• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 29. aprīļa lēmums Nr. 22 "Par Saldus novada vēlēšanu komisijas lēmumu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.05.2021., Nr. 89 https://www.vestnesis.lv/op/2021/89.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 23

Par biedrības "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā" iesniegto likumprojektu "Likums "Par Latvijas Republikas 1922. gada likuma "Likums par Saeimas vēlēšanām" atjaunošanu""

Vēl šajā numurā

11.05.2021., Nr. 89

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 22

Pieņemts: 29.04.2021.

OP numurs: 2021/89.7

2021/89.7
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 22

Rīgā 2021. gada 29. aprīlī

Par Saldus novada vēlēšanu komisijas lēmumu

1. Iepazinusies ar Saldus novada vēlēšanu komisijas sēdes 26.03.2021. protokola Nr. 2 § 3 izrakstu (turpmāk – Protokols), Centrālā vēlēšanu komisija konstatē, ka:

1.1. Saldus novada vēlēšanu komisija ir saņēmusi informāciju par Saldus novada pašvaldības vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu pārbaudi no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra. Informācijas centrs ir norādījis, kādas ziņas tā rīcībā ir par Saldus novada pašvaldību vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidāti (vārds, uzvārds) no Latvijas Zaļās partijas deputātu kandidātu saraksta;

1.2. izanalizējusi saņemto informāciju, Saldus novada vēlēšanu komisija pieņēma lēmumu nemainīt Latvijas Zaļās partijas reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu, t.i., nesvītrot (vārds, uzvārds) no kandidātu saraksta.

2. Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 9. panta pirmās daļas 3. punktā noteikts, ka domes vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un domē nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, izņemot personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība dzēsta vai noņemta.

3. Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 22. panta trešās daļas 4. punktam kandidāts svītrojams, pamatojoties uz attiecīgas iestādes izdotu izziņu vai tiesas spriedumu. To, ka kandidāts ir bijis sodīts par smagu vai sevišķi smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta, – apliecina Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izziņa.

4. Pārbaudījusi Iekšlietu ministrijas Informācijas centra 23.03.2021. vēstulē Nr. 14-10/2379 sniegto informāciju, Centrālā vēlēšanu komisija konstatē, ka sniegtā informācija ir korekta, izsniegta atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 22. panta trešās daļas 4. punktam un apliecina, ka uz (vārds, uzvārds) attiecas Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 9. panta pirmās daļas 3. punktā noteiktais ierobežojums.

Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 22. panta otrās daļas 1. punkta "b" apakšpunktam grozījumus kandidātu sarakstos var izdarīt tikai komisija, kas šo sarakstu reģistrējusi, svītrojot pieteikto kandidātu, ja uz kandidātu attiecas šā likuma 9. panta ierobežojumi.

Pamatojoties uz minēto un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 9. panta pirmās daļas 3. punktu, 22. panta otrās daļas 1. punkta "b" apakšpunktu, 22. panta trešās daļas 4. punktu un likuma Par Centrālo vēlēšanu komisiju" 5. pantu, 6. panta 8. un 9. punktu, Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

1. Atcelt Saldus novada vēlēšanu komisijas 26.03.2021. lēmumu neizdarīt izmaiņas Latvijas Zaļās partijas deputātu kandidātu sarakstā daļā par (vārds, uzvārds).

2. Uzdot Saldus novada vēlēšanu komisijai svītrot no Latvijas Zaļās partijas deputātu kandidātu saraksta 2021. gada Saldus novada pašvaldības vēlēšanām deputāta kandidāti (vārds, uzvārds).

Šo lēmumu triju darbdienu laikā no tā pieņemšanas dienas var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, Baldones ielā 1A, Rīgā, LV-1007.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!