• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2022. gada 13. decembra noteikumi Nr. 773 "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 12. janvāra noteikumos Nr. 26 "Gaisa telpas pārvaldības kārtība, gaisa telpas struktūra un tās mainīšanas kārtība"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.12.2022., Nr. 243 https://www.vestnesis.lv/op/2022/243.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 774

Grozījums Ministru kabineta 2015. gada 25. augusta noteikumos Nr. 497 "Notiesātā vai apcietinātā pārvešanas un apsardzes kārtība veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas laikā ārstniecības iestādē ārpus ieslodzījuma vietas"

Vēl šajā numurā

15.12.2022., Nr. 243

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 773

Pieņemts: 13.12.2022.

OP numurs: 2022/243.5

2022/243.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 20 Pēdējās nedēļas laikā 17 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 773

Rīgā 2022. gada 13. decembrī (prot. Nr. 64 14. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 12. janvāra noteikumos Nr. 26 "Gaisa telpas pārvaldības kārtība, gaisa telpas struktūra un tās mainīšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju"
39. panta otro daļu

1. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Virs sprādzienbīstamiem objektiem, nacionālajiem parkiem, dabas rezervātiem un publisku pasākumu vietām atļauts izveidot gaisa telpas izmantošanas ierobežojumus gaisa telpas lietotājiem tikai tādās dimensijās, kas minimāli nepieciešamas gaisa kuģa radītā trokšņa un vibrācijas ietekmes mazināšanai."

2. Papildināt ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Regulas Nr. 923/2012 4. panta 1. punktā minēto darbību vai regulas Nr. 549/2004 13. pantā minēto aizsardzības pasākumu gadījumā (turpmāk – ārkārtas gadījums) atļauts izveidot bīstamo zonu (D), ierobežoto lidojumu zonu (R) un aizliegto zonu (P)."

3. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Izveidojot īslaicīgi rezervētu zonu (TRA), īslaicīgi norobežotu zonu (TSA), bīstamo zonu (D), ierobežotu lidojumu zonu (R) un aizliegto zonu (P), buferzona gaisa kuģu lidojumu drošuma nodrošināšanai tiek izvietota šo zonu iekšienē."

4. Svītrot 11. punktu.

5. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Lai mainītu gaisa telpas struktūru vai lai pieteiktu gaisa telpas izmantošanu, kurai lidojumu drošuma nolūkos Civilās aviācijas aģentūrai jāizvērtē nepieciešamība veikt izmaiņas gaisa telpas struktūrā, ierosinātājs iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā iesniegumu par gaisa telpas struktūras izmaiņām (1. pielikums)."

6. Izteikt 14.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.4. saskaņojumu ar pašvaldību iestādēm, virs kuru teritorijām plānots izveidot gaisa telpas struktūras elementu, ja plānotās izmaiņas gaisa telpas struktūrā vai lidojumu veikšana paredz gaisa kuģu lidojumus augstumā, kas ir zemāks par regulas Nr. 923/2012 pielikuma SERA.5005. un SERA.5015. punktā noteiktajiem minimālajiem augstumiem;".

7. Izteikt 14.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.5. saskaņojumu ar zemes īpašnieku, ja plānotās izmaiņas gaisa telpas struktūrā vai lidojumu veikšana saistītas ar zemes virsmas izmantošanu (piemēram, izpletņlēcēju desantēšana, kravas desantēšana, gaisa balonu sacensības, gaisa kuģu akrobātiskie lidojumi)."

8. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Civilās aviācijas aģentūra piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 13. punktā minētā iesnieguma saņemšanas (izņemot iesniegumu, kurā norādīts mērķis "militārām vajadzībām" un kas atbilst šo noteikumu 14.4. apakšpunktā minētajam kritērijam) informāciju par gaisa telpas struktūras izmaiņām nosūta saskaņošanai tām pašvaldību iestādēm, virs kuru teritorijām plānots izveidot gaisa telpas struktūras elementu, ja plānotās izmaiņas gaisa telpas struktūrā vai gaisa telpas izmantošanā paredz gaisa kuģu lidojumus augstumā, kas ir zemāks par regulas Nr. 923/2012 pielikuma SERA.5005. un SERA.5015. punktā noteiktajiem minimālajiem augstumiem."

9. Izteikt 17. punktu šādā redakcijā:

"17. Ja plānotās izmaiņas gaisa telpas struktūrā skar gaisa telpu, kur Latvijas gaisa satiksme sniedz gaisa satiksmes pakalpojumus, Civilās aviācijas aģentūra piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 13. punktā minētā iesnieguma saņemšanas un sākotnējās izvērtēšanas, vai nav konstatējami šo noteikumu 19.1., 19.2. un 19.3. apakšpunktā minētie gadījumi, nosūta iesniegumu Latvijas gaisa satiksmei un uzdod 20 darbdienu laikā no iesnieguma saņemšanas izvērtēt iesniegumu un iesniegt Civilās aviācijas aģentūrā izmaiņu paziņojumu atbilstoši regulas Nr. 2017/373 III pielikuma ATM/ANS.OR.A.045. punkta "a" apakšpunkta 1. un 2. punktā noteiktajām prasībām. Ar minēto izmaiņu un procedūras izstrādi un ieviešanu saistītos izdevumus sedz ierosinātājs."

10. Izteikt 20. punktu šādā redakcijā:

"20. Pieņemot lēmumu par gaisa telpas struktūras izmaiņām, Civilās aviācijas aģentūra:

20.1. apstiprina attiecīgā gaisa telpas struktūras elementa izmantošanas procedūras, ja gaisa telpas struktūras mainīšanas procesā tādas ir nepieciešamas, vai apstiprina Latvijas gaisa satiksmes izmaiņas, kuras rada ietekmi uz Latvijas gaisa satiksmes sniegtajiem pakalpojumiem, saskaņā ar regulas Nr. 2017/373 II pielikuma ATM/ANS.AR.C.025. punkta "a" un "b" apakšpunktā noteiktajām prasībām;

20.2. uzdod izmaiņu ierosinātājam atbilstoši normatīvajiem aktiem par aeronavigācijas informācijas sagatavošanas un izplatīšanas kārtību sagatavot un iesniegt publikācijai Latvijas gaisa satiksmei informāciju par gaisa telpas struktūras izmaiņām aeronavigācijas informācijas produktā;

20.3. ja izmaiņu ierosinātājs ierosina īslaicīgas gaisa telpas struktūras izmaiņas un izmaiņu ierosinātājam nav saskaņā ar normatīvajiem aktiem par aeronavigācijas informācijas sagatavošanas un izplatīšanas kārtību noslēgta formālā vienošanās ar Latvijas gaisa satiksmi, uzdod Latvijas gaisa satiksmei atbilstoši normatīvajiem aktiem par aeronavigācijas informācijas sagatavošanas un izplatīšanas kārtību sagatavot un iesniegt publikācijai informāciju par gaisa telpas struktūras izmaiņām aeronavigācijas informācijas produktā;

20.4. ja gaisa telpas elements izveidots kā elastīgais gaisa telpas elements atbilstoši šo noteikumu 22. un 23. punktam, nosaka tā piešķiršanas prioritātes un kritērijus."

11. Papildināt ar 20.1 punktu šādā redakcijā:

"20.1 Lai mainītu gaisa telpas struktūru šo noteikumu 8.1 punktā noteiktajos gadījumos, Nacionālie bruņotie spēki vai Valsts robežsardze ierosina Latvijas gaisa satiksmei izveidot izmaiņas gaisa telpas struktūrā saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes un Latvijas gaisa satiksmes noteikto procedūru par gaisa telpas struktūras izmaiņām ārkārtas gadījumos, kura ir apstiprināta Civilās aviācijas aģentūrā atbilstoši šo noteikumu 20.1. apakšpunktā noteiktajām prasībām."

12. Papildināt ar 20.2 punktu šādā redakcijā:

"20.2 Ja šo noteikumu 8.1 punktā minētajos gadījumos nekontrolējamā gaisa telpā tiek veiktas citas gaisa telpas izmantošanas darbības tām speciāli izveidotajos gaisa telpas struktūras elementos, Latvijas gaisa satiksme informē gaisa telpas lietotājus par nepieciešamību nekavējoties pārtraukt darbības gaisa telpas struktūras elementā un Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs sazinās un koordinē gaisa telpas struktūras elementa atbrīvošanas darbības ar attiecīgā gaisa telpas struktūras elementa kontaktpersonu. Attiecīgo personu kontaktus Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram pēc pieprasījuma sniedz Latvijas gaisa satiksme."

13. Papildināt ar 20.3 punktu šādā redakcijā:

"20.3 Latvijas gaisa satiksme šo noteikumu 20.1 punktā minēto aeronavigācijas informāciju par gaisa telpas struktūras izmaiņām sagatavo un izplata aeronavigācijas informācijas produktā."

14. Papildināt ar 20.4 punktu šādā redakcijā:

"20.4 Latvijas gaisa satiksme veic gaisa telpas struktūras plānošanu saskaņā ar regulas Nr. 2017/373 3. panta 8. punktā noteiktajām prasībām."

15. Izteikt 3. nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3. Gaisa telpas pārvaldība".

16. Izteikt 3.1. apakšnodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3.1. Gaisa telpas elastīgas izmantošanas pārvaldība".

17. Izteikt 21. punktu šādā redakcijā:

"21. Gaisa telpas pārvaldību attiecībā uz gaisa telpas struktūras elementiem, kuriem ir piemērojams regulas Nr. 551/2004 7. panta 1. punktā minētais gaisa telpas elastīgas izmantošanas princips, īsteno atbilstoši regulas Nr. 2150/2005 4., 5. un 6. panta prasībām, un to iedala šādos līmeņos:

21.1. stratēģiskā gaisa telpas pārvaldība;

21.2. pirmstaktiskā gaisa telpas pārvaldība;

21.3. taktiskā gaisa telpas pārvaldība."

18. Izteikt 3.2. apakšnodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3.2. Stratēģiskā līmeņa gaisa telpas elastīgas izmantošanas pārvaldība".

19. Izteikt 26. punktu šādā redakcijā:

"26. Ja pieteiktās izmaiņas gaisa telpas pārvaldībā atrodas gaisa telpā, kurā atrodas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piešķirtās zonas, un šīs zonas vienlaikus pārklājas ar speciālo aviācijas darbu, radionavigācijas iekārtu aplidošanas vai aviācijas paraugdemonstrējumu vai aviācijas skates lidojumu veikšanu laikā un telpā, Civilās aviācijas aģentūra gaisa telpas izmantošanas prioritāti saskaņo ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem."

20. Papildināt ar 26.1 punktu šādā redakcijā:

"26.1 Citus jautājumus, kas skar militāros gaisa telpas lietotājus, Civilās aviācijas aģentūra stratēģiskajā līmenī īsteno, konsultējoties ar Civilmilitārās gaisa telpas plānošanas un koordinācijas ekspertu grupu (turpmāk – ekspertu grupa)."

21. Izteikt 3.3. apakšnodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3.3. Pirmstaktiskā līmeņa gaisa telpas elastīgas izmantošanas pārvaldība".

22. Izteikt 36. punktu šādā redakcijā:

"36. Gaisa telpas pārvaldību pirmstaktiskajā līmenī atbilstoši regulas Nr. 2150/2005 5. pantā noteiktajām prasībām īsteno Latvijas gaisa satiksme, ievērojot regulas Nr. 2017/373 X pielikuma ASM.TR. 100. punktā minētās prasības. Jautājumus, kas skar militārās darbības gaisa telpā, Latvijas gaisa satiksme pirmstaktiskajā līmenī īsteno kopīgi ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem."

23. Izteikt 40. punktu šādā redakcijā:

"40. Ja gaisa telpas lietotāji piesaka vienu vai vairākus gaisa telpas struktūras elementus, kas savstarpēji pārklājas to plānotajā aktivizācijas telpā un laikā vai palielina gaisa satiksmes vadības sektora noslogotību, lēmumu par gaisa telpas struktūras elementa piešķiršanu Latvijas gaisa satiksme pieņem atbilstoši stratēģiskajā līmenī noteiktajām prioritātēm un kritērijiem."

24. Papildināt ar 40.1 punktu šādā redakcijā:

"40.1 Ja civilais un militārais gaisa telpas lietotājs piesaka vienu vai vairākus gaisa telpas struktūras elementus, kas savstarpēji pārklājas to plānotajā aktivizācijas telpā un laikā vai rada jebkuru nozīmīgu gaisa satiksmes vadības sektora noslogotību, pirmstaktiskajā līmenī Latvijas gaisa satiksme prioritāri piešķir gaisa telpas struktūras elementu militārajam gaisa telpas lietotājam, izņemot šādus gadījumus:

40.11. plānojamā militārās zonas piešķiršana, arī piedāvājot gaisa telpas lietotājiem alternatīvos izmantošanas laikus, ietekmē gaisa satiksmes plūsmu tādā apjomā, ka būtu nepieciešams ieviest gaisa satiksmes plūsmas pārvaldības pasākumus saskaņā ar regulas Nr. 255/2010 3. panta 2. punktu;

40.12. plānojamā militārās zonas piešķiršana ietekmē tos gaisa telpas lietotājus, kuriem ar Civilās aviācijas aģentūras lēmumu ir piešķirta augstāka prioritāte saskaņā ar šo noteikumu 26. punktu (piemēram, radionavigācijas iekārtu aplidošanas darbi)."

25. Izteikt 41. punktu šādā redakcijā:

"41. Ja militārie gaisa telpas lietotāji vienlaikus piesaka vienu vai vairākus gaisa telpas struktūras elementus, kas savstarpēji pārklājas to plānotajā aktivizācijas telpā un laikā, jautājumu par gaisa telpas struktūras elementa piešķiršanu izlemj Nacionālie bruņotie spēki un par pieņemto lēmumu nekavējoties informē Latvijas gaisa satiksmi."

26. Izteikt 42. punktu šādā redakcijā:

"42. Latvijas gaisa satiksme var vienoties ar gaisa telpas lietotāju par citu attiecīgā gaisa telpas struktūras elementa izmantošanas vertikālo robežu šī gaisa telpas struktūras elementa izveidotajos izmēros vai citu laiku, ja:

42.1. gaisa telpas struktūras elements saskaņā ar gaisa telpas izmantošanas prioritātēm ir piešķirts citam gaisa telpas lietotājam vai to nedrīkst izmantot, jo jau ir piešķirts cits gaisa telpas struktūras elements izmantošanai, ar kuru tas pārklājas plānotajā aktivizācijas telpā un laikā, un to izmantošanas kārtība neparedz vienlaikus izmantošanu;

42.2. minētā gaisa telpas struktūras elementa plānotajā aktivizācijas telpā un laikā izmantošanas laiks pārklājas ar gaisa telpas struktūras elementa izmantošanas laiku, kas izveidots īslaicīgām vajadzībām, un to izmantošanas kārtība neparedz izmantošanu vienlaikus;

42.3. minētā gaisa telpas struktūras elementa izmantošana pieteiktajā telpā un laikā būtiski ietekmē gaisa satiksmes plūsmu jebkurā gaisa satiksmes vadības sektorā."

27. Izteikt 43.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"43.2. pieprasītais elastīgās izmantošanas elements ir piešķirts citam gaisa telpas lietotājam vai to nedrīkst izmantot, jo jau ir piešķirts izmantošanai vai izveidots īslaicīgs gaisa telpas struktūras elements, ar kuru tas pārklājas plānotajā aktivizācijas telpā un laikā un nav panākta šo noteikumu 42. punktā minētā vienošanās;".

28. Papildināt ar 43.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"43.4. šo noteikumu 38. punktā minētajā pieteikumā nav sniegta šo noteikumu 2. pielikumā minētā obligāti norādāmā informācija."

29. Izteikt 3.4. apakšnodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"3.4. Taktiskā līmeņa gaisa telpas elastīgas izmantošanas pārvaldība".

30. Papildināt ar 48.1 punktu šādā redakcijā:

"48.1 Latvijas gaisa satiksmes struktūrvienība, kura veic gaisa satiksmes vadības pakalpojumus, var vienoties ar militāro TRA vai TSA lietotāju par izmantošanas perioda pagarināšanu vai TRA un TSA izmantošanas paplašināšanu to publicēto robežu ietvaros ārpus pirmstaktiskajā līmenī jau apstiprinātā laika un augstuma ar šādiem nosacījumiem:

48.11. TRA vai TSA izmantošanas laika pagarināšana ir piesaistīta pirmstaktiskajā līmenī piešķirtajam laikam un tā nedrīkst pārsniegt vienu stundu pirms vai vienu stundu pēc pirmstaktiskajā līmenī noteiktā TRA vai TSA izmantošanas laika;

48.12. TRA vai TSA izmantošanas laika pagarināšanu Latvijas gaisa satiksme drīkst piešķirt TRA vai TSA lidojumu līmeņos, kas pilnībā atrodas kontrolējamā gaisa telpā;

48.13. TRA vai TSA izmantošanas izmaiņu rezultātā nav ietekmes uz Latvijas gaisa satiksmes vadībā esošajiem vai plānotajiem lidojumiem;

48.14. pirmstaktiskajā līmenī piešķirtajiem gaisa telpas struktūras elementiem ir prioritāte attiecībā pret taktiskajā līmenī koordinētu TSA vai TRA izmantošanu;

48.15. ja militārajām vajadzībām izveidotās TRA vai TSA zonas nav rezervētas un nav piešķirtas pirmstaktiskajā līmenī, Latvijas gaisa satiksmes struktūrvienība, kura veic gaisa satiksmes vadības pakalpojumus, var vienoties ar militāro gaisa telpas lietotāju par šo zonu izmantošanu ar šādiem nosacījumiem:

48.15.1. ja šīs TRA vai TSA pilnībā atrodas kontrolējamā gaisa telpā un tās ir izveidotas šādiem gadījumiem;

48.15.2. TRA vai TSA izmantošanas rezultātā nav ietekmes uz Latvijas gaisa satiksmes vadībā esošajiem vai plānotajiem lidojumiem;

48.15.3. pirmstaktiskajā līmenī piešķirtajiem gaisa telpas struktūras elementiem, kā arī īslaicīgi izveidotajiem gaisa telpas struktūras elementiem ir prioritāte attiecībā pret šādu taktiskajā līmenī koordinētu TSA vai TRA izmantošanu."

31. Papildināt ar 48.2 punktu šādā redakcijā:

"48.2 Elastīgo gaisa telpas struktūras elementu lietotājiem jāizmanto attiecīgais gaisa telpas elements laikposmā no tā aktivizācijas līdz deaktivizācijai, neieskaitot deaktivizācijas laika vērtību."

32. Papildināt ar 48.3 punktu šādā redakcijā:

"48.3 Gaisa telpas struktūras elementu lietotāji nodrošina savu sasniedzamību, izmantojot vismaz vienu no šo noteikumu 1. vai 2. pielikumā norādītajiem vai zināmajiem sakaru kanāliem (piemēram, radiofrekvence vai telefons), un šo noteikumu 8.1 punktā minētajā ārkārtas gadījumā pēc informācijas saņemšanas no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem vai Valsts robežsardzes par nepieciešamību pārtraukt savu darbību piešķirtā gaisa telpas struktūras elementā nodrošina, ka visi ar gaisa telpas struktūras elementa izmantošanu saistītie lietotāji nekavējoties pārtrauc savas darbības attiecīgajā gaisa telpas struktūras elementā līdz ārkārtas gadījuma izbeigšanai."

33. Papildināt ar 48.4 punktu šādā redakcijā:

"48.4 Gaisa telpas lietotājs, kuram jau ir piešķirts gaisa telpas struktūras elements, var atteikties no tā izmantošanas, informējot par to Latvijas gaisa satiksmi."

34. Izteikt 1. pielikumu jaunā redakcijā (1. pielikums).

35. Izteikt 2. pielikumu jaunā redakcijā (2. pielikums).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs T. Linkaits

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 13. decembra
noteikumiem Nr. 773

"1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. janvāra
noteikumiem Nr. 26

Iesniegums par gaisa telpas struktūras izmaiņām1

1. Vārds, uzvārds (nosaukums)  
2. Personas kods (reģistrācijas numurs)  
3. Kontaktinformācija   Adrese (deklarētā dzīvesvieta vai juridiskā adrese)  
Tālruņa numurs
Faksa numurs
E-pasta adrese
Tālruņa numurs gaisa kuģu lidojuma drošuma nodrošināšanai un ārkārtas gadījumiem zonas aktivizācijas laikā

4. Esošās situācijas apraksts, izmaiņu ieviešanas pamatojums un mērķis2   Civilām vajadzībām:  
  izveidošana

mainīšana

slēgšana

 
Militārām vajadzībām3:  
  izveidošana

mainīšana

slēgšana

 
5. Gaisa telpas struktūras elements, kurā ievieš izmaiņas Gaisa trase

Nosacījuma maršruts (CDR)

Ilglaicīgā bīstamā zona (D)

Īslaicīgā bīstamā zona (D)

Ilglaicīgā ierobežotu lidojumu zona (R)

Īslaicīgā ierobežotu lidojumu zona (R)

Aizliegtā zona (P)

Īslaicīgi rezervēta zona (TRA)

Īslaicīgi norobežota zona (TSA)

Pārrobežu zona (CBA)

Gaisa satiksmes vadības rajons (CTA)

Gaisa satiksmes vadības zona (CTR)

Lidlauka gaisa satiksmes zona (ATZ)

Satiksmes informācijas zona (TIZ)

Satiksmes informācijas rajons (TIA)

Lidlauka gaisa satiksmes vadības rajons (TMA)

Lidojumu informācijas rajons (FIR)

Cits

6. Spēkā esošās procedūras gaisa telpas struktūras elementa izmantošanai Ir4

Nav

7. Izmaiņas raksturojošie fiziskie parametri Gaisa telpas struktūras elementa horizontālās plaknes robežu ģeometrija

1. Aplis

Rādiuss _____________ (jūras jūdzes) un gaisa telpas struktūras elementa centra koordinātas _______________________________

2. Poligons

 Gaisa telpas struktūras elementa ģeogrāfiskās koordinātas horizontālajā plaknē _______________________________

3. Koridors

 Koridora centrālās ass līnijas punktu koordinātas _______________________________

un koridora kopējais platums _____________ (jūras jūdzes)

Piezīme. Koordinātas norāda WGS-84 sistēmā formātā – grādi (DD)/minūtes (MM)/sekundes (SS), iekļaujot arī nulles vērtības (DDMMSS – ģeogrāfiskais platums; DDDMMSS – ģeogrāfiskais garums). Koordinātas norāda kā kopīgu koordinātu pāri (16 simboli).

Piemērs.

D

D

M

M

S

S

N

D

D

D

M

M

S

S

E

Gaisa telpas struktūras elementa robežas vertikālajā plaknē

1. Augšējā robeža – augstums vertikālajā plaknē (pēdās vai lidojumu līmeņos) un augstuma atskaites punkts (zemes vai ūdens virsma – SFC, vidējais jūras līmenis – MSL vai standarta atmosfēra – STD)

_________________________________________________

2. Apakšējā robeža – augstums vertikālajā plaknē (pēdās vai lidojumu līmeņos) un augstuma atskaites punkts (zemes vai ūdens virsma – SFC, vidējais jūras līmenis – MSL vai standarta atmosfēra – STD)

_________________________________________________

 Darbības laiks (pēc koordinētā pasaules laika (UTC)) un grafiks (diena/mēnesis/gads)

_________________________________________________

Izmaiņu priekšlikuma detalizēts attēls

8. Gaisa telpas struktūras izmaiņu ieviešanas laiks   Īslaicīgas:
no
   
līdz  
Ilglaicīgas (plānotais spēkā stāšanās datums saskaņā ar AIRAC ciklu)
9. Konsultācijas ar iesaistītajām pusēm Ir veiktas4

Nav veiktas

10. Veikts drošības novērtējums Ir veikts4

Nav veikts

11. Izmaiņu ieviešana nodrošināta ar aeronavigācijas, komunikācijas un meteoroloģiskajiem līdzekļiem 4

12. Izmaiņu ietekme uz gaisa satiksmi nekontrolējamā gaisa telpā Ir4

Nav

13. Cita informācija par gaisa telpas struktūras elementu Ir4

Nav

14. Ar Latvijas gaisa satiksmi noslēgta formāla vienošanās par kārtību, kādā sniedzami aeronavigācijas dati un aeronavigācijas informācija Ir

Nav

Piezīmes.

1 Ja gaisa telpas struktūras izmaiņu ieviešana un tās izmantošanas kārtība ir savstarpēji funkcionāli saistītas, iesniedz vienu iesniegumu par visām izmaiņām.

2 Atzīmē vienu vai vairākus mērķus un apraksta izmaiņu pamatojumu (piemēram, gaisa satiksmes plūsmas optimizēšana, akrobātiskie lidojumi vai izpletņlēcēju desantēšana, īpaši augsti planieru lidojumi, šaušanas un spridzināšanas darbības, militārie mācību lidojumi, zemie lidojumi, gaisa kauju lidojumi, negatīvās ietekmes uz vidi vai sabiedrību mazināšana, gaisa telpas caurlaidības spējas palielināšana).

3 Latvijas Nacionālie bruņotie spēki apliecina, ka uzņemas atbildību par attiecīgajā gaisa telpas struktūras elementā veiktajām darbībām saskaņā ar nacionālajiem un starptautiskajiem tiesību aktiem.

4 Iesniegumam pievieno apstiprinošus dokumentus."

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 13. decembra
noteikumiem Nr. 773

"2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. janvāra
noteikumiem Nr. 26

Elastīgi izmantojamo gaisa telpas struktūras elementu izmantošanas pieteikums

1.  
 

(gaisa telpas elastīgas izmantošanas struktūras elementa vai zonas nosaukums)1

2.  
 

(plānotais gaisa telpas elementa izmantošanas veids)3

3.  
 

(pieprasītās vertikālās robežas (augšējās un apakšējās))1

4.  
 

(datums un aktivizācijas laiks un datums un deaktivizācijas laiks, līdz kuram gaisa telpas izmantošana tiks pabeigta, neieskaitot beigu laika vērtību)1

5.  
 

(gaisa kuģa tips, gaisa kuģu skaits, gaisa kuģu skaits grupā)2

6.  
 

(atpazīšanas zīme vai militārajam gaisa kuģim – reģistrācijas numurs un transpondera kods)2

7.  
 

(misijas vadības struktūrvienība vai lietotājs vai grupveida lietotāju pārstāvis)
(tālruņa numurs un e-pasts vai fakss)1

8.  
 

(pieteicēja struktūrvienības, organizācijas nosaukums vai vārds, uzvārds un amats)
(tālruņa numurs un e-pasts vai fakss)1

9.  
 

(ja nepieciešams, cita pieteicēja sniegtā informācija)3

10. Valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" lēmums
11.  
 

(vārds, uzvārds, amats)

12.  
 

(cita informācija)

Piezīmes.

1 Obligāti iesniedzama informācija.

2 Obligāti iesniedzama informācija, ja darbības zonā ir saistītas ar gaisa kuģiem, kuru darbība paredzēta gaisa telpā, kur tiek sniegta gaisa satiksmes vadība.

3 Obligāti iesniedzama informācija, ja tas ir noteikts gaisa telpas struktūras elementa izmantošanas nosacījumos vai ja pieteicējs uzskata par nepieciešamu, lai nodrošinātu gaisa kuģu lidojumu drošumu (piemēram, ja tas izriet no valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" lēmumā izvirzītajiem lidojuma drošuma nosacījumiem)."

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!