas.

2.6. Līdzfinansējuma maksas atvieglojumu piemēro ar mēnesi, kurā vecāks izglītības iestādes administrācijai iesniedzis iesniegumu un apliecinošus dokumentus par attiecīgo faktu, uz kura pamata izglītības iestādes direktors piešķir atvieglojumu un sniedz informāciju Pašvaldības administrācijas struktūrvienībai "Grāmatvedības nodaļa".

2.7. Izglītības iestādei ir tiesības pārbaudīt datus, kas nepieciešami saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai, izmantojot izglītības iestādes un Pašvaldības rīcībā esošo informāciju, Pašvaldības un valsts reģistros pieejamo informāciju.

2.8. Līdzfinansējuma maksa 50 % apmērā tiek samazināta visiem izglītības iestādes izglītojamiem, ja valstī tiek noteikta ārkārtas situācija vai iestājas nepārvaramas varas apstākļi (stihiskas nelaimes, avārijas, katastrofas, epidēmijas, kara darbība, streiki, iekšējie nemieri, blokādes utt.).

III. Līdzfinansējuma iemaksas noteikumi

3.1. Līdzfinansējuma maksa par katru mēnesi iemaksājama Pašvaldības norēķinu kontā līdz nākamā mēneša 20. datumam, atbilstoši Pašvaldības iesniegtajam rēķinam.

3.2. Saistošo noteikumu ievērošanas un līdzfinansējuma maksas iemaksas izpildes kontroli organizē un nodrošina izglītības iestādes direktors.

IV. Noslēguma jautājums

4.1. Atzīt par spēku zaudējušiem:

4.1.1. Valmieras pilsētas pašvaldības 2011. gada 18. augusta saistošos noteikumus Nr. 111 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras Bērnu sporta skolā";

4.1.2. Valmieras pilsētas pašvaldības 2011. gada 18. augusta saistošos noteikumus Nr. 112 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras Mūzikas skolā";

4.1.3. Valmieras pilsētas pašvaldības 2011. gada 18. augusta saistošos noteikumus Nr. 113 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras Mākslas vidusskolā";

4.1.4. Kocēnu novada domes 2017. gada 19. janvāra saistošos noteikumus Nr. 1/2017 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Kocēnu sporta skolā";

4.1.5. Strenču novada domes 2011. gada 19. oktobra noteikumus protokols Nr. 15, 1. § "Par vecāku līdzfinansējumu profesionālās ievirzes izglītības programmu realizēšanā";

4.1.6. Mazsalacas novada pašvaldības 2010. gada 27. septembra saistošo noteikumus Nr. 23 (protokols Nr. 18, 12. §) "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Mazsalacas mūzikas un mākslas skolā".

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras novada pašvaldības 2022. gada 31. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 44 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras novada izglītības iestāžu profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanā"

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu pārejas noteikumu 17. punktu, kas cita starpā nosaka, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.

Lai nodrošinātu vienotu kārtību, kādā Valmieras novada pašvaldībā tiek noteikta līdzfinansējuma samaksas kārtība profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanā, nepieciešams pieņemt jaunus saistošos noteikumus par līdzfinansējuma samaksas kārtību Valmieras novada profesionālās ievirzes skolās.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka samaksas kārtību, kādā tiek noteikta līdzfinansējuma maksa par izglītības ieguvi Valmieras novada pašvaldībā dibinātajās profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošajiem noteikumiem nav ietekme uz pašvaldības budžetu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi attiecas uz personām, kuras īsteno Valmieras novadā profesionālās ievirzes izglītību.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Valmieras novada Izglītības pārvalde un Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādes, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!