Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Madonas novada domes 2022. gada 31. marta saistošie noteikumi Nr. 9 "Par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu Madonas novada pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.09.2022., Nr. 184 https://www.vestnesis.lv/op/2022/184.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Preiļu novada domes saistošie noteikumi Nr. 2022/12

Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu

Vēl šajā numurā

22.09.2022., Nr. 184

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Madonas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 9

Pieņemts: 31.03.2022.

OP numurs: 2022/184.10

2022/184.10
RĪKI

Madonas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 9

Madonā 2022. gada 31. martā

Par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu Madonas novada pašvaldībā

APSTIPRINĀTI
ar Madonas novada pašvaldības domes
2022. gada 31. marta lēmumu Nr. 204 (prot. Nr. 8, 21. p.)

Precizēti
ar Madonas novada pašvaldības domes
2022. gada 20. septembra lēmumu Nr. 568 (prot. Nr. 20, 5. p.)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
3. panta (1.4) daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – "Saistošie noteikumi") nosaka kārtību, kādā Madonas novada pašvaldība (turpmāk – "Pašvaldības") piemēro paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

2. Saistošajos noteikumos lietotie termini:

2.1. Būvei piekritīga zeme – zemes platība, kas tiek noteikta saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā pieejamajiem datiem šādā veidā:

2.1.1. ja uz zemes vienības ir viena būve, tad par būvei piekritīgo zemi nosaka šo zemes vienība. Ja uz vienas zemes vienības ir vairākas būves, tad katrai būvei piekritīgo zemes platību nosaka proporcionāli katras būves kopējai platībai;

2.1.2. ja lauku apvidū uz zemes vienības ir viena būve, tad būvei piekritīgo zemi nosaka pēc lietošanas mērķa eksplikācijas – zeme zem ēkām un pagalmiem;

2.1.3. ja uz zemes vienības ir daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka, tad par dzīvoklim piekritīgo zemi nosaka dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošo zemes kopīpašuma domājamo daļu.

3. Būvei piekritīgās zemes kadastrālo vērtību nosaka, ņemot vērā Saistošo noteikumu 2. punktā noteikto, proporcionāli kopējai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā pieejamajai konkrētās zemes vienības kadastrālajai vērtībai.

II. Paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošana vidi degradējošām, sagruvušām un cilvēku drošību apdraudošām būvēm

4. Vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju klasificēšanu, pieņemot attiecīgos lēmumus, nodrošina Pašvaldības Vidi degradējošo būvju komisija (turpmāk – "Komisija"), kas darbojas saskaņā ar tās nolikumu un Latvijas Republikā spēkā esošajiem tiesību aktiem.

5. Būvei, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, ar nākamo mēnesi pēc būves klasificēšanas attiecīgajā būvju kategorijā (Komisijas lēmuma pieņemšanas) piemēro nekustamā īpašuma nodokļu likmi 3 procentu apmērā no lielākās turpmāk minētās kadastrālās vērības:

5.1. būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības;

5.2. būves kadastrālās vērtības.

6. Madonas novada Centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļa piemēro nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā sākot ar nākamo mēnesi pēc Komisijas lēmuma, ar kuru būve klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, pieņemšanas un ievieto informāciju Madonas novada pašvaldības mājas lapā, publicējot attiecīgā nekustamā īpašuma adresi un kadastra apzīmējumu.

7. Maksāšanas paziņojumu par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu Madonas novada Centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļa nosūta nodokļu maksātājam viena mēneša laikā pēc tam, kad pieņemts Komisijas lēmums, ar kuru būve klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša.

8. Madonas novada Centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļa veic nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajā kārtībā, sākot ar nākamo mēnesi pēc Komisijas lēmumu par vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves statusa atcelšanu pieņemšanas.

III. Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma apstrīdēšanas kārtība

9. Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu var apstrīdēt likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajā kārtībā.

IV. Noslēguma jautājums

10. Ar saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē Madonas novada pašvaldības 2020. gada 30. jūnija saistošie noteikumi Nr. 9 "Par nekustamā īpašuma objektiem, kuri tiek aplikti ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļu likmi Madonas novadā".

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Lungevičs

 

Paskaidrojuma raksts
Madonas novada pašvaldības 2022. gada 31. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 9 "Par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu Madonas novada pašvaldībā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta (1.4) daļu.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Madonas novada pašvaldībā piemēro paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

2. Saistošo noteikumu projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu šobrīd Madonas novada pašvaldībā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme tiek piemērota būvēm kas klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas, kā arī būvēm, kuru būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu ilgums saskaņā ar Madonas novada pašvaldības 2020. gada 30. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 9 "Par nekustamā īpašuma objektiem, kuri tiek aplikti ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļu likmi Madonas novadā". Minētie saistošie noteikumi regulē arī nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punkts nosaka, ka "2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus."

Lai arī turpmāk Madonas novada pašvaldības teritorijā veicinātu vizuāli pievilcīgas un sakārtotas vides, kas neapdraud pašvaldības iedzīvotāju drošību, uzturēšanu un veidošanu, ir nepieciešama sistēma, kas mudinātu būvju īpašniekus (valdītājus) to būves uzturēt tādā kārtībā, kas neapdraud cilvēku drošību un nedegradē vidi. Viens no pasākumiem minētā mērķa sasniegšanai ir paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu būvēm kas klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas.

Līdz ar to ir nepieciešams izdot jaunus saistošie noteikumus, kas reglamentē paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu Madonas novada pašvaldībā.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Piemērojot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi, paredzama Madonas novada pašvaldības nodokļu ieņēmumu palielināšanās, kuru šobrīd nevar aprēķināt.
4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav tiešas ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošajos noteikumos noteikto prasību izpildi nodrošina Madonas novada pašvaldības Vidi degradējošo būvju komisija un Madonas novada Centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļa.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Lungevičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!