Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2022. gada 10. februāra lēmums Nr. 27 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JT Unimetal" noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.02.2022., Nr. 32 https://www.vestnesis.lv/op/2022/32.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 28

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem Bērzaines ciemā, Bērzaines pagastā, Valmieras novadā

Vēl šajā numurā

15.02.2022., Nr. 32

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 27

Pieņemts: 10.02.2022.

OP numurs: 2022/32.10

2022/32.10
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 27

Rīgā 2022. gada 10. februārī (prot. Nr. 6, 4. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JT Unimetal" noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2022.gada 20.janvārī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JT Unimetal", vienotais reģistrācijas numurs: 40103854259, juridiskā adrese: Jelgavas iela 31, Tukums, Tukuma novads, LV-3101 (turpmāk – SIA "JT Unimetal"), iesniegumu (2022.gada 20.janvāris bez numura) ar tam pievienoto noteiktā (piedāvātā) saražotās siltumenerģijas tarifa aprēķinu un pamatojuma dokumentus.

Regulators konstatē un secina

1. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku1, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

2. SIA "JT Unimetal" saražotās siltumenerģijas tarifs ir apstiprināts ar Regulatora 2021.gada 9.decembra lēmumu Nr.138 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JT Unimetal" saražotās siltumenerģijas tarifu" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 239.nr.) (turpmāk – Lēmums Nr.138). Ar Lēmumu Nr.138 apstiprinātā saražotās siltumenerģijas tarifa veidojošajās izmaksās ir iekļautas šķeldas kā kurināmā izmaksas.

3. Lēmumā Nr.138 Regulators ir piešķīris SIA "JT Unimetal" atļauju pašai saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, nosakot Lēmuma Nr.138 lemjošās daļas 5.punktā atļaujas nosacījumu kurināmā cenas izmaiņu gadījumā.

4. Saskaņā ar Metodikas 43.9punktu, ņemot vērā Regulatora atļaujā piešķirtās tiesības noteikt saražotās siltumenerģijas tarifu, SIA "JT Unimetal" 2022.gada 20.janvārī (2022.gada 20.janvāris bez numura) iesniedza Regulatorā noteiktā (piedāvātā) saražotās siltumenerģijas tarifa – 62,52 EUR/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa) – aprēķinu un pamatojumu jaunajam saražotās siltumenerģijas tarifam.

5. Paziņojums par SIA "JT Unimetal" noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu ir publicēts 2022.gada 25.janvārī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.nr. Paziņojumā SIA "JT Unimetal" noteiktā (piedāvātā) saražotās siltumenerģijas tarifa spēkā stāšanās datums noteikts – 2022.gada 25.februāris.

6. Regulators, izvērtējot SIA "JT Unimetal" iesniegto noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu un tā pamatojumu, secina, ka SIA "JT Unimetal" noteiktais (piedāvātais) saražotās siltumenerģijas tarifs atbilst Metodikai un ir pamatots. Līdz ar to SIA "JT Unimetal" noteiktais (piedāvātais) saražotās siltumenerģijas tarifs var stāties spēkā SIA "JT Unimetal" noteiktajā laikā.

7. Ņemot vērā konstatētos tiesiskos un faktiskos apstākļus, secināms, ka Regulatoram, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību un skaidrību, ir nepieciešams lemt arī par Lēmuma Nr.138 piemērošanu, nosakot, ka no 2022.gada 25.februāra SIA "JT Unimetal" nepiemēro ar Lēmumu Nr.138 apstiprināto saražotās siltumenerģijas tarifu.

8. SIA "JT Unimetal" pilnvarotais pārstāvis attālināti piedalījās Regulatora padomes sēdē un uzturēja lūgumu atzīt SIA "JT Unimetal" noteiktā (piedāvātā) saražotās siltumenerģijas tarifa atbilstību Metodikai.

Saskaņā ar Metodikas 43.9, 43.10, 43.11punktu, pamatojoties uz likuma ,,Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 9.panta otro daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo un ceturto daļu, 68.panta otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. atzīt SIA "JT Unimetal" noteiktā (piedāvātā) saražotās siltumenerģijas tarifa 62,52 EUR/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa) (Latvijas Vēstnesis, 2022, 17.nr.) un tā pamatojuma atbilstību Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010.gada 14.aprīļa lēmumam Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika";

2. noteikt, ka no 2022.gada 25.februāra SIA "JT Unimetal" nepiemēro ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021.gada 9.decembra lēmumu Nr.138 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "JT Unimetal" saražotās siltumenerģijas tarifu" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 239.nr.) apstiprināto saražotās siltumenerģijas tarifu.

Ja mainās tarifa ietekmējošie faktori vai SIA "JT Unimetal" neievēro normatīvos aktus vai Regulatora lēmumus, Regulators var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.


1 Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmums Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika"

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja A. Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!