Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2022. gada 19. oktobra saistošie noteikumi Nr. RD-22-165-sn "Par pašvaldības nodevu par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2022., Nr. 209 https://www.vestnesis.lv/op/2022/209.26

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. RD-22-167-sn

Grozījumi Rīgas domes 2022. gada 24. augusta saistošajos noteikumos Nr. 153 "Kārtība, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu"

Vēl šajā numurā

27.10.2022., Nr. 209

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: RD-22-165-sn

Pieņemts: 19.10.2022.

OP numurs: 2022/209.26

2022/209.26
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. RD-22-165-sn

Rīgā 2022. gada 19. oktobrī (prot. Nr. 72, 2. §)

Par pašvaldības nodevu par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
12. panta pirmās daļas 1. punktu, Ministru kabineta
2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 3. un 16.1 punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka pašvaldības nodevas likmes par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu (turpmāk – nodeva) un nodevas maksāšanas kārtību.

2. Nodevas likme par izziņas par civilstāvokļa akta reģistrāciju izsniegšanu ir 4,25 euro.

3. Nodevas likme par civilstāvokļa aktu reģistra ieraksta kopijas izsniegšanu ir 4,25 euro.

4. Nodevas likme par civilstāvokļa aktu reģistra ieraksta datorizdrukas izsniegšanu ir 4,25 euro.

5. Nodevas likme par daudzvalodu standarta veidlapas izziņai par civilstāvokļa akta reģistrāciju vai atkārtotai civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecībai izsniegšanu ir 4,25 euro.

6. Nodevu maksā pirms Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanas.

7. No nodevas samaksas ir atbrīvojama persona, kura pieprasa dokumentus uzturlīdzekļu piedziņas lietās, valsts pabalstu un pensiju piešķiršanas lietās, adopcijas, aizbildnības, aizgādnības, bijušo īpašumu denacionalizācijas un politiski represēto personu reabilitācijas lietās, persona, kura reģistrējusies Rīgas valstspilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā, kā arī persona ar I un II grupas invaliditāti un persona, kurai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir piešķirts trūcīgas mājsaimniecības statuss.

8. Nodevu ieskaita Rīgas valstspilsētas pašvaldības pamatbudžeta vispārējo ieņēmumu kontā.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2022. gada 19. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. RD-22-165-sn "Par pašvaldības nodevu par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem "Par pašvaldības nodevu par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu" tiek noteiktas nodevas likmes par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu izstrādāto oficiālo dokumentu un apliecinātu to kopiju saņemšanu (turpmāk – nodeva) un nodevas maksāšanas kārtība.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Maksa par saistošo noteikumu 2.–4. punktā paredzētajiem nodevas objektiem līdz šim tika noteikta ar Rīgas domes 2008. gada 15. aprīļa lēmumu Nr. 3565 "Par Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu maksas pakalpojumiem" kā maksa par valsts pārvaldes funkciju ietvaros sniegtajiem pakalpojumiem, un tās apmērs nebija mainīts kopš 2014. gada 2. janvāra.

Jauns nodevas objekts ir daudzvalodu standarta veidlapas izziņai par civilstāvokļa akta reģistrāciju vai atkārtotai civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecībai izsniegšana.

Lai izvērtētu nodevas apmēra samērīgumu pašvaldības sniegtajam nodrošinājumam, tika ņemtas vērā šādas tiešās un netiešās izmaksas: atalgojums, darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pabalsti, kompensācijas, biroja preču izmaksas, Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu rīcībā esošo pamatlīdzekļu nolietojums.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Neietekmē.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Nodevu iekasē Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas.

5. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav notikušas.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!