Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2022. gada 28. janvāra saistošie noteikumi Nr. 7 "Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.02.2022., Nr. 31 https://www.vestnesis.lv/op/2022/31.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 22-1

Grozījumi Jelgavas valstspilsētas pašvaldības 2021. gada 23. septembra saistošajos noteikumos Nr. 21-20 "Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā"

Vēl šajā numurā

14.02.2022., Nr. 31

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 7

Pieņemts: 28.01.2022.

OP numurs: 2022/31.12

2022/31.12
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Daugavpils domes saistošie noteikumi Nr. 7

Daugavpilī 2022. gada 28. janvārī (prot. Nr. 4, 4. §)

Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils pilsētas domes
2022. gada 28. janvāra lēmumu Nr. 54

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma
14. panta trešo daļu, Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra
noteikumu Nr. 857 "Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim
un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes
aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās" 22. punktu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka braukšanas maksas atvieglojumus Daugavpils valstspilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

2. Braukšanas maksas atvieglojumus Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi saņemt Pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie pasažieri, kuri atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

2.1. nestrādājoša persona, kas saņem Latvijas Republikā noteikto valsts priekšlaicīgo vecuma pensiju vai pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos un sevišķi smagos darba apstākļos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.2. persona, kura saņem ilgstošo sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā (vienā no sabiedriskā transporta veidiem) – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.3. persona, kura sasniegusi Latvijas Republikas vecuma pensijas vecumu – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.4. divi daudzbērnu ģimenes locekļi – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.5. nestrādājošs Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidators (vienā no sabiedriskā transporta veidiem) – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.6. nestrādājošs Afganistānas kara dalībnieks vai bojā gājušo karavīru vecāki (vienā no sabiedriskā transporta veidiem) – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.7. persona, kurai piešķirta III invaliditātes grupa – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.8. politiski represēta persona – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.9. 1991. gada barikāžu dalībnieks – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.10. vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamie – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.11. Pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo profesionālās izglītības iestāžu (turpmāk – profesionālās izglītības iestāde) klātienē un neklātienē izglītojamie – braukšanas maksas atvieglojums 50 % apmērā no biļetes cenas;

2.12. bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas.

3. 2.1.–2.6. apakšpunktā minētajām pasažieru kategorijām atvieglojuma saņemšanai ir jāiesniedz iesniegums Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādē "Sociālais dienests" (turpmāk – Dienests), pievienojot attiecīgu statusu apliecinošu dokumentu kopiju.

4. Pēc lēmuma pieņemšanas par braukšanas maksas atvieglojuma piešķiršanu Dienests bez maksas izgatavo un izsniedz atlaides karti Noteikumu 2.1.–2.3. apakšpunktā norādītājām pasažieru kategorijām, Noteikumu 2.5.–2.6. apakšpunktā norādītājām pasažieru kategorijām izsniedz mēnešbiļeti.

5. 2.1.–2.6. apakšpunktā minētajām pasažieru kategorijām braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai ir jāuzrāda attiecīgā atlaides karte vai mēnešbiļete (kopā ar personu apliecinošu dokumentu, ja attiecīgā dokumentā nav fotoattēla).

6. 2.7.–2.9. apakšpunktā minētajām pasažieru kategorijām braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai ir jāuzrāda attiecīgu statusu apliecinošs dokuments (kopā ar personu apliecinošu dokumentu, ja attiecīgā dokumentā nav fotoattēla).

7. Pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem atvieglojuma saņemšanai ir jāiesniedz iesniegums izglītības iestādes direktoram, norādot personas datus un pievienojot fotoattēlu.

8. Bezmaksas braukšanas dokumentu ar fotoattēlu mācību gadam Pašvaldības izglītojamie saņem Pašvaldības vispārējās izglītības iestādē. Akciju sabiedrība "Daugavpils satiksme" (turpmāk – pārvadātājs) izsniedz bezmaksas braukšanas dokumentu, pamatojoties uz Pašvaldības vispārējās izglītības iestādes sagatavoto un pārvadātājam iesniegto izglītojamo sarakstu.

9. Bezmaksas braukšanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā pārvadātājs, pamatojoties uz Pašvaldības vispārējās izglītības iestādes direktora pieprasījumu, izsniedz jaunu dokumentu.

10. Vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem, kas apgūst vispārējās vidējas izglītības programmu ārpus Pašvaldības teritorijas, bezmaksas braukšanas dokumenta saņemšanai ir jāvēršas pie pārvadātāja, iesniedzot izziņu par deklarēto dzīvesvietu, izziņu no vispārējās izglītības iestādes un fotoattēlu. Bezmaksas braukšanas dokumentu ar fotoattēlu mācību gadam izglītojamais saņem pie pārvadātāja nedēļas laikā. Bezmaksas braukšanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā pārvadātājs, pamatojoties uz izglītojamā iesniegumu, izsniedz jaunu dokumentu.

11. Profesionālās izglītības iestāžu klātienē izglītojamie mēnešbiļetes saņem attiecīgā profesionālās izglītības iestādē. Pārvadātājs izsniedz mēnešbiļetes saskaņā ar profesionālās izglītības iestādes apstiprinātajiem izglītojamo sarakstiem.

12. Vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem ir tiesības mācību gada laikā saņemt braukšanas maksas atvieglojumu, uzrādot attiecīgu dokumentu.

13. Profesionālās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem, kuri apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas, ir tiesības mācību gada laikā saņemt braukšanas maksas atvieglojumu, uzrādot mēnešbiļeti.

14. Vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem ir tiesības attiecīgā mācību gada vasaras brīvdienu laikā saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 100 % apmērā, uzrādot attiecīgu dokumentu, vai iegādāties vienreizējo braukšanas biļeti 0,05 eiro apmērā.

15. Noteikumu 2.12. apakšpunktā minētajai pasažieru kategorijai vai personām, kas saskaņā ar Daugavpils pilsētas bāriņtiesas lēmumu atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, audžuģimenēs, aizbildnībā, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai un ja viņi turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai augstskolā pilna laika studiju programmā, līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumu, uzrādot pārvadātājam apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai un Dienesta uzlīmēto hologrammu.

16. Hologrammas derīguma termiņš ir atbilstošs apliecības sociālo garantiju nodrošināšanai derīguma termiņam.

17. Dienests organizē hologrammu uzlīmēšanu uz apliecībām sociālo garantiju nodrošināšanai, veic izsniegto hologrammu uzskaiti un līdz katra nākamā mēneša 5. datumam iesniedz pārvadātājiem ziņas par iepriekšējā mēnesī fiksēto bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu skaitu, kuri ir tiesīgi saņemt braukšanas maksas atvieglojumu Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

18. Braukšanas maksas atvieglojumu 100 % apmērā no biļetes cenas Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi saņemt:

18.1. pirmsskolas vecuma bērni, ja bērni neaizņem sēdvietas, uzrādot bērnu vecumu apliecinošu dokumentu;

18.2. pasažieri valstspilsētas svētku laikā (sestdienā un svētdienā).

19. Braukšanas maksas atvieglojumu 50 % apmērā no biļetes cenas Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi saņemt pasažieri svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem:

20.1. Daugavpils pilsētas domes 2009. gada 27. augusta saistošos noteikumus Nr. 20 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā" (Latvijas Vēstnesis, 138 (4124), 01.09.2009.; 163 (4149), 14.10.2009.; 132 (4735), 01.09.2012.; 213 (5019), 31.10.2013.; 45 (5363), 04.03.2015.; 99, 22.05.2017.; 57, 20.03.2020.; 92, 14.05.2020., 207, 26.10.2021.);

20.2. Daugavpils pilsētas domes 2009. gada 29. oktobra saistošos noteikumus Nr. 31 "Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Starptautiskajā Invalīdu dienā un pilsētas svētku laikā" (LV, 173, 30.10.2009., 57, 12.04.2012., 215, 30.10.2014., 57, 20.03.2020., 96, 18.05.2020., 207, 26.10.2021.).

21. Noteikumu 2.1.–2.9., 18.2. apakšpunktu un 19. punktu nepiemēro uz laiku, kamēr ir spēkā Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Daugavpils domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

 

Daugavpils domes 2022. gada 28. janvāra saistošo noteikumu Nr. 7 "Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 14. panta trešajā daļā noteikts, ka pašvaldībām ir tiesības noteikt braukšanas maksas atvieglojumus savā administratīvajā teritorijā, ja ar šo braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu pārvadātājam radītos zaudējumus pilnībā kompensē no pašvaldības budžeta. Nosakot braukšanas maksas atvieglojumus, par vienīgo kritēriju nedrīkst izmantot personas deklarēto dzīvesvietu.

Atbilstoši Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra noteikumu Nr. 857 "Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās" 22. punktu, pašvaldības saistošajos noteikumos ir tiesīgas noteikt papildu atvieglojumus bērnam, kā arī pilngadību sasniegušajam bērnam.

Plānojot un izstrādājot pašvaldības budžetu 2022. gadam, tika apkopoti braukšanas maksas atvieglojumi Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, kuri tiek finansēti no pašvaldības budžeta, aktualizējot tos atbilstoši šī brīža situācijai.

2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka pasažieru kategorijas un kārtību, kādā piešķirami un izmantojami braukšanas maksas atvieglojumi Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

Noteikumi paredz, ka ar jaunajiem noteikumiem spēku zaudē iepriekš spēkā esošie saistošie noteikumi.

Noteikumu 2.1.–2.9. un 18.2. apakšpunktu, 19. punktu nepiemēros uz laiku, kamēr ir spēkā Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Noteikumu izstrāde saistīta ar pašvaldības 2022. gada budžeta plānošanu un izstrādi. Papildus izdevumi to izpildei nav nepieciešami.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Administratīvās procedūras netiek mainītas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Daugavpils domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!