• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ķekavas novada domes 2021. gada 17. novembra saistošie noteikumi Nr. 44/2021 "Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai Ķekavas novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.11.2021., Nr. 228 https://www.vestnesis.lv/op/2021/228.22

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 25

Grozījums Gulbenes novada domes 2021. gada 28. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 22 "Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību Gulbenes novadā"

Vēl šajā numurā

25.11.2021., Nr. 228

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ķekavas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 44/2021

Pieņemts: 17.11.2021.

OP numurs: 2021/228.22

2021/228.22
RĪKI

Ķekavas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Ķekavas novada domes saistošie noteikumi Nr. 44/2021

Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā 2021. gada 17. novembrī

Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai Ķekavas novadā

Apstiprināti ar Ķekavas novada domes 2021. gada 17. novembra
sēdes lēmumu Nr. 36. (prot. Nr. 19/2021)

Izdoti saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka vienreizējā pabalsta sadzīves apstākļu uzlabošanai trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām (turpmāk – pabalsts) apmēru, tā piešķiršanas un izmaksas kārtību laika periodā līdz 2021. gada 31. decembrim.

2. Pabalsta mērķis ir sniegt materiālu atbalstu Ķekavas novada pašvaldībā (turpmāk – pašvaldība) deklarētām trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, lai uzlabotu to sadzīves apstākļus.

3. Tiesības saņemt pabalstu ir tām trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, kurām ir spēkā esošs trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statuss līdz 2021. gada 31. decembrim.

4. Pabalsta apmērs ir 100 euro.

5. Lai saņemtu pabalstu, mājsaimniecība vēršas ar iesniegumu pašvaldības sociālajos dienestos – pašvaldības iestādē "Sociālais dienests" vai "Baldones Sociālais dienests" (turpmāk – sociālais dienests).

6. Sociālais dienests noteikumu 5. punktā minēto iesniegumu izskata 5 darba dienu laikā.

7. Pabalsta izmaksu sociālais dienests organizē laika periodā līdz 2021. gada 27. decembrim, pabalstu pārskaitot uz klienta norādīto kredītiestādes norēķinu kontu.

8. Sociālā dienesta lēmumus var apstrīdēt pašvaldībā pašvaldības nolikumā noteiktā kārtībā.

9. Pašvaldības lēmumus var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs J. Žilko

 

Saistošo noteikumu Nr. 44/2021 "Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai Ķekavas novadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu dome var pieņemt saistošos noteikumus arī, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 9. panta pirmajā daļā ir paredzēts, ka pašvaldība, kuras teritorijā deklarēta personas dzīvesvieta, ir pienākums nodrošināt iespēju saņemt tās vajadzībām atbilstošus sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību.

Tāpat arī likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 7. punktā ir noteikts, ka sociālās palīdzības nodrošināšana ir viena no pašvaldības autonomajām funkcijām.

2020. gada 25. jūnijā Latvijas Republikas Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2019-24-03 "Par Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 913 "Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" 2. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. un 109. pantam" (turpmāk – spriedums). Spriedumā norādīts, ka apstrīdētajā normā noteiktais GMI līmenis kopsakarā ar citiem sociālās drošības sistēmas pasākumiem nenodrošina to, ka ikviena trūcīga persona var dzīvot tādu dzīvi, kas atbilst cilvēka cieņai. Satversmes tiesa arī norāda, ka pakalpojumi, ko sniedz dažādas organizācijas un privātpersonas, var tikt uzskatīti par sociālās drošības sistēmas pasākumiem, tomēr visupirms tieši valsts un pašvaldības ir atbildīgas par to, lai ikvienai trūcīgai personai būtu nodrošinātas iespējas dzīvot tādu dzīvi, kas atbilst cilvēka cieņai. Spriedumā tika uzsvērta arī pašvaldību atbildība nodrošināt trūcīgām personām iespēju dzīvot tādu dzīvi, kas atbilst cilvēka cieņai. Līdz ar to ir svarīgi sniegt mājsaimniecībām atbalstu sadzīves apstākļu uzlabošanai.

Ņemot vērā arī to, ka 2021. gadā valstī ir vērojams vispārējo cenu pieaugums, tostarp energoresursu cenu sadārdzinājums, pašvaldība savu autonomo funkciju ietvaros uzskata par būtisku sniegt sociālo palīdzību trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, izmaksājot vienreizēju pabalstu sadzīves apstākļu uzlabošanai.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekta mērķis ir sniegt materiālu atbalstu Ķekavas novada pašvaldībā deklarētām trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, lai uzlabotu to sadzīves apstākļus.

Saistošie noteikumi paredz, ka pabalstu sadzīves apstākļu uzlabošanai varēs saņemt trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības, kurām ir spēkā esošs trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statuss līdz 2021. gada 31. decembrim.

Saistošie noteikumi nosaka pabalsta sadzīves apstākļu uzlabošanai apmēru – 100,00 euro.

Saistošo noteikumu īstenošana paredzēta līdz 2021. gada 31. decembrim.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz budžetu 29000 euro esošā budžeta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi neietekmēs uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Ķekavas novada pašvaldības sociālie dienesti – Ķekavas novada pašvaldības iestāde "Sociālais dienests" un Baldones Sociālais dienests.

Saistošie noteikumi publicējami Ķekavas novada pašvaldības mājaslapā www.kekavasnovads.lv un pieejami Ķekavas novada pašvaldības administrācijas ēkā un Ķekavas novada pašvaldības pārvaldēs Baldonē, Baložos un Daugmalē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav nepieciešamas.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs J. Žilko

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!