• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2022. gada 10. maija lēmums Nr. 7 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.05.2022., Nr. 95 https://www.vestnesis.lv/op/2022/95.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 15

Par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā

Vēl šajā numurā

18.05.2022., Nr. 95

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 7

Pieņemts: 10.05.2022.

OP numurs: 2022/95.7

2022/95.7
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 7

Lēmuma publiskojamā versija

Rīgā 2022. gada 10. maijā (prot. Nr. 23, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\22\6
"Par fiziskas personas vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "RIXJET" un SIA "RIXJET RIGA""

Konkurences padome (turpmāk – KP) 11.04.2022. saņēma fiziskas personas (*) apvienošanās ziņojumu par vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "RIXJET" (reģistrācijas numurs 40103696496) un SIA "RIXJET RIGA" (reģistrācijas numurs 40003525195).

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

Apvienošanās rezultātā fiziskā persona iegūs izšķirošu ietekmi pār SIA "RIXJET" un SIA "RIXJET RIGA", kurās šai personai līdz šim jau ir bijusi līdzdalība.

Ņemot vērā, ka Latvijā darbojas arī vairāki ar šo personu saistītie uzņēmumi, pār kuriem konkrētā fiziskā persona īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi,1 apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu tā ir paziņojama KP.

Fiziskās personas darbība Latvijā ir saistīta ar elektroenerģijas ražošanu, sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, kravu transportēšanu pa dzelzceļu, pārējās dzelzceļa transporta palīgdarbību veikšanu, ritošā sastāva tehnisko apkopi, savu mežu īpašumu apsaimniekošanu, lauksaimniecības zemju iznomāšanu un apsaimniekošanu, gaišo naftas produktu (dīzeļdegvielas, benzīna, petrolejas, reaktīvās degvielas, šķīdinātāja benzīna frakciju) pieņemšanu, īslaicīgo uzglabāšanu un tālāko nosūtīšanu, naftas produktu kravu tranzīta un naftas produktu uzglabāšanas pakalpojumu sniegšanu, naftas produktu (galvenokārt aviācijas degvielas) vairumtirdzniecību Baltijas reģionā.

SIA "RIXJET" saimnieciskā darbība ir saistīta ar aviācijas degvielas iegādi, degvielas piegādi aviosabiedrībām un ar to saistītu pakalpojumu sniegšanu. Savukārt SIA "RIXJET RIGA" sniedz naftas produktu pārkraušanas pakalpojumus starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā. Pārkraušanas pakalpojumos ietilpst: naftas produktu transportēšana, uzglabāšana noliktavās, kvalitātes kontrole, uzpildīšana gaisa kuģos un muitas procedūru veikšana.

Apvienošanās rezultātā notiks šajā procesā iesaistīto uzņēmumu vertikālā integrācija aviācijas degvielas uzpildes pakalpojuma lidsabiedrībām sniegšanas tirgū starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, fiziskai personai (*) iegūstot vienpersonisku izšķirošo ietekmi pār SIA "RIXJET" un SIA "RIXJET RIGA".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.


(*) – Ierobežotas pieejamības informācija.

1 Uzņēmumu, kuros konkrētā fiziskā persona īsteno vienpersonisku izšķirošu ietekmi, starpā ir arī Undoz Ventures Limited (Kiprā reģistrētā sabiedrība ar reģistrācijas numuru HE346188), kas ir aviācijas degvielas vairumtirgotājs.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!