• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2022. gada 25. oktobra saistošie noteikumi Nr. 52 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 67 "Par veselību veicinošiem pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.11.2022., Nr. 215 https://www.vestnesis.lv/op/2022/215.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 53

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2019. gada 19. decembra saistošajos noteikumos Nr. 54 "Par Jūrmalas pilsētas pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas"

Vēl šajā numurā

04.11.2022., Nr. 215

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 52

Pieņemts: 25.10.2022.

OP numurs: 2022/215.10

2022/215.10
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Jūrmalas domes saistošie noteikumi Nr. 52

Jūrmalā 2022. gada 25. oktobrī (prot. Nr. 16, 19. p.)

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 67 "Par veselību veicinošiem pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
15. panta pirmās daļas 6. punktu, 43. panta trešo daļu

Izdarīt Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 67 "Par veselību veicinošiem pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas pašvaldībā" šādus grozījumus:

1. Aizstāt nosaukumā un visā tekstā vārdu "pilsēta" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "valstspilsēta" (attiecīgā locījumā).

2. Svītrot 3.5. apakšpunktu.

3. Papildināt ar 3.8., 3.9. un 3.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.8. brīvā peldēšana;

3.9. vingrošana trenažieru zālē;

3.10. vingrošanas ūdenī pakalpojums pirmsskolas vecuma bērniem.".

4. Svītrot 4. punktā vārdus "pilsētas domes".

5. Aizstāt 14. punktā vārdus "pilsētas pašvaldības iestādei "Sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri"" ar vārdiem "Sociālo pakalpojumu centram "Kauguri"".

6. Svītrot 18. punktā vārdus "pilsētas pašvaldības iestāde"".

7. Svītrot 25. punktā vārdus "pilsētas pašvaldības iestāde"".

8. Svītrot VII nodaļu.

9. Papildināt ar VII1 un VII2 nodaļu šādā redakcijā:

"VII.1 Brīvās peldēšanas pakalpojuma saņemšanas kārtība

40.11. Brīvās peldēšanas pakalpojums ir mērķtiecīgu vingrojumu programma ar mērķi samazināt personas ķermeņa masu, uzlabot dzīves kvalitāti, mazināt un novērst liekā svara radīto kaitējumu veselībai.

40.12. Brīvā peldēšana ietver fizioterapeita konsultāciju, nodarbību ciklu uzsākot, un 20 brīvās peldēšanas baseinā (40 minūtes) kalendārajā gadā.

40.13. Brīvās peldēšanas pakalpojumu ir tiesīgas saņemt pilngadīgas personas ar peldētprasmi darbspējas vecumā līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam, kuru ķermeņa masas indekss ir virs 25 un personas ar peldētprasmi, kuras sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanas vecumu.

40.14. Lai saņemtu brīvās peldēšanas pakalpojumu, persona šo saistošo noteikumu 4. punktā minētajam iesniegumam pievieno ģimenes ārsta izziņu par personas veselības stāvokli, norādot ķermeņa masas indeksu un informāciju par medicīnisko kontrindikāciju neesamību pakalpojuma saņemšanai, kā arī rekomendācijas veselības veicināšanas pakalpojumu saņemšanai.

40.15. Labklājības pārvalde informē Jūrmalas sociālo pakalpojumu centru "Kauguri" par personai brīvās peldēšanas pakalpojuma piešķiršanu.

40.16. Fizioterapeita pakalpojumus brīvās peldēšanas pakalpojumam nodrošina Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri".

40.17. Gadījumā, ja brīvās peldēšanas pakalpojums ir nodrošināts visām personām, kuras to pieprasījušas esošā kalendāra gada ietvaros, Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri" slēdz papildus vienošanās ar personām, kuras noteiktā kalendārā gada ietvaros jau ir saņēmušas noteikto pakalpojuma apjomu, un atkārtoti lūgušas saņemt brīvās peldēšanas pakalpojumu.

40.18. Par brīvās peldēšanas pakalpojuma saņemšanas kārtību persona ar Jūrmalas sociālo pakalpojumu centru "Kauguri" slēdz līgumu.

VII.2 Vingrošanas trenažieru zālē pakalpojuma saņemšanas kārtība

40.21. Vingrošana trenažieru zālē ir mērķtiecīgu vingrojumu programma ar mērķi samazināt personas ķermeņa masu, uzlabot dzīves kvalitāti, mazināt un novērst liekā svara radīto kaitējumu veselībai.

40.22. Vingrošana trenažieru zālē ietver fizioterapeita konsultāciju, uzsākot nodarbību ciklu, un 20 nodarbības grupā trenažieru zālē (45 minūtes) sporta speciālista vadībā kalendārajā gadā.

40.23. Vingrošanas trenažieru zālē pakalpojumu ir tiesīgas saņemt pilngadīgas personas darbspējas vecumā līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam, kuru ķermeņa masas indekss ir virs 25.

40.24. Lai saņemtu vingrošanas trenažieru zālē pakalpojumu, persona šo saistošo noteikumu 4. punktā minētajam iesniegumam pievieno ģimenes ārsta izziņu par personas veselības stāvokli, norādot ķermeņu masas indeksu un informāciju par medicīnisko kontrindikāciju neesamību pakalpojuma saņemšanai, kā arī rekomendācijas veselības veicināšanas pakalpojumu saņemšanai.

40.25. Labklājības pārvalde informē Jūrmalas sociālo pakalpojumu centru "Kauguri" par personai piešķirto vingrošanas trenažieru zālē pakalpojumu.

40.26. Fizioterapeita un sporta speciālista pakalpojumus vingrošanas trenažieru zālē pakalpojumam nodrošina Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri".

40.27. Gadījumā, ja vingrošanas trenažieru zālē pakalpojums ir nodrošināts visām personām, kuras to pieprasījušas esošā kalendāra gada ietvaros, Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri" slēdz papildus vienošanās ar personām, kuras noteiktā kalendārā gada ietvaros jau ir saņēmušas noteikto pakalpojuma apjomu, un atkārtoti lūgušas saņemt vingrošanas trenažieru zālē pakalpojumu.

40.28. Par vingrošanas trenažieru zālē pakalpojuma saņemšanas kārtību persona ar Jūrmalas sociālo pakalpojumu centru "Kauguri" slēdz līgumu.".

10. Papildināt ar VIII2 nodaļu šādā redakcijā:

"VIII.2 Vingrošanas ūdenī pakalpojuma pirmsskolas vecuma bērniem saņemšanas kārtība

53.21. Vingrošanas ūdenī pakalpojums pirmsskolas vecuma bērniem ir mērķtiecīgu aktivitāšu programma bērniem pirmsskolas vecumā ar mērķi uzlabot un stiprināt imunitāti, sekmēt bērna psihomotoro attīstību, mazināt muskuļu tonusu un psihoemocionālo spriedzi, koriģēt un sekmēt balsta-kustību aparāta pareizu attīstību.

53.22. Vingrošanas ūdenī pakalpojumu pirmsskolas vecuma bērniem ir tiesības saņemt no sešu mēnešu vecuma līdz septiņu gadu vecumam.

53.23. Vingrošanas ūdenī pakalpojums pirmsskolas vecuma bērniem ietver 20 grupu nodarbības baseinā (30 minūtes) bērniem līdz trīs gadu vecumam pavadošās personas uzraudzībā un bērniem no trīs gadu vecuma pavadošās personas uzraudzībā 20 nodarbības grupā baseinā (30 minūtes) sporta speciālista vadībā kalendārajā gadā.

53.24. Lai saņemtu vingrošanas ūdenī pakalpojumu pirmsskolas vecuma bērniem, bērna likumiskais pārstāvis šo saistošo noteikumu 4. punktā minētajam iesniegumam pievieno ģimenes ārsta izziņu par bērna veselības stāvokli un informāciju par medicīnisko kontrindikāciju neesamību vingrošanas ūdenī pakalpojuma pirmsskolas vecuma bērniem pakalpojuma saņemšanai, kā arī rekomendācijas veselības veicināšanas pakalpojumu saņemšanai.

53.25. Labklājības pārvalde informē Jūrmalas sociālo pakalpojumu centru "Kauguri" par piešķirto vingrošanas ūdenī pakalpojumu pirmsskolas vecuma bērniem.

53.26. Sporta speciālista pakalpojumus vingrošanas ūdenī pakalpojumam pirmsskolas vecuma bērniem nodrošina Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri".

53.27. Gadījumā, ja vingrošanas ūdenī pakalpojums pirmsskolas vecuma bērniem ir nodrošināts visām personām, kuras to pieprasījušas esošā kalendāra gada ietvaros, Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri" slēdz papildus vienošanās ar personām, kuras noteiktā kalendārā gada ietvaros jau ir saņēmušas noteikto pakalpojuma apjomu, un atkārtoti lūgušas saņemt vingrošanas ūdenī pakalpojumu pirmsskolas vecumā bērniem.

53.28. Par vingrošanas ūdenī pakalpojuma pirmsskolas vecuma bērniem saņemšanas kārtību bērna likumiskais pārstāvis, Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri slēdz līgumu.".

11. Aizstāt 54. un 55. punktā vārdu "domes" ar vārdu "pašvaldības".

Jūrmalas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas domes 2022. gada 25. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 52 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 67 "Par veselību veicinošiem pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas pašvaldībā""

1. Īss projekta satura izklāsts 1.1. Pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 6. punktu, pašvaldībai jānodrošina veselības aprūpes pieejamība, kā arī jāveicina iedzīvotāju veselīgs dzīvesveids un sports.

1.2. Saistošie noteikumi paredz līdzšinējā vingrošana ūdenī pakalpojuma vietā ieviest pakalpojumus – brīvā peldēšana, vingrošana trenažieru zālē un vingrošana ūdenī pirmsskolas vecuma bērniem, kuru pamata deklarētā dzīvesvieta ir Jūrmalas valstspilsētā. Pakalpojumu brīvā peldēšana un vingrošana trenažieru zālē mērķis ir samazināt personas ķermeņa masu, uzlabot dzīves kvalitāti, mazināt un novērst liekā svara radīto kaitējumu veselībai, aptaukošanās mazināšana iedzīvotāju vidū, kas ir būtisks sirds un asinsvadu slimību riska faktors. Pakalpojumi paredzēti pilngadīgām personām darbspējas vecumā līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam, kuru ķermeņa masas indekss ir virs 25 un personām ar peldētprasmi, kuras sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanas vecumu.

1.3. Vingrošana ūdenī pakalpojuma pirmsskolas vecuma bērniem mērķis ir uzlabot, stiprināt imunitāti, sekmēt bērna psihomotoro attīstību, mazināt muskuļu tonusu un psihoemocionālo spriedzi, koriģēt un sekmēt balsta-kustību aparāta pareizu attīstību. Pakalpojums paredzēts bērniem no sešu mēnešu vecuma līdz septiņu gadu vecumam.

1.4. Ar saistošajiem noteikumiem veiktas izmaiņas, precizēts Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības nosaukuma lietojums un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības iestāžu un/vai to struktūrvienību nosaukumus atbilstoši Jūrmalas domes 2021. gada 16. decembra saistošajiem noteikumiem Nr. 49 "Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības nolikums".

2. Projekta nepieciešamības pamatojums 2.1. Saistošo noteikumu grozījumi nodrošina veselību veicinošo pakalpojumu saņēmēju mērķa grupām skaidri saprotamu informāciju un kārtību par pašvaldības veselību veicinošo pakalpojumu saņemšanu.

2.2. Ar saistošajiem noteikumiem tiek veikti precizējumi atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 8. panta trešajai daļai un Jūrmalas domes 2021. gada 16. decembra saistošajiem noteikumiem Nr. 49 "Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības nolikums".

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav paredzēts palielināt budžeta līdzekļus, jo pakalpojumus ir plānots nodrošināt Jūrmalas sociālo pakalpojuma centram "Kauguri esošo resursu ietvaros, nepalielinot darbinieku skaitu un Sporta servisa centra budžetā attiecīgajā gadā piešķirtajiem līdzekļiem pakalpojumu nodrošināšanai.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Pakalpojumu piešķiršanu nodrošinās Jūrmalas Labklājības pārvalde un īstenos Jūrmalas sociālo pakalpojumu centrs "Kauguri".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošie noteikumi ir labvēlīgi privātpersonām, līdz ar to nav notikušas konsultācijas.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!