• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 11. marta noteikumi Nr. 156 "Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 25. augusta noteikumos Nr. 538 "Kārtība, kādā valsts finansē darba samaksu pedagogiem privātajās izglītības iestādēs"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.03.2021., Nr. 52 https://www.vestnesis.lv/op/2021/52.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 157

Noteikumi par 2021./2022. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku

Vēl šajā numurā

16.03.2021., Nr. 52

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 156

Pieņemts: 11.03.2021.

OP numurs: 2021/52.3

2021/52.3
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 10 Pēdējās nedēļas laikā 37 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 156

Rīgā 2021. gada 11. martā (prot. Nr. 25 5. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 25. augusta noteikumos Nr. 538 "Kārtība, kādā valsts finansē darba samaksu pedagogiem privātajās izglītības iestādēs"

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma
14. panta 3. punktu un 59. panta otro daļu,
Vispārējās izglītības likuma 4. panta 3.3 punktu
un Starptautisko skolu likuma 14. panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2020. gada 25. augusta noteikumos Nr. 538 "Kārtība, kādā valsts finansē darba samaksu pedagogiem privātajās izglītības iestādēs" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 165. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14. panta 3. punktu un 59. panta otro daļu, Vispārējās izglītības likuma 4. panta 3.3 punktu un Starptautisko skolu likuma 14. panta ceturto daļu".

2. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā valsts finansē darba samaksu pedagogiem, kuri privātajās izglītības iestādēs (turpmāk – izglītības iestāde) īsteno pirmsskolas izglītības programmas bērniem no piecu gadu vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, akreditētas pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas;

1.2. kārtību un kritērijus, pēc kādiem aprēķina un valsts finansē darba samaksu pedagogiem, kuri starptautiskajā skolā īsteno latviešu valodas, Latvijas vēstures un kultūras, Latvijas dabas un ģeogrāfijas (turpmāk – mācību priekšmets "Latvijas mācība") apguvi."

3. Papildināt II nodaļas nosaukumu aiz vārda "kārtība" ar vārdiem "un kritēriji".

4. Aizstāt 2. punktā skaitli un vārdu "1. punktā" ar skaitli un vārdu "1.1. apakšpunktā".

5. Papildināt noteikumus ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Izglītības un zinātnes ministrija aprēķina dotācijas apmēru mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanā iesaistīto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, ņemot vērā šādus kritērijus:

2.1. šo noteikumu 4.punktā minēto informāciju par izglītojamo skaitu, izglītojamo skaita attiecībai pret mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanai paredzēto mācību stundu skaitu nedēļā – trīs mācību stundas – piemērojot proporciju 10 : 1;

2.2. pedagoga zemāko mēneša darba algas likmi, kas noteikta atbilstoši normatīvajam aktam par pedagogu darba samaksas noteikšanas kārtību, darba samaksas apmēru un pedagogu darba slodzes lielumu;

2.3. pedagoga darba slodzes lielumu, kas noteikts atbilstoši normatīvajam aktam par pedagogu darba samaksas noteikšanas kārtību, darba samaksas apmēru un pedagogu darba slodzes lielumu."

6. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Dotāciju to pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuri īsteno šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētās izglītības programmas, izglītības iestāde saņem, ja tā Valsts izglītības informācijas sistēmā līdz kārtējā gada 5. septembrim ir ievadījusi un apstiprinājusi informāciju par izglītojamo skaitu minētajās izglītības programmās kārtējā gada 1. septembrī (pa klasēm (grupām) un izglītības programmām), kuriem saskaņā ar Izglītības likuma 3. pantu ir tiesības uz izglītību."

7. Papildināt noteikumus ar 4.punktu šādā redakcijā:

"4.1 Dotāciju pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām starptautiskā skola attiecībā uz mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanu saņem, ja tā Valsts izglītības informācijas sistēmā līdz kārtējā gada 5. septembrim ir ievadījusi un apstiprinājusi informāciju par pirmsskolas izglītības vecuma izglītojamo skaitu un pārējo izglītojamo skaitu starptautiskajās izglītības programmās kārtējā gada 1. septembrī."

8. Izteikt 6. un 7. punktu šādā redakcijā:

"6. Izglītības un zinātnes ministrija vai attiecīgā nozares ministrija aprēķina un sadala papildu finansējumu pedagogu darba samaksai attiecīgajam gadam apstiprinātā finansējuma ietvaros (izņemot finansējumu bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksai, kuri īsteno šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minēto pirmsskolas izglītības programmu, un finansējumu pirmsskolas izglītības vecuma bērnu izglītošanā mācību priekšmetā "Latvijas mācība" nodarbināto pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksai) ne mazāk kā 14,5 procentu apmērā no mācību stundu plāna īstenošanai aprēķinātās dotācijas samaksai par pedagogu papildu pienākumiem, pedagogu profesionālās darbības kvalitātes piemaksām pedagogiem, kuri ieguvuši 1., 2. un 3. kvalitātes pakāpi no 2017. gada 10. augusta, kā arī pedagoga mēneša darba algas likmes palielināšanai. Minētā norma par pedagogu profesionālās darbības kvalitātes piemaksām pedagogiem, kuri ieguvuši 1., 2. un 3. kvalitātes pakāpi no 2017. gada 10. augusta, attiecas uz šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minēto akreditēto pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanā iesaistītajiem pedagogiem.

7. Izglītības un zinātnes ministrija vai attiecīgā nozares ministrija aprēķina un sadala papildu finansējumu darba samaksai attiecīgajam gadam apstiprinātā finansējuma ietvaros bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbinātajiem pirmsskolas izglītības pedagogiem, kuri īsteno šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minēto pirmsskolas izglītības programmu, un pirmsskolas izglītības vecuma bērnu izglītošanā nodarbinātajiem pirmsskolas izglītības pedagogiem, kuri īsteno mācību priekšmetu "Latvijas mācība", līdz trim procentiem no mācību stundu plāna īstenošanai aprēķinātās dotācijas samaksai par pedagogu papildu pienākumiem, pedagogu profesionālās darbības kvalitātes piemaksām pedagogiem, kuri ieguvuši 1., 2. un 3. kvalitātes pakāpi no 2017. gada 10. augusta, kā arī pedagoga mēneša darba algas likmes palielināšanai. Minētā norma par pedagogu profesionālās darbības kvalitātes piemaksām pedagogiem, kuri ieguvuši 1., 2. un 3. kvalitātes pakāpi no 2017. gada 10. augusta, attiecas uz šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētās pirmsskolas izglītības programmas īstenošanā iesaistītajiem pedagogiem."

9. Aizstāt 9. punktā skaitli un vārdu "4. punktā" ar skaitļiem un vārdiem "4. un 4.1 punktā".

10. Papildināt noteikumus ar 19.3.3.1, 19.3.3.2 un 19.3.3.3 apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.3.3.1 nav izsniegta atļauja starptautiskās izglītības programmas un mācību priekšmeta "Latvijas mācība" īstenošanai uz starptautiskās izglītības programmas akreditācijas laiku;

19.3.3.2 ir apturēta starptautiskās skolas īstenotā starptautiskā izglītības programma;

19.3.3.3 ir apturēta starptautiskās skolas darbība;".

11. Papildināt noteikumus ar 22.1 punktu šādā redakcijā:

"22.1 Šos noteikumus attiecībā uz kārtību un kritērijiem, pēc kādiem aprēķina un valsts finansē darba samaksu pedagogiem, kuri starptautiskajā skolā īsteno mācību priekšmeta "Latvijas mācība" apguvi, piemēro ar 2021. gada 1. septembri."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!