Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 4. februāra noteikumi Nr. 76 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 27. marta noteikumos Nr. 173 "Noteikumi par sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupām un sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanas, reģistrēšanas un uzraudzības kārtību"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.02.2021., Nr. 27 https://www.vestnesis.lv/op/2021/27.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 78

Kārtība, kādā aprēķina un piešķir valsts budžeta finansējumu programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanai no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim

Vēl šajā numurā

09.02.2021., Nr. 27

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 76

Pieņemts: 04.02.2021.

OP numurs: 2021/27.8

2021/27.8
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 9 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 76

Rīgā 2021. gada 4. februārī (prot. Nr. 12 7. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 27. marta noteikumos Nr. 173 "Noteikumi par sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupām un sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanas, reģistrēšanas un uzraudzības kārtību"

Izdoti saskaņā ar Sociālā uzņēmuma likuma 3. pantu,
5. panta sesto daļu, 7. panta ceturto daļu un 10. panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2018. gada 27. marta noteikumos Nr. 173 "Noteikumi par sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupām un sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanas, reģistrēšanas un uzraudzības kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 64. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 2.12. un 2.13. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.12. vecāki vai aizbildnis, kas aprūpē bērnu ar invaliditāti;

2.13. personas, kas aprūpē bērnu pēc pilngadības sasniegšanas, mazbērnu, brāli, pusbrāli, māsu, pusmāsu, vecāku, vecvecāku vai laulāto, ja aprūpējamais ir persona, kurai noteikta I invaliditātes grupa, vai persona ar garīga rakstura traucējumiem, kurai noteikta II invaliditātes grupa."

2. Izteikt 3.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.7. sociālais mērķis, tā sasniegšanai izvirzītie vismaz divi uzdevumi, kas tiks īstenoti kārtējā gadā. Atbilstoši izvirzītajam mērķim norāda:

3.7.1. mērķa grupu un nodarbināšanas specifikas aprakstu, ja sociālais mērķis ir mērķa grupas nodarbinātības veicināšana;

3.7.2. sabiedrības grupu, kuru ietekmē sabiedrībai būtiskas problēmas (turpmāk – sabiedrības grupa), un sociālās problēmas aprakstu, ja sociālais mērķis ir uzlabot tās dzīves kvalitāti, sniedzot pakalpojumus vai izgatavojot specializētas preces;

3.7.3. vismaz vienu rādītāju, ar kuru mērīs darbības rezultātus, un šī rādītāja sasniedzamo vērtību kārtējā gadā, kā arī sabiedrībai nozīmīgās sociālās problēmas aprakstu, ja plāno veikt visai sabiedrībai nozīmīgas aktivitātes, kas rada ilgstošu pozitīvu sociālo ietekmi;".

3. Svītrot 3.8. apakšpunktu.

4. Izteikt 3.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.9. ziņas par iesniedzēja nodarbinātajām mērķa grupu personām – vārds, uzvārds, personas kods un mērķa grupa (ja šādas personas tiek nodarbinātas). Ja iesniedzējs nodarbina šo noteikumu 2.12. apakšpunktā minētās mērķa grupas personu, papildus norāda atrašanos laulībā vai radniecības veidu ar aprūpē esošo personu;".

5. Izteikt 6.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.1. no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes – par personu:

6.1.1. vārds, uzvārds;

6.1.2. personas kods;

6.1.3. valstiskā piederība un tās veids;

6.1.4. tautība;

6.1.5. deklarētās, reģistrētās vai norādītās dzīvesvietas adrese;

6.1.6. statuss Iedzīvotāju reģistrā (pasīvs, aktīvs);

6.1.7. ziņas par personas miršanu (miršanas datums);

6.1.8. ziņas par laulību (ģimenes stāvoklis, laulātā vārds, uzvārds, personas kods, statuss Iedzīvotāju reģistrā (pasīvs, aktīvs), ziņas par personas miršanu (miršanas datums));

6.1.9. radniecība ar otru personu – bērns, mazbērns, vecāks, brālis (pusbrālis), māsa (pusmāsa), vecvecāks (vārds, uzvārds, personas kods, statuss Iedzīvotāju reģistrā (pasīvs, aktīvs), ziņas par personas miršanu (miršanas datums));".

6. Aizstāt 6.2. apakšpunktā vārdus "lēmums par invaliditātes noteikšanu, datums, termiņš" ar vārdiem "invaliditātes noteikšanas datums, termiņš, invaliditātes grupa un funkcionālo traucējumu veids".

7. Papildināt 6.4. apakšpunktu aiz vārda "apgādājamie" ar vārdiem "darba ņēmēju atalgojums".

8. Papildināt 13.1.9. apakšpunktu aiz vārda "mērķis" ar vārdiem "un sociālā mērķa sasniegšanas veids".

9. Izteikt 19.2.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.2.3. ziņas par iesniedzēja nodarbināto personu skaitu un nodarbinātajām mērķa grupu personām – vārds, uzvārds, personas kods, mērķa grupa un skaits;".

10. Aizstāt 19.2.4. apakšpunktā vārdu "mērķa" ar vārdu "sabiedrības".

11. Papildināt noteikumus ar 19.2.4.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.2.4.1 šo noteikumu 3.7.3. apakšpunktā minēto darbības rādītāju izpilde pārskata gadā un izpildes skaidrojums par radīto sociālo ietekmi;".

12. Svītrot 19.3.2. apakšpunktu.

13. Izteikt 19.3.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.3.3. neto apgrozījuma pieaugums pret iepriekšējo gadu, ja sociālais uzņēmums ir īstenojis biznesa projektu, izmantojot pasākuma ietvaros piešķirto finanšu atbalstu;".

14. Svītrot 19.3.6. apakšpunktu.

15. Papildināt noteikumus ar 19.3.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.3.7. ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamajā bāzē neietvertie izdevumi:

19.3.7.1. mērķa grupā ietilpstošo sociālā uzņēmuma darbinieku rekreācijas un sociālās iekļaušanas pasākumu nodrošināšanai;

19.3.7.2. mērķa grupā ietilpstošo personu integrācijai darba tirgū un dzīves kvalitātes uzlabošanai;

19.3.7.3. tādu aktīvu iegādei, kuri kalpo sociālā uzņēmuma statūtos noteikto mērķu sasniegšanai;

19.3.7.4. mērķa grupā ietilpstošo personu sociālās integrācijas pasākumu nodrošināšanai;

19.3.7.5. ziedojumi sabiedriskā labuma organizācijai mērķiem, kas atbilst sociālā uzņēmuma statūtos noteiktajiem mērķiem, ja ziedojuma saņēmējs līdz pārskata gada beigām ziedotājam ir sniedzis informāciju par ziedojuma izlietojumu;".

16. Izteikt 19.4.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.4.1. sociālā mērķa sasniegšanai izvirzītie uzdevumi (vismaz divi). Ja sociālā uzņēmuma sociālais mērķis ir veikt visai sabiedrībai nozīmīgas aktivitātes, kas rada ilgstošu pozitīvu sociālo ietekmi, papildus norāda sabiedrībai nozīmīgās sociālās problēmas aprakstu, kā arī vismaz vienu rādītāju, ar kuru mērīs darbības rezultātus, un šī rādītāja sasniedzamo vērtību;".

17. Papildināt 21.3. apakšpunktu aiz vārda "skaitu" ar vārdiem "un atalgojumu".

18. Izteikt 22.1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"22.1.1. mērķa grupas nodarbinātības rādītājs darbības pārskata periodā – vismaz 50 % no visiem nodarbinātajiem. Nodarbinātības rādītāju aprēķina, sākot ar sesto kalendāra mēnesi pēc sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanas mēneša;".

19. Izteikt 22.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"22.2. attiecībā uz sociālajiem uzņēmumiem, kuru sociālais mērķis ir dzīves kvalitātes uzlabošana sabiedrības grupai, – ne mazāk kā 30 % no visiem sniegtajiem pakalpojumiem vai saražotajām precēm ir sniegti sabiedrības grupai;".

20. Papildināt 27. punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Informāciju par iepriekšējo gadu var neiesniegt, ja sociālais uzņēmums nav izmantojis Sociālā uzņēmuma likumā noteikto atbalstu."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Labklājības ministre R. Petraviča

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!