Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Mārupes novada domes 2021. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 36/2021 "Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.01.2022., Nr. 16 https://www.vestnesis.lv/op/2022/16.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

24.01.2022., Nr. 16

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Mārupes novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 36/2021

Pieņemts: 22.12.2021.

OP numurs: 2022/16.9

2022/16.9
RĪKI

Mārupes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Mārupes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 36/2021

Mārupē 2021. gada 22. decembrī

Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas

Apstiprināti ar Mārupes novada pašvaldības domes
2021. gada 22. decembra lēmumu Nr. 47
(sēdes prot. Nr. 16)

Izdoti saskaņā ar likuma Par pašvaldībām
43. panta trešo daļu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saistošie noteikumi "Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas" (turpmāk tekstā – Saistošie noteikumi) nosaka kārtību, kādā Mārupes novada pašvaldība (turpmāk tesktā – pašvaldība) nosaka pašvaldības pabalstu veidus, to apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību.

2. Tiesības saņemt pabalstus ir personām, kuras savu dzīvesvietu deklarējušas un faktiski dzīvo Mārupes novada administratīvajā teritorijā, ja vien Saitošajos noteikumos nav noteikts citādi.

II. Pabalstu veidi

3. Pabalstu veidi:

3.1. pabalsts jaundzimušo aprūpei;

3.2. pabalsti veselīga dzīvesveida profilakses pasākumu veikšanai;

3.3. pabalsts transporta pakalpojumiem;

3.4. pabalsts noteiktu vecumu sasniegušām personām;

3.5. pabalsts politiski represētām personām;

3.6. pabalsts personām pēc atbrīvošanās no soda izciešanas vietas;

3.7. pabalsts apbedīšanai.

III. Pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtība

4. Lai saņemtu pabalstu, persona vēršas Mārupes novada Sociālajā dienestā (turpmāk tekstā – Sociālais dienests) ar iesniegumu, uzrāda personas apliecinošu dokumentu un pievieno vai uzrāda dokumentus, kuri saskaņā ar Saistošajiem noteikumiem nepieciešami konkrēta pabalsta piešķiršanai. Iesniedzot iesniegumu elektroniskā veidā, personas identitāti apliecina elektroniskais paraksts.

5. Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas brīža.

6. Sociālais dienests lēmumu sagatavo rakstveidā un paziņo par to pabalsta pieprasītājam.

7. Sociālais dienests pieņem lēmumu piešķirt pieprasīto pabalstu, ja:

7.1. Persona, kuras vajadzību apmierināšanai pabalsts pieprasīts, atbilst Saistošo noteikumu 2. punktam;

7.2. Persona, kuras vajadzību apmierināšanai pabalsts pieprasīts un pabalsta pieprasītājs atbilst Saistošo noteikumu prasībām, kas attiecas uz pieprasīto pabalstu;

7.3. Pabalsta pieprasītājs iesniedzis vai uzrādījis visus dokumentus saskaņā ar Saistošo noteikumu prasībām, kas attiecas uz pieprasīto pabalstu.

8. Sociālais dienests pieņem lēmumu atteikt piešķirt pieprasīto pabalstu, ja:

8.1. nav izpildītas Saistošo noteikumu 7. punkta apakšpunktu prasības;

8.2. ir konstatēti apstākļi, kas saskaņā ar Saistošo noteikumu prasībām, kas attiecas uz pieprasīto pabalstu, liedz to piešķirt.

9. Sociālais dienests pārtrauc piešķirtā pabalsta izmaksu, ja ir zudusi pabalsta pieprasītāja vai tā izlietotāja atbilstība Saistošo noteikumu 7. punkta 7.1. vai 7.2. apakšpunkta prasībām.

10. Sociālais dienests pirms lēmuma pieņemšanas un lēmuma izpildes gaitā ir tiesīgs iegūt papildu informāciju, to pieprasot no pabalsta pieprasītāja (saņēmēja vai izlietotāja), citām valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī ieskatoties Sociālajam dienestam pieejamās datu bāzēs. Visu noskaidroto informāciju Sociālais dienests norāda lēmumā, kura pieņemšanai tā tika iegūta.

11. Pabalstu izmaksā pabalsta pieprasītājam iesniegumā norādītajā veidā – kredītiestādes norēķinu kontā vai skaidrā naudā Mārupes novada pašvaldības kasē. Ja valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija vai ir spēkā ierobežojumi, kas ietekmē pašvaldības kases darba laiku, pabalstu izmaksā tikai ar pārskaitījumu uz kontu.

IV. Pabalsts jaundzimušo aprūpei

12. Pabalsts jaundzimušo aprūpei (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts) paredzēts, lai sniegtu materiālu atbalstu jaundzimušā bērna vajadzību nodrošināšanai.

13. Tiesības saņemt Pabalstu par katru jaundzimušo ir vienam no bērna vecākiem, personai, kura ņēmusi aizbildnībā, vai faktiski audzina bērnu līdz viena gada vecumam, ja pabalsts nav izmaksāts bērna vecākiem.

14. Pabalsts ir vienreizējs un tā apmērs ir:

14.1. 200,00 euro par katru jaundzimušo bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā, ja viena bērna vecāka deklarētā dzīvesvieta bērna piedzimšanas brīdī ir Mārupes novadā nepārtraukti, ne mazāk kā vienu gadu;

14.2. 400,00 euro par katru jaundzimušo bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā, ja abu bērna vecāku deklarētā dzīvesvieta bērna piedzimšanas brīdī ir Mārupes novadā nepārtraukti, ne mazāk kā vienu gadu;

14.3. 400,00 euro par katru bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā, personai, kura adoptējusi vai ņēmusi aizbildnībā, vai faktiski audzina bērnu līdz viena gada vecumam un pabalsts nav izmaksāts bērna vecākiem, ja personas deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novadā nepārtraukti, ne mazāk kā vienu gadu pirms pabalsta jaundzimušo aprūpei pieprasīšanas.

15. Pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā uzrāda bērna dzimšanas apliecību. Ja pabalsta pieprasītājs ir persona, kura ņēmusi aizbildnībā, vai faktiski audzina bērnu līdz viena gada vecumam, pabalsta pieprasītājs uzrāda Sociālajā dienestā bērna dzimšanas apliecības kopiju un bāriņtiesas lēmuma kopiju par aizbildnības nodibināšanu vai ievietošanu audžuģimenē, vai bāriņtiesas lēmuma kopiju, kas pieņemts bērna personīgo interešu un tiesību aizsardzībai. Iepriekš minēto dokumentu kopijas nav jāiesniedz, ja pabalsta pieprasīšanai nepieciešamās ziņas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atrodas pašvaldības rīcībā.

16. Pabalstu var pieprasīt divpadsmit mēnešu laikā no bērna piedzimšanas brīža.

17. Pabalstu jaundzimušo aprūpei nepiešķir, ja:

17.1. bērns ievietots bērnu ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā;

17.2. bērna vecāks, adoptētājs, aizbildnis vai faktiskais audzinātājs pabalstu jaundzimušo aprūpei saņēmis citā Latvijas Republikas pašvaldībā.

V. Pabalsti veselīga dzīvesveida profilakses pasākumu veikšanai

18. Pabalsts aprūpei 75,00 euro mēnesī guļošām vai uzraugāmām pilngadīgām personām, kas sevi nespēj aprūpēt, iesniedzot ģimenes ārsta izsniegto veidlapu 027/u, ja pabalsta pieprasītāja deklarētā dzīvesvieta vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā. Pabalstu nepiešķir personām, kuras saņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras piešķirtu kopšanas pabalstu invalīdam.

19. Pabalsts veselības aprūpei 150,00 euro gadā Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajiem, un Afganistānas kara dalībniekiem, ja pabalsta pieprasītāja deklarētā dzīvesvieta vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā.

20. Pabalsts pneimokoka vakcīnas apmaksai personām, kuras ir sasniegušas 65 gadu vecumu, ja pabalsta pieprasītāja deklarētā dzīvesvieta vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā. Pabalsts tiek izmaksāts, uzrādot izdevumu apliecinošu dokumentu.

21. Pabalsts veselības aprūpei 300,00 euro gadā bērnam invalīdam vai ar celiakiju slimam bērnam, kura deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā. Pabalsts tiek izmaksāts vienam no vecākiem vai aizbildnim, uzrādot bērna invaliditāti apliecinošu dokumentu, vai iesniedzot ārsta izsniegtu izziņu, kurā ir norādīta diagnoze – celiakija, ja pabalsta pieprasītāja deklarētā dzīvesvieta vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā. Ja pabalstu pieprasījis bērna aizbildnis, viņš Sociālajā dienestā uzrāda bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu vai ievietošanu audžuģimenē. Bāriņtiesas lēmums nav jāuzrāda, ja to pieņēmusi Mārupes novada Bāriņtiesa, šajā gadījumā šis apstāklis norādāms iesniegumā, pieprasot pabalstu.

22. Pabalsts veselības aprūpes nodrošināšanai vai uzlabošanai 75,00 euro mēnesī hroniskas nieru mazspējas slimniekiem, kuriem nepieciešama hemodialīze, saskaņā ar ārstējošā ārsta izsniegtu izziņu par šāda pakalpojuma nepieciešamību.

23. Pabalsts pilnvērtīgai ambulatorai ārstēšanās nodrošināšanai tuberkulozes slimniekiem 75,00 euro mēnesī, saskaņā ar ārstējošā ārsta izziņu par ārstēšanas nepieciešamību, ilgumu, ik mēnesi par ambulatoro apmeklējumu.

24. Pabalsts vasaras nometnei līdz 200,00 euro gadā personām ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ar celiakiju slimiem bērniem, aizbildnībā esošiem un audžuģimenē ievietotajiem bērniem, kuru ārpusģimenes aprūpi nodrošinājusi un lēmumu pieņēmusi Mārupes novada Bāriņtiesa, vai cita novada bāriņtiesa, ja bērna un viņa aizbildņa deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas, bērns apmeklē Mārupes novada izglītības iestādi un par šo bērnu nemaksā pabalstu līdzīgam mērķim pašvaldība, kuras teritorijā atrodas piekritīga bāriņtiesa, bērniem no riska ģimenēm korekcijas plāna ietvaros. Lai saņemtu pabalstu, jāuzrada izdevumus apliecinošs dokuments un:

24.1. personām ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam – invaliditāti apliecinošs dokuments;

24.2. ar celiakiju slimiem bērniem – ārsta izsniegta izziņa, kurā ir norādīta diagnoze – celiakija.

25. Vienreizējs pabalsts viena mājokļa pielāgošanai līdz 6000,00 euro apmērā, ņemot vērā ergoterapeita novērtējumu par personas vai personas aprūpē esoša bērna spējām un nepieciešamo fiziskās vides pielāgojumu, kā arī mājokļa pielāgošanas darbu un materiālu izmaksu aprēķinu un izdevumus apliecinošus dokumentus, ja persona atbilst šādiem nosacījumiem:

25.1. personai ir funkcionāli traucējumi;

25.2. personai ir pārvietošanās grūtības;

25.3. personai ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte vai bērnam ar invaliditāti no 5 gadu vecuma;

25.4. ja dzīvojamā māja ir personas vai tās ģimenes locekļa īpašumā vai dzīvokļa īpašums ir personas vai tās ģimenes locekļa īpašumā un Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā, dzīvokļa īpašuma īpašnieks informējis dzīvokļa īpašnieku kopību par nodomu, ievērojot būvniecības prasības, veikt darbības mājokļa un vides pieejamības nodrošināšanai.

26. Saistošo noteikumu 19., 21. un 24. punktā minētie pabalsti, pabalsta pieprasītājam kalendāra gadā par iepriekšējo kalendāro gadu/gadiem netiek izmaksāti.

VI. Pabalsts transporta pakalpojumiem

27. Pabalstu transporta pakalpojumiem (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts) piešķir Saistošo noteikumu 28. punkta apakšpunktos noteiktajām personu kategorijām, kuras izmanto transporta pakalpojumus Mārupes novada administratīvajā teritorijā, vai nokļūšanai citas pašvaldības administratīvajā teritorijā, ja viņas neatrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, un vismaz vienu gadu pirms Pabalsta pieprasīšanas deklarējušas dzīvesvietu Mārupes novada administratīvajā teritorijā un tur faktiski dzīvo.

28. Pabalstu piešķir:

28.1. personām, kuras sasniegušas 70 gadu vecumu;

28.2. nestrādājošām vecuma pensiju sasniegušām personām, ja viņas atbilstoši normatīvajiem aktiem nesaņem valsts atbalstu transporta pakalpojumiem;

28.3. nestrādājošām personām ar trešās grupas invaliditāti.

29. Pabalsta apmērs ir 100,00 euro.

30. Pabalsts tiek piešķirts pabalsta pieprasītājam uz iesnieguma pamata vienu reizi kalendāra gadā, ja viņš atbilst Saistošo noteikumu 27. punktā un 28. punkta apakšpunktos noteiktajiem nosacījumiem.

31. Pabalsta pieprasītājam, pieprasot Pabalstu par iepriekšējo kalendāra gadu/gadiem, netiek piešķirts.

VII. Pabalsts noteiktu vecumu sasniegušām personām

32. Tiesības saņemt pabalstu noteiktu vecumu sasniegušām personām (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts) ir personām, kuras sasniegušas 80, 85, 90 un vairāk gadus, un vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms Pabalsta pieprasīšanas deklarējušas dzīvesvietu Mārupes novada administratīvajā teritorijā un tur faktiski dzīvo.

33. Pabalsta apmērs ir:

33.1. sasniedzot 80, 85, 90 gadus 75,00 euro apmērā gadā;

33.2. sasniedzot 91–99 gadus 100,00 euro apmērā gadā;

33.3. sasniedzot 100 un vairāk gadus 150,00 euro apmērā kalendāra gadā.

34. Pabalsts tiek piešķirts pabalsta pieprasītājam uz iesnieguma pamata vienu reizi kalendāra gadā, ja viņš atbilst Saistošo noteikumu 32. punktā un 33. punkta apakšpunktos noteiktajiem nosacījumiem.

35. Pabalsta pieprasītājam, pieprasot Pabalstu par iepriekšējo kalendāra gadu/gadiem, netiek piešķirts.

VIII. Pabalsts politiski represētām personām

36. Tiesības saņemt pabalstu ir politiski represētām personām (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts), kuras vismaz vienu gadu nepārtraukti pirms pabalsta pieprasīšanas deklarējušas dzīvesvietu Mārupes novada administratīvajā teritorijā un tur faktiskli dzīvo.

37. Pabalsts noteikts 150,00 euro apmērā gadā.

38. Lai saņemtu Pabalstu, pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā uzrāda politiski represētās personas statusu apliecinošu dokumentu, ja Pabalsta pieprasīšanai nepieciešamās ziņas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā neatrodas pašvaldības rīcībā.

39. Iesniegumu pabalsta pieprasītājs iesniedz, Pabalstu pieprasot pirmo reizi. Sociālais dienests pieņem lēmumu un turpmāk katru kalendāra gadu pirms jauna lēmuma pieņemšanas pārbauda pabalsta pieprasītāja atbilstību Saistošo noteikumu 36. punktam. Pabalsts tiek piešķirts reizi kalendāra gadā un izmaksāts pabalsta pieprasītājam līdz kalendāra gada 16. martam, kamēr ir spēkā personai noteiktais represētās personas statuss.

40. Pabalsta pieprasītājam, pieprasot Pabalstu par iepriekšējo kalendāra gadu/gadiem, netiek piešķirts.

IX. Pabalsts personām pēc atbrīvošanās no soda izciešanas vietas

41. Tiesības saņemt vienreizēju pabalstu personām pēc atbrīvošanās no soda izciešanas vietas (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts) ir personām, kuras atbrīvojušās no soda izciešanas vietas, ja personas dzīvesvieta deklarēta vai pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā.

42. Pabalsts noteikts 50,00 euro apmērā.

43. Lai saņemtu Pabalstu, pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā uzrāda izziņu par atbrīvošanos no soda izciešanas vietas, ja tā izdota ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms pabalsta pieprasīšanas.

X. Pabalsts apbedīšanai

44. Pabalstu apbedīšanai (turpmāk šīs nodaļas ietvaros – Pabalsts) piešķir personai, kura uzņēmusies veikt mirušā, kura pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir bijusi Mārupes novada administratīvajā teritorijā apbedīšanu. Par šī punkta prasībām atbilstošu mirušo personu ir atzīstama arī tāda persona, kuras pēdējā faktiskā dzīvesvieta bija ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, pirms tam persona bija deklarēta Mārupes novada administratīvajā teritorijā.

45. Pabalsts noteikts 200,00 euro apmērā.

46. Lai saņemtu Pabalstu, pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā uzrāda mirušās personas miršanas apliecību, ja pabalsta pieprasīšanai nepieciešamās ziņas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā neatrodas pašvaldības rīcībā.

47. Pabalstu var pieprasīt sešu mēnešu laikā no miršanas apliecības izsniegšanas dienas.

XI. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

48. Sociālā dienesta pieņemtos lēmumus un faktisko rīcību Administratīvā procesa likuma kārtībā var apstrīdēt Mārupes novada pašvaldības domē.

49. Mārupes novada pašvaldības domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

XII. Noslēguma jautājumi

50. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

51. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē:

51.1. Babītes novada pašvaldības domes 2017. gada 25. oktobra saistošie noteikumi Nr. 17 "Par Babītes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas";

51.2. Mārupes novada domes 2009. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 23/2009 "Par pabalstu jaundzimušo aprūpei";

51.3. Mārupes novada domes 2016. gada 27. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 9/2016 "Par pabalstiem veselīga dzīvesveida profilakses pasākumu veikšanai";

51.4. Mārupes novada domes 2009. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 24/2009 "Par pabalstu transporta pakalpojumiem";

51.5. Mārupes novada domes 2009. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 21/2009 "Par pabalstu astoņdesmit, astoņdesmit pieci, deviņdesmit un vairāk gadu sasniegušām personām";

51.6. Mārupes novada domes 2009. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 20/2009 "Par pabalstu politiski represētajām personām";

51.7. Mārupes novada domes 2009. gada 22. decembra saistošie noteikumi Nr. 19/2009 "Par apbedīšanas pabalstu".

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Ence

 

Saistošo noteikumu Nr. 36/2021 "Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma "Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības – novada pilsētas un novada pagasti" 27. punktu ar 2021. gada 1. jūliju Mārupes novadu veido Babītes pagasts, Mārupes pagasts un Salas pagasts, kas nozīmē, ka tiek izveidota jauna publiska persona – Mārupes novada pašvaldība.

Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktam – 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus (..).

Ņemot vērā iepriekš minēto, izstrādāti Mārupes novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 36/2021 "Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas".

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Mārupes novada pašvaldība piešķir pabalstus, nosakot pabalstu veidus, to apmēru un piešķiršanas kārtību.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Būtiska ietekme.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Sociālā dienesta pieņemtos lēmumus un faktisko rīcību Administratīvā procesa likuma kārtībā var apstrīdēt Mārupes novada pašvaldības domē. Mārupes novada pašvaldības domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav paredzētas.

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Ence

 

Saistošo noteikumu Nr. 36/2021 "Par Mārupes novada pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas" ietekme uz pašvaldības budžetu

Pabalsts bez materiālā stāvokļa novērtēšanas

Mārupes novada pašvaldība

Babītes novada pašvaldība

Plāns 2022. gadam

Pabalsts apmērs (EUR)

Saņēmēju skaits

Izlietoti līdzekļi gadā (EUR)

Pabalsts apmērs (EUR)

Saņēmēju skaits

Izlietoti līdzekļi gadā (EUR)

Pab. apmērs

Proviz. saņ. skaits

Plānotie līdzekļi

Jaundzimušā pabalsts

200; 400

265

81 600

200; 400

105

32 000

200; 400

400

140 000

Apbedīšanas pabalsts

200

119

21 800

200

65

15 000

200

200

40 000

Pabalsts politiski represētajiem

150

57

8550

150

29

4350

150

90

13 000

Pabalsts jubilāriem

75, 150

105

8175

50; 80; 150

142

8120

75, 100, 150

250

20 000

Pabalsts transportam

100

946

94 600

100

598

59 800

100

2500

250 000

No iedz. reģ. personas virs 70 visā novadā 2267

Personas no 65 līdz 70 visā novadā 825 (Mārupe 476) Kopā: 3092 personas

Pabalsts veselībai ČAEL

150

20

3000

0

0

0

150

25

4000

Pabalsts bērniem inv., celiakija

300

63

18 900

300

22

6600

300

100

30 000

Pabalsts pneimakoka vakcīnai 65+

60–80

1

65

0

0

0

60-80

30

2000

Pabalsts hemodialīzes pacientiem

75 EUR mēnesī

4

3150

0

0

0

75 mēnesī

8

7000

Pabalsts tuberkulozes slimniekiem

75 EUR mēnesī

1

300

75

1

225

75 mēnesī

5

4500

Pabalsts vasaras nometne inv., riska ģimenēm

līdz 200 EUR gadā

10

2110

0

0

0

200

30

6000

Pabalsts aizbildnim

100 EUR mēnesī

6

7200

0

11

0

100 mēnesī

18

20 000

Pabalsts mājokļa pielāgošanai

līdz 6000 EUR

0

0

0

0

0

 

5

24 000

Pabalsts personām pēc atbrīvošanas no soda izciešanas

0

0

0

50

0

0

50

5

250

Seniori virs 65 gadiem:

Skaits 3092 (riski ierosinātajam pabalstam: visa gada garumā šis skaits iespējams vērsīsies, lai saņemtu daļu no pabalsta apjoma. Nepieciešami 2 darbinieki šo atbalsta veidu administrēt, nodrošinātas darba vietas, aprīkojums, algas. Ārstniecības izdevumus iespējams iesniegt VID)

Maznodrošināts ienākumu līmenis eiro 436, var pretendēt uz atbalstu ārstniecības izdevumiem līdz eiro 200 gadā un medikamentiem līdz eiro 300 gadā. Protams, lai saņemtu statusu, tiek vērtēta mājsaimniecība un noteikta kārtība un nosacījumi.

Pabalsts transporta izdevumiem eiro 100

Pabalsts jubilejā eiro 75 (80, 85 gadi), eiro 100 (90–99 gadi), eiro 150 (100.. gadi)

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Ence

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!