Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 11. maija noteikumi Nr. 299 "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 194 "Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.05.2021., Nr. 92 https://www.vestnesis.lv/op/2021/92.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 300

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 11. decembra noteikumos Nr. 857 "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras nolikums"

Vēl šajā numurā

14.05.2021., Nr. 92

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 299

Pieņemts: 11.05.2021.

OP numurs: 2021/92.6

2021/92.6
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 299

Rīgā 2021. gada 11. maijā (prot. Nr. 40 38. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 194 "Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli"
18. panta piekto, 6.1 un 6.2 daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2015. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 194 "Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 86., 226. nr.; 2016, 106. nr.; 2017, 59. nr.; 2018, 40. nr.; 2019, 203. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 1.1. apakšpunktā vārdus "ir pievienota no rapšu sēklu eļļas iegūta biodīzeļdegviela" ar vārdiem "ir pievienota biodīzeļdegviela, kas pilnībā iegūta no biomasas, vai parafinizēta dīzeļdegviela, kas iegūta no biomasas".

2. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Samazināto akcīzes nodokļa likmi attiecībā uz vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām nedrīkst kumulēt ar valsts atbalstu citā atbalsta programmā vai individuālā atbalsta projektā, tostarp de minimis atbalstu, neatkarīgi no finansējuma avota."

3. Papildināt noteikumus ar 14.2 punktu šādā redakcijā:

"14.2 Par atbalsta piešķiršanas dienu uzskatāma diena, kad Lauku atbalsta dienests pieņēmis šo noteikumu 13.7. apakšpunktā minēto lēmumu."

4. Papildināt noteikumus ar 21.1 punktu šādā redakcijā:

"21.1 Ja tiek konstatēts, ka pārkāptas šajos noteikumos minētās prasības par valsts atbalsta saņemšanu, lauksaimniecības produkcijas ražotājam ir pienākums iemaksāt valsts budžetā visu saskaņā ar šiem noteikumiem saņemto nelikumīgo valsts atbalsta summu kopā ar procentiem, ko aprēķina, izmantojot šādu formulu:

 ,

kur

A – nelikumīgā valsts atbalsta apmēra un nelikumīgā valsts atbalsta procentu summa par saņemto minētā atbalsta apmēru nelikumīgā valsts atbalsta procentu aprēķina periodā;

Mn – katrs nelikumīgais valsts atbalsta apmērs euro, kas faktiski saņemts;

n – nelikumīgā valsts atbalsta apmēra saņemšanas gadījumi;

ry – atsauces likme, izteikta procentos, kuru publicē Eiropas Komisija saskaņā ar Komisijas 2004. gada 21. aprīļa Regulas (EK) Nr. 794/2004, ar ko īsteno Padomes Regulu (ES) 2015/1589, ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus Līguma par Eiropas Savienības darbību 108. panta piemērošanai, 10. pantu un kura bija spēkā brīdī, kad nelikumīgais valsts atbalsta apmērs saņemts, procentiem pieskaitot 100 bāzes punktus;

t – katram saņemtajam nelikumīgajam valsts atbalsta apmēram piemērojamo atsauces likmi pārskata katru gadu un attiecībā uz nākamo periodu piemēro atjaunoto (t + 1) atsauces likmi attiecīgā atbalsta piešķiršanas dienā;

dn – nelikumīgā valsts atbalsta procentu aprēķina periods, izteikts dienās, katram saņemtajam nelikumīgajam valsts atbalsta apmēram."

5. Izteikt 23. punktu šādā reakcijā:

"23. Valsts ieņēmumu dienests, pamatojoties uz Lauku atbalsta dienesta sniegto informāciju, pieņem lēmumu par nelikumīgi izmaksātā valsts atbalsta atgūšanu. Nelikumīgi izmaksātā valsts atbalsta apmēru aprēķina kā starpību starp summu, kas būtu maksājama valsts budžetā, piemērojot likuma "Par akcīzes nodokli" 14. panta pirmās daļas 4. punktā noteikto likmi, un summu, kas samaksāta, piemērojot likuma "Par akcīzes nodokli" 14. panta 2.2 daļā noteikto likmi. Nelikumīgi izmaksātā valsts atbalsta un procentu summu, kas aprēķināta atbilstoši šo noteikumu 21.1 punktam, lauksaimniecības produkcijas ražotājs samaksā valsts budžetā 30 dienu laikā pēc Valsts ieņēmumu dienesta lēmuma saņemšanas. Ja lauksaimniecības produkcijas ražotājs lēmumā norādītajā termiņā nesamaksā aprēķināto nelikumīgi izmaksātā valsts atbalsta un procentu summu, to piedzen nodokļu administrēšanas jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā."

6. Izteikt 24.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"24.5. lēmumu par samazinātās akcīzes nodokļa likmes piemērošanu vai nepiemērošanu pieņem attiecīgi līdz regulas Nr. 651/2014 58. panta 5. punktā, 59. pantā un regulas Nr. 1388/2014 46. panta 4. punktā un 47. pantā noteiktā piemērošanas termiņa beigām;".

7. Papildināt noteikumus ar 24.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"24.8. iesniedz Zemkopības ministrijā informāciju par lauksaimniecības produkcijas ražotājiem piešķirto marķētās dīzeļdegvielas daudzumu, lai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā Eiropas Komisijā iesniedz gada ziņojumus par valsts atbalsta izdevumiem, un kārtību, kādā piešķir un anulē elektroniskās sistēmas lietošanas tiesības, informētu Eiropas Komisiju."

8. Papildināt noteikumus ar 31.4 punktu šādā redakcijā:

"31.4 Šo noteikumu 4. punktā minētās grūtībās nonākuša uzņēmuma statusa pazīmes neattiecina uz pretendentu, kas atbilst regulas Nr. 651/2014 1. panta 4. punkta "c" apakšpunktā vai regulas Nr. 1388/2014 1. panta 3. punkta "d" apakšpunktā noteiktajiem kritērijiem."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!