Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ludzas novada domes 2022. gada 25. maija saistošie noteikumi Nr. 29/2022 "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta tirdzniecība publiskās vietās Ludzas novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.07.2022., Nr. 131 https://www.vestnesis.lv/op/2022/131.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Mārupes novada domes lēmums Nr. 10

Par nekustamā īpašuma Kursīšu iela 27 ("Veczilgavji"), Mārupē, Mārupes pagastā, Mārupes novadā (kadastra Nr. 80760070535), detālplānojuma apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

11.07.2022., Nr. 131

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ludzas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29/2022

Pieņemts: 25.05.2022.

OP numurs: 2022/131.20

2022/131.20
RĪKI

Ludzas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ludzas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 29/2022

Ludzā 2022. gada 25. maijā

Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta tirdzniecība publiskās vietās Ludzas novadā

APSTIPRINĀTI
ar Ludzas novada pašvaldības domes
25.05.2022. sēdes lēmumu (prot. Nr. 10, 41. §)

PRECIZĒTI
Ludzas novada pašvaldības domes
2022. gada 30. jūnija sēdē (prot. Nr. 12, 75. §)

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 12. maija
noteikumu Nr. 440 "Noteikumi par tirdzniecības veidiem,
kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības
organizēšanas kārtību" 8., 8.1 un 9. punktu,
Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 480
"Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt
pašvaldību nodevas" 16.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā tirdzniecības dalībnieks vai tirdzniecības organizators saskaņo ar Ludzas novada pašvaldību (turpmāk – pašvaldība) tirdzniecības vietas iekārtošanu;

1.2. ar pašvaldību saskaņojamos ielu tirdzniecības veidus un tirdzniecības atļauju izsniegšanas kārtību;

1.3. tirdzniecības dalībnieka un tirdzniecības organizatora pienākumus kārtības nodrošināšanai;

1.4. tirdzniecības vietās realizējamo preču grupas;

1.5. kārtību, kādā ar pašvaldību saskaņojama sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšana;

1.6. nosacījumus pašvaldības izsniegto ielu tirdzniecības vai tirdzniecības organizatora atļaujas darbības apturēšanai uz laiku;

1.7. kārtību, kādā tiek piešķirts tirgus statuss un saskaņoti tirgus noteikumi;

1.8. nodevu par tirdzniecību publiskās vietās un personas, kuras atbrīvojamas no nodevas samaksas.

2. Nodarboties ar tirdzniecību var tikai ar pašvaldības izsniegtu atļauju.

3. Tirdzniecības dalībnieks vai tirdzniecības organizators nav tiesīgs nodot ielu tirdzniecības vai ielu tirdzniecības organizēšanas atļauju citai personai.

4. Informācija par Ludzas novada teritorijā noteiktām pašvaldības iekārtotām publiskām tirdzniecības vietām pieejama pašvaldības interneta vietnē www.ludzasnovads.lv.

II. Kārtība, kādā ar pašvaldību tiek saskaņota pastāvīgās ielu tirdzniecības vietas iekārtošana un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai publiskās vietās

5. Ludzas novadā administratīvās teritorijas publiskās vietās, neatkarīgi no to piederības, atļauti šādi ielu tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas veidi:

5.1. tirdzniecība ielu tirdzniecības vietās un tirdzniecība pasākumu laikā;

5.2. tirdzniecības organizēšana ielu tirdzniecības vietās un tirdzniecības organizēšana pasākumu laikā;

5.3. ilgtermiņa tirdzniecība ielu tirdzniecības vietās;

5.4. tirdzniecība no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta;

5.5. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi ar piesaisti pastāvīgai pakalpojumu sniegšanas vietai, ja pakalpojumu sniegšanas teritorija nav pastāvīgā pakalpojuma sniedzēja īpašums;

5.6. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi pasākumu laikā.

6. Atļaujas saņemšanai persona Ludzas novada pašvaldībā iesniedz attiecīgu iesniegumu:

6.1. tirdzniecībai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecība pasākumu laikā – veidlapa 1. pielikumā;

6.2. tirdzniecības organizēšanai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecības organizēšana pasākumu laikā – veidlapa 2. pielikumā;

6.3. ilgtermiņa tirdzniecībai ielu tirdzniecības vietās – veidlapa 3. pielikumā;

6.4. tirdzniecībai no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta – veidlapa 4. pielikumā;

6.5. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem ar piesaisti pastāvīgai pakalpojuma sniegšanas vietai – veidlapa 5. pielikumā;

6.6. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pasākuma laikā – veidlapa 6. pielikumā.

7. Atļauju ielu tirdzniecībai un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai vai atteikumu izsniedz Ludzas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības licencēšanas komisija un pieprasītājs pēc nodevas samaksas var saņemt šādas atļaujas:

7.1. tirdzniecībai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecība pasākumu laikā – 7. pielikums;

7.2. tirdzniecības organizēšanai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecības organizēšana pasākumu laikā – 8. pielikums;

7.3. ilgtermiņa tirdzniecībai ielu tirdzniecības vietās – 9. pielikums;

7.4. tirdzniecībai no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta – 10. pielikums;

7.5. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai ar piesaisti pastāvīgai pakalpojuma sniegšanas vietai – 11. pielikums;

7.6. sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pasākuma laikā – 12. pielikums.

8. Tirdzniecības vieta sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pašvaldībā ir jāsaskaņo, ja tā paredzēta publiskā vietā un nav attiecināma uz citu ielu tirdzniecības veidu vai netiek veikta teritorijā, kurai piešķirts tirgus statuss.

9. Tirdzniecības vieta sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai var būt ar piesaisti pastāvīgai sabiedriskās ēdināšanas sniegšanas vietai vai atsevišķa – bez piesaistes pastāvīgai sabiedriskās ēdināšanas sniegšanas vietai.

10. Piesaiste pastāvīgai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietai pastāv gadījumā, kad sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs pastāvīgajā vietā un publiskajā vietā ir viena un tā pati persona, kā arī pastāvīgo vietu un publiskā vietā plānoto sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietu nešķir zemesgabals.

11. Lai saskaņotu ielu tirdzniecības vietas iekārtošanu un saņemtu atļauju ielu tirdzniecībai vai ielu tirdzniecības organizēšanai persona iesniedz pašvaldībā vai elektroniski e-pastā pasts@ludzasnovads.lv iesniegumu, norādot šādu informāciju:

11.1. fiziskas personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas nosaukumu un nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, adresi, tālruni un elektroniskā pasta adresi;

11.2. realizējamo preču grupas;

11.3. paredzētās tirdzniecības norises vietu, laiku un ilgumu;

11.4. tirdzniecības veidu;

11.5. tirdzniecības dalībnieku sarakstu.

12. Tirdzniecības dalībnieku iesniegumu tirgošanai pašvaldībai organizētā pasākumā reģistrāciju uzsāk ne agrāk kā 20 dienas pirms pasākuma un tā tiek pārtraukta 2 dienas pirms pasākuma. Uzņēmējdarbības licencēšanas komisija izskata visus saņemtos iesniegumus kopumā, un izsniedz atļaujas, ņemot vērā šādus kritērijus:

12.1. tirdzniecības sortiments atbilstoši pasākuma koncepcijai;

12.2. augstas kvalitātes standarta risinājumi;

12.3. tirdzniecības dalībnieku skaits atbilstoši pasākuma mērogam;

12.4. ierobežojot tirdzniecības dalībnieku skaitu, priekšroka ir tirdzniecības dalībniekam ar savdabīgu, neparastu sortimentu.

13. Atļauju izsniedz uz pieprasīto laiku, bet ne ilgāk kā uz 1 (vienu) gadu. Pašvaldības nodeva tiek aprēķināta pēc iesniegumā norādīto dienu skaita.

14. Uzņēmējdarbības licencēšanas komisija 5 (piecu) darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par saskaņojumu ielu tirdzniecības vietas iekārtošanai un atļaujas ielu tirdzniecībai vai ielu tirdzniecības organizēšanai izsniegšanu un izsniedz atļauju vai arī pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt saskaņojumu un atļauju un rakstiski informē par to iesnieguma iesniedzēju.

15. Ja ielu tirdzniecība tiek organizēta pašvaldības īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošā nekustamajā īpašumā pašvaldības organizēta pasākuma laikā, tirdzniecības organizators tirdzniecības dalībniekam var noteikt maksu par ielu tirdzniecības organizēšanas nodrošināšanu. Maksas apmērs nevar būt lielāks par pašvaldības nodevas par ielu tirdzniecību divkāršo apmēru. Šajā gadījumā pašvaldības nodeva par tirdzniecību publiskajās vietās nav jāmaksā.

16. Fiziskā persona, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, ir tiesīga pārdot 12.05.2010. MK noteikumu Nr. 440 "Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību" 7. punktā minētās preces.

17. Juridiskā un fiziskā persona ielu tirdzniecībā ir tiesīga pārdot jebkura veida pārtikas un nepārtikas preces.

III. Pašvaldības noteiktās nodevas maksātāji un nodevas likmes

18. Nodevu likmes noteiktas par vienu tirdzniecības vietu. Vienas tirdzniecības vietas izmērs ir noteikts 3x3 metru platībā. Ja tirdzniecības dalībnieka tirdzniecības vieta masu pasākuma laikā aizņem lielāku platību, tad papildus, par katru tirdzniecības vietas garuma metru nodeva tiek palielināta par 0.5 euro.

19. Pašvaldības nodevas maksātāji ir komersanti un fiziskas personas, kuras veic tirdzniecību vai sniedz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu publiskās vietās Ludzas novada teritorijā ar pašvaldības izdotu atļauju.

20. No nodevas samaksas ir atbrīvoti:

20.1. Personas ar invaliditāti, kā arī Ludzas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētās trūcīgās, maznodrošinātās personas, bērni vecumā no 13 gadiem (ja bērns veic tirdzniecību no mācībām brīvajā laikā un viens no vecākiem (aizbildņiem) ir devis ielu tirdzniecībai rakstisku piekrišanu), skolēnu mācību uzņēmumi un pensionāri, kas veic tirdzniecību ar pašu audzētiem vai pašu ražoto produkciju, savvaļas ogām, sēnēm, augļiem, riekstiem, savvaļas ziediem vai pašu izgatavotiem mākslas priekšmetiem.

20.2. Tirgotāji ar pašu ražotām lauksaimniecības un mājamatniecības precēm, lietišķās mākslas priekšmetiem, daiļamatniecības priekšmetiem tirdzniecībā pašvaldības organizētā pasākuma laikā.

20.3. Ludzas novada pašvaldības rīkotos ikmēneša tirgos, Ludzas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie zemnieki un mājražotāji ar savu saražoto produkciju.

21. Nodeva par ielu tirdzniecību tirdzniecības dalībniekiem tirdzniecības vietās ir šāda:

Nr.p.k. Nodevas objekts Nodeva EUR
21.1. Nodevas likme dienā par vienu tirdzniecības vietu publiskās vietās, tirgojot:  
21.1.1. pašu ražoto un pašu audzēto lauksaimniecības produkciju, savvaļas ogām, sēnēm, augļiem, riekstiem, savvaļas ziediem 1,00
21.1.2. pārtikas preces un bezalkoholiskos dzērienus 2,50
21.1.3. rūpnieciski ražotas nepārtikas preces. 4,00
21.1.4. Izklaides atrakcijas 4,00
21.1.5. mājamatniecības preces, pašu izgatavotus mākslas priekšmetus, lietišķas mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus 1,50
21.2. Nodevas likme dienā par vienu tirdzniecības vietu publiskās vietās pilsētas teritorijā masu pasākuma laikā, tirgojot:  
21.2.1. tabakas izstrādājumus vai alkoholiskos dzērienus, kuros absolūtais spirta daudzums pārsniedz 15 tilpumprocentus (izņemot mājās ražotu alkoholu) 25.00
21.2.2. alkoholiskos dzērienus, kuros absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 15 tilpumprocentus (izņemot mājās ražotu alkoholu) 15,00
21.2.3. pārtikas preces un bezalkoholiskos dzērienus 7,00
21.2.4. rūpnieciski ražotas nepārtikas preces. 7,00
21.2.5. Izklaides atrakcijas 7,00
21.2.6. pašu ražotas lauksaimniecības preces, savvaļas ogas, sēnes, augļus, riekstus, savvaļas ziedus 3,00
21.2.7. mājamatniecības preces, pašu izgatavotus mākslas priekšmetus, lietišķas mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus 4,00
21.2.8. mājās ražotu alkoholu 10,00
21.3. Nodevas likme dienā par vienu tirdzniecības vietu publiskās vietās lauku teritorijā masu pasākuma laikā, tirgojot:  
21.3.1. tabakas izstrādājumus vai alkoholiskos dzērienus, kuros absolūtais spirta daudzums pārsniedz 15 tilpumprocentus (izņemot mājās ražotu alkoholu) 10,00
21.3.2. tabakas izstrādājumus vai alkoholiskos dzērienus, kuros absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 15 tilpumprocentus (izņemot mājās ražotu alkoholu) 5,00
21.3.3. pārtikas preces un bezalkoholiskos dzērienus 3,00
21.3.4. rūpnieciski ražotas nepārtikas preces. 3,00
21.3.5. pašu ražotas lauksaimniecības preces, savvaļas ogas, sēnes, augļus, riekstus, savvaļas ziedus 1,00
21.3.6 amatniecības preces, pašu izgatavotus mākslas priekšmetus, lietišķas mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus 1,00
21.3.7. mājās ražotu alkoholu 5,00
21.4. Publiskas vietās vienam mēnesim:  
21.4.1. pašu ražotas lauksaimniecības un mājamatniecības preces, savvaļas ogas, sēnes, augļus, riekstus, savvaļas ziedus 15,00
21.4.2. lopbarības produkciju (ārpus Ludzas pilsētas administratīvās teritorijas) 10,00
21.5. Publiskas vietās vienam gadam:  
21.5.1. izbraukuma tirdzniecībai (autoveikali) ar pārtikas precēm un rūpniecības precēm 20,00
21.5.2. izbraukuma tirdzniecībai (autoveikali) ar pārtikas precēm un rūpniecības precēm, alkoholiskiem dzērieniem (izņemot mājās ražoto alkoholu) 30,00
21.5.3. ar lopbarības produkciju (ārpus Ludzas pilsētas administratīvās teritorijas) 15,00

22. Nodeva iemaksājama pašvaldības budžetā pirms tirdzniecības atļaujas saņemšanas.

23. Ja tirdzniecības dalībnieks veic tirdzniecību vienā tirdzniecības vietā ar dažāda sortimenta precēm, tad nodevas apmērs tiek noteikts pēc augstākās nodevu maksas likmes.

IV. Tirdzniecības dalībnieka un tirdzniecības organizatora pienākumi kārtības nodrošināšanai

24. Ielu tirdzniecība ir atļauta tikai tajās tirdzniecības vietās, kuras iekārtojusi vai to iekārtošanu saskaņojusi pašvaldība.

25. Tirdzniecības dalībniekam un tirdzniecības organizatoram jāievēro Latvijas Republikā spēkā esošie tirdzniecību reglamentējošie normatīvie akti un pašvaldības saistošie noteikumi.

26. Tirdzniecības dalībnieks ir atbildīgs:

26.1. par atļaujā norādīto nosacījumu ievērošanu;

26.2. par saskaņotās tirdzniecības vietas izvietojuma, platības un augstuma ievērošanu;

26.3. par noteikto attālumu, brīvo neaizņemamo teritoriju un piekļuves nodrošināšanu;

26.4. par tīrības un kārtības nodrošināšanu ielu tirdzniecības vietā un 1,5 m rādiusā ap tirdzniecības vietu, atkritumu urnu izvietošanu;

26.5. par speciālo iekārtu un objektu, kas tiek izmantoti tirdzniecības veikšanai, atbilstību Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām;

26.6. par speciālo iekārtu un objektu, kas tiek izmantoti tirdzniecības veikšanai, uzturēšanu kārtībā, tīrībā un bez bojājumiem, kā arī iekārtu un objektu, kas zaudējuši savu funkcionālo nozīmi, novākšanu.

27. Tirdzniecības organizators ir atbildīgs:

27.1. par saskaņoto tirdzniecības vietu skaita un platības patvaļīgu nepalielināšanu;

27.2. par saskaņoto tirdzniecības vietu izvietojuma, platības un augstuma ievērošanu;

27.3. par tīrības un kārtības nodrošināšanu ielu tirdzniecības vietās un atkritumu urnu izvietošanu.

28. Tirdzniecības vietā atrasties ar preci un veikt tirdzniecību var tirdzniecības atļaujā norādītā persona, norādītā fiziskā persona, kas nav reģistrējusi saimniecisko darbību, vai šīs personas pilnvarots ģimenes loceklis, uzrādot notariāli apstiprinātu pilnvaru, vai persona, kas ar norādīto juridisko personu ir juridiski noformējusi darba tiesiskās attiecības, noslēgusi uzņēmuma līgumu un ir attiecīgi pilnvarota.

29. Tirdzniecības dalībnieks ir tiesīgs sākt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietas montāžas darbus ne ātrāk kā 10 dienas pirms ielu tirdzniecības atļaujā norādītā atļaujas derīguma termiņa sākuma.

30. Tirdzniecības dalībniekam sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietas demontāžas darbi jāveic ne vēlāk kā 10 dienas pēc tirdzniecības atļaujas derīguma termiņa izbeigšanās.

31. Tirdzniecības organizatoram un tirdzniecības dalībniekam aizliegts:

31.1. bojāt vides un apstādījumu elementus;

31.2. traucēt tuvumā esošo kultūras iestāžu, veselības aizsardzības iestāžu, sociālās palīdzības iestāžu, vispārizglītojošo mācību iestāžu un pirmsskolas izglītības iestāžu darbu, kā arī apgrūtināt bērnu rotaļlaukumu izmantošanu;

31.3. pārdot dzērienus stikla iepakojumā tirdzniecībai publisko pasākumu laikā;

31.4. aizsegt stacionāru reklāmas objektu;

31.5. neatļautās vietās izvietot slēgtas teltis, noliktavas, nojumes ar nolaižamām sienām vai cita veida norobežojošas konstrukcijas.

32. Ielu tirdzniecības vietā jāatrodas pašvaldības izsniegtajai tirdzniecības atļaujai.

V. Izsniegtās atļaujas ielu tirdzniecībai apturēšana uz laiku

33. Pašvaldība ar Ludzas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas lēmumu var uz laiku apturēt izsniegtās ielu tirdzniecības vai tirdzniecības organizatora atļaujas darbību, par to informējot atļaujas saņēmēju, šādos gadījumos.

33.1. tirdzniecības dalībnieks vai tirdzniecības organizators apzināti pašvaldībai ir sniedzis nepatiesas ziņas;

33.2. patvarīgi mainīta tirdzniecības vieta vai tirdzniecības organizēšanas vieta;

33.3. bez saskaņošanas ar pašvaldību ir mainītas atļaujā saskaņotās preču grupas;

33.4. tirdzniecības atļauja ir nodota citai personai;

33.5. tirdzniecības dalībniekam tiek konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi;

33.6. ja tas rada draudus apmeklētāju drošībai;

33.7. beidzies kāda no ielu tirdzniecības dalībnieka vai organizatora pie atļaujas saņemšanas iesniegtā dokumenta termiņš;

33.8. sakarā ar pašvaldības veicamajiem neatliekamajiem remontdarbiem (piemēram, ūdensvada remonts, ēkas fasādes remonts, ietves un ielas seguma remonts);

33.9. sakarā ar paredzētajiem pašvaldības publiskajiem pasākumiem;

33.10. ja tas nepieciešams pašvaldības projektu realizācijai.

34. Ja pašvaldība pieņem lēmumu par atļaujas apturēšanu uz laiku uz Noteikumu 33.8.–33.10. apakšpunkta pamata, samaksāto pašvaldības nodevu atmaksā par laiku, uz kuru atļauja tika apturēta.

35. Ja pašvaldība pieņem lēmumu par atļaujas apturēšanu uz laiku uz Noteikumu 33.1.–33.7. apakšpunkta pamata, samaksāto pašvaldības nodevu par laiku, uz kuru atļauja tika apturēta, neatmaksā.

VI. Tirgus statusa piešķiršanas kārtība

36. Lai saņemtu pašvaldības saskaņojumu jauna tirgus izveidošanai persona iesniedz pašvaldībā:

36.1. iesniegumu, norādot fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas nosaukumu un nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, adresi, kontakttālruni, elektroniskā pasta adresi;

36.2. zemes īpašuma vai lietošanas tiesību apliecinoša dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu);

36.3. tirgus plānu ar tirdzniecības vietu izvietojumu.

37. Tirgus pārvaldītājam ir jāizstrādā un jāsaskaņo ar pašvaldību tirgus noteikumus.

38. Pēc pašvaldības saskaņojuma saņemšanas, persona normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izstrādā, saskaņo un apstiprina tirgus projektu.

39. Pēc tam, kad pilnībā ir izpildīti visi tirgus projektā paredzētie izveidošanas un iekārtošanas darbi, izstrādāti un iesniegti tirgus noteikumi, Ludzas novada dome pieņem lēmumu par tirgus statusa piešķiršanu jaunizveidotajam tirgum.

VII. Administratīvā atbildība par noteikumu neievērošanu un noteikumu izpildes kontrole

40. Par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem personas saucamas pie normatīvajos aktos paredzētās atbildības.

41. Administratīvā pārkāpuma procesu par šo noteikumu neievērošanu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic sekojošas amatpersonas:

41.1. Ludzas novada pašvaldības policija

41.2. Ludzas novada pašvaldības pilsētu un pagastu pārvalžu vadītāji;

41.3. Ludzas novada pašvaldības vides inženieris.

42. Administratīvā pārkāpuma procesu par šo noteikumu neievērošanu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Ludzas novada pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata Ludzas novada pašvaldības Administratīvā komisija

43. Administratīvā soda samaksāšana neatbrīvo noteikumu pārkāpēju no noteikumu izpildes, kā arī no nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas, saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

VIII. Administratīvo aktu apstrīdēšana un pārsūdzēšana

44. Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību persona var apstrīdēt Ludzas novada domē.

45. Ludzas novada domes pieņemto lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu vai faktisko rīcību var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

IX. Noslēguma jautājumi

46. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

47. Ar šo Noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē:

47.1. Ludzas novada domes 2017. gada 25. maija saistošie noteikumi Nr. 4 "Par ielu tirdzniecību un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Ludzas novadā";

47.2. Kārsavas novada pašvaldības 2011. gada 27. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 9 "Par ielu tirdzniecības organizēšanas un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Kārsavas novadā";

47.3. Kārsavas novada pašvaldības 2011. gada 26. oktobra saistošie noteikumi Nr. 19 "Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības kārtību izbraukuma tirdzniecībā sabiedrisko pasākumu norises vietās Kārsavas novadā";

47.4. Zilupes novada pašvaldības 2018. gada 22. janvāra saistošie noteikumi Nr. 3 "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība, mazumtirdzniecība izbraukuma tirdzniecībā sabiedriskos pasākumos un tirdzniecības organizēšana tirgū";

47.5. Zilupes novada pašvaldības 2010. gada 30. decembra saistošie noteikumi Nr. 12 "Par tirdzniecību ielu tirdzniecības vietās un tirgos un par pašvaldības nodevu par tirdzniecību Zilupes novadā";

47.6. Zilupes novada pašvaldības 2011. gada 28. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 16 "Par kārtību, kādā saskaņojamas alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības novietņu vietas Zilupes novadā".

Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Mekšs

 

1. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
atļaujas saņemšanai tirdzniecībai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecība pasākumu laikā

Lūdzu izsniegt atļauju tirdzniecībai

 
(tirdzniecības vietas adrese un (vai) pasākuma nosaukuma)
no   līdz    
  (datums)   (datums)  

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    

Tirdzniecības vietā realizējamo preču grupas, vai sniegtā pakalpojuma (atrakcijas) apraksts:

Tirdzniecības vietas izmērs  
Cita informācija

Pielikumā:

[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai valdītāju
[ ] Fiziskai personai, kura nav reģistrējusi savu saimniecisko darbību, apliecinājums, ka tā neveic saimniecisko darbību vai saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs, kā arī nenodarbina citas personas
[ ] Ar tirdzniecības dalībnieka parakstu apstiprināta tirdzniecības vietas izvietojuma shēma (norādot mērogu)
[ ] Ar tirdzniecības dalībnieka parakstu apliecināts situācijas plāns vai zemes robežu plāns, kurā (atbilstoši mērogam) iezīmēta tirdzniecības vieta
(amata nosaukums) ( paraksts) ( vārds, uzvārds)

 

2. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
atļaujas saņemšanai tirdzniecības organizēšanai ielu tirdzniecības vietā un tirdzniecības organizēšana pasākuma laikā

Lūdzu izsniegt atļauju tirdzniecības organizēšanai

Pasākuma nosaukums  
Pasākuma organizators  
  no   līdz  
(tirdzniecības organizēšanas vietas adrese)   (datums)   (datums)

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    

Tirdzniecības vietu skaits __________

Tirdzniecības organizēšanas vietā realizējamo preču grupas un sniegto pakalpojumu (atrakcijas) apraksts:

(preču grupu uzskaitījums)
Cita informācija
Pielikumā:
   
[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai valdītāju
[ ] Tirdzniecības dalībnieku saraksts, kurā norādīts juridiskās personas nosaukums un nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs, fiziskas personas vārds, uzvārds, personas kods, realizējamās preču grupas, aizņemto tirdzniecības vietu skaits
[ ] Tirdzniecības dalībnieku – fizisku personu, kuras nav reģistrējušas savu saimniecisko darbību, apliecinājums, ka tā neveic saimniecisko darbību vai saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji, kā arī nenodarbina citas personas
(amata nosaukums) (paraksts) ( vārds, uzvārds)

 

3. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
ilgtermiņa atļaujas saņemšanai ielu tirdzniecībai vietās

Lūdzu izsniegt atļauju ielu tirdzniecībai

no līdz
(vieta/adrese) (datums) (datums)
Tirdzniecības reižu skaits    
Tirdzniecības datumi  

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    

Tirdzniecības vietā realizējamo preču grupas:

(preču grupu uzskaitījums)
Tirdzniecības vietas izmērs
Cita informācija

Pielikumā:

[ ] Saskaņojums ar pasākuma organizatoru
[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju
[ ] Fiziskai personai, kura nav reģistrējusi savu saimniecisko darbību, apliecinājums, ka tā neveic saimniecisko darbību vai saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs, kā arī nenodarbina citas personas
(amata nosaukums) (paraksts) ( vārds, uzvārds)

 

4. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
atļaujas saņemšanai ielu tirdzniecībai no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta

Lūdzu izsniegt atļauju ielu tirdzniecībai no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta

 

no

 

līdz

 
(tirdzniecības vietas adrese)   (datums)   (datums)

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    

Tirdzniecības vietā realizējamo preču grupas:

Nepārtikas preces
(preču grupu uzskaitījums)
Pārtikas preces
(preču grupu uzskaitījums)
Pieturvietu uzskaitījums

Pielikumā:

[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai valdītāju
[ ] Fiziskai personai, kura nav reģistrējusi savu saimniecisko darbību, apliecinājums, ka tā neveic saimniecisko darbību vai saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs, kā arī nenodarbina citas personas
[ ] Plānoto tirdzniecības vietu fotofiksācija, pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta novietne situācijas plānā vai zemes robežu plānā M 1:250 vai 1:500, kustības maršruts un grafiks, norādot pieturvietas tirdzniecības veikšanai
[ ] Ar tirdzniecības dalībnieka parakstu apliecināts situācijas plāns vai zemes robežu plāns, kurā (atbilstoši mērogam) iezīmēta tirdzniecības vieta
(amata nosaukums) (paraksts) ( vārds, uzvārds)

 

5. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
atļaujas saņemšanai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai (ar piesaisti pastāvīgai pakalpojumu sniegšanas vietai)

Lūdzu izsniegt atļauju sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai

  no   līdz  
(pakalpojuma sniegšanas vietas adrese)   (datums)   (datums)

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    
Pastāvīgā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vieta*  
  (adrese)
Vasaras/ielu kafejnīcas platība   kv.m.
Cita informācija

Pielikumā:

[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai valdītāju
[ ] Īpašumtiesību un lietošanas tiesību apliecinošu dokumentu kopijas par pastāvīgo sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietu, pie kuras plānots iekārtot vasaras/ielu kafejnīcu
(amata nosaukums) (paraksts) ( vārds, uzvārds)

* Piesaiste pastāvīgai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietai pastāv, kad sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs pastāvīgajā un publiskajā vietā ir viena un tā pati persona, kā arī pastāvīgo sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietu un publisko sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietu nešķir zemesgabals vai teritorija, kas atrodas ielas sarkano līniju robežās.

 

6. pielikums

Ludzas novada pašvaldībai

(juridiskās personas nosaukums, fiziskās personas vārds, uzvārds)
(juridiskās personas juridiskā adrese; fiziskās personas deklarētā adrese)
(juridiskās personas nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.; fiziskās personas kods)
(kontaktpersona, tālruņa numurs)
             
20   . gada   .    

IESNIEGUMS
atļaujas saņemšanai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pasākuma laikā

Lūdzu izsniegt atļauju sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pasākuma laikā

Pasākuma nosaukums  
Pasākuma organizators  
  no   līdz  
(pasākuma norises vieta/adrese)   (datums)   (datums)

Laikā

no plkst.   .   līdz plkst.   .    

Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietā realizējamo preču grupas:

Pārtikas preces
(preču grupu uzskaitījums)
Tirdzniecības vietas izmērs
Cita informācija

Pielikumā:

[ ] Saskaņojums ar pasākuma organizatoru
[ ] Saskaņojums ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju
[ ] Ar tirdzniecības organizatora parakstu apstiprināta tirdzniecības vietu shēma (norādot mērogu)
(amata nosaukums) (paraksts) ( vārds, uzvārds)

 

7. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. ___________
ielu tirdzniecībai pastāvīgā ielu tirdzniecības vietā un ielu tirdzniecībai pasākuma laikā

Ludzā   20   . gada   .  
   
Tirdzniecības dalībnieka nosaukums  
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods  
Tirdzniecības vietas adrese  
Darba laiks
no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Realizējamo preču grupas  
Atļaujas derīguma termiņš
no   līdz  
  (datums)   (datums)

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

8. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. __________
ielu tirdzniecības organizēšanai pastāvīgā ielu tirdzniecības vietā un ielu tirdzniecības organizēšanai pasākuma laikā

Ludzā   20   . gada   .  
   
Tirdzniecības organizatora nosaukums  
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods  
Tirdzniecības organizēšanas vietas adrese  
Tirdzniecības vietu skaits  
Darba laiks
no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Realizējamo preču grupas  
Atļaujas derīguma termiņš
no   līdz  
  (datums)   (datums)

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

9. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. ___________
ilgtermiņa atļaujas saņemšanai ielu tirdzniecībai vietās

Ludzā   20   . gada   .  
   

Tirdzniecības dalībnieka nosaukums

Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods
Tirdzniecības vietas adrese

Realizējamo preču grupas

Darba laiks
no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Atļaujas derīguma termiņš
no   līdz  
  (datums)   (datums)
Tirdzniecības datumi,  
Tirdzniecības reižu skaits  

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

10. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. _________
ielu tirdzniecībai no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta

Ludzā   20   . gada   .  
Tirdzniecības dalībnieka nosaukums  
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods  
Pieturvietu uzskaitījums
Realizējamo preču grupas

Darba laiks

no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Atļaujas derīguma termiņš no     līdz  
  (datums)     (datums)

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

11. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. __________
sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai (ar piesaisti pastāvīgai pakalpojuma sniegšanas vietai)

Ludzā   20   . gada   .  
   
Pakalpojuma sniedzēja nosaukums  
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods  
Pakalpojuma sniegšanas vietas adrese  
Vasaras/ielu kafejnīcas platība (kv.m.)  

Darba laiks

no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Pastāvīgās pakalpojuma sniegšanas vietas adrese  
Atļaujas derīguma termiņš
no   līdz  
  (datums)   (datums)

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

12. pielikums

LATVIJAS REPUBLIKA
LUDZAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Reģistrācijas Nr.90000017453, Raiņa ielā 16, Ludzā, Ludzas novadā, LV–5701
Tālrunis 65707400, e-pasts: pasts@ludzasnovads.lv

ATĻAUJA Nr. ___________
sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai pasākuma laikā

Ludzā   20   . gada   .  
   

Pakalpojuma sniedzēja nosaukums

 
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. vai fiziskas personas kods  
Pasākuma nosaukums  
Pasākuma organizators  
Pakalpojuma sniegšanas vietas adrese  
Pakalpojuma sniegšanas vietu skaits  
Darba laiks
no plkst.   .  

līdz plkst.

  .  
Realizējamo preču grupas  
Atļaujas derīguma termiņš
no   līdz  
  (datums)   (datums)

*Atļauja derīga uzrādot Uzņēmumu reģistra izsniegtu reģistrācijas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu

Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijas priekšsēdētājs   (vārds, uzvārds)

Z.v.

 

Ludzas novada pašvaldības 2022. gada 25. maija saistošo noteikumu Nr. 29/2022 "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta tirdzniecība publiskās vietās Ludzas novadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu noteikts, ka novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.
2. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā publiskās vietās tiek organizēta tirdzniecība un sniegti sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi; kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja ielu tirdzniecībai un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai publiskās vietās; ielu tirdzniecības dalībnieka, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja un ielu tirdzniecības organizatora pienākumus kārtības nodrošināšanai; izsniegto ielu tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas sniegšanas pakalpojumu atļauju apturēšanas kārtību, administratīvo aktu pārsūdzēšanas kārtību.
3. Saistošo noteikumu projekta ietekme uz pašvaldības budžetu Tiešas ietekmes nav.
4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Tiek definēti visi nepieciešamie priekšnoteikumi atļaujas saņemšanai konkrētam ielu tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas veidam.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Komersants par saistošo noteikumu piemērošanu var griezties Ludzas novada pašvaldībā.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Noteikumu izstrādē konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Mekšs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!