• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Talsu novada dome
Novada dome publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu, ja ar saistošajiem noteikumiem noteikusi oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" par saistošo noteikumu publicēšanas vietu.
Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Talsu novada domes 2021. gada 26. augusta saistošie noteikumi Nr. 10 "Par pabalstu krīzes situācijā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.10.2021., Nr. 202 https://www.vestnesis.lv/op/2021/202.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 11

Par sociālajiem pakalpojumiem

Vēl šajā numurā

19.10.2021., Nr. 202

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Talsu novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 10

Pieņemts: 26.08.2021.

OP numurs: 2021/202.16

2021/202.16
RĪKI

Talsu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 9 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 10

Talsos 2021. gada 26. augustā (prot. Nr. 6, 14. p., lēmums Nr. 79)

Par pabalstu krīzes situācijā

PRECIZĒTI
2021. gada 30. septembrī
(prot. Nr. 9, 8. p., lēmums Nr. 194)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 36. panta sesto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka Talsu novada pašvaldības pabalsta krīzes situācijā (turpmāk – pabalsts) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī mājsaimniecības, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

2. Pabalstu piešķir mājsaimniecībai, kura ir deklarējusi pamata dzīvesvietu un dzīvo Talsu novada administratīvajā teritorijā.

3. Sociālais dienests pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu 10 darba dienu laikā no dienas, kad saņemts iesniegums un visi nepieciešamie dokumenti.

II. Pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs

4. Lai saņemtu pabalstu persona ne vēlāk kā viena mēneša laikā no brīža, kad iestājusies krīzes situācija iesniegumu Talsu novada Sociālajam dienestam (turpmāk – Sociālais dienests) var iesniegt rakstveidā vai izteikt mutvārdos klātienē, sūtot pa pastu uz adresi Kareivju iela 7, Talsi, Talsu novads, LV-3201, elektroniskā veidā (parakstīts ar drošu elektronisko parakstu) uz adresi socialais.dienests@talsi.lv vai izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojuma portālu www.latvija.lv, aizpildot e-pakalpojumu "Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana". Parakstot un iesniedzot iesniegumu, iesniedzējs dod Sociālajam dienestam atļauju izmantot Talsu novada pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par iesnieguma iesniedzēja mājsaimniecību, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai par pabalsta piešķiršanu vai atteikšanu.

5. Ja šo saistošo noteikumu 4. punktā minētajā termiņā iesniegumu nav bijis iespējams iesniegt objektīvu apstākļu (t.sk. atrašanās ārstniecības iestādē, veselības problēmas, ģimenes apstākļi u.c.) dēļ, pabalsta pieprasītājs iesniegumam pievieno dokumentus, kas apliecina objektīvo apstākļu iestāšanos.

6. Pabalsta pieprasītājs iesniegumu paraksta visu mājsaimniecības pilngadīgo locekļu vārdā.

7. Pabalstu mājsaimniecībai piešķir Sociālais dienests, ja tā nonākusi krīzes situācijā, kurā katastrofas vai citu ārēju notikumu dēļ personai vairs nav iespēju izmantot ierastos problēmu risināšanas veidus, pati saviem spēkiem tā nespēj pārvarēt šo notikumu radītās sekas un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

8. Pabalstu piešķir bez ienākumu izvērtēšanas mājsaimniecībai.

9. Pabalstu kalendārā gada laikā piešķir:

9.1. mājsaimniecībai atsevišķu izdevumu apmaksai – materiāls atbalsts mājsaimniecības sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai – līdz 150 euro vienai personai mājsaimniecībā;

9.2. mājsaimniecībai ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai – līdz 1000 euro vienai mājsaimniecībai, ņemot vērā iepriekš neparedzēto apstākļu radīto zaudējumu sekas, – tikai gadījumos, ja mājsaimniecībai nav tiesību saņemt citu valsts noteiktu pabalstu vai apdrošināšanas atlīdzību, vai tā ir nepietiekama minimālo izdevumu segšanai.

III. Lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzības kārtība

10. Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Talsu novada domē Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

11. Talsu novada domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

IV. Noslēguma jautājums

12. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. oktobrī.

Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone

 

Talsu novada domes 2021. gada 26. augusta saistošo noteikumu Nr. 10 "Par pabalstu krīzes situācijā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktu, "2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus".

Pamatojoties uz iepriekš minēto, ir izstrādāti jauni saistošie noteikumi "Par pabalstu krīzes situācijā".

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz Talsu novada administratīvajā teritorijā vienotu krīzes situācijas pabalsta līmeni.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu 2021. gadā pabalstu plānots nodrošināt no plānotā 2021. gada budžeta.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!