Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2021. gada 22. septembra saistošie noteikumi Nr. 92 "Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" saistošie noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.10.2021., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/op/2021/203.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 7

Ventspils valstspilsētas pašvaldības nolikums

Vēl šajā numurā

20.10.2021., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 92

Pieņemts: 22.09.2021.

OP numurs: 2021/203.6

2021/203.6
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 92

Rīgā 2021. gada 22. septembrī (prot. Nr. 33, 36. §)

Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" saistošie noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" (turpmāk – Aģentūra) piešķir atbalstu Rīgas valstspilsētas pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" (turpmāk tekstā – Atbalsts) ietvaros.

2. Rīgas valstspilsētas pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" mērķis ir atbalstīt uzņēmējdarbību Rīgas iedzīvotāju vidū, lai veicinātu jaunu, viedu tehnoloģisko risinājumu attīstību, kurus nākotnē būtu iespējams izmantot pilsētvidē, kā arī sekmēt jaunu uzņēmumu attīstību.

3. Atbalstu konkursa kārtībā var saņemt komersants, kas apņemas saimniecisko darbību pilnībā vai daļēji veikt Rīgā un kas pieteikuma iesniegšanas dienā atbilst šādiem kritērijiem:

3.1. komersants reģistrēts Uzņēmumu reģistra komercreģistrā ne ilgāk kā piecus kalendāros gadus;

3.2. komersantam nav nodokļu un citu valsts vai pašvaldību noteikto obligāto maksājumu parādu, kas pārsniedz 150 euro;

3.3. komersantam nav pasludināts maksātnespējas process un nav uzsākta likvidācija.

4. Atbalsts tiek sniegts no šim mērķim pašvaldības attiecīgā saimnieciskā gada budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem.

5. Vienam pretendentam maksimālais noteiktais Atbalsta apmērs ir 10 000 euro.

6. Konkursu organizē Aģentūras izveidota konkursa komisija (turpmāk – Komisija).

7. Komisija apstiprina konkursa nolikumu un pieņem lēmumu par Atbalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt Atbalstu.

8. Konkursa nolikumā tiek noteikta:

8.1. pieteikuma iesniegšanas kārtība;

8.2. pieteikuma izskatīšanas un vērtēšanas kārtība;

8.3. lēmuma par Atbalsta piešķiršanu pieņemšanas kārtība;

8.4. Atbalsta piešķiršanas kārtība;

8.5. Atbalsta saņēmēja pārskatu iesniegšanas kārtība.

9. Komisija pieņem lēmumu, pamatojoties uz šādiem kritērijiem:

9.1. komersanta produkta vai pakalpojuma konkurētspēja aktuālajā tirgus situācijā;

9.2. komersanta produkta vai pakalpojuma inovitāte;

9.3. komersanta produkta vai pakalpojuma izmantošanas pilsētvidē iespējamība;

9.4. komersanta darbinieku kompetences;

9.5. finanšu aprēķinu pamatotība un kvalitāte.

10. Ja Atbalsta izlietošanā komersants ir pieļāvis saistošo noteikumu un konkursa nolikuma būtiskus pārkāpumus, Komisija pieņem lēmumu par Atbalsta atmaksu.

11. Komisijas lēmumu var apstrīdēt pie Rīgas domes priekšsēdētāja.

12. Paziņojums par konkursu tiek publicēts tīmekļvietnē www.atsperiens.lv, norādot:

12.1. pieteikumu iesniegšanas vietu;

12.2. pieteikumu iesniegšanas termiņu;

12.3. konkursa nolikumu.

13. Komisijas lēmums par konkursa rezultātiem tiks publicēts tīmekļvietnē www.atsperiens.lv.

14. Aģentūra, pamatojoties uz Komisijas lēmumu, veic Atbalsta izmaksu.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2021. gada 22. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 92 "Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" saistošie noteikumi"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra" piešķir atbalstu Rīgas valstspilsētas pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta programmas "Atspēriens" ietvaros.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 3. pantam pašvaldība savas funkcijas pilda, ievērojot attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses, savukārt uzņēmēji ir ieinteresēti attīstīt konkurētspējīgu, inovācijās balstītu biznesu. Tāpēc pašvaldībai ir nepieciešams sadarboties ar uzņēmējiem savu funkciju īstenošanā, lai, piemēram, realizētu likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 10. punktā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas – sekmēt saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā, rūpēties par bezdarba samazināšanu. Arī Rīgas pilsētas ilgtermiņa attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam ir noteikts, ka Rīgas ilgtermiņa attīstības mērķis ir Rīga – starptautiski atpazīstama, nozīmīga un konkurētspējīga Ziemeļeiropas metropole. Viens no instrumentiem, kā var motivēt jaunus uzņēmumus, ir finansiāla atbalsta sniegšana, veicinot jaunu, viedu tehnoloģisko risinājumu attīstību, kurus nākotnē būtu iespējams izmantot pilsētvidē.

Saistošie noteikumi nepieciešami, lai reglamentētu minētā atbalsta sniegšanu, kas ir pašvaldības brīvprātīgā iniciatīva. Likuma "Par pašvaldībām" 12. pantā noteikts, ka pašvaldība savas administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi īstenot savas iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tas nav Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu, tiesas vai citu pašvaldību kompetencē, vai arī ja šāda darbība nav aizliegta ar likumu. Pašvaldība brīvprātīgās iniciatīvas var īstenot, tikai pamatojoties uz tiesību normu – pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kā arī ievērojot likuma atrunas principu un likuma prioritātes principu (J. Briede, E. Danovskis, A. Kovaļevska, Administratīvās tiesības. Mācību grāmata. Otrais izdevums, Tiesu namu aģentūra, Rīga, 2021, 160. un 161. lpp).

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Finansējums tiek piešķirts no pašvaldības budžeta programmas 01.09.00. "Uzņēmējdarbības atbalstam Rīgas pilsētā" līdzekļiem. 2021. gadā programmas īstenošanai paredzēti 30 000 euro.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Kopš 2009. gada uzņēmējdarbības atbalsta programmai "Atspēriens" pieteikušies vairāk nekā 1700 dalībnieku, no kuriem 160 saņēmuši atbalstu, tādējādi saistošie noteikumi attīsta uzņēmējdarbības vidi, sekmējot jaunu uzņēmumu skaita pieaugumu.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi paredz, ka pašvaldības atbalsta piešķiršanas konkursa nolikumā tiek noteiktas administratīvās procedūras. Nolikumā regulējamo jautājumu loks definēts saistošajos noteikumos. Saistošie noteikumi paredz administratīvas procedūras uzņēmumiem, kas vēlas saņemt naudas balvu "Atspēriens" konkursa ietvaros.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Ir veiktas konsultācijas ar jaunuzņēmumiem kā individuāli, tā arī Vienotā Rīgas jaunuzņēmumu atbalsta ekosistēmas attīstības sadarbības memoranda dalībnieku sapulcēs, kā arī ir izvērtēta līdzšinējā pašvaldības pieredze līdzīga atbalsta piešķiršanā.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!