• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021. gada 11. novembra lēmums Nr. 127 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.11.2021., Nr. 222 https://www.vestnesis.lv/op/2021/222.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 128

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "BALOŽU SILTUMS" noteikto (piedāvāto) saražotās siltumenerģijas tarifu

Vēl šajā numurā

15.11.2021., Nr. 222

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 127

Pieņemts: 11.11.2021.

OP numurs: 2021/222.5

2021/222.5
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 127

Rīgā 2021. gada 11. novembrī (prot. Nr. 45, 3. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2021.gada 8.jūlijā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rēzeknes siltumtīkli", vienotais reģistrācijas numurs: 40003215480, juridiskā adrese: Rīgas iela 1, Rēzekne, LV-4601 (turpmāk – SIA "Rēzeknes siltumtīkli"), iesniegumu (2021.gada 7.jūlijs Nr.01/11-375) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu un lūgumu izdot atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja ir mainījušās kurināmā cenas vai iepirktās siltumenerģijas cenas, un 2021.gada 8.septembrī, 2021.gada 12.oktobrī un 2021.gada 26.oktobrī – papildu informāciju un precizētu tarifu projektu (2021.gada 6.septembris Nr.01/11-475, 2021.gada 12.oktobris Nr.01/11-545, 2021.gada 26.oktobris Nr.01/11-562) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

2. SIA "Rēzeknes siltumtīkli" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2021.gada 16.jūlijā (Latvijas Vēstnesis, 2021, 135.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā un SIA "Rēzeknes siltumtīkli" nav saņemti.

3. SIA "Rēzeknes siltumtīkli" saskaņā ar Metodikas 26.punktu ir iesniegusi tarifu projektu, kurā tarifu veidojošajās izmaksās iekļautas iepriekšējā perioda neparedzētās izmaksas sakarā ar iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām un no tarifu veidojošajām izmaksām izslēgti neparedzētie ieņēmumi no kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām, attiecinot neparedzētās izmaksas un neparedzētos ieņēmumus uz viena gada periodu un vienlaicīgi aprēķinot tarifu projektu bez neparedzētajām izmaksām un neparedzētajiem ieņēmumiem pēc viena gada perioda beigām.

4. SIA "Rēzeknes siltumtīkli" saskaņā ar Metodikas 43.2punktu ir aprēķinājusi dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti – 0,03 EUR/MWh.

5. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

6. No Metodikas 43.8punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā izmaksu izmaiņām un iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām.

7. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

8. SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes un kokskaidu granulu kā kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas.

9. SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pilnvarotais pārstāvis piedalījās padomes sēdē attālināti un uzturēja lūgumu apstiprināt SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

2. Regulators secina, ka SIA "Rēzeknes siltumtīkli" ir iespējamas kurināmā cenu izmaiņas un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "Rēzeknes siltumtīkli" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz kurināmā cenu izmaiņām un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņām un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "Rēzeknes siltumtīkli".

4. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "Rēzeknes siltumtīkli" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

5. Atļauja SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē SIA "Rēzeknes siltumtīkli" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja dabasgāzes, kokskaidu granulu vai iepirktās siltumenerģijas cenas būs zemākas nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu.

Šāds nosacījums nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5.pantam un 20.panta pirmajai daļai, nosacījums ir samērīgs ar SIA "Rēzeknes siltumtīkli" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības SIA "Rēzeknes siltumtīkli" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

6. Saņemot no SIA "Rēzeknes siltumtīkli" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "Rēzeknes siltumtīkli" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "Rēzeknes siltumtīkli" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "Rēzeknes siltumtīkli" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11., 14. un 26.punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.2 un 43.8punktu, likuma "Par akcīzes nodokli" 6.1panta pirmo daļu, 15.1panta pirmās daļas 1.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo, septīto un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 34,06 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 12,81 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 0,52 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 47,42 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,03 EUR/MWh);

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim;

3. apstiprināt SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

3.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 32,17 EUR/MWh;

3.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 12,44 EUR/MWh;

3.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 0,52 EUR/MWh;

3.4. siltumenerģijas gala tarifu 45,16 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,03 EUR/MWh);

4. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 3.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2023.gada 1.janvāra;

5. piešķirt SIA "Rēzeknes siltumtīkli" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenu izmaiņu un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā;

6. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "Rēzeknes siltumtīkli";

7. noteikt atļaujas nosacījumu – SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pienākumu pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja dabasgāzes, kokskaidu granulu vai iepirktās siltumenerģijas cenas būs zemākas nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu;

8. uzdot SIA "Rēzeknes siltumtīkli" iesniegt Regulatoram informāciju par dabasgāzes, kokskaidu granulu un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām trīs darbdienu laikā;

9. uzdot SIA "Rēzeknes siltumtīkli" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 8.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jaunu noslēgtu dabasgāzes piegādes līgumu, kokskaidu granulu piegādes līgumu vai grozījumiem līgumos, iesniedzot kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā cenas piedāvājuma izvēli;

10. atcelt no 2022.gada 1.janvāra Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2020.gada 21.oktobra lēmumu Nr.133 "Par akciju sabiedrības "RĒZEKNES SILTUMTĪKLI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 207.nr.) un 2021.gada 15.jūlija lēmumu Nr.76 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rēzeknes siltumtīkli" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2021, 136.nr.).

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori vai SIA "Rēzeknes siltumtīkli" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja A. Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!