Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2021. gada 4. novembra lēmums Nr. 31 "Par AB "Nordic Tyre Group" vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Latakko", SIA "Latakko Serviscentru tīkls", UAB "Latakko" un OÜ "Latakko"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.11.2021., Nr. 219 https://www.vestnesis.lv/op/2021/219.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 95

Grozījumi Rīgas domes 2015. gada 28. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 146 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi"

Vēl šajā numurā

11.11.2021., Nr. 219

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 31

Pieņemts: 04.11.2021.

OP numurs: 2021/219.9

2021/219.9
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr. 31

Rīgā 2021. gada 4. novembrī (prot. Nr. 66, 2. §)

Par AB "Nordic Tyre Group" vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Latakko", SIA "Latakko Serviscentru tīkls", UAB "Latakko" un OÜ "Latakko"

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\22

Konkurences padome (turpmāk – KP) 15.10.2021. saņēma pilno ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk – Ziņojums), AB "Nordic Tyre Group" (reģistrācijas numurs 559203-67000) iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Latakko" (reģistrācijas numurs 40003219834), SIA "Latakko Serviscentu tīkls" (reģistrācijas numurs 40003924155), UAB "Latakko" (reģistrācijas numurs 302531472) un OÜ "Latakko" (reģistrācijas numurs 11921909).

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā AB "Nordic Tyre Group" iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Latakko", SIA "Latakko Serviscentru tīkls", UAB "Latakko" un OÜ "Latakko" aktīviem. Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto AB "Nordic Tyre Group" pamatdarbības veids ir riepu vairumtirdzniecība Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Latvijā. SIA "Latakko" pamatdarbības veids ir riepu, disku, akumulatoru un motoreļļas imports un vairumtirdzniecība Latvijā un SIA "Latakko Serviscentru tīkls" pamatdarbības veidi ir riepu, motoreļļu, akumulatoru un citu dzinēja piederumu mazumtirdzniecība, kā arī mehānisko transportlīdzekļu remonta pakalpojumi Latvijā. UAB "Latakko" un OÜ "Latakko" saimniecisko darbību Latvijā neveic.

Ņemot vērā iepriekš minēto, apvienošanās ietekmē vieglo pasažieru transportlīdzekļu (automašīnu un furgonu) jaunu rezerves riepu vairumtirdzniecības tirgu Latvijas Republikas teritorijā. Apvienošanās izvērtēšanas ietvaros konkrētā tirgus definīciju var atstāt atvērtu, ņemot vērā, ka tas būtiski neietekmē secinājumus.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, AB "Nordic Tyre Group" iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Latakko", SIA "Latakko Serviscentu tīkls", UAB "Latakko" un OÜ "Latakko".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!