• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Siguldas novada domes 2022. gada 22. septembra saistošie noteikumi Nr. 45 "Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 4. novembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2022., Nr. 196 https://www.vestnesis.lv/op/2022/196.26

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

10.10.2022., Nr. 196

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Siguldas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 45

Pieņemts: 22.09.2022.

OP numurs: 2022/196.26

2022/196.26
RĪKI

Siguldas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Siguldas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 45

Siguldā 2022. gada 22. septembrī

Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 4. novembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem"

Apstiprināti ar Siguldas novada pašvaldības domes
2022. gada 22. septembra lēmumu (prot. Nr. 18, 11. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu

1. Izdarīt Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 4. novembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem" šādus grozījumus:

1.1. izteikt 18.14 punktu šādā redakcijā:

"18.14 Piešķirtais pabalsts tiek pārtraukts ar nākamā kalendārā mēneša pirmo datumu no konstatēšanas brīža vai pabalsts netiek piešķirts, ja nepastāv apstākļi, kas ir par pamatu pabalsta piešķiršanai";

1.2. papildināt noteikumus ar 18.19 punktu šādā redakcijā:

"18.19 Nosacījums par deklarēšanos Siguldas novada administratīvajā teritorijā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 netiek piemērots tiem izglītojamiem, kuri pēc kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 pārcēlušies dzīvot uz Siguldas novadu un izglītojamais un vismaz viens no vecākiem deklarējuši pastāvīgo dzīvesvietu Siguldas novadā. Pārcelšanās tiek apstiprināta ar īpašumā, valdījumā vai lietošanā iegūtu dzīvošanai derīgu nekustamā īpašuma objektu Siguldas novadā".

2. Noteikumi piemērojami ar 2022. gada 1. septembri.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs U. Mitrevics

 

Paskaidrojuma raksts
Siguldas novada pašvaldības domes 2022. gada 22. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 45 "Grozījumi Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 4. novembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Lai nodrošinātu pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu, 2021. gada 4. novembrī apstiprināti saistošie noteikumi Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem". 2022. gada 14. jūlijā izdarīti grozījumi šajos noteikumos, kuru ietvaros tie papildināti ar jaunu atbalsta veidu "Pabalsts izglītojamiem pirmsskolas izglītības, vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs ēdināšanas pakalpojumu apmaksai". Minētais pabalsts tika paredzēts kā atbalsts noteikumos norādīto izglītojamo ģimenēm izglītojamo ēdināšanas izdevumu segšanai pašvaldības vispārējās izglītības pakāpes iestādēs. Pirmsskolas izglītības iestādēs pabalsts paredzēts izglītojamo dienas ēdienkartes (brokastis, pusdienas, launags) apmaksai un vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs komplekso pusdienu apmaksai. Ar šo atbalstu izglītojamie nezaudē iespēju saņemt ēdināšanas pakalpojumus vispārējā kārtībā.

Noteikumos iestrādātas prasības atbalsta saņēmēju ģimenēm par parādsaistību neesamību pret pašvaldību un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem atbalsta izmantošanas gadījumā. Nosacījums par parādsaistību neesamību iestrādāts nolūkā disciplinēt ģimenes nokārtot un neuzkrāt parādsaistības pie apstākļiem, ja vēlas izmantot pašvaldības pēc brīvprātīgas iniciatīvas noteikto atbalstu izglītojamo ēdināšanai izglītības iestādēs.

Noteikumos paredzētais atbalsts attiecas uz tām ģimenēm, kuras nav trūcīgas vai maznodrošinātas. Izglītojamiem no trūcīgām vai maznodrošinātajām ģimenēm ēdināšanas atbalsts 100 % apmērā pienākas saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības domes 2021. gada 14. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 22 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni un sociālās palīdzības pabalstiem Siguldas novadā". Šīm ģimenēm atbalsta sniegšanas gadījumā nav izvirzītas prasības par parādsaistību neesamību atbalsta saņemšanas gadījumā.

Jaunajam mācību gadam uzsākoties un piemērojot saistošajos noteikumos Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem" noteiktajām atbalstu saņēmēju ģimenēm ēdināšanas atbalstu, netika piemērota prasība par parādsaistību neesamību atbalsta izmantošanas gadījumā nolūkā, lai dotu iespēju vecākiem risināt jautājumu par parādsaistību nokārtošanas iespējām. Līdz šim nevienā no brīvprātīgas atbalsta piemērošanas gadījumiem nosacījums par parādsaistībām nav piemērots gadījumos, kad vecāki ir noslēguši vienošanos par parāda atmaksu pa daļām.

Ņemot vērā enerģētisko krīzi un strauji neprognozējamo cenu kāpumu, kā arī ņemot vērā to, ka ar ēdināšanas atbalsta ieviešanu izglītības iestādēs prasība par parādsaistību neesamību atbalsta izmantošanas gadījumā netika piemērota, ir izteikts priekšlikums grozīt 2021. gada 4. novembra saistošo noteikumu Nr. 24 "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem" nodaļu "Pabalsts izglītojamiem pirmsskolas izglītības, vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs ēdināšanas pakalpojumu apmaksai", izslēdzot prasības atbalsta saņēmēju ģimenēm par parādsaistību neesamību pret pašvaldību un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem ēdināšanas atbalsta izmantošanas gadījumā.

Saistošo noteikumu projekta īss satura izklāsts Ar noteikumu "Par Siguldas novada pašvaldības brīvprātīgas iniciatīvas pabalstiem" grozījumiem izslēgta prasības par parādsaistību neesamību pabalsta "ēdināšanas pakalpojumu apmaksai izglītojamiem izglītības iestādēs" izmantošanas gadījumā. Kā arī vienlaicīgi ar šiem grozījumiem pašvaldība ir iestrādājusi labvēlīgāku nosacījumu tām ģimenēm, kuras izlēmušas pārcelties dzīvot uz Siguldas novadu un savu dzīvesvietu Siguldas novadā deklarējušas pēc kārtējā gada 1. janvāra, tādejādi dodot iespēju pretendēt uz noteikumos paredzēto ēdināšanas atbalstu izglītības iestādē arī šīm jaunienākušajām ģimenēm Siguldas novadā. Pārcelšanās tiek apstiprināta ar īpašumā, valdījumā vai lietošanā iegūtu dzīvošanai derīgu nekustamā īpašuma objektu Siguldas novadā.
Ietekme uz budžetu Grozījumu veikšana neparedz veikt izmaiņas pašvaldības budžetā.
Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
Informācija par administratīvajām procedūrām Jautājumos par saistošo noteikumu piemērošanu var vērsties Siguldas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas pārvaldē, Siguldas novada pašvaldības Sociālajā dienestā, kā arī Siguldas novada pašvaldības attiecīgajā izglītības iestādē, kurā mācās izglītojamais.
Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav veiktas. Saistošo noteikumi un paskaidrojuma raksts pirms apstiprināšanas ievietots Siguldas novada pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs U. Mitrevics

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!