Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Dienvidkurzemes novada domes 2022. gada 28. jūlija saistošie noteikumi Nr. 2022/26 "Par adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanu un noformēšanu Dienvidkurzemes novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.08.2022., Nr. 155 https://www.vestnesis.lv/op/2022/155.26

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 26

Grozījumi Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 8 "Dobeles novada pašvaldības budžets 2022. gadam"

Vēl šajā numurā

12.08.2022., Nr. 155

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Dienvidkurzemes novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 2022/26

Pieņemts: 28.07.2022.

OP numurs: 2022/155.26

2022/155.26
RĪKI

Dienvidkurzemes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 2022/26

2022. gada 28. jūlijā

Par adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanu un noformēšanu Dienvidkurzemes novadā

APSTIPRINĀTI
ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes
28.07.2022. sēdes lēmumu Nr. 714
(prot. Nr. 10 13. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 5. un 7. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi, turpmāk – noteikumi, nosaka kārtību, kādā Dienvidkurzemes novada administratīvajā teritorijā, turpmāk – Dienvidkurzemes novads, noformējamas un izvietojamas ielu un laukumu nosaukumu, nekustamo īpašumu adrešu un dzīvokļu numuru plāksnes, kā arī administratīvo atbildību par šo noteikumu pārkāpumiem.

2. Noteikumu mērķis ir nodrošināt adresācijas objekta atrašanās vietas ātru noteikšanu, veidot un uzturēt vienotu Dienvidkurzemes novada vizuālo tēlu.

3. Adrešu un nosaukumu plāksnes jāizvieto pie visiem adresācijas objektiem, kuriem ir piešķirta adrese, tai skaitā uz visiem zemesgabaliem uz kuriem atrodas ēkas vai būves, tai skaitā arī žogs un pagaidu būves, neatkarīgi no tā, vai šīs ēkas ir vai nav nodotas ekspluatācijā.

4. Ielu un laukumu nosaukumu plāksnes jāizvieto visās ielās.

5. Par adresācijas objekta plāksnes izgatavošanu un izvietošanu, kā arī to uzturēšanu labā tehniskā un vizuālā stāvoklī (zīmēm jābūt tīrām, bez redzamiem bojājumiem, ar skaidri salasāmiem uzrakstiem), kā arī teksta informācijas aktualizāciju un atbilstību Valsts valodas likuma prasībām, atbild:

5.1. neapbūvētiem zemesgabaliem – nekustamā īpašuma īpašnieki vai tiesiskie valdītāji;

5.2. apbūvētiem zemesgabaliem, uz kuriem atrodas daudzdzīvokļu mājas – nama apsaimniekotājs (par ēkas adreses vai nosaukuma plāksnes un par dzīvokļu numuru plāksnes izvietošanu ēkas ārpusē), bet tā neesamības gadījumā – ēku īpašnieki vai tiesiskie valdītāji;

5.3. apbūvētiem zemesgabaliem, uz kuriem atrodas pārējās ēkas (nedzīvojama ēka vai viendzīvokļa, dvīņu vai rindu dzīvojamā māja) – ēku īpašnieki vai tiesiskie valdītāji;

5.4. dzīvojamo telpu grupām (dzīvokļiem) un nedzīvojamo telpu grupām – īpašnieki vai tiesiskie valdītāji;

5.5. pašvaldības ielām, ceļiem un laukumiem plāksnes izgatavo par pašvaldības budžeta līdzekļiem, un uzstādīšanu veic pašvaldības iestāde "Dienvidkurzemes novada Komunālā pārvalde" (turpmāk – Komunālā pārvalde).

6. Adresācijas objekta adreses vai nosaukuma maiņas gadījumā 5. punktā noteiktajai personai plāksne jānomaina trīs mēnešu laikā no pašvaldības vai citas institūcijas lēmuma pieņemšanas brīža.

II. Ielu un laukumu nosaukumu plākšņu noformējums un izvietošana

7. Ielu un laukumu nosaukumu plāksnes izgatavo saskaņā ar šo noteikumu 1. pielikumu.

8. Plāksnes izvieto ielu krustojumos 2,0–2,5 m augstumā virs zemes tā, lai neatkarīgi no braukšanas virziena būtu iespējams izlasīt šķērsojamās ielas nosaukumu.

9. Vietās, kur pret ielu vērstas ēkas siena vai žogs ir piemēroti ielu nosaukuma plāksnes uzstādīšanai, plāksnes piestiprina, saskaņojot ar nekustamā īpašuma īpašnieku, ne mazāk, kā 30 cm attālumā no ēkas vai žoga stūra.

10. Citos gadījumos plāksnes piestiprina speciāli izgatavotiem stabiem, kas izvietoti ceļu aizsargjoslā vai arī privātīpašuma robežās, saskaņojot ar nekustamā īpašuma īpašnieku.

III. Ēku un zemes vienību adrešu un nosaukumu plākšņu noformējums un izvietošana

11. Ēku un zemes vienību adrešu un nosaukumu plāksnes tiek izgatavotas saskaņā ar noteikumu 2. pielikumu.

12. Uz adrešu plāksnes norāda tikai ielas nosaukumu un ēkas numuru, savukārt uz nosaukuma plāksnes norāda tikai ēkas vai zemesgabala nosaukumu kā adreses elementu.

13. Zemesgabaliem, kā arī visām ēkām (izņemot lielizmēra ēkas 14. punkta izpratnē), kam piešķirta adrese, uzstāda standarta izmēra adrešu plāksni saskaņā ar šo noteikumu 2. pielikumu (1. un 2. attēls).

14. Lielizmēra ēku adrešu plāksnes izgatavo saskaņā ar šo noteikumu 2. pielikumu (3. attēls), un izvieto uz ēkām, kas vienlaikus atbilst šādiem kritērijiem:

14.1. šī ēka ir daudzdzīvokļu (trīs vai vairāk dzīvokļu) māja vai nedzīvojamā ēka;

14.2. ēkas sienas garums pārsniedz 30 metrus.

15. Zemesgabaliem un ēkām, kam piešķirts nosaukums kā adreses elements, uzstādāma nosaukuma plāksne saskaņā ar šo noteikumu 2. pielikumu (4. attēls).

16. Ēku un zemes vienību adrešu vai nosaukumu plāksnes izvieto:

16.1. uzņēmumu un rūpnieciskās apbūves slēgtajās (norobežotās) teritorijās adreses plāksni izvieto, ņemot vērā ielu vai ceļu, no kuras nodrošināta galvenā piekļuve teritorijai, neatkarīgi no tā, vai ēkas atrodas pie vienas vai pie vairākām ielām;

16.2. uz ēkām, kas atrodas ne tālāk kā 30 m no brauktuves malas – uz pret ielu vai ceļu vērstas fasādes, kurai piesaistīts ēkas numurs, 2–2,5 m augstumā vai uz žoga vai staba 1,5–2 m augstumā, no piegulošā ceļa redzamā vietā;

16.3. ēkām, kas atrodas tālāk par 30 m no brauktuves malas, kā arī neapbūvētiem zemesgabaliem uz žogiem vai stabiem 1,5–2 m augstumā – no tās ielas puses, kurai piesaistīts ēkas vai zemesgabala numurs.

17. Stabu ar plāksni izvieto sava nekustamā īpašuma robežās. Gadījumā, ja plāksni izvieto ārpus sava īpašuma robežām uz staba, tad staba novietošanu saskaņo ar Dienvidkurzemes novada būvvaldi.

18. Papildus plāksnei var izvietot mākslinieciski noformētu mājas nosaukuma zīmi, saskaņojot tās dizainu un novietojumu ar Dienvidkurzemes novada būvvaldi.

19. Ēku un zemes vienību adrešu vai nosaukumu plāksni piestiprina drošā veidā un labi redzamā vietā, ko neaizsedz koki, stādījumi un priekšmeti.

20. Aizliegts stiprināt plāksnes uz ēku fasādes durvīm, logiem, vārtiem, žoga kustīgajām daļām (vērtnēm), kā arī uz pastkastītēm.

IV. Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plākšņu noformējums un izvietošana

21. Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plāksnes izvieto ārpusē pie ieejas kāpņu telpā, kur norādīts dzīvokļu numuru vai nedzīvojamo telpu grupu diapazons attiecīgajā kāpņu telpā, norādot pirmo un pēdējo numuru un atdalot tos ar horizontālo svītru. Plāksnes izgatavo atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam (5. attēls). Ja ēkai ir divas un vairāk ieejas, dzīvokļu numuru plāksnes izvieto pie visām ieejām ārpusē.

22. Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās uz katra dzīvokļa ārdurvīm izvieto dzīvokļa kārtas numuru.

V. Administratīvā atbildība par noteikumu neievērošanu

23. Administratīvā pārkāpuma procesu par šo noteikumu pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas amatpersonas. Administratīvā pārkāpuma lietas izskata un lēmumus pieņem Dienvidkurzemes novada pašvaldības Administratīvā komisija.

24. Par noteikumu prasībām neatbilstošas plāksnes izvietošanu un uzturēšanu nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekam (apsaimniekotājam) piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz sešām naudas soda vienībām, juridiskām personām no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām.

25. Par plāksnes neesamību uz adresācijas objekta nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekam (apsaimniekotājam) piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz sešām naudas soda vienībām, juridiskām personām no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām.

26. Noteikumu 6. punkta neievērošanas gadījumā piemēro naudas sodu fiziskām personām līdz sešām naudas soda vienībām, juridiskām personām no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām.

VI. Noslēguma jautājumi

27. Ar šo noteikumu spēkā stāšanas brīdi spēku zaudē Aizputes novada domes 2016. gada 27. jūlija saistošie noteikumi Nr. 3 "Kārtība, kādā izvietojamas ielu un laukumu nosaukumu plāksnes un ēku numurzīmes Aizputes novadā".

28. Ielu un laukumu nosaukumu, nekustamo īpašumu adrešu un dzīvokļu numuru plāksnes Dienvidkurzemes novadā, kuras tika uzstādītas pirms šo noteikumu stāšanās spēkā, nav jāmaina līdz brīdim kad mainās objekta adrese vai plāksnes neatbilst noteikumu 5. punktam.

29. Ja nav izvietotas Dienvidkurzemes novada ielu un laukumu nosaukumu, kā arī nekustamo īpašumu adrešu un dzīvokļu numuru plāksnes, to izvietošanai un noformēšanai atbilstoši šiem noteikumiem tiek noteikts līdz 2025. gada 1. janvārim. Pēc pārejas perioda beigām pilnvarotās amatpersonas ir tiesīgas saukt vainīgās personas pie administratīvās atbildības par noteikumu neievērošanu.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Priedols

 

1. pielikums
Dienvidkurzemes novada pašvaldības
2022. gada 28. jūlija saistošajiem noteikumiem Nr. 2022/26
"Par adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanu un noformēšanu
Dienvidkurzemes novadā"

Ielu un laukumu nosaukuma plāksnes Dienvidkurzemes novada teritorijā

1. Plāksnes izmēri ir: platums 750 mm, augstums 200 mm. Plāksnes platums var tikt palielināts, ja nosaukums ir garš un to nevar ietilpināt noteikto izmēru plāksnē.

2. Plāksnes fona krāsa ir tumši sarkana (RAL 3004), bet teksts uz plāksnes rakstīts baltiem, gaismu atstarojošiem burtiem (RAL 9016).

3. Teksta burtveidols – Barlow Condensed Bold.

4. Teksta simbolu augstums – 87 mm.

 

2. pielikums
Dienvidkurzemes novada pašvaldības
2022. gada 28. jūlija saistošajiem noteikumiem Nr. 2022/26
"Par adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanu un noformēšanu
Dienvidkurzemes novadā"

Ēku, zemes vienību un daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu adreses un nosaukuma plāksnes apraksts

1. Plāksnes fona krāsa ir balta, atstarojoša (RAL 9016), bet teksta krāsa – melna (RAL 9005).

2. Teksta burtveidols: Barlow Condensed Bold.

3. Pamatne: plakana.

4. Adrešu plāksnēm ir šādi izmēri:

4.1. standarta izmēra ēkām, ja ēkas numurs satur 1 līdz 2 ciparus vai burtus – plāksnes platums ir 220 mm un augstums 320 mm (1. attēls);

4.2. standarta izmēra ēkām, ja ēkas numurs satur 3 un vairāk ciparus vai burtus (piemēram, "100" vai "10A") vai ja ielas nosaukumu nevar ietilpināt plāksnē ar platumu 220 mm – plāksnes platums ir 280 mm un augstums 320 mm (2. attēls);

4.3. lielizmēra ēkām šo noteikumu III daļas 4. punkta izpratnē plāksnes platums ir 320 mm un augstums ir 440 mm (3. attēls).

5. Ēkas (arī lielizmēra) vai zemes vienības nosaukuma plāksnei platums ir 560 mm un augstums 160 mm. Plāksnes platumu var palielināt, saskaņojot ar Dienvidkurzemes novada būvvaldi, ja nosaukums ir garš un to nevar ietilpināt noteikto izmēru plāksnē (4. attēls).

6. Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu numuru plāksnes pie ieejas durvīm platums ir 200 līdz 500 mm un augstums 100 mm (5. attēls).

2. pielikuma 1. attēls

2. pielikuma 2. attēls

2. pielikuma 3. attēls

2. pielikuma 4. attēls

2. pielikuma 5. attēls

 

Paskaidrojuma raksts
Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem Nr. 2022/26 "Par adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanu un noformēšanu Dienvidkurzemes novadā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktu 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus. Līdz novada saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim ir spēkā novadu veidojošo bijušo pašvaldību saistošie noteikumi.

Dienvidkurzemes novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtie saistošie noteikumi nosaka atšķirīgu adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanas un noformēšanas kārtību vai nav pieņemti šādi saistošie noteikumi. Nepieciešams izveidot jaunu tiesisko regulējumu, kas atbilst jaunizveidotās pašvaldības interesēm, nodrošinot vienotu kārtību, kādā turpmāk Dienvidkurzemes novada administratīvajā teritorijā noformējamas un izvietojamas ielu un laukumu nosaukumu, nekustamo īpašumu adrešu un dzīvokļu numuru plāksnes.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka vienotu kārtību, kādā turpmāk Dienvidkurzemes novadā noformējamas un izvietojamas ielu un laukumu nosaukumu, nekustamo īpašumu adrešu un dzīvokļu numuru plāksnes, kā arī noteikta administratīvā atbildība par noteikumu neievērošanu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav plānota ietekme uz pašvaldības budžetu. Saistošo noteikumu izpilde tiks nodrošināta esošo institūciju ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā saistošie noteikumi neietekmēs.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Administratīvā pārkāpuma procesu par šo noteikumu pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas amatpersonas. Administratīvā pārkāpuma lietas izskata un lēmumus pieņem Dienvidkurzemes novada pašvaldības Administratīvā komisija.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas. Saistošo noteikumu izstrādē tika ņemta vērā līdzšinējā pieredze adrešu un nosaukumu plākšņu izvietošanā un noformēšanā.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Priedols

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!