Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2021. gada 18. februāra lēmums Nr. 3 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.03.2021., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/op/2021/54.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr. 8

Par pārkāpuma konstatēšanu, naudas soda uzlikšanu un par lietas izpētes izbeigšanu daļā

Vēl šajā numurā

18.03.2021., Nr. 54

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 3

Pieņemts: 18.02.2021.

OP numurs: 2021/54.8

2021/54.8
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 3

Rīgā 2021. gada 18. februārī (prot. Nr. 16, 3. §)

Ar labojumu (2021. gada 12. martā, lēmums Nr. 9, prot. Nr. 23. 3. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\2

Par UAB "RP Pharma", UAB "LITGAJA" un netieši slēgtā privātā kapitāla ieguldījumu fonda profesionāliem ieguldītājiem "INVL Baltic Sea Growth Fund" kopīgas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār UAB "InMedica"

Konkurences padome (turpmāk – KP) 18.01.2021. saņēma UAB "RP Pharma" (Lietuvas Republikā reģistrēta sabiedrība, reģistrācijas Nr. 304445207), UAB "LITGAJA" (Lietuvas Republikā reģistrēta sabiedrība, reģistrācijas Nr. 300593728) un netieši slēgtā privātā kapitāla ieguldījumu fonda profesionāliem ieguldītājiem "INVL Baltic Sea Growth Fund" (Lietuvas Republikā reģistrēts fonds, reģistrācijas Nr. 9001519101) saīsināto apvienošanos ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār UAB "InMedica" (Lietuvas Republikā reģistrēta sabiedrība, reģistrācijas Nr. 300011170).

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

Apvienošanās rezultātā UAB "RP Pharma" (turpmāk – RP Pharma), UAB "Litgaja" (turpmāk – Litgaja) un netieši slēgtais privātā kapitāla ieguldījumu fonds profesionāliem ieguldītājiem "INVL Baltic Sea Growth Fund" (turpmāk – INVL) caur UAB "BSGF SANUS" (Lietuvas Republikā reģistrēta sabiedrība, reģistrācijas Nr. 304924481) iegūs kopīgu izšķirošu ietekmi UAB "InMedica" (turpmāk – InMedica). Ņemot vērā, ka Latvijā darbojas vairāki INVL un RP Pharma saistītie uzņēmumi, apvienošanās atbilst Konkurences likuma (turpmāk – KL) 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar KL 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Apvienošanās rezultātā tiks ietekmēts veselības aprūpes sektors Lietuvā, apvienojot InMedica piederošo medicīnas klīniku tīklu "InMedica" ar AS "Repharm" uzņēmumu grupai piederošo privāto veselības aprūpes grupu "MediCa". Minētās klīnikas Latvijā darbību neveic.

Ar INVL Latvijā saistīti vairāki uzņēmumi, kas galvenokārt darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozarē, veicot atkritumu savākšanu, izvešanu, apglabāšanu, plastmasas pārstrādi un pārdošanu, atkritumu apsaimniekošanas iekārtu nomu un pārdošanu, konteineru nomu. RP Pharma Latvijā galvenokārt ir saistīta ar farmācijas un veselības aprūpes nozarēm. Ar RP Pharma saistītie uzņēmumi veic farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, tāpat ar apvienošanās dalībnieku ir saistītas vairākas Latvijas ārstu prakses. RP Pharma saistītie uzņēmumi darbojas arī nekustamo īpašumu nozarē, nodrošinot nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, izīrēšanu, arī grāmatvedības un ar to saistītu pakalpojumu sniegšanu, celtniecību un remontdarbiem. Apvienošanās dalībnieki InMedica un Litgaja Latvijā darbību neveic.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā netiks ietekmēts neviens no tirgiem Latvijas teritorijā, kā rezultātā nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijas teritorijā. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, Lietuvas sabiedrībām UAB "RP Pharma", UAB "Litgaja" un netieši slēgtam privātā kapitāla ieguldījumu fondam profesionāliem ieguldītājiem "INVL Baltic Sea Growth Fund" iegūstot kopīgu izšķirošu ietekmi pār UAB "InMedica".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!