Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021. gada 28. janvāra lēmums Nr. 6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.02.2021., Nr. 21 https://www.vestnesis.lv/op/2021/21.14

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 7

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

01.02.2021., Nr. 21

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 6

Pieņemts: 28.01.2021.

OP numurs: 2021/21.14

2021/21.14
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 6

Rīgā 2021. gada 28. janvārī (prot. Nr. 4, 3. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2020.gada 6.martā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS", vienotais reģistrācijas numurs: 42103012383, juridiskā adrese: Celtnieku iela 36, Grobiņa, Grobiņas novads, LV-3430 (turpmāk – SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS"), iesniegumu (2020.gada 6.marts Nr.1-14/120) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu un 2020.gada 29.maijā, 2020.gada 6.augustā, 2020.gada 16.decembrī un 2021.gada 8.janvārī – papildu informāciju un precizētu tarifu projektu (2020.gada 29.maijs Nr.1-14/289, 2020.gada 5.augusts Nr.1-14/422, 2020.gada 15.decembris Nr.1-14/654, 2021.gada 8.janvāris Nr.1-14/16) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

2. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2020.gada 13.martā (Latvijas Vēstnesis, 2020, 52.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā un SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" nav saņemti.

3. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" saskaņā ar Metodikas 43.2punktu ir aprēķinājusi dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti – 1,48 EUR/MWh.

4. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

5. No Metodikas 43.8 un 43.9punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena vai pārdotās elektroenerģijas cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā cenu un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām.

6. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

7. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes, šķeldas un kokskaidu granulu kā kurināmā izmaksas un ieņēmumi par pārdoto elektroenerģiju.

8. SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pilnvarotie pārstāvji piedalījās padomes sēdē attālināti un uzturēja lūgumu apstiprināt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

2. Regulators secina, ka SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" ir iespējamas kurināmā cenu izmaiņas un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņas. Tādējādi, lai SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz kurināmā cenu izmaiņām un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS".

4. Pēc atļaujas piešķiršanas SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kuri atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

5. Atļauja SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja kurināmā cenas būs zemākas vai pārdotās elektroenerģijas cenas būs augstākas nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā vai pārdotās elektroenerģijas cenu izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu.

Šāds nosacījums nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5.pantam un 20.panta pirmajai daļai, nosacījums ir samērīgs ar SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

6. Saņemot no SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11. un 14.punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.2, 43.7, 43.8, 43.9punktu, likuma "Par akcīzes nodokli" 6.1panta pirmo daļu, 15.1 panta pirmās daļas 1.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.panta pirmo daļu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo, septīto un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 35,72 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 20,66 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 2,64 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 60,50 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 1,48 EUR/MWh);

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2021.gada 1.maijā;

3. piešķirt SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmo cenu vai pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņu gadījumā;

4. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS";

5. noteikt atļaujas nosacījumu – SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" pienākumu turpmāk pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumos, ja kurināmā cenas būs zemākas vai pārdotās elektroenerģijas cenas būs augstākas nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā cenu vai pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņas samazina siltumenerģijas gala tarifu;

6. uzdot SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" iesniegt Regulatoram informāciju par kurināmā cenu un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām trīs darbdienu laikā;

7. uzdot SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 6.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jauniem noslēgtajiem kurināmā piegādes līgumiem vai grozījumiem līgumos, iesniedzot kopijas, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā cenas piedāvājuma izvēli;

8. atcelt no 2021.gada 1.maija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017.gada 22.februāra lēmumu Nr.20 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "GROBIŅAS NAMSERVISS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 42.nr.).

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori vai SIA "GROBIŅAS NAMSERVISS" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis I. Birziņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!