• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 18. maija rīkojums Nr. 337 "Par Attīstības sadarbības politikas plānu 2021.–2023. gadam". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.2021., Nr. 98 https://www.vestnesis.lv/op/2021/98.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta sēdes protokols Nr. 42

Ministru kabineta sēdes attālinātā veidā protokols

Vēl šajā numurā

24.05.2021., Nr. 98

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 337

Pieņemts: 18.05.2021.

OP numurs: 2021/98.5

2021/98.5
RĪKI

Ministru kabineta rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 31 Visi

Ministru kabineta rīkojums Nr. 337

Rīgā 2021. gada 18. maijā (prot. Nr. 42 23. §)

Par Attīstības sadarbības politikas plānu 2021.–2023. gadam

1. Apstiprināt Attīstības sadarbības politikas plānu 2021.–2023. gadam (turpmāk – plāns).

2. Noteikt Ārlietu ministriju par atbildīgo institūciju plāna īstenošanā.

3. Ārlietu ministrijai finansējumu, kas nav izmantots budžeta programmas 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" ietvaros finansētajām divpusējās attīstības sadarbības aktivitātēm, Ārlietu ministrijas budžeta ietvaros pārdalīto finansējumu vai kārtējā gada valsts budžeta likumā papildus piešķirto finansējumu attīstības sadarbības politikas īstenošanai prioritāri novirzīt:

3.1. pasākumam "Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam, tiecoties novirzīt 50 % finansējuma PSO", ja granta projektu konkurss kārtējam gadam nav noslēdzies un finansējuma apmērs nesasniedz Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam noteikto apmēru;

3.2. citām attīstības sadarbības aktivitātēm, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas lēmumu saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 5. panta 7. punktu;

3.3. Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam (apstiprinātas ar Ministru kabineta 2021. gada 14. aprīļa rīkojumu Nr. 245 "Par Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam") minēto uzdevumu īstenošanai, ja finansējuma apmērs tiek palielināts pamatnostādnēs noteiktajā apmērā.

4. Ministrijām un citām atbildīgajām institūcijām plānā paredzēto pasākumu īstenošanu 2021. gadā nodrošināt atbilstoši piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu plānā paredzēto pasākumu īstenošanai 2022. gadam un turpmākajiem gadiem izskatīt Ministru kabinetā kārtējā gada valsts budžeta likumprojekta un vidējā termiņa budžeta ietvara likumprojekta sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs

 

(Ministru kabineta
2021. gada 18. maija
rīkojums Nr. 337)

Attīstības sadarbības politikas plāns 2021.–2023. gadam

Izmantoto saīsinājumu saraksts

ANO Apvienoto Nāciju Organizācija
CAEP Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platforma
CIVICUS Starptautiskā NVO apvienība par pilsonisko sabiedrību
CONCORD Eiropas nacionālo attīstības sadarbības un humānās platformu apvienība
ECTS Eiropas Kredītu pārneses un uzkrāšanas sistēma
ES Eiropas Savienība
IAM Ilgtspējīgas attīstības mērķi
IBM Integrēta robežu pārvaldība
Forus starptautisks nacionālo NVO platformu tīkls
LAPAS Biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai"
LPS Biedrība "Latvijas Pašvaldību savienība"
NAP2027 Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2021.–2027.gadam
NKI nacionālais kopienākums
NVO nevalstiskās organizācijas
OAP oficiālā attīstības palīdzība
OECD Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija
OECD DAC OECD Attīstības palīdzības komiteja
PBG Pasaules Bankas grupa
PSO Pilsoniskās sabiedrības organizācijas
SAA PBG Starptautiskā Attīstības asociācija (IDA)
VAV Vismazāk attīstītās valstis

I. Plāna kopsavilkums

Attīstības sadarbības politikas plāns 2021.–2023.gadam (turpmāk – Plāns) ir izstrādāts, lai veicinātu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu. Plānā ir iekļauti konkrēti pasākumi, lai sekmētu 2021.gada 14.aprīlī pieņemtajās Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs 2021.–2027.gadam (turpmāk – Pamatnostādnes) noteiktā Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķa "veicināt ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu, tiesiskumu un labu pārvaldību attīstības valstīs, jo īpaši Latvijas prioritārajās partnervalstīs, sniedzot ieguldījumu Dienaskārtības 2030 ieviešanā" sasniegšanu, īstenojot attīstības sadarbību tiesiskuma veicināšanas, publiskās pārvaldes attīstības un tās spēju stiprināšanas, uzņēmējdarbības attīstības, dzimumu līdztiesības, demokrātiskas līdzdalības veicināšanas un pilsoniskās sabiedrības attīstības, izglītības, kā arī klimata pārmaiņu un vides aizsardzības jomās. Tādejādi Plāns stiprina Latvijas kā divpusējā donora lomu un īsteno Latvijas ārpolitiskās intereses, kas noteiktas ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā Saeimai par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā.

Pamatnostādnes un Plāns ir izstrādāts laikā, kad pasauli skārusi globālā COVID-19 pandēmija, kas rada iepriekš nepieredzētus izaicinājums globālajai veselībai un sociālekonomiskajai stabilitātei.

Vienlaikus Latvijas kaimiņvalstī, Baltkrievijā, notikušās prezidenta vēlēšanas un tām sekojošie notikumi aktualizējuši nepieciešamību pārskatīt kā Latvijas, tā starptautisko donoru līdzšinējo sadarbību ar Baltkrieviju, veicinot baltkrievu tautas izrādīto vēlmi nostāties uz demokrātisko reformu ceļa.

Saskaņā ar Pamatnostādnēm galvenās Latvijas attīstības sadarbības tematiskās prioritātes izriet no IAM. Kā prioritāri tiek identificēti 16.IAM Miers, taisnīgums un stipras un iekļaujošas institūcijas, 5.IAM Dzimumu līdztiesība, 4.IAM Kvalitatīva izglītība, 8.IAM Labs darbs un ekonomiskā izaugsme, 13.IAM Klimata rīcība un 17.IAM Sadarbība mērķu īstenošanai. Tematisko prioritāšu īstenošanā Latvija īpaši pievērsīs uzmanību digitalizācijai kā attīstības veicinātajam un atbalstīs inovatīvus un pārbaudītus digitālus risinājumus, kas var veicināt valstu pārvaldes efektivitāti, sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā un jaunu ekonomisko iespēju radīšanu.

Savukārt ģeogrāfiskās prioritātēs saglabāsies ES Austrumu partnerības valstis (īpaši Gruzija, Moldova, Ukraina, kā arī Baltkrievija) un Centrālāzijas valstis (īpaši Kirgizstāna, Tadžikistāna un Uzbekistāna). Vienlaikus, palielinoties finansējuma apmēram, Latvija pirmo reizi kā prioritāti noteiks atbalsta sniegšanu citiem reģioniem (īpaši Āfrikas valstīm), sniedzot ieguldījumu globālos sabiedriskos labumos un globālu izaicinājumu risināšanā, kā arī ievērojot Latvijas attīstības sadarbības politikas saistības atbalstīt arī vismazāk attīstītās valstis (turpmāk – VAV).

Latvijas attīstības sadarbības aktivitātes, attiecīgi OAP finansējums, veidojas no divpusējos un daudzpusējos formātos īstenotām aktivitātēm. Daudzpusējais formāts, kas veido gandrīz 90% no kopējā apjoma, galvenokārt ietver starptautiskās iemaksas ES budžetā, Eiropas Attīstības fondā, kā arī iemaksas ANO aģentūrās un citās starptautiskajās institūcijās, iniciatīvās un trasta fondos. Šajos formātos ir svarīgi aizstāvēt galvenās Latvijas prioritārās jomas un reģionus, veicināt Latvijas redzamību. Savukārt Latvijas OAP divpusējā formātā veido aptuveni 10% no kopējā apjoma un tā ietver Ārlietu ministrijas budžeta programmu "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" paredzētos līdzekļus; citu valsts iestāžu divpusējai attīstības sadarbībai veltīto finansējumu un ad hoc veidā sniegto atbalstu un humāno palīdzību.

Plānā iekļautās darbības (Ārlietu ministrijas un nozaru ministriju) strukturētas atbilstoši sešiem Pamatnostādņu rīcības virzieniem un tajos ietvertajiem uzdevumiem:

1. Sniegt atbalstu prioritāro partnervalstu ilgtspējīgai attīstībai un ieguldījumu globālo izaicinājumu risināšanā:

Šajā rīcības virzienā ietverto pasākumu īstenošanai paredzēts novirzīt lielāko daļu no Ārlietu ministrijas budžeta programmā "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" piešķirtajiem līdzekļiem (saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu 2021.gadam" 2021.gadā piešķirts finansējums EUR 583 813 apmērā un saskaņā ar Vidēja termiņa budžeta ietvara likumu 2022., 2023.gadā plānots finansējums EUR 463 813 apmērā), lai īstenotu šādus pasākumus.

Pirmkārt, rīkotu granta projektu konkursus: 1) attīstības sadarbības projektu īstenošanai ES Austrumu partnerības valstu un Centrālāzijas valstu atbalstam un, palielinoties finansējuma apmēram, Āfrikas valstīm; 2) līdzfinansējuma piešķiršanai PSO īstenotajiem attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem, kas ieguvuši finansējumu no citiem starptautiskajiem palīdzības finansētājiem.

Otrkārt, īstenotu ilgtermiņa attīstības sadarbības projektus atbilstoši partnervalstu izteiktajām vajadzībām un Latvijas ekspertīzei un/vai projektus, kuru īstenošanā ir piesaistīts citu donoru līdzfinansējums vismaz 50% apmērā.

2. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu daudzpusējās sadarbības ietvaros, jo īpaši ES, ANO, PBG un OECD ietvaros, tādējādi veicinot Latvijas attīstības sadarbības politikas saskaņotību visos formātos

Daudzpusējos formātos plānots turpināt iesaistošu pozīciju izstrādi par aktuālajiem attīstības sadarbības jautājumiem, stiprināt dialogu ar Saeimu.

3. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības īstenošanas institucionālo ietvaru, politikas veidotāju un īstenotāju profesionalitāti un darbības saskaņotību

Atbilstoši Pamatnostādnēm, Ārlietu ministrija ar šo Plānu veicina Latvijas attīstības sadarbības aktivitāšu saskaņotību. Viens no būtiskākajiem šī virziena uzdevumiem būs veicināt Latvijas iesaisti lielapjoma ES un citu donoru finansētos attīstības sadarbības projektu īstenošanā un ar to saistīto funkciju integrēšanu Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbā, ceļot aģentūras kapacitāti un profesionalitāti.

2021.–2023.gada Plānā līdz ar Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta programmas plānošanu ietverti arī 64 attīstības sadarbības pasākumi, ko attīstības valstīs plāno īstenot 10 Latvijas publiskās pārvaldes iestādes. Ņemot vērā, ka valsts pārvaldes iestāžu aktivitātes veido ievērojamu Latvijas divpusējā attīstības sadarbības finansējuma daļu, svarīgi veicināt šo aktivitāšu sasaisti ar Ārlietu ministrijas plānoto politiku.

4. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības caurskatāmību, paredzamību un atbilstību starptautiskajiem ziņošanas standartiem

Ārlietu ministrija turpinās darbu pie atbalstīto projektu izvērtēšanas sistēmas stiprināšanas, ieviesīs daudzgadu plānošanu, tādejādi paaugstinot prognozējamību un paredzot elastību divpusējā attīstības sadarbības finansējuma apguvē, vienlaikus nodrošinās spēju ātri un efektīvi reaģēt mūsdienu mainīgos apstākļos. Sniedzot Latvijas atbalstu, tiks izvērtēti, novērsti un pārvaldīti riski, īpaši korupcijas jomā, kā arī pilnveidota partnervalstu vajadzību novērtēšana, lai caurskatāmi noteiktu prioritātes un izvēlētos atbilstošāko atbalsta instrumentu.

5. Veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu attīstību un attīstības sadarbību, līdzdalību un atbalstu politikas īstenošanai

Ārlietu ministrija regulāri atjauninās un papildinās aktuālo informāciju attīstības sadarbības jomā ministrijas tīmekļa vietnē, kā arī turpinās dialogu ar partneriem projektu īstenotājiem un interesentiem.

Lai nodrošinātu sabiedrības informēšanu plašās mērķa grupās, papildus Ārlietu ministrijas aktivitātēm šim mērķim tiek paredzēts šī plāna II sadaļas tabulā "Ārlietu ministrijas divpusējā attīstības sadarbības budžeta sadalījums" 3.1.punktā plānotais atbalsts. Ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt plašu PSO, skolu, bibliotēku, augstskolu, jaunatnes centru un citu partneru iesaisti, šīs aktivitātes plānots īstenot sadarbībā ar biedrību "Latvijas platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS). LAPAS, kas apvieno nevalstiskās organizācijas (36), kas strādā attīstības sadarbības un globālās izglītības jomā, kam ir ilggadēja pieredze izpratnes par attīstības sadarbību veicināšanā un projektu ieviešanā attīstības valstīs.

No Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta programmas 2021.gadā un turpmākos gados plānots sniegt arī tiešfinansējumu LPS un LAPAS dalībai ES un starptautisko organizāciju PSO platformās.

6. Stiprināt visaptverošu un saskaņotu Latvijas pieeju ilgtspējīgas attīstības veicināšanai pasaulē

Attīstības sadarbības politikas plānošanā un īstenošanā Ārlietu ministrija sadarbojas ar atbildīgajām publiskās pārvaldes institūcijām, PSO un privāto sektoru, stiprinot sinerģiju starp attīstības sadarbības, ārpolitikas un drošības politikas īstenošanai pieejamiem instrumentiem. Projektu īstenotāji tiek aicināti veicināt korporatīvās sociālas atbildības principu ievēršanu. Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome izskatīja un konceptuāli saskaņoja Plānu.

II. Esošās situācijas raksturojums

Attīstības sadarbības politikas plāns ir izstrādāts, pamatojoties uz Pamatnostādnēm un saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 6.panta pirmo daļu, un nosaka Ārlietu ministrijas 2021.–2023.gada budžetā piešķirtā attīstības sadarbības finansējuma izlietojumu, kā arī ietver īstenojamo pasākumu aprakstus ne tikai par Ārlietu ministrijas finansētajām aktivitātēm, bet veicina attīstības sadarbības saskaņotību plašākā mērogā, iekļaujot publiskās pārvaldes iestāžu īstenotās aktivitātes ārpus Ārlietu ministrijas budžeta.

Palielinoties finansējumam apmēram, Latvija pirmo reizi kā prioritāti noteiks atbalsta sniegšanu citiem reģioniem (īpaši Āfrikas valstīm), sniedzot ieguldījumu globālos sabiedriskos labumos un globālu izaicinājumu risināšanā, kā arī ievērojot Latvijas attīstības sadarbības politikas saistības atbalstīt arī VAV.

Ārlietu ministrijas budžetā divpusējās attīstības sadarbības īstenošanai 2021.gadā piešķirti EUR 583 813, savukārt 2022.–2023.gadā plānots finansējums – EUR 463 813 apmērā, kas ir 2018., 2019. un 2020.gada piešķirtā finansējuma līmenī. Papildus ar atsevišķu lēmumu 2021.gadā budžetā tika piešķirti 120 000 EUR atbalsta sniegšanai Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai.

Ar piešķirto finansējumu 2021.gadā tiks turpinātas jau aizsāktās sadarbības aktivitātes un atbalstītas jaunas attīstības sadarbības iniciatīvas. Stratēģiskie attīstības sadarbības projekti iekļauti Plānā atbilstoši Pamatnostādnēs iekļautiem kritērijiem par pasākumu tiešu iekļaušanu Plānā: 1) Projekti atbilstoši Latvijas stratēģiskajām prioritātēm (t.sk., ārpolitika, drošība, ekonomika) un ģeopolitiskajai situācijai; 2) Trīspusējās sadarbības projektu un/vai aktivitāšu īstenošana, kam piesaistīts citu donoru līdzfinansējums vismaz 50% apjomā, t.sk. projekti, kas ir izvērtēšanas procesā; 3) Ilgtermiņa attīstības sadarbības projekti atbilstoši partnervalstu izteiktajām vajadzībām un Latvijas ekspertīzei.

Izvērtējot aktuālo situāciju, Ārlietu ministrija var pieņemt lēmumu par stratēģiskā attīstības sadarbības projekta īstenošanu 2022. un 2023.gadā, kas nav iekļauts Plānā.

Līgumi par stratēģisko attīstības sadarbības projektu īstenošanu var tikt slēgti uz laiku, kas nepārsniedz trīs gadus, paredzot ikgadēju projekta ieviešanas gaitas izvērtēšanu, ka arī prasību projekta īstenotājiem katru gadu sniegt informāciju par nākamajā gadā plānotajām aktivitātēm un to izmaksām.

Ārlietu ministrijas divpusējā attīstības sadarbības budžeta sadalījums

   

2021.gads

2022.gads

2023.gads

1. Projektu konkursi
1.1. Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam

240 013

224 013

224 013

1.2. Granta projektu konkurss atbalsta sniegšanai Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai

120 000

-

-

1.3. Līdzfinansējuma konkurss PSO globālās izglītības un attīstības sadarbības projektiem.

25 800

25 800

25 800

2. Politikas plānā iekļautie projekti, t.sk., projekti ar donoru līdzfinansējuma piesaisti
2.1. Līdzfinansējums projektam Ukrainas atbalstam integrācijai Eiropas vienotajā tirgū, līdzfinansējumu piesaistot no ASV attīstības sadarbības atbalsta fonda (DCP).

20 000

-

-

2.2. Līdzfinansējums apmācību programmai ES Kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem, līdzfinansējumu piesaistot no ASV attīstības sadarbības atbalsta fonda (DCP).

50 000

70 000

70 000

2.3. Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk. citu donoru ad hoc projektos.

46 500

25 000

25 000

2.4. Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācības programma" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā.

30 000

40 000

40 000

2.5. Līdzfinansējums Gruzijas, Ukrainas un Moldovas Augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšanai starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā. Projekts tiek īstenots kopā ar Zviedrijas Karalisti.

8 500

23 000

23 000

2.6. Moldovas un Ukrainas Konstitucionālo tiesu juridiskā dienesta kapacitātes stiprināšana

14 500

20 000

20 000

2.7. ES – Centrālāzijas sadarbība izglītības jomā, t.sk., ar Izglītības platformas projektu saistītu pasākumu īstenošana.1 Sniegts atbalsts izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs.

8 000

10 000

10 000

3. Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem un sabiedrības informēšanas pasākumiem
3.1. Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām.

14 000

14 000

14 000

4. Tiešfinansējums PSO
4.1. Biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS) (dalības maksa starptautiskajās organizācijās (CONCORD, CIVICUS, Forus)).

1 500

7 000

7 000

4.2. Biedrība "Latvijas Pašvaldību savienība" (LPS) (dalības maksa ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai).

5 000

5 000

5 000

Ārlietu ministrija, izvērtējot kārtējam gadam budžeta programmā 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" pieejamo finansējuma apmēru, kura izmaiņas var ietekmēt dažādi apstākļi, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu efektīvu un racionālu izlietojumu, vadīsies pēc šādiem principiem:

1. Gadījumā, ja kārtējā gadā nav iespējams īstenot kādu no aktivitātēm (1.3.aktivitāte – 4.2.aktivitāte) vai to īstenošanai ir nepieciešams mazāks finansējums, no šo aktivitāšu īstenošanas palicis neizmantots finansējums vai Ārlietu ministrijas budžeta ietvaros attīstības sadarbības politikas īstenošanai tiek pārdalīts papildus finansējums, tas prioritārā kārtībā tiks novirzīts 1.1.aktivitātei "Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam", ja granta projektu konkurss nav noslēdzies, vai atbilstoši Starptautiskās palīdzības likuma 5.pantam saskaņā ar Ārlietu ministrijas lēmumu tiks pārdalīts citām attīstības sadarbības aktivitātēm.

Prioritārās aktivitātes finansējuma novirzīšanai augstāk minētajos gadījumos tiks izvēlētas atbilstoši Starptautiskās palīdzības likuma 5.pantā identificētajiem starptautiskās palīdzības apstiprināšanas instrumentiem, kā arī Pamatnostādnēs noteiktajam.

2. Gadījumā, ja turpmākajos gados (2022. un 2023.) gadskārtējā valsts budžeta likumā finansējums attīstības sadarbības politikas īstenošanai Ārlietu ministrijas budžetā tiek palielināts, bet nesasniedz attiecīgajā gadā Pamatnostādnēs noteikto apmēru, papildu finansējums tiks novirzīts 1.1.aktivitātei "Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam", paredzot iespēju sludinātu konkursu divu un trīs gadu projektiem.

3. Gadījumā, ja gadskārtējā valsts budžeta likumā finansējums attīstības sadarbības politikas īstenošanai Ārlietu ministrijas budžetā tiek palielināts saskaņā ar Pamatnostādnēs noteikto apmēru, finansējums tiks novirzīts atbilstoši Pamatnostādnēs noteiktajam:

- 20% ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti partnervalstu atbalstam ārpus ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas reģioniem (prioritāri Āfrikas valstīm);

- 10% ĀM pārvaldītā divpusējās OAP novirzīti humānai palīdzībai.

4. Gadījumā, ja 2022. un 2023.gada gadskārtējā valsts budžeta likumā plānotais finansējums attīstības sadarbības politikas īstenošanai Ārlietu ministrijas budžetā tiek samazināts, kā rezultātā nav iespējams īstenot visus Plānā ietvertos projektus, Ārlietu ministrija, izvērtējot pieejamo finansējuma apmēru un prioritārās jomas, var pieņemt lēmumu noteiktus pasākumus neīstenot.

Plāns ir sagatavots, ievērojot Pamatnostādņu 2.daļā aprakstītos starptautiskos, ES un Latvijas plānošanas dokumentus, t.sk. Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021.–2027.gadam, Dienaskārtību 2030, kā arī Eiropas Vienprātību par Eiropas Savienības attīstības politiku.

Īstenojot Plānā noteiktos pasākumus, var tikt noteikti ierobežojumi atbalstāmo projektu jomām un/vai partneru lokam, ja kādā no saņēmējvalstīm pasliktinās situācija /tiek novēroti pārkāpumi likuma varas, demokrātijas un cilvēktiesību ievērošanas jomā.

Plāna mērķis Noteikt konkrētus pasākumus, lai veicinātu Pamatnostādnēs noteiktā Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķa – sniegt ieguldījumu Dienaskārtības 2030 ieviešanā attīstības valstīs, jo īpaši Latvijas prioritārajās partnervalstīs, veicinot ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu, tiesiskumu un labu pārvaldību – sasniegšanu.
Pamatnostādnēs ietvertie politikas rezultāti un rezultatīvie rādītāji 2027.gada beigās 1. Latvija veicina labu pārvaldību, iekļaujošu ekonomisko izaugsmi un drošību prioritārajos reģionos atbilstoši partnervalstu vajadzībām2

- 65% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti labas pārvaldības, tiesiskuma un demokrātiskas līdzdalības veicināšanai;

- 20% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti ilgtspējīgas un iekļaujošas ekonomiskās izaugsmes veicināšanai;

- 16% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti ar galveno mērķi vai svarīgu mērķi veicināt dzimumu līdztiesību;

- 30% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti, atbalstot valsts pārvaldes, sabiedrības vai ekonomikas digitalizāciju;

- 30% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti ar galveno vai svarīgu mērķi mazināt vai pielāgoties klimata pārmaiņām;

- 80% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti projektiem ar partnervalstu pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora iesaisti;

- 20% ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti partnervalstu atbalstam ārpus ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas reģioniem

2. Pildot starptautiskās saistības, Latvija tiecas palielināt OAP finansējuma apjomu līdz 0.33% no NKI līdz 2030.gadam

- OAP apjoms no NKI – 0.23%3

- Latvijas divpusējās attīstības sadarbības finansējuma apjoms veido 463 813 EUR4 (Ārlietu ministrijas pārvaldītais);

- ĀM pārvaldītais divpusējais OAP, kas novirzīts humānai palīdzībai ir lielāks par 10%;

- projektos piesaistītais citu donoru finansējums attiecībā pret ĀM pārvadīto divpusējās OAP finansējumu sasniedz 300%;

- ĀM piešķirtais līdzfinansējums Latvijas PSO un pašvaldību īstenotajiem ES un citu donoru finansētajiem attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem sasniedz 10% no projekta kopējā finanšu apjoma;

3. Pieaugošs Latvijas sabiedrības atbalsts attīstības sadarbības politikas īstenošanai

- 85% sabiedrības uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt attīstības valstīm5,

1. Pamatnostādņu rīcības virziens 1. Sniegt atbalstu prioritāro partnervalstu ilgtspējīgai attīstībai un ieguldījumu globālo izaicinājumu risināšanā
1.1. uzdevums. Īstenot ĀM grantu projektu konkursus atbilstoši partnervalstu vajadzībām, tiekties PSO sektora īstenotajiem projektiem novirzīt 50% no grantu projektu konkursa līdzekļiem

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

1.

Granta projektu īstenošana ES Austrumu partnerības valstu – Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, kā arī Centrālāzijas valstu – Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas, atbalstam; tiecoties novirzīt 50% finansējuma PSO Rīkots konkurss saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 5.panta 1.punktu un atbilstoši Pamatnostādņu 1.2.sadaļā noteiktajām prioritārajām partnervalstīm un jomām. Īstenoti 6–10 granta projekti (20 000–60 000 EUR vienam projektam). Ārlietu ministrija Atkarībā no projektu konkursa rezultātiem

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads.

2.

Granta projektu konkurss atbalsta sniegšanai Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai Rīkots konkurss saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 5.panta 1.punktu un atbilstoši likuma Par valsts budžetu 2021.gadam Īstenoti 4–5 granta projekti (15 000–40 000 EUR vienam projektam) Ārlietu ministrija Atkarībā no projektu konkursa rezultātiem

2021.gada
2.pusgads

1.3. uzdevums. Nodrošināt Latvijas divpusējās attīstības sadarbības aktivitāšu sasaisti ar citu donoru aktivitātēm, paplašinot Latvijas sniegtā atbalsta ilgtspēju, efektivitāti un redzamību

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

3.

Projekts Ukrainas atbalstam "E-konsultanta" izveide Ukrainas lauksaimniecības produkcijas eksportētājiem", ar līdzfinansējumu no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem. Projekta ietvaros tiks izveidota tiešsaistes mācību platforma Ukrainas mazajiem un vidējiem lauksaimniecības uzņēmējiem/ražotājiem un lauku attīstības konsultantiem – "E-konsultants" par tirgus nosacījumiem un noieta potenciālu ES tirgos, lai palielinātu zināšanas un eksporta iespējas Ukrainas lauksaimniecības nozarē. Triju mācību moduļu satura un mācību satura grafiskā dizaina izveide. Projekta personāla (konsultantu) 4 dienu apmācība darbam ar platformu (apmācīti vismaz 15 konsultanti). Platformas tehniskā izstrāde un ieviešana darbībā, dalībnieku reģistrēšana un ievadīšana mācību procesā (vismaz 200 dalībnieku). Rezultātu analīze. Ārlietu ministrija Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

2021.gada
1.pusgads

4.

Projekts "Atbalsts Ukrainas integrācijai Eiropas vienotajā tirgū izmantojot Latviju kā izejas punktu." Projekta galvenais mērķis ir Ukrainas integrāciju Eiropas vienotajā tirgū, stiprinot izpratni un zināšanas par Latvijas tirgu (importa regulējums, juridiskie aspekti, nodokļi), Eiropas Savienības regulējumu; veicināt efektīvu iesaistīšanos dialogā ar lēmumu pieņēmējiem politiskā līmenī; veicināt eksportu un biznesa attiecības starp Latvijas un Ukrainas nevalstiskajām organizācijām, kā arī, maziem un vidējiem uzņēmumiem. Divu tiešsaistes semināru sesiju organizēšanas par importa noteikumiem, juridiskiem aspektiem, nodokļiem un par godīgu un pārredzamu uzņēmējdarbības vides un tirdzniecības veidošanu, tai skaitā interešu aizstāvēšana politiku veidošanā. Divu mācību vizīšu ietvaros pieredzes nodošana 30 MVU un NVO sektoru pārstāvjiem. Ārlietu ministrija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

2022.gada
2.pusgads

5.

Apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu un Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem Programmas ietvaros Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu jaunie līderi apguvuši 5 mācību programmas par ES un starptautiskajām tiesībām, ekonomiku, politiku un finanšu jautājumiem, kā arī iepazinušies ar Latvijas kā ES dalībvalsts zināšanām un pieredzi, apmeklējuši ES un starptautiskās institūcijas. Veicināta reģionu savstarpējā sadarbība un attīstīts absolventu sadarbības tīkls. 2021.gadā plānots īstenot tiešsaistes intensīvo programmu, uzlabojoties epidemioloģiskai situācijai 2022., 2023.gadā atsākt klātienes programmu. Projekta vispārējais mērķis ir nodrošināt mācības (100 tiešsaistes vai 10 klātienes programma) pārstāvjiem no Eiropas Kaimiņpolitikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm, sniedzot vispusīgu un starpdisciplināru ieskatu par Eiropas Savienības tiesisko, politisko un ekonomisko darbību. Ārlietu ministrija Rīgas Juridiskās augstskola

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

6.

Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk., citu donoru ad hoc projektos Latvijas pieredze ES normatīvā regulējuma ieviešanā un demokrātijas procesā, tai skaitā sadarbībā ar citiem starptautiskajiem donoriem, nodota partnervalstīm, ieguldot to ilgtspējīgā attīstībā. Apmācīto partnervalstu pārstāvju skaits. Ārlietu ministrija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts kontrole, citi īstenotāji atkarībā no realizētajiem projektiem

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

7.

Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācību programma Ukrainas studentiem Latvijas Universitātē – "Eiropas Savienības studijas – iekšpolitika un ārpolitika"" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā. Studenti ir ieguvuši 24 ECTS kredītpunktus un praktisku pieredzi politiskā diskursa attīstībā, t.sk. par pretkorupcijas jautājumiem un starpkultūru izglītību. Turpināti kopīgi projekti un parakstīti jauni sadarbības līgumi starp Ukrainas augstskolām un Latvijas Universitāti par sadarbību reģionālās attīstības problēmu risināšanas un Eiropas integrācijas veicināšanas pētniecībā un studiju attīstībā. Izsniegtas studentu apliecības Ukrainas studentiem:

2021.gads – 15

2022.gads – 15

2023.gads – 15

Ārlietu ministrija Latvijas Universitāte

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

8.

Gruzijas, Ukrainas un Moldovas Augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā. Atbalsts atbilstošu reformu īstenošanā, nodrošinot institūciju stratēģiskās plānošanas pilnveidi, sadarbības aspektus un ARI neatkarības principu stiprināšanu.

- Finanšu revīzijas metodoloģijas pilnveidošana un finanšu revīzijas praktiskie aspekti, valsts saimnieciskā gada pārskata revīzija (valsts budžeta izpilde) u.c.;

- Lietderības revīzijas metodoloģijas pilnveidošana un tās praktiskie aspekti;

- Atbilstības revīzijas un revīzijas specifiskās nozarēs (jo īpaši IT sistēmas) u.c.

- darba grupu organizēšana revīziju pilnveidošanas jomā – īstenojot partnerībā ar starptautisko donoru – Zviedrijas Karalisti. Darba grupā iesaistās revidenti, ar praktisku gadījuma analīzi (case study).

Vismaz 2 apmācību semināru, konsultatīvā atbalsta pasākumu organizēšana katrā no partnervalstīm, tai skaitā, veidojot praktiskās apmācības partnerība ar citām donorvalstīm (Zviedrijas Karalistes ARI) arī Latvijā un Zviedrijā (apmācītas vismaz 40 revīzijas darbā iesaistītās personas). Ārlietu ministrija Valsts kontrole

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

9.

Moldovas un Ukrainas Konstitucionālo tiesu juridiskā dienesta kapacitātes stiprināšana Stiprināt valstu Konstitucionālo tiesas juristu profesionālās zināšanas un tiesas spējas konsekventi veikt konstitucionālo ekspertīzi, piemērot starptautisko cilvēktiesību normas un tiesu praksi cilvēktiesību ierobežojumu tiesiskuma izvērtēšanā. Katru gadu tiks organizētas divas grupas, kurās Satversmes tiesas eksperti nodos pieredzi un zināšanas. Ārlietu ministrija Satversmes tiesa

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

10.

ES – Centrālāzijas sadarbība izglītībā, tajā skaitā, pieredzes apmaiņa par izglītības reformu aktuālajiem jautājumiem. Sniegts atbalsts izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs, tostarp, nodrošinot pēctecību starp Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platformas (CAEP) II fāzi un nākamā perioda programmu. Katru gadu notiek vismaz 1 pasākums Eiropā vai Centrālāzijas valstīs ar Latvijas ekspertu iesaisti. Ārlietu ministrija Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar padotības iestādēm (atkarībā no satura)

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

11.

Līdzfinansējuma piešķiršana PSO, kas ieguvušas finansējumu no citiem attīstības sadarbības finansētājiem, t.sk. EK, attīstības sadarbības un globālās izglītības projektu īstenošanai Nodrošināts līdzfinansējums vismaz vienam projektam ar starptautisko donoru līdzfinansējumu. Prioritāri tiks atbalstīti attīstības sadarbības projekti Īstenoto projektu skaits. Ārlietu ministrija Atkarībā no konkursa rezultātiem

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

1.4. uzdevums. Veicināt Latvijas ekspertu iesaisti civilajās novērošanas un konsultāciju misijās, kā arī dalību kā ekspertiem starptautiskās iniciatīvās (piemēram, projektos, novērtējumos) attīstības valstīs6

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

12.

Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonu dalība ES Novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia). Veicot novērošanu, nodrošināts stabils drošības līmenis. ES misijās 2021.gadā, atbilstoši uz 2021.gada 1.aprīli pieņemtajiem Ministru kabineta lēmumiem, atrodas 4 Valsts policijas amatpersonas un 2 Valsts robežsardzes amatpersonas Samazinās incidentu skaits uz administratīvās līnijas ar Abhāzijas un Dienvidosetijas reģioniem Gruzijā. Ārlietu ministrija Iekšlietu ministrija (Valsts policija, Valsts robežsardze)

31.12.2023.

13.

Attīstīt divpusējo sadarbību ar Gruzijas Ārkārtas situāciju pārvaldīšanas dienestu civilās aizsardzības un ugunsdrošības jomās Izpētītas iespējas organizēt ekspertu apmaiņu sākot ar 2022.gadu, apzināti eksperti, organizētas ekspertu pieredzes apmaiņas, uzlabotas ekspertu zināšanas un stiprināta drošība politiku reģionā. Stiprinātas Gruzijas puses spējas ieviest un īstenot tādus standartus civilās aizsardzība un ugunsdrošības jomās, kas atbilst ES standartiem 2 ekspertu apmaiņas vizītes ES Kopienas civilās aizsardzības mehānisma Ekspertu apmaiņas programmas ietvaros Iekšlietu ministrija (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests)  

31.12.2023.

1.5. uzdevums. Stiprināt Latvijas iesaisti humānās palīdzības sniegšanā, nodrošinot visaptverošu un koordinētu Latvijas pieeju krīžu risināšanā un sasaisti starp humāno palīdzību un attīstības sadarbību

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

14.

Valsts robežsardzes dalības FRONTEX Aģentūras organizētajās starptautiskajās operācijās nodrošināšana Nodrošināt palīdzību Eiropas Savienības dalībvalstīm un Šengenas asociētajām valstīm ārējo robežu pārvaldīšanā un robežkontrolē, kā arī veicināt sadarbību starp robežkontroles iestādēm katrā Eiropas Savienības valstī, sniedzot tām tehnisko atbalstu Īstenoto starptautisko operāciju skaits Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze)  

31.12.2021.

31.12.2022.

31.12.2023.

15.

Valsts robežsardzes helikoptera Agusta-Bell 206B III (reģ. zīme YL-HMO) nodošana Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijai, apmācību un prakses nodrošināšana, pieredzes nodošana un atbalsts tehniskās apkopes organizācijas izveidošanā Tiek nodrošināta pieredzes un ekspertīzes nodošana, prakse Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas amatpersonām Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldē Tehniskās apkopes organizācijas izveidošana Gruzijā, apmācīti Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijas aviācijas jomas eksperti, nodrošināta prakse inženiertehniskajam personālam Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze)  

2023.gada
2.pusgads

16.

Sagatavot valsts materiālajās rezervēs esošos resursus humānās palīdzības sniegšanai.7 Netiek plānots, atkarīgs no nepieciešamības un resursu pieejamības. Atkarībā no nepieciešamības un resursu pieejamības. Nozaru ministrijas Valsts materiālo rezervju glabātāji

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu

2. Rīcības virziens Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu daudzpusējās sadarbības ietvaros, jo īpaši ES, ANO, PBG un OECD ietvaros, tādējādi veicinot Latvijas attīstības sadarbības politikas saskaņotību visos formātos
2.1. uzdevums. Paaugstināt Latvijas publiskās pārvaldes iestāžu un PSO iesaisti Latvijas pozīciju formulēšanā par aktuālajiem attīstības sadarbības politikas dienaskārtības jautājumiem, jo īpaši Latvijai prioritārajās jomās (skat. Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2021.–2027.gadam 1.2.apakšnodaļu)

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

17.

Sadarbība ar valsts pārvaldes iestādēm, PSO un pašvaldībām Latvijas nacionālo pozīciju formulēšanā par aktuālajiem starptautiskās attīstības politikas dienaskārtības jautājumiem. Ārlietu ministrijas gatavotās pozīcijas par starptautiskajiem attīstības politikas jautājumiem saskaņotas ar attiecīgajām institūcijām un organizācijām. Saskaņoto pozīciju, informatīvo ziņojumu skaits. Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

18.

Uzturēt regulāru dialogu ar Saeimu par Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem. Saeima iesaistās attīstības sadarbības politikas mērķu un prioritāšu definēšanā. Tikšanos skaits ar Saeimas pārstāvjiem. Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

2.2. uzdevums. Nodrošināt Latvijas iesaisti ES attīstības sadarbības plānošanā, jo īpaši kopīgās plānošanas, programmēšanas, īstenošanas un izvērtēšanas procesos

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

19.

Dalība ES Kopīgā plānošanā. Latvijas vēstniecību dalība un Latvijas interešu aizstāvība ES delegāciju partnervalstīs rīkotajās sanāksmēs par Kopīgo plānošanu un kopīgu projektu īstenošanu. Ārlietu ministrijas pārstāvju dalība EK rīkotajās sanāksmēs par Kopīgo plānošanu. Sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

20.

Latvijas interešu pārstāvēšana ES attīstības sadarbības politikā. Dalība ES sanāksmēs (t.sk. ministru līmeņa sanāksmes) un diskusijās par Latvijai prioritāriem jautājumiem. Ministru līmeņa sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

2.3. uzdevums. Nodrošināt Latvijas iesaisti ANO struktūrās jautājumos, kas skar Latvijas attīstības sadarbības prioritātes, un attīstīt sadarbību ar ANO attīstības sadarbības aktivitāšu īstenošanā prioritārajās partnervalstīs un citās attīstības valstīs

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

21.

Dalība ANO pasākumos par Latvijai prioritārajām tēmām Dalība ANO sanāksmēs, paužot Latvijas viedokli prioritāros jautājumus. Sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija Nozaru ministrijas

31.12.2023.

22.

Latvijas organizēts mācību seminārs par pasākumu ieviešanu oglekļa mazietilpīgai attīstībai (piemēram, Gruzija) Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošana un atbalsta sniegšana, piemēram, Gruzijas ilgtspējīgai attīstībai Latvijas pienākumu attiecībā uz ANO Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām un tās Parīzes nolīgumu īstenošana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs;

Fizikālās enerģētikas institūts

2022.gada
2.pusgads

23.

Veicināt ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu dalībvalstīs, atbalstot projektus un aktivitātes, kas vērstas uz dinamiskas kultūras vides attīstību Atbalstīta UNESCO Starptautiskā fonda kultūras daudzveidībai darbība Veikta brīvprātīgā iemaksa UNESCO Starptautiskajā fondā kultūras daudzveidībai (International Fund for Cultural Diversity) Kultūras ministrija UNESCO LNK

31.12.2023.

2.4. uzdevums. Nodrošināt OECD Attīstības sadarbības komitejas (turpmāk – OECD DAC) standartu un labās prakses pārņemšanu, lai kļūtu par DAC dalībvalsti

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

24.

Nodrošināta līdzdalība atklātajās OECD DAC un ekspertu sanāksmēs. Uzlabota attīstības sadarbības kvalitāte, iesaiste attīstības finansējuma politikas izstrādē un veicināts Latvijas kā atbildīga un uzticama attīstības sadarbības sniedzēja tēls. Sanāksmju skaits, pārņemtā labā prakse. Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

2.5. uzdevums. Sniegt ieguldījumu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanā ar starptautisko finanšu institūciju palīdzību

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

25.

IDA resursu 20.papildināšanas (IDA20) plānošana Latvijas Republikas iemaksu apstiprināšana IDA20 Saistību apliecinājums par iemaksām IDA20 Finanšu ministrija  

31.03.2023.

26.

Latvijas dalība IDA resursu 17., 18. un 19.papildināšanā (IDA17, IDA18, IDA19). Iemaksas IDA17, IDA18 un IDA19 saskaņā ar apstiprināto grafiku. Veiktas iemaksas Finanšu ministrija  

31.12.2023.

27.

Latvijas dalība Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā Iemaksas Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā, veicot iemaksas saskaņā ar koriģēto grafiku. Veikta iemaksa Finanšu ministrija  

31.12.2023.

28.

Pasaules Bankas grupas institūciju pamatkapitāla palielināšana atbilstoši 2018.gada lēmumam Iemaksas Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas vispārējā un selektīvajā kapitāla palielināšanā un Starptautiskās Finanšu korporācijas vispārējā kapitāla palielināšanā. Veiktas iemaksas Finanšu ministrija  

31.12.2023.

3. Rīcības virziens Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības īstenošanas institucionālo ietvaru, politikas veidotāju un īstenotāju profesionalitāti un darbības saskaņotību
3.1. uzdevums. Veicināt Latvijas iesaisti lielapjoma ES un citu donoru finansētos attīstības sadarbības projektu īstenošanā, ar to saistītās funkcijas integrējot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (turpmāk – CFLA) darbā un veicot ES pīlāru izvērtējumu

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

29.

Vienota valsts pārvaldes iestāžu ekspertīzes jomu un ar to saistīto speciālistu kataloga/datu bāzes izveide un uzturēšana. Izveidota valsts pārvaldes iestāžu ekspertu datu bāze. Datu bāzes izstrāde. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija

31.12.2022.

30.

Konsultatīvs un metodisks atbalsts valsts pārvaldes iestādēm u.c. interesentiem par attīstības sadarbības un Twinning projektu sagatavošanu un ieviešanu un cits metodiskais atbalsts. Sniegts atbalsts un konsultācijas valsts pārvaldes darbiniekiem u.c. interesentiem par ES finansēto attīstības sadarbības un Twinning projektu pieteikumu sagatavošanu, partneru meklēšanu un īstenošanu. Atbalstu saņēmušo institūciju un organizāciju skaits. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija, Valsts administrācijas skola

31.12.2023.

31.

Eiropas Komisijas akreditācijas process pilntiesīgas attīstības aģentūras statusa iegūšanai. Visaptveroša deviņu pīlāru novērtējuma veikšana, lai CFLA varētu pilntiesīgi strādāt ar ES līdzekļiem netiešās pārvaldības. režīmā. Pēc Eiropas Komisijas akcepta pīlāru akreditācijas uzsākšanai noslēgts ārpakalpojuma līgums par akreditācijas auditu. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija

31.12.2023.

32.

Informācijas nodrošināšana potenciālajiem projektu īstenotājiem par EuropeAid, Twinning u.c. projektu uzsaukumiem, projektu pieteikumu iesniegšanas kārtību, prasībām. Nodrošināta informācijas pieejamība CFLA mājaslapā un informācija semināru un konsultāciju veidā potenciālajiem projektu īstenotājiem par projektu konkursu uzsaukumiem. Īstenoto un koordinēto informēšanas pasākumu un dalībnieku skaits. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija

31.12.2023.

3.2. uzdevums. Nodrošināt CFLA kapacitāti un profesionalitāti caurskatāmi, kvalitatīvi un atbildīgi sniegt atbalstu Latvijas attīstības sadarbības īstenotāju kopienai

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

33.

Izmaiņu veikšana CFLA darbību regulējošos normatīvajos aktos (nolikums, reglaments, darbības stratēģija). Iestādes funkcijām atbilstoši CFLA darbību regulējošie normatīvie akti. Grozīto normatīvo aktu skaits. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija,

Finanšu ministrija

31.12.2022.

34.

Dalība Eiropas Attīstības sadarbības aģentūru sadarbības tīklā (Practitioners Network for European Development Cooperation(PN)). Kvalitatīvas un efektīvas līdzdalības nodrošināšana Eiropas Attīstības sadarbības aģentūru sadarbības tīklā. Nodrošināta regulāra dalība PN pasākumos. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras)  

31.12.2023.

35.

CFLA kapacitātes stiprināšana, nodrošinot pieredzes apmaiņu ar citu ES dalībvalstu attīstības sadarbības aģentūrām, pārņemot to labās prakses piemērus un pilnveidojot kontaktu un sadarbības tīklus. Kompetenti, zinoši un profesionāli darbinieki, kas kvalitatīvi sniedz atbalstu Latvijas attīstības sadarbības īstenotāju kopienai. Darbinieku skaits, kas piedalījušies dažādās apmācībās, pieredzes apmaiņās u.c. Finanšu ministrija (Centrālās finanšu un līgumu aģentūras) Ārlietu ministrija

31.12.2023.

3.3. uzdevums. Nodrošināt ĀM, tostarp diplomātisko pārstāvniecību, kapacitāti un profesionalitāti caurskatāmi, kvalitatīvi un atbildīgi veikt Latvijas attīstības sadarbības politikas plānošanu, īstenošanu, koordināciju, uzraudzību un izvērtēšanu, tajā skaitā, sniedzot nepieciešamo informatīvo un politisko atbalstu Latvijas attīstības sadarbības aktivitāšu īstenotajiem

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

36.

Semināri saistībā ar OECD ziņojuma un rekomendāciju izstrādi par attīstības sadarbības stratēģisko plānošanu, programmēšanu, uzraudzību un privātā sektora iesaisti Sadarbībā ar OECD ekspertiem organizētā seminārā pilnveidotas Ārlietu ministrijas politikas plānotāju un Attīstības sadarbības konsultatīvās padomes locekļu (vai deleģēto ekspertu) zināšanas par attīstības sadarbības politikas plānošanu un ar īstenošanu saistītiem jautājumiem, kas būtu izmantojamas, izstrādājot Attīstības sadarbības politikas plānu 2024.–2026.gadam. Semināra dalībnieku skaits Ārlietu ministrija  

2022.gads

3.4. uzdevums. Nodrošināt Latvijas (ĀM un valsts pārvaldes institūciju) divpusējās attīstības sadarbības aktivitāšu atbilstību pamatnostādnēs definētajām prioritātēm un principiem

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

37.

Latvijas–Moldovas sociālās drošības līguma sagatavošana. Latvijas–Moldovas sociālās drošības līguma projekta izstrāde, lai attīstītu ciešāku sadarbību sociālās drošības jomā un koordinētu to personu, kuras pārvietojas starp abām valstīm, sociālās drošības tiesības uz pabalstiem un pensijām. Līguma izstrāde Labklājības ministrija  

31.12.2023.

38.

Latvijas valsts stipendijas studijām, pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās Piešķirtas Latvijas valsts stipendijas studijām, pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās pārstāvjiem no valstīm, ar kurām ir noslēgti starpvaldību vai starpministriju līgumi, kas paredz stipendiju piešķiršanu, t.sk., Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Ukrainas un Uzbekistānas. Stipendiju skaits:

2021.gads – 150

2022.gads – 150

2023.gads – 150

Izglītības un zinātnes ministrija (Valsts izglītības attīstības aģentūra) Izglītības un zinātnes ministrija

2021.gada
1.pusgads

2022.gada
1.pusgads

2023.gada
1.pusgads

39.

Latvijas un Ukrainas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā Kopīgo pētniecības projektu īstenošana 2021.–2022.gadā, kuri tika apstiprināti 2020.gada 17.decembra Latvijas un Ukrainas Zinātnes un tehnoloģiju programmas apvienotās komisijas sēdes ietvaros. Kopīgo projektu skaits:

2021.gads – 6

2022.gads – 6

2023.gads – atkarībā no programmas norises

Izglītības un zinātnes ministrija (Valsts izglītības attīstības aģentūra) Izglītības un zinātnes ministrija

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

40.

Projekta "Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā un Afganistānā" (BOMCA 10) īstenošana Projekta mērķi no 2021.–2025.gadam ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā un Afganistānas ziemeļu daļā, kas robežojas ar Centrālās Āzijas valstīm, atbalsts šo valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontrolei, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai. Izstrādāti efektīvi mehānismi integrētai valsts robežu pārvaldībai un migrācijas plūsmu pārvaldībai, samazinājies nelikumīgi pārvietotu preču apjoms, samazinājies nelikumīgi pārvietotu personu skaits, nodrošināta efektīvu procedūru ieviešana valsts robežas šķērsošanas vietās, mazināti kontrabandas riski. Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze) Finanšu ministrija (Valsts ieņēmumu dienests), Zemkopības ministrija (Pārtikas un veterinārais dienests)

2021.-2025.g.

41.

Atbalsts Ukrainai, konsultējot un organizējot seminārus par sabiedrības noturības stiprināšanu un iesaisti valsts aizsardzībā Ukrainas valsts iestāžu pārstāvjiem   Organizēto semināru skaits Aizsardzības ministrijas  

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

42.

Informatīvs, loģistisks un konsulārs atbalsts valsts pārvaldes iestāžu, PSO īstenotajām aktivitātēm/ pasākumiem attīstības sadarbības jomā. Veicināta savlaicīga un profesionāla attīstības sadarbības projektu īstenošana. Sniegts atbalsts 3-5 valsts pārvaldes iestāžu, PSO rīkotajiem pasākumiem attīstības sadarbības jomā. Ārlietu ministrija Valsts pārvaldes iestādes, PSO, sociālie partneri

2023.gads

3.5. uzdevums. Nodrošināt apstākļus starpnozaru sadarbībai un stimulēt partnerību veidošanu attīstības sadarbības aktivitāšu īstenošanai

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

43.

Atbalsts LAPAS dalībai starptautiskās NVO platformās. Biedra nauda līdzdalības CONCORD, CIVICUS un Forus nodrošināšanai. Veiktas iemaksas. Ārlietu ministrija LAPAS

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

44.

Atbalsts LPS dalībai ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai. Dalība ES pašvaldību platformā, kas darbojas attīstības sadarbības jomā.

Īstenoti sabiedrības (pašvaldību) informēšanas pasākumi. Iesniegti pašvaldību un LPS attīstības sadarbības projekti projektu konkursos.

Īstenoto un koordinēto sabiedrības un pašvaldību informēšanas pasākumu un dalībnieku skaits. LPS sanāksmju skaits, kurās uzrunāti attīstības sadarbības jautājumi. Iesniegto/apstiprināto attīstības sadarbības projektu skaits. Ārlietu ministrija LPS

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

45.

Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Moldovas Lauksaimniecības, reģionālās attīstības un vides ministrijas līguma par sadarbību reģionālās attīstības un vides aizsardzības jomās izstrāde, noslēgšana un īstenošana Panākta abpusēja vienošanās par līguma tekstu, līguma parakstīšana.

Pieredzes un zināšanu apmaiņa, kopīgu iniciatīvu īstenošana reģionālās attīstības un vides aizsardzības jomās, t.sk. izvērtējot attīstības sadarbības finansējuma piesaistes iespējas.

Pieredzes un zināšanu apmaiņa, kopīgu iniciatīvu īstenošana reģionālās attīstības un vides aizsardzības jomās, t.sk. izvērtējot attīstības sadarbības finansējuma piesaistes iespējas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija  

31.12.2023.

46.

Eiropas Komisijas iniciatīvas "Labāka apmācība drošākai pārtikai" ietvaros organizētās un īstenotās mācības par Eiropas Savienības likumdošanas Piemērošanas stiprināšanu sanitārajā un fitosanitārajā jomā Projekta ilgtermiņa mērķis ir stiprināt saņēmējvalstu spējas ieviest un īstenot ES standartus jomās, uz kurām attiecas šis projekts (pārtikas aprites tiesību akti, dzīvnieku barības tiesību akti, dzīvnieku veselības un dzīvnieku labturības noteikumi, kā arī augu veselības noteikumi). Projekta ietvaros tiks organizētas apmācības, lai palīdzētu ES dalībvalstīm un ES kaimiņvalstīm sasniegt atbilstošos ES standartus pārtikas drošības un dzīvnieku barības nekaitīguma, dzīvnieku veselības, dzīvnieku labturības vai augu aizsardzības un augu veselības jomās 18 trīs dienu semināri (ar aptuveno dalībnieku skaitu 540) dažādās ES dalībvalstīs un ES kaimiņvalstīs. Ilgtspējīgas apmācības un tehniskās palīdzības misijas kopumā 300 darba dienu apmērā dažādās ES dalībvalstīs un ES kaimiņvalstīs Zemkopības ministrija (Pārtikas un veterinārais dienests) Itālijas uzņēmums Opera SRL (OPERA)

"Bruno Ubertini" Lombardijas un Emīlijas Romagnas eksperimentālais zooprofiliskais institūts (IZSLER)

2022.gada
1.pusgads

47.

Tālākas SPS un pārtikas drošības sistēmas attīstības nodrošināšana Gruzijā -//Twinning ref.: GE 18 ENI AG 07 19 Projekta galvenais uzdevums ir apgūt funkcionējošu tirgus ekonomiku un veiksmīgi konkurēt ES tirgū, saglabājot patērētāju aizsardzību un sasniedzot augstus pārtikas nekaitīguma standartus. Savukārt specifiskais mērķis ir uzlabot kompetento iestāžu kapacitāti pārtikas nekaitīguma, veterinārās un fitosanitārās politikas jomā, lai īstenotu ES acquis. Stiprinātas Gruzijas Nacionālās pārtikas aģentūras administratīvās un darbības spējas, lai nodrošinātu efektīvu attiecīgo tiesību aktu tuvināšanu; stiprinātas centrālā un reģionālā līmeņa institucionālās spējas nodrošināt pārtikas nekaitīgumu, veterināros un fitosanitāros jautājumus un ievērot higiēnas un drošības standartus primārajā ražošanā; atbalstīta pārtikas nekaitīguma, veterināro un fitosanitāro tiesību aktu ieviešana. Zemkopības ministrija (Pārtikas un veterinārais dienests) Valsts augu aizsardzības dienests

Igaunijas Veterinārā un pārtikas pārvalde

Zviedrijas Lauksaimniecības pārvalde

2022.gada
2.pusgads

48.

Sanitāro un fitosanitāro (SPS) pasākumu stiprināšana Azerbaidžānā -//Twinning ref.: AZ 17 ENI AG 01 20 Veicināta tirgū pieejamo pārtikas un dzīvnieku barības produktu drošība, tuvinot to Eiropas Savienības standartiem, palielinātas eksporta iespējas, panākot lielāku atbilstību sanitārajiem un fitosanitārajiem standartiem; uzlabota Azerbaidžānas Pārtikas drošības aģentūras kapacitāte pārtikas un fitosanitārās likumdošanas izstrādes un ieviešanas jomā, sevišķi attiecībā uz augu izcelsmes pārtikas un dzīvnieku barības produktiem. Nacionālā sekundārā likumdošana pārtikas drošības jomā augu izcelsmes produktiem vairāk harmonizēta ar ES Acquis; izstrādāti un apstiprināti priekšlikumi likumdošanas ietvaram un sistēmai saistībā ar augu aizsardzības līdzekļu reģistrāciju un lietošanas uzraudzību, ir apmācīts personāls šo funkciju veikšanai atbilstoši ES Regulām un Direktīvām;

izstrādāti un apstiprināti priekšlikumi monitoringa programmai saistībā ar pesticīdu atliekām, smagajiem metāliem, mikotoksīniem un citām nevēlamām/ aizliegtām vielām augu izcelsmes produktos (sevišķi attiecībā uz eksportam paredzētajiem produktiem) – kā arī nodrošināts atbalsts monitoringa programmas īstenošanā un izstrādātas atbilstošas laboratoriskās metodes un apmācīts personāls;

izstrādāti un apstiprināti priekšlikumi uz IT risinājumiem bāzētas augu aizsardzības un fitosanitārās sistēmas izstrādei.

Zemkopības ministrija (Valsts augu aizsardzības dienests) Pārtikas un veterinārais dienests

Lietuvas Zemkopības ministrijas Valsts augu dienests

2023.gada
1.pusgads

49.

Ukrainas tiesību aktu tuvināšana valsts uzraudzības (kontroles) jomās attiecībā uz ĢMO atklātās sistēmās, un augu šķirņu aizsardzībā un sēklu un augu pavairojamā materiāla ražošanā saskaņā ar ES normām un standartiem –//Twinning ref.: UA 19 ENI HE 01 20 Novērsti trūkumi valsts uzraudzības (kontroles) jomā attiecībā uz ĢMO atbilstību drošības pasākumiem un izplatību atvērtās sistēmās, augu šķirņu aizsardzību un sēklu un stādāmā materiāla ražošanā, augu šķirņu aizsardzību un sēklu un stādāmā materiāla ražošanu. Tiesību aktu tuvināšana (10 ES normatīvie akti);

Iestādes organizatoriskā un darbības izvērtēšana (darbības izvērtējuma, stratēģiju un plānošanas dokumentu izstrāde, darbinieku apmācība un 10 tematiskās vizītes ES dalībvalstīs);

Fitosanitāro laboratoriju organizatoriskā un darbības izvērtēšana (darbības izvērtējuma, stratēģijas un instrukciju izstrāde, darbinieku apmācība).

Zemkopības ministrija (Valsts augu aizsardzības dienests) Polijas Valsts augu veselības un sēklu inspekcijas dienests

Polijas Kultūraugu pētniecības un analīzes centrs

Nīderlandes Lauksaimniecības inspekcijas dienests

2022.gada
2.pusgads

50.

Twinning projekts "Ukrainas Attīstības un ekonomikas, tirdzniecības un lauksaimniecības ministrijas institucionālās kapacitātes stiprināšana nacionālās kvalitātes infrastruktūras jomā: UA 18 ENI EC 01 20" Sniegts atbalsts tehnisko noteikumu izstrādē, atbilstības novērtēšanas sistēmas uzlabošanā, patērētāju tiesību aizsardzības un tirgus uzraudzības jomā, kā arī sabiedrības informēšanā. Veiktas projektā ieplānotās aktivitātes. Ekonomikas ministrija (Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas standarts) Čehijas Metroloģijas institūts

2023.gads

51.

Twinning projekts "Strengthening of institutional as well as human capacities of Georgian National Agency for Standards and Metrology (GEOSTM) according to the international/EU best practices" (GE/18/ENI/EC/02/20) Sniegts atbalsts Gruzijas standartizācijas un metroloģijas (GEOSTM) institūcijai attiecībā uz kvalitātes sistēmas ieviešanu, mērīšanas līdzekļu kalibrēšanu, standartu tulkošanu un institūcijas darbības stiprināšanu. Veiktas projektā ieplānotās aktivitātes. Ekonomikas ministrija

(Latvijas standarts)

German Federal Ministry for Economic Affairs and Energy (BMWi)

Austrian Standards International (A.S.I.), Central Office of Measures (GUM), Portuguese Institute for Quality (IPQ), Romanian Standards Association (ASRO)

2023.gads

52.

Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta (European Neighbourhood Instrument) projekts "Tieslietu sistēmas konsolidācija Armēnijā" (Consolidation of the Justice System in Armenia), Nr. EuropeAid/165867/DD/ACT/AM Projekta ietvaros ir:

1) plānots atjaunināt un īstenot Tiesu un juridisko reformu stratēģiju 2019. – 2024.gadam8 un rīcības plānus saskaņā ar starptautiskajiem standartiem un ES labāko praksi attiecībā uz tiesu darba kvalitāti.

2) plānots arī stiprināt tiesu integritāti un spējas (ieskaitot plānošanu, budžeta sastādīšanu, lietu pārvaldību, personāla vadību, stratēģijas ieviešanu un uzraudzību).

3) plānots izveidot un ieviest spēcīgu tiesu novērtēšanas un darbības novērtēšanas sistēmu.

Vidējā termiņa ekspertu cilvēkdienu skaits – 100;

Īstermiņa ekspertu cilvēkdienu skaits – 105.

Tieslietu ministrija (Tiesu administrācija) Vadošais partneris ir Vācijas Starptautiskās tiesiskās sadarbības fonds (Deutsche Stiftung für internationale rechtliche Zusammenarbeit e.V. (IRZ)) un cits partneris Starptautiskās tiesiskuma sadarbības sabiedrisko interešu grupa – "GIP JCI" vai "JC" (Francija)

2022.gada
1.pusgads

53.

Projekta "Georgia - Assistance to Skills Development for Matching Labour Market Needs" (EuropeAid) īstenošana. Projekta mērķis ir veicināt Gruzijas ekonomisko noturību un ilgtspējīgu izaugsmi, izmantojot cilvēkkapitāla attīstību un prasmju saskaņošanu. Projekta laikā tiks sniegta palīdzība attiecīgo iestāžu kapacitātes uzlabošanai valsts nozaru politikas izstrādē, īstenošanā, uzraudzībā un ieviesto procesu monitoringā. Labklājības ministrija (Nodarbinātības valsts aģentūra)  

2023.gada
2.pusgads

54.

Iekšējās drošības fonda - kopienas darbība projekts "Sadarbības stiprināšana gatavojoties un realizējot masu pasākumus (LATBEL)". Sadarbības uzlabošana un koordinēto aktivitāšu efektivitātes paaugstināšana cīņā ar pārrobežu noziedzību, kā arī nelegālās imigrācijas risku prevencija starpvalstu lielā mēroga pasākumu laikā.

Robežapsardzības iestāžu kapacitātes paaugstināšana robežpārvaldības jomā ar papildus uzsvaru uz kopējo riska analīzi starpvalstu masu pasākumu laikā.

Kopējo kontaktpunktu operacionālā tīkla paplašināšana informācijas apmaiņai un kopīgām aktivitātēm, ieskaitot zināšanu un iemaņu attīstība kopējo robežincidentu izmeklēšanā.

Projekta laikā:

- tiks atvērti divi Latvijas– Baltkrievijas Kontaktpunkti informācijas apmaiņai starp robežapsardzības iestādēm;

- izveidots Fokālais punkts FRONTEX ekspertu uzņemšanai lidostā "Minska";

- aprīkoti ar telekomunikācijas līdzekļiem kontaktpunkti un Fokālais punkts Baltkrievijas Pusē;

- uzlabota Baltkrievijas Valsts robežu komitejas kapacitāte viltoto dokumentu atklāšanā;

- izstrādāts kopējās riska analīzes veikšanas modelis;

- pilnveidotas robežapsardzības iestāžu zināšanas darboties starptautisko masu pasākumu laikā;

- uzlabotas zināšanas par iestāžu rīcību pandēmijas laikā

Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze;

Baltkrievijas Robež-apsardzības Komiteja)

 

2021.gada
2.pusgads

55.

Pārrobežu sadarbības programmu projektu un pasākumu īstenošanas (2014–2020) projekts "Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus" Projekta mērķis ir attīstīt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežapsardzības iestāžu sadarbību dienesta kinoloģijas jomā, paaugstināt dienesta kinoloģijas jomas amatpersonu izglītības līmeni (teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas) un uzlabot materiāltehnisko bāzi noziedzīgu darbību pilnvērtīgākai atklāšanai un apkarošanai. Organizēti 12 semināri un 2 kopējās mācības. Iegādātas 14 jaunas automašīnas un mikroautobusi kinologu pārvadāšanai. Iegādāti 19 jauni suņi genofonda uzlabošanai. Iegādāts suņu uzturēšanas un apmācību inventārs. Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze, Valsts robežsardzes koledža) Lietuvas Valsts robežsardzes dienests, Baltkrievijas Robežapsardzības komiteja

2022.gada
2.pusgads

56.

Iekšējās drošības fonda – kopienas darbība projekts "Drošības stiprināšana Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas "zilās" un "zaļās" robežas krustpunktā" Semināri, kopējās mācības, jauno robežsargu (skolēnu) nometnes organizēšana, inventāra iegāde, bezpilota lidaparātu sistēmas, transporta iegāde. Projekta rezultātā tiks uzlabota robežsardzes dienestu kapacitāte cīņai ar nelegālo migrāciju un kontrabandu, kā arī tiks izglītoti dažāda vecuma sabiedrības pārstāvjus par jautājumiem, kas saistīti ar cīņu ar pārrobežu noziedzību. Tiks organizētas tematiskās sanāksmes un taktiskās apmācības. Tiks organizēta nometne 30 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas jaunajiem robežsargiem (9–12 gadi) Daugavpilī.

Ievērojami uzlabosies Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežsardzes tehniskais aprīkojums, lai cīnītos pret pārrobežu noziedzību un nelegālo imigrāciju.

Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardzes koledža)  

2022.gada
2.pusgads

57.

TWINNING projekts "Atbalsts Baltkrievijas Valsts robežas komitejai, īstenojot valsts integrētās robežu pārvaldības (IBM) stratēģiju un rīcības plānu" BLR VRS kapacitātes stiprināšana šādās jomās:

1. Baltkrievijas Valsts robežas komitejas tiesiskais regulējums ir pārskatīts saskaņā ar ES standartiem un labāko praksi.

2. Efektīva integrēta robežu pārvaldība, kas darbojas saskaņā ar ES IBM modeli.

3. Baltkrievijas Valsts robežas komitejas izglītības un apmācību sistēma pilnveidota saskaņā ar ES IBM standartiem un labāko praksi.

4. Saskaņoti IT un komunikācijas attīstības plāni.

5. Tehniskās robežu pārvaldības infrastruktūras attīstība.

6. Visaptveroša cīņa pret korupciju.

Projekta laikā tiks:

- izstrādāts Baltkrievijas integrētās robežu vadības Ieviešanas plāns;

- izstrādāti robežapsardzības aprīkojuma pilnveidošanas plāni;

- izstrādāts IT attīstības plāns;

- izstrādāta apmācību attīstības stratēģija;

- izstrādāts pretkorupcijas plāns

Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze;

BLR RK

LT VRS

PL RS

EST Drošības zinātņu akadēmija)

 

2023.gada
2.pusgads

4. Rīcības virziens Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības caurskatāmību, paredzamību un atbilstību starptautiskajiem ziņošanas standartiem
4.5. uzdevums. Nodrošināt pastāvīgu un caurspīdīgu attīstības sadarbības politikas projektu uzraudzību un rezultātu ietekmes izvērtēšanu, t.sk. veicot neatkarīgu ārējo izvērtējumu ĀM budžeta programmai "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

58.

Izvērtēt iespējas pilnveidot izvērtēšanas mehānismus un kritērijus, īstenot Ārlietu ministrijas pārstāvju projektu izvērtēšanas vizītes partnervalstīs. Uzlabota granta projektu izvērtēšanas anketa, uzlabota vēstniecību izvērtēšanas anketa, izstrādāti projektu novērtēšanas kritēriji vizītei konkrētā partnervalstī un veikta vismaz vienas valsts projektu izvērtēšana. Partnervalstī izvērtēto projektu skaits Ārlietu ministrija  

31.12.2023.

5. Rīcības virziens Veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu attīstību un attīstības sadarbību, līdzdalību un atbalstu politikas īstenošanai
5.1. uzdevums. Stiprināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu attīstību un globālajiem mērķiem, un Latvijas lomu globālu izaicinājumu risināšanā

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

59.

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā Skolotāji, interešu centru darbinieki u.c. pārstāvji no izglītības iestādēm visā Latvijā iepazinušies ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, izstrādājuši stundu vai nodarbību plānus, tos īstenojuši un plānu aprakstus nosūtījuši akcijas koordinatoriem. Koordinatori apkopojuši stundu aprakstus, padarot tos pieejamus tiešsaistē. 1. Akcijas "Pasaules lielākā mācību stunda" stundu skaits:

2021.gads – 30

2022.gads –30

2023.gads – 30

2. Akcijas "Pasaules lielākā mācību stunda" skolu skaits:

2021.gads –25

2022.gads – 25

2023.gads –25

3. Akcijas "Pasaules lielākā mācību stunda" noslēguma pasākums

"Globālā izglītības diena"

2021.gads – 1

2022.gads – 1

2023.gads – 1

Izglītības un zinātnes ministrija UNESCO Latvijas Nacionālā komisija

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

60.

Pieaugušo izglītības projekts ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanai "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši" Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Bibliotekāru biedrību. Tā ietvaros izglītotāji reģionālos semināros iepazīstināti ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, īsteno vietējā mēroga aktivitātes, izmantojot UNESCO LNK, nevalstisko organizāciju u.c. izstrādātos metodiskos materiālus. Pasākumu (konferences, semināri, darbnīcas) skaits:

2021.gads – 1 konference

2022.gads – 5 darbnīcas

2023.gads – 5 darbnīcas

Dalībnieku skaits pasākumos:

2021.gads – 450

2022.gads – 150

2023.gads – 150

Izglītības un zinātnes ministrija UNESCO Latvijas Nacionālā komisija

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
1. un 2.pusgads

2023.gada
1. un 2.pusgads

5.2. uzdevums. Integrēt ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspektus izglītībā visās vecuma grupās

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

61.

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām. Organizēti un koordinēti tematiski sabiedrības informēšanas pasākumi, t.sk., par ilgtspējīgās attīstības mērķu ieviešanu un Latvijas attīstības sadarbības rezultātiem. Īstenoto pasākumu un dalībnieku skaits. Ārlietu ministrija LAPAS

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

62.

Ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspektu integrēšana vispārējā izglītībā kompetenču pieejā balstīta pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības satura ieviešanas ietvaros.

Integrēti ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspekti vispārējā izglītībā, ieviešot kompetenču pieejā balstītu pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības saturu.

Ieviests kompetenču pieejā balstīts pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības saturs atbilstoši MK 2018.gada 27.novembra noteikumiem Nr.747 "Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu, un pamatizglītības programmu paraugiem" un MK 2019.gada 3.septembra noteikumiem Nr.416 "Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem". Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības satura centrs

2023.gada
2.pusgads

5.3. uzdevums. Nodrošināt aktuālu un lietotājam draudzīgu datu un informācijas pieejamību par Latvijas attīstības sadarbības politiku, aktivitātēm, rezultātiem un īstenotāju pieredzi

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

63.

Regulārs dialogs ar valsts pārvaldes iestādēm, NVO, pašvaldībām un sociālajiem partneriem par Latvijas attīstības sadarbības mērķiem un prioritātēm. Koordinācija ar LAPAS 6–8 reizes gadā par aktuāliem sadarbības jautājumiem; sasauktas divas Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes sēdes gadā (nepieciešamības gadījumā elektroniska konsultēšanās); tikšanās ar Ārlietu ministrijas atbalstīto projektu īstenotājiem un interesantiem.

Diskusiju pasākumi par aktuālajiem attīstības sadarbības politikas jautājumiem, iesaistot NVO, sociālos partnerus, valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvjus.

Īstenoto pasākumu skaits. Ārlietu ministrija Atkarībā no pasākumu veida.

31.12.2023.

6. Rīcības virziens Stiprināt visaptverošu un saskaņotu Latvijas pieeju ilgtspējīgas attīstības veicināšanai pasaulē
6.1. uzdevums. Stiprināt koordināciju starp Latvijas attīstības sadarbības un ārējās ekonomikas politiku un to īstenošanas instrumentiem

Nr.
P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš
(ar precizitāti līdz pusgadam)

64.

Pasākumi atbildīgas uzņēmējdarbības prakses atbalstam un OECD standartu piemērošanai uzņēmumos. Ilgtspējas indeksa ietvaros pasniegta Godīgas tirdzniecības balva un nodrošināta dalība atbilstošos pasākumos Latvijas uzņēmējiem, lai veicinātu atbildīgas uzņēmējdarbības prakses principu ievērošanu attīstības valstīs. Pasākumu skaits ar Latvijas pārstāvju dalību un viens ĀM rīkots pasākums. Ārlietu ministrija Biedrība "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts", Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

III. Teritoriālā perspektīva
(nav aktuāli)

IV. Ietekmes novērtējums uz valsts un pašvaldību budžetu

Uzdevums

Pasākums

Budžeta programmas (apakšprogrammas)
kods un nosaukums

Vidēja termiņa budžeta ietvara likumā plānotais finansējums

Nepieciešamais papildu finansējums

Pasākuma realizācijas gads
(ja pasākuma realizācija ir terminēta)

2021.gads

2022.gads

2023.gads

2022.gads

2023.gads

2024.gads

turpmākajā laikposmā līdz pasākuma pabeigšanai
(ja pasākuma īstenošana ir terminēta)

turpmāk ik gadu
(ja pasākuma izpilde nav terminēta)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Finansējums plāna realizācijai kopā    

14 165 239

14 400 416

13 508 242

1 945 962

2 863 873

4 050 010

0

5 565 143

 
tai skaitā                      
Ārlietu ministrija    

605 113

475 113

465 113

1 433 251

2 411 162

3 642 299

0

5 157 432

 
Finanšu ministrija    

2 920 659

4 693 453

4 643 453

176 288

116 288

71 288

0

71 288

 
Iekšlietu ministrija    

8 565 930

7 848 450

7 693 583

336 423

336 423

336 423

0

336 423

 
Izglītības un zinātnes ministrija    

714 593

714 593

594 593

0

0

0

0

0

 
Kultūras ministrija    

1 500

1 500

1 500

0

0

0

0

0

 
Tieslietu ministrija    

122 470

0

0

0

0

0

0

0

 
Zemkopības ministrija    

1 234 974

667 307

110 000

0

0

0

0

0

 
1.1.uzdevums    

360 013

224 013

224 013

1 433 251

2 411 162

3 642 299

0

5 157 432

 
  1.pasākums

Granta projektu īstenošana ES Austrumu partnerības valstu – Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, kā arī Centrālāzijas valstu – Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas, atbalstam; 50% finansējums PSO9

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

240 013

224 013

224 013

1 433 251

2 411 162

3 642 299

0

5 157 432

2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  2.pasākums

Granta projektu konkurss atbalsta sniegšanai Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

120 000

0

0

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
1.3.uzdevums    

203 300

213 800

213 800

0

0

0

0

0

 
  3.pasākums

Projekts Ukrainas atbalstam "E-konsultanta" izveide Ukrainas lauksaimniecības produkcijas eksportētājiem"

 

0

0

0

0

0

0

0

0

2021.gada
1.pusgads

  Ārlietu ministrija              

0

   
  4.pasākums

Projekts "Atbalsts Ukrainas integrācijai Eiropas vienotajā tirgū izmantojot Latviju kā izejas punktu."

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība

20 000

0

0

0

0

0

0

0

2022.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  5.pasākums

Apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu un Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība

50 000

70 000

70 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  6.pasākums

Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk., citu donoru ad hoc projektos

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība

46 500

25 000

25 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  7.pasākums

Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācību programma Ukrainas studentiem Latvijas Universitātē – "Eiropas Savienības studijas – iekšpolitika un ārpolitika"" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

30 000

40 000

40 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  8.pasākums

Gruzijas, Ukrainas un Moldovas Augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā..

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

8 500

23 000

23 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  9.pasākums

Moldovas un Ukrainas Konstitucionālo tiesu juridiskā dienesta kapacitātes stiprināšana

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

14 500

20 000

20 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  10.pasākums

ES - Centrālāzijas sadarbība izglītībā, tajā skaitā, pieredzes apmaiņa par izglītības reformu aktuālajiem jautājumiem.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

8 000

10 000

10 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  11.pasākums

Līdzfinansējuma piešķiršana PSO, kas ieguvušas finansējumu no citiem attīstības sadarbības finansētājiem, t.sk., EK, attīstības sadarbības un globālās izglītības projektu īstenošanai.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

25 800

25 800

25 800

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
1.4.uzdevums    

139 266

0

0

336 423

336 423

336 423

0

336 423

 
  12.pasākums

Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonu dalība ES Novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia)10

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 06.01.00 "Valsts policija" (97 022 euro); programma 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" (42 244 euro)

139 266

0

0

336 423

336 423

336 423

0

336 423

31.12.2021.

  Iekšlietu ministrija                    
  13.pasākums

Attīstīt divpusējo sadarbību ar Gruzijas Ārkārtas situāciju pārvaldīšanas dienestu civilās aizsardzības un ugunsdrošības jomās

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 70.23.00 "Izdevumi citu Eiropas Savienības politiku instrumentu projektu un pasākumu īstenošanai".

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Iekšlietu ministrija                    
1.5.uzdevums    

7 693 583

7 693 583

7 693 583

0

0

0

0

0

 
  14.pasākums

Valsts robežsardzes dalības FRONTEX Aģentūras organizētajās starptautiskajās operācijās nodrošināšana

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 67.14.00 "FRONTEX Aģentūras starptautisko operāciju nodrošināšana"

7 693 583

7 693 583

7 693 583

0

0

0

0

0

31.12.2021.

31.12.2022.

31.12.2023.

  Iekšlietu ministrija                    
  15.pasākums

Valsts robežsardzes helikoptera Agusta-Bell 206B III (reģ. zīme YL-HMO) nodošana Gruzijas Iekšlietu ministrijas Robežpolicijai, apmācību un prakses nodrošināšana, pieredzes nodošana un atbalsts tehniskās apkopes organizācijas izveidošanā

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta programma 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Iekšlietu ministrija                    
  16.pasākums

Sagatavot valsts materiālajās rezervēs esošos resursus humānās palīdzības sniegšanai

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 40.04.00 "Valsts materiālās rezerves"

0

0

0

0

0

0

0

0

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu

  Iekšlietu ministrija                    
2.1.uzdevums    

0

0

0

0

0

0

0

0

 
  17.pasākums

Sadarbība ar valsts pārvaldes iestādēm, PSO un pašvaldībām Latvijas nacionālo pozīciju formulēšanā par aktuālajiem starptautiskās attīstības politikas dienaskārtības jautājumiem

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
  18.pasākums

Uzturēt regulāru dialogu ar Saeimu par Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
2.2.uzdevums    

0

0

0

0

0

0

0

0

 
  19.pasākums

Dalība ES Kopīgā plānošanā

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana",

01.00.00 "Diplomātisko un konsulāro misiju nodrošinājums"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
  20.pasākums

Latvijas interešu pārstāvēšana ES attīstības sadarbības politikā

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana",

01.00.00 "Diplomātisko un konsulāro misiju nodrošinājums"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
2.3.uzdevums    

1 500

1 500

1 500

0

0

0

0

0

 
  21.pasākums

Dalība ANO pasākumos par Latvijai prioritārajām tēmām

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana",

01.00.00 "Diplomātisko un konsulāro misiju nodrošinājums"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
  22.pasākums

Latvijas organizēts mācību seminārs par pasākumu ieviešanu oglekļa mazietilpīgai attīstībai (piemēram, Gruzija

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogramma 33.01.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta administrācija"

0

0

0

0

0

0

0

0

2022.gada
2.pusgads

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija                    
  23.pasākums

Veicināt ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu dalībvalstīs, atbalstot projektus un aktivitātes, kas vērstas uz dinamiskas kultūras vides attīstību

Kultūras ministrijas budžeta apakšprogrammā 22.02.00 "Kultūras pasākumi, sadarbības līgumi un programmas"

1 500

1 500

1 500

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Kultūras ministrija                    
2.4.uzdevums    

0

0

0

0

0

0

0

0

 
  24.pasākums

Nodrošināta līdzdalība atklātajās OECD DAC un ekspertu sanāksmēs

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana",

01.00.00 "Diplomātisko un konsulāro misiju nodrošinājums"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
2.5.uzdevums    

2 868 453

4 693 453

4 643 453

0

0

0

0

0

 
  25.pasākums

IDA resursu 20. papildināšanas (IDA20) plānošana

Finanšu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.03.2023.

  Finanšu ministrija                    
  26.pasākums

Latvijas dalība IDA resursu 17., 18. un 19.papildināšanā (IDA17, IDA18, IDA19)

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

640 000

2 465 000

2 405 000

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
  27.pasākums

Latvijas dalība Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

130 000

130 000

140 000

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
  28.pasākums

Pasaules Bankas grupas institūciju pamatkapitāla palielināšana atbilstoši 2018.gada lēmumam

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

2 098 453

2 098 453

2 098 453

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
3.1.uzdevums    

43 654

0

0

167 736

107 736

62 736

0

62 736

 
  29.pasākums

Vienota valsts pārvaldes iestāžu ekspertīzes jomu un ar to saistīto speciālistu kataloga/datu bāzes izveide un uzturēšana.

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

14 551

0

0

20 912

20 912

20 912

0

20 912

31.12.2022.

  Finanšu ministrija                    
  30.pasākums

Konsultatīvs un metodisks atbalsts valsts pārvaldes iestādēm u.c. interesentiem par attīstības sadarbības un Twinning projektu sagatavošanu un ieviešanu un cits metodiskais atbalsts.

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

14 551

0

0

20 912

20 912

20 912

0

20 912

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
  31.pasākums

Eiropas Komisijas akreditācijas procesa uzsākšana pilntiesīgas attīstības aģentūras statusa iegūšanai.

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

0

0

0

105 000

45 000

0

0

0

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
  32.pasākums

Informācijas nodrošināšana potenciālajiem projektu īstenotājiem par EuropeAid, Twinning u.c. projektu uzsaukumiem, projektu pieteikumu iesniegšanas kārtību, prasībām.

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

14 552

0

0

20 912

20 912

20 912

0

20 912

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
3.2.uzdevums    

8 552

0

0

8 552

8 552

8 552

0

8 552

 
  33.pasākums

Izmaiņu veikšana CFLA darbību regulējošos normatīvajos aktos (nolikums, reglaments, darbības stratēģija).

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2022.

  Finanšu ministrija                    
  34.pasākums

Dalība Eiropas Attīstības sadarbības aģentūru sadarbības tīklā (Practitioners Network for European Development Cooperation(PN)).

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

5 000

0

0

5 000

5 000

5 000

0

5 000

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
  35.pasākums

CFLA kapacitātes stiprināšana, nodrošinot pieredzes apmaiņu ar citu ES dalībvalstu attīstības sadarbības aģentūrām, pārņemot to labās prakses piemērus un pilnveidojot kontaktu un sadarbības tīklus.

Finanšu ministrijas budžeta apakšprogramma 38.01.00 "Eiropas Savienības pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu koordinācija"

3 552

0

0

3 552

3 552

3 552

0

3 552

31.12.2023.

  Finanšu ministrija                    
3.3.uzdevums    

20 000

10 000

0

0

0

0

0

0

 
  36.pasākums

Semināri saistībā ar OECD ziņojuma un rekomendāciju izstrādi par attīstības sadarbības stratēģisko plānošanu, programmēšanu, uzraudzību un privātā sektora iesaisti

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

20 000

10 000

0

0

0

0

0

0

31.12.2022.

  Ārlietu ministrija                    
3.4.uzdevums    

711 593

711 593

591 593

0

0

0

0

0

 
  37.pasākums

Latvijas-Moldovas sociālās drošības līguma sagatavošana

Labklājības ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 97.01.00 "Labklājības nozares vadība un politikas plānošana

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Labklājības ministrija                    
  38.pasākums

Latvijas valsts stipendijas studijām, pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās

Valsts budžeta programma 70.07.00 "Eiropas Savienības, starptautiskās sadarbības programmu un izglītības inovācijas jomā īstenošanas nodrošināšana"

591 593

591 593

591 593

0

0

0

0

0

2021.gada
1.pusgads

2022.gada
1.pusgads

2023.gada
1.pusgads

  Izglītības un zinātnes ministrija                    
  39.pasākums

Latvijas un Ukrainas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 05.01.00 "Zinātniskās darbības nodrošināšana"

120 000

120 000

0

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Izglītības un zinātnes ministrija                    
  40.pasākums

Projekta "Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā un Afganistānā" (BOMCA 10) īstenošana11

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta programma 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība";

Zemkopības ministrijas valsts budžeta programma 20.01.00 "Pārtikas drošības un veterinārmedicīnas valsts uzraudzība un kontrole"

0

0

0

0

0

0

0

0

2021.-2025.g.

  Iekšlietu ministrija                    
  41.pasākums

Atbalsts Ukrainai, konsultējot un organizējot seminārus par sabiedrības noturības stiprināšanu un iesaisti valsts aizsardzībā Ukrainas valsts iestāžu pārstāvjiem

Aizsardzības ministrijas valsts budžeta programma 30.00.00.programmu "Valsts aizsardzības politikas realizācija"

0

0

0

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Aizsardzības ministrija                    
  42.pasākums

Informatīvs, loģistisks un konsulārs atbalsts valsts pārvaldes iestāžu, PSO īstenotajām aktivitātēm/ pasākumiem attīstības sadarbības jomā

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
3.5.uzdevums    

2 097 025

834 174

122 000

0

0

0

0

0

 
  43.pasākums

Atbalsts LAPAS dalībai starptautiskās NVO platformās

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

1 500

7 000

7 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  44.pasākums

Atbalsts LPS dalībai ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

5 000

5 000

5 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  45.pasākums

Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Moldovas Lauksaimniecības, reģionālās attīstības un vides ministrijas līguma par sadarbību reģionālās attīstības un vides aizsardzības jomās izstrāde, noslēgšana un īstenošana

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta programma

97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija                    
  46.pasākums

Eiropas Komisijas iniciatīvas "Labāka apmācība drošākai pārtikai" ietvaros organizētās un īstenotās mācības par Eiropas Savienības likumdošanas Piemērošanas stiprināšanu sanitārajā un fitosanitārajā jomā12

Zemkopības ministrijas valsts budžeta programma 20.01.00 "Pārtikas drošības un veterinārmedicīnas valsts uzraudzība un kontrole" (indikatīvi)"

0

0

0

0

0

0

0

0

2022.gada
1.pusgads

  Zemkopības ministrija                    
  47.pasākums

Tālākas SPS un pārtikas drošības sistēmas attīstības nodrošināšana Gruzijā -//Twinning ref.: GE 18 ENI AG 07 1913

Zemkopības ministrijas valsts budžeta programma 20.01.00 "Pārtikas drošības un veterinārmedicīnas valsts uzraudzība un kontrole"

0

145 000

0

0

0

0

0

0

2022.gada
2.pusgads

  Zemkopības ministrija                    
  48.pasākums

Sanitāro un fitosanitāro (SPS) pasākumu stiprināšana Azerbaidžānā -//Twinning ref.: AZ 17 ENI AG 01 2014

Zemkopības ministrijas valsts budžeta programma 20.01.00 "Pārtikas drošības un veterinārmedicīnas valsts uzraudzība un kontrole"

617 281

150 000

0

0

0

0

0

0

2023.gada
1.pusgads

  Zemkopības ministrija                    
  49.pasākums

Ukrainas tiesību aktu tuvināšana valsts uzraudzības (kontroles) jomās attiecībā uz ĢMO atklātās sistēmās, un augu šķirņu aizsardzība un sēklu ražošana saskaņā ar ES normām un standartiem –//Twinning ref.: UA 19 ENI HE 01 2015

Zemkopības ministrijas valsts budžeta programma 27.00.00 "Augu veselība un augu aprites uzraudzība"

617 693

372 307

110 000

0

0

0

0

0

2022.gada
2.pusgads

  Zemkopības ministrija                    
  50.pasākums

Twinning projekts "Ukrainas Attīstības un ekonomikas, tirdzniecības un lauksaimniecības ministrijas institucionālās kapacitātes stiprināšana nacionālās kvalitātes infrastruktūras jomā: UA 18 ENI EC 01 20"16

Ekonomikas ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 26.01.00 "Iekšējais tirgus un patērētāju tiesību aizsardzība" un valsts budžeta apakšprogramma 26.04.00 "Atbilstības novērtēšana un kvalitātes nodrošināšana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ekonomikas ministrija                    
  51.pasākums

Twinning projekts "Strengthening of institutional as well as human capacities of Georgian National Agency for Standards and Metrology (GEOSTM) according to the international/EU best practices" (GE/18/ENI/EC/02/20)17

Ekonomikas ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 26.04.00 "Atbilstības novērtēšana un kvalitātes nodrošināšana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ekonomikas ministrija                    
  52.pasākums

Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta (European Neighbourhood Instrument) projekts Nr.EuropeAid/165867/DD/ACT/AM "Tieslietu sistēmas konsolidācija Armēnijā" (Consolidation of the Justice System in Armenia)

Tieslietu ministrijas programma, kurā tiks plānots finansējums, pārdalot to no 74. resora "Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 80.00.00 "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības projektu un pasākumu īstenošanai". Pārējais finansējums tiek segts Eiropas Komisijas budžeta ietvaros.

122 47018

0

0

0

0

0

0

0

2022.gada
1.pusgads

  Tieslietu ministrija                    
  53.pasākums

Projekta "Georgia - Assistance to Skills Development for Matching Labour Market Needs" (EuropeAid) īstenošana

 

0

0

0

0

0

0

0

0

2023.gada
2.pusgads

  Labklājības ministrija                    
  54.pasākums

Iekšējās drošības fonds – kopienas darbība "Sadarbības stiprināšana gatavojoties un realizējot masu pasākumus (LATBEL)"

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 70.23.00 " Izdevumi citu Eiropas Savienības politiku instrumentu projektu un pasākumu īstenošanai"

151 061

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2021.

  Iekšlietu ministrija                    
  55.pasākums

Pārrobežu sadarbības programmu projektu un pasākumu īstenošanas (2014–2020) projekts "Robežapsardzības iestāžu kapacitātes stiprināšana pārrobežu kontrabandas un nelegālās imigrācijas apkarošanas jomā, attīstot kinoloģijas dienestus"

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 69.07.00 "Pārrobežu sadarbības programmu projektu un pasākumu īstenošana (2014–2020)"

582 020

154 867

0

0

0

0

0

0

2022.gada
2.pusgads

  Iekšlietu ministrija                    
  56.pasākums

Iekšējās drošības fonda – kopienas darbība projekts "Drošības stiprināšana Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas "zilās" un "zaļās" robežas krustpunktā"

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 69.07.00 "Pārrobežu sadarbības programmu projektu un pasākumu īstenošana (2014–2020)"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2022

  Iekšlietu ministrija                    
  57.pasākums

TWINNING projekts "Atbalsts Baltkrievijas Valsts robežas komitejai, īstenojot valsts integrētās robežu pārvaldības (IBM) stratēģiju un rīcības plānu"

Iekšlietu ministrijas budžeta programma 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023

  Iekšlietu ministrija                    
4.5.uzdevums    

1 300

1 300

1 300

0

0

0

0

0

 
  58.pasākums

Izvērtēt iespējas pilnveidot izvērtēšanas mehānismus un kritērijus, īstenot Ārlietu ministrijas pārstāvju projektu izvērtēšanas vizītes partnervalstīs.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

1 300

1 300

1 300

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
5.1.uzdevums    

3 000

3 000

3 000

0

0

0

0

0

 
  59.pasākums

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 16.00.00 "Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība" (UNESCO Latvijas Nacionālā komisija)

1 500

1 500

1 500

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Izglītības un zinātnes ministrija                    
  60.pasākums

Pieaugušo izglītības projekts ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanai "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši"

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 16.00.00 "Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība"

(UNESCO Latvijas Nacionālā komisija)

1 500

1 500

1 500

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
1. un 2.pusgads

2023.gada
1. un 2.pusgads

  Izglītības un zinātnes ministrija                    
5.2.uzdevums    

14 000

14 000

14 000

0

0

0

0

0

 
  61.pasākums

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

14 000

14 000

14 000

0

0

0

0

0

2021.gada
2.pusgads

2022.gada
2.pusgads

2023.gada
2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    
  62.pasākums

Ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspektu integrēšana vispārējā izglītībā kompetenču pieejā balstīta pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības satura ieviešanas ietvaros

ESF 8.3.1. "Attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu" projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" piešķirtā finansējuma ietvaros (ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspektu integrēšanas izglītības saturā izmaksas nav precīzi aprēķināmas).

0

0

0

0

0

0

0

0

2023.gada
2.pusgads

  Izglītības un zinātnes ministrija                    
5.3.uzdevums    

0

0

0

0

0

0

0

0

 
  Ārlietu ministrija                    
  63.pasākums

Regulārs dialogs ar valsts pārvaldes iestādēm, NVO, pašvaldībām un sociālajiem partneriem par Latvijas attīstības sadarbības mērķiem un prioritātēm.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

31.12.2023.

  Ārlietu ministrija                    
6.1.uzdevums    

0

0

0

0

0

0

0

0

 
  64.pasākums

Pasākumi atbildīgas uzņēmējdarbības prakses atbalstam un OECD standartu piemērošanai uzņēmumos.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

0

0

0

0

0

0

0

0

2021.gada

2.pusgads

2022.gada

2.pusgads

2023.gada

2.pusgads

  Ārlietu ministrija                    

Pasākumu, kam finansējums ir norādīts 0, īstenošanai nepieciešamais finansējums nav precīzi aprēķināms un tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.


1 Sadarbība ar Centrālāzijas valstīm platformas ietvaros atkarīga no Eiropas Komisijas (EK) lēmuma par Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platformas pasākumu turpmāku īstenošanu.

2 Šajā sadaļā noteiktie procentuālie rezultatīvie rādītāji nesummējas un neveido 100% kopsummu, jo aptver rezultatīvos rādītājus par jomām, sadarbības metodēm un finansējuma avotiem.

3 Pamatnostādnēs noteiktais rezultatīvais rādītājs 2027.gadam ir 0,23% no NKI. Latvijas OAP no NKI 2019.gadā ir 0.1%.

4 Ņemot vērā apstiprināto valsts budžetu 2021.gadam, 2021.gadā netiks sasniegts Pamatnostādnēs paredzētais – sasniegt Latvijas divpusējās attīstības sadarbības finansējuma apjomu 1.109 miljoni EUR apmērā. Ierobežotais finansējuma apjoms var ietekmēt arī 1.politikas rezultāta un tā rezultatīvo rādītāju sasniegšanu 2027.gada ietvaros.

5 Pamatnostādnēs noteiktais rezultatīvais rādītājs, kas sasniedzams līdz 2027.gadam ir 85%; ņemot vērā 2019.gada Eirobarometra sabiedrības aptaujas rezultātus, kas liecina, ka 78% sabiedrības uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt attīstības valstīm, 2027.gada mērķis ir šo rādītāju uzlabot.

6 Latvijas civilo ekspertu dalību starptautiskajās misijās un operācijās 2020.–2022.gadā nosaka Ministru kabineta 2020.gada 18.februāra sēdē izskatītais informatīvais ziņojums "Par Latvijas civilo ekspertu dalību starptautiskajās misijās un operācijās 2020.–2022.gadā" (18.02.2020. MK sēdes protokols Nr.7, 41.§)

7 Ministru kabineta 2017.gada 12.decembra noteikumu Nr.721 "Humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtība" 21.punkts.

8 http://www.moj.am/en/legal/view/article/1249

9 Papildu nepieciešamā finansējuma apmērs iekļauts saskaņā ar 2021.gada 14.aprīlī pieņemtajām Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēm 2021.–2027.gadam

10 Situācija uz 2021.gada 1.aprīli: saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 23.marta rīkojumu Nr.183 "Par Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) un finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 2021.gadā no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirts papildu Valsts policijai – 47 792 euro un Valsts robežsardzei – 38 270 euro un dots uzdevums likumprojekta "Par valsts budžetu 2022.gadam" un likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024.gadam" sagatavošanas un izskatīšanas procesā paredzēt finansējumu 2022.gadam 44 058 euro apmērā budžeta apakšprogrammā 06.01.00 "Valsts policija" un 8 676 euro apmērā budžeta programmā 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība"

11 Saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 15 jūlija rīkojumā Nr.375 "Par nacionālās koordinācijas mehānismu Latvijas kā vadošās dalībvalsts uzdevumu veikšanai Eiropas Savienības dalībvalstu konsorcijā Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmas Centrālāzijai 10.fāzē" noteikto: institūcijas, kas nodrošina programmas BOMCA 10 vadošās dalībvalsts uzdevumus Eiropas Savienības un nacionālajā līmenī, ir Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze), Finanšu ministrija (Valsts ieņēmumu dienests) un Zemkopības ministrija (Pārtikas un veterinārais dienests); Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei), Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam) un Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam) nodrošināt attiecīgo iestāžu darbinieku (amatpersonu) iesaisti programmas uzdevumu īstenošanā, tādējādi veicot Latvijas Republikas ieguldījumu (in-kind contribution) programmas BOMCA 10 budžetā šādā apmērā: Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei) - 83 500 euro; Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam) - 51 036 euro; Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam) - 32 464 euro. Valsts robežsardze līdzfinansējumu nodrošinās Iekšlietu ministrijas budžeta programmai 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Tomēr tā apjoms pa konkrētiem gadiem pašreiz nav norādāms

12 Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

13 Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

14 Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

15 Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

16 PTAC un LVS pasākumā piedalās kā jaunākais partneris. Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros.

17 LVS pasākumā piedalās kā jaunākais partneris. Pasākums finansēs Eiropas Komisijas projektu ietvaros.

18 t.sk 101 609 EUR Eiropas Komisijas finansējums un 20 861 EUR valsts budžeta finansējums (74.resora "Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 80.00.00 "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības projektu un pasākumu īstenošanai")

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs

 

Pielikums
Attīstības sadarbības politikas plānam 2021.–2023. gadam

Detalizēts aprēķins par ietekmi uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem Attīstības sadarbības politikas plāns 2021.–2023. gadam

Institūcija/izdevumu veids

Gads

2022

2023

2024

Finanšu ministrija
(29., 30, 31., 32., 34. un 35.pasākums)

Atlīdzība 2 vecākajiem ekspertiem (32. saime “Projektu vadība” III A, 11. mēnešalgas grupa) 1) 1382 EUR*12 mēn*2*VSAOI = 40 992 EUR; 2) prēmija, atvaļinājuma pabalsts un veselības apdrošināšana 2 177,65*2 = 4 355 EUR

45 348

45 348

45 348

Citas uzt.izmaksas (telpu noma un komunālie izdevumi 208 EUR* 12 mēn*2 = 5 000 EUR, citi izdevumi 25 EUR*12*2 = 600 EUR)

5 600

5 600

5 600

Komandējumi (8 ik gadu)

11 840

11 840

11 840

Tulkošana (440 lapas * vid 8 EUR )

3 500

3 500

3 500

Dalības maksa Practitioners Network

5 000

5 000

5 000

Audits

105 000

45 000

0

Kopā

176 288

116 288

71 288

 

Iekšlietu ministrija
(12.pasākums)

Atlīdzība
1422,87 euro (piemaksas apmērs par dalību starptautiskajā misijā un operācijā) x 1,4 (koeficients piemaksas aprēķināšanai) x 12 mēn. x 7 pers. = 167 328 EUR
VSAOI 167 328 euro x 23,59 % = 39 476 EUR

206 804

206 804

206 804

Komandējumi
Ceļa izdevumi 571 euro x 7 pers.

3 997

3 997

3 997

Pasta, telefona un citi sakaru pakalpojumi
85 euro x 12 mēn. x 7 pers.

7 140

7 140

7 140

Dzīvokļa (dzīvojamās telpas) īres un komunālo pakalpojumu izdevumi
15808,11 euro (gadā) x 7 pers.

110 663

110 663

110 663

Formas tērpi un speciālais apģērbs
917 euro x 7 pers.

6 419

6 419

6 419

Specifiskie materiāli un inventārs
200 euro x 7 pers.

1 400

1 400

1 400

Kopā

336 423

336 423

336 423

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!